Σελίδα 6 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 225

Θέμα: Sym NH-Trazer 200cc -Ιανουάριος 2020-

  1. #76
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Επειδή έτυχε να πιασω στα χέρια το κεντρικό σταντ του NH-T στο μαγαζί που ήμουν (κάποιος το είχε παραγγείλει) εντύπωση μου έκανε το βάρος του και το ποσο στιβαρό ήταν.
    Εγώ μάλλον δεν θα βάλω κεντρικό σταντ. Για να έχω μεγαλύτερη απόσταση από το έδαφος.
    Αν και τώρα που το σκέφτομαι το σταντ προστατεύει και τον σωλήνα της εξάτμισης. Σε κάποια πέτρα πρώτα θα βρει αυτό και όχι η εξάτμιση.
    Και στο μέλλον φυσικά θα αλλάξω τελικό εξάτμισης γιατί η αλήθεια είναι η μαμά εξάτμιση χαλάει όλοι την εικόνα της μοτοσυκλέτας.
    Πρέπει να βρούμε μια άκρη με την σχάρα γιατί είναι απαραίτητη. Χωρίς top case δεν γίνεται.
    Κράνος και super market το κάνουν απαραίτητο.

  2. #77
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    Για την ωρα μονο αυτο βρίσκεται
    https://shop.motogb.co.uk/item/sym-nh-t-125-rear-rack

    Για σουπερμαρκετ δε υπαρχει καλυτερο μεσο στήριξης απο ενα πλαστικο τελάρο που το πιάνεις με ιμάντες(στην βαση του)στο πισω κάθισματος & προέκταση ουρας και το φορτώνεις φουλ(χωρις να χανεις τιμονι).
    Η μπαγαζιερα χωραει ελαχιστα πραγματα.
    Ενω ευκολα το αφαιρείς μετα το σουπερ μαρκετ και εχεις παλι ομορφη ουρα μοτοσυκλετας.

    Το κρανος ειναι θεμα συνήθειας, εχεις το κάλυμμα του κρανους και το κουβαλας στον ώμο παντου χωρις να εκτίθεται στις κλιματολογικές συνθήκες.
    Και αν σε καποια πεζοπορα βολτα πρεπει να το αφήσεις στην μοτοσυκλέτα βαζεις μια κλειδαρια κουλουρα ποδηλάτου που μαζεύεται ευκολα στον αποθηκευτικό χωρο της μοτο ή κάποιου τσαντακι που θα κουβαλας και κλειδώσεις ανετα 2 fullface στο τιμόνι ή στο πλαισιο της μοτο

  3. #78
    Νέο μέλος Το avatar του/της Zinc
    Εγγραφή
    05/05/2018
    Μηνύματα
    12
    Σχάρα θα βρεις εδώ:
    https://www.xo.gr/profile/profile-911075436/el/

  4. #79
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zinc Προβολή μηνύματος
    Σχάρα θα βρεις εδώ:
    https://www.xo.gr/profile/profile-911075436/el/
    Φίλε Zinc , την σχάρα για το NH-T την είδες στο μαγαζί της ή υποθέτεις ότι εφόσον είχε για το δικό σου SYM Wolf 300 θα έχει και για αυτό;.
    Γιατί λίγο δυσκολο μου φαίνεται, όπως γράφει και ο doctoras μόνο έξω υπάρχει ακόμη και αυτή δεν είναι της μαμάς sym.

  5. #80
    Νέο μέλος Το avatar του/της Zinc
    Εγγραφή
    05/05/2018
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Φίλε Zinc , την σχάρα για το NH-T την είδες στο μαγαζί της ή υποθέτεις ότι εφόσον είχε για το δικό σου SYM Wolf 300 θα έχει και για αυτό;.
    Γιατί λίγο δυσκολο μου φαίνεται, όπως γράφει και ο doctoras μόνο έξω υπάρχει ακόμη και αυτή δεν είναι της μαμάς sym.
    Ο ίδιος μου ανέφερε ότι έχει και για το NH-T σχάρα, γι' αυτό και το αναφέρω.
    Δεν την έχω δει για να σου πω ακριβώς περί τίνος πρόκειται.
    Τηλεφωνικά μου το είπε πάνω στην κουβέντα για κάτι άλλες σχάρες. Απ'ότι κατάλαβα είναι δικής τους κατασκευής.

  6. #81
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Θα ήθελα να δώσω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε μέλος του φόρουμ μας και συγκεκριμένα στόν kirkinezi.
    Φίλε Χρήστο σε ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια που μου έδωσες. Έτσι σήμερα έχω στα χέρια μου ένα κοκκινο sym NH-T 200.Αν δεν ήσουν εσυ "να μου ανοίξεις τα μάτια" ότι στην Κοζάνη υπάρχει ένα διαθέσιμο NH-T θα περίμενα εκτός από τις 45 μέρες ( λόγο λάθους στην παραγγελια), άλλες 30+ για να το παρω από Θεσσαλονίκη.
    Τέτοιοι χαρακτήρες σπανίζουν στις μέρες μας, που βοηθούν χωρίς να περιμένουν αντάλλαγμα.
    Αν ξανάρθω Κοζάνη, σειρά μου είναι να κεράσω καφεδακι.
    Να σε καλά.

  7. #82
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Επίσης να ενημερώσω ότι το sym NH-T 200 πλεον η αντιπροσωπεία της sym Ελλάδας θα το δίνει και με τον ορθοστατη. (60€)
    Αγοράστηκαν χωρίς, (το δικό μου και του kirkinezi) αλλά σήμερα το παρέλαβα με ορθοστατη.
    Όπως με ενημέρωσε ο αντιπρόσωπος sym Κοζάνης, η sym μετά την αγορά του δευτερου NH-T έστειλε άμεσα τους ορθοστατες δωρεάν.
    Και στηρίζει το NH-T πολύ εύκολα.

  8. #83
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    Ωραια καλοριζικα και στους δυο! Δώστε φωτό στον λαό!

  9. #84
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Καλοτάξιδο φίλε, με το καλό να το στρώσεις.

    Έχω πολύ καλό feeling γι'αυτό το μηχανάκι, πιστεύω πως θα τα πάτε καλά.


  10. #85
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/02/2020
    Μηνύματα
    25
    Καλοταξιδο και πάντα όρθιος φίλε Σεμπάστιαν. Χαίρομαι που γνωριστήκαμε και από κοντά. Τελικά σε αυτό το forum εκτός από πληροφορίες για τα δίκυκλα δίνει και ευκαιρίες για γνωριμίες. Και πάλι καλοταξιδο.

  11. #86
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Να είστε καλά, παιδιά.
    Ευχαριστώ.
    Λένε, το καλό πραγμα αργή, για να δουμε.
    Πάντως ακόμη και στην βόλτα των 124 χιλιομέτρων οι πρώτες εντυπώσεις είναι καλές. Έπεσα σε όλες τις λακούβες που υπάρχουν στην Εγνατία οδό στην διαδρομή Κοζάνη-θεσσαλονικη για να δω την συμπεριφορά από τις αναρτήσεις. Αν και λίγο σφιχτές ακόμη είχαν καλή απόσβεση.
    Πήρα κανά δυο φορές τα χέρια από το τιμόνι για να ξεκουραστούν και το NH-T ,"τρένο", συνέχισε την πορεία του σαν να τα είχα πανω. Ο 19αρης τροχός μπροστά το κρατάει ακουνητο, στην πορεια του.
    Φωτογραφίες μην περιμένετε, λόγο ασχετοσύνης με την τεχνολογία.
    Όταν τελειώσω το στρωσιμο του NH-T, που θα γίνει μέχρι τα 1000 χιλιόμετρα θα γράψω τις εντυπώσεις μου από αυτό.
    Άυριο το πρόγραμμα έχει ξεκουραση, καθάρισμα του citycom που πάει για πουλημα και βόλτες με το NH-T.

  12. #87
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Καλορίζικα και στους δύο και πάντα όρθιοι. Θα χαρώ να δω αναφορές σας

  13. #88
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Φίλε Zinc , την σχάρα για το NH-T την είδες στο μαγαζί της ή υποθέτεις ότι εφόσον είχε για το δικό σου SYM Wolf 300 θα έχει και για αυτό;.
    Γιατί λίγο δυσκολο μου φαίνεται, όπως γράφει και ο doctoras μόνο έξω υπάρχει ακόμη και αυτή δεν είναι της μαμάς sym.
    Διαβασμενος ο Zinc !
    Λοιπον να ξερεις ο συγκεκριμενος κυριος ηρακλης το ονομα του συνεργαζεται με μια βιοτεχνια μεταλικων κατασκευων που φτιαχνει σχαρες...μεσω του βυνιου !
    οταν ειχα παρει το KLX....και δεν ειχε σχαρα...με εστειλε στον ηρακλη στην HDP (οι μεγαλυτερης ηλικιας θυμουνται αυτη την μαρκα ελληνικα και αριστης ποιοτητας και βγαζει ακομη αλλα μας εfαγαν τα dainese ).
    O ανθρωπος ηθελε να βοηθησει και με εστειλε στον αγιο στεφανο στην βιοτεχνια οπου ενας μαστορας μετρησε...την εφτιαξε και την πηρα σε 3 μερες...τοτε δενν ειχε αλλο πατρον για KLX.
    Πηγαινε...ποτε δεν ξερεις.....αααα.εκει εχει και το προσθετο γυρω απο το κρανος για τον χειμωνα...βασικα εχει αρκετα ΚΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ !

  14. #89
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Φίλε DRAKONET εννοείς με το " Πήγαινε..." να το παραγγείλω τηλεφωνικά. Γιατί με αστρωτο το NH-T να κατέβω από Θεσσαλονίκη - Νέα Φιλαδέλφεια Αττικής λίγο δυσκολο...
    Να είναι καλά ο kirkinezi που έψαξε και βρήκε μια σχάρα της αγοράς και αφου έκοψε τα λαμακια της και την έβαψε, την προσάρμοσε στο NH-T.
    Τόσο καλή δουλειά έκανε, που εγώ που την είδα από κοντά μου φάνηκε σαν της Μαμάς sym.
    Έτσι φευγοντας από Κοζάνη ο αντιπρόσωπος της sym μου έκανε δώρο την ίδια σχάρα. Μένει μόνο η τροποποίησή της.

  15. #90
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Επίσης θα ήθελα να αναφέρω ότι το κατάστημα του αντιπροσώπου της sym στη Κοζάνη, μου φέρθηκε με άκρως επαγγελματικό τρόπο.
    Την Τρίτη τον πλήρωσα και την Παρασκευή το πήρα με πινακιδες και όλα τα χαρτιά έτοιμα.
    Τα καλά να τα λέμε...

Σελίδα 6 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. SYM NH-X και NH-T 125
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2019, 12:26
  2. ΚΛΟΠΗ SYM Joyride 200cc ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ
    από effieee στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2009, 07:05
  3. Την << Sym >>βουλη Σασ
    από GAS-GAS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2006, 20:21
  4. beltiosh z 200cc
    από pearlman στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2005, 15:25
  5. Εκδρομη για Scooter 50 - 200cc.
    από pavlaras1 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 03:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF