Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 72

Θέμα: Τροχαίο Παιανία.....

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της DimisK
    Εγγραφή
    20/05/2019
    Μηνύματα
    129

    Τροχαίο Παιανία.....

    https://www.ethnos.gr/ellada/75951_t...o-stin-paiania

    Από το πουθενά.....

    Προσοχή όλοι και παντού σύντροχοι/ες!

  2. #2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimisK Προβολή μηνύματος
    Προσοχή όλοι και παντού σύντροχοι/ες!
    Κράνος βασικά πέραν της προσοχής...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της DimisK
    Εγγραφή
    20/05/2019
    Μηνύματα
    129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Κράνος βασικά πέραν της προσοχής...
    Κράνος πάντα!
    Αν το φορούσε μπορει και να γλίτωνε ο άνθρωπος....

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Περνάω από εκεί κάθε μέρα. Η Λαυρίου είναι γενικά δρόμος επικινδυνότητας, είναι κ η ΒΙΠΕ κοντά και γίνεται ένα κοκτέιλ με κάθε λογής οχήματα και οδηγούς σε μια στενή λεωφόρο.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Το σημείο αυτό είναι στα μέρη μου, και περνάω , αν και το αποφεύγω.

    Έχει εμπορικά μαγαζιά, μεγάλο σουπερ μάρκετ, μεγάλο πολυκατάστημα ηλεκτρικών. Πρόκεται για τόσο πολυσύχναστο δρόμο, συνήθως μποτιλιαρισμένο, με τίγκα κάθετα δρομάκια, κάποιος μπαίνει-κάποιος βγαίνει στα καταστήματα, και συνήθως είναι ένα ΧΑΟΣ η κατάσταση εκεί. Είναι σαν να οδηγείς μέσα σε λαική αγορά, κανείς δεν κινείται προβλέψιμα, άλλος σταματάει, άλλος ξεκινάει, άλλος θέλει να στρίψει σε κάποιο κάθετο...

    Δεν δικαιολογώ την ηλικιωμένη, αλλά είναι ΕΓΚΛΗΜΑ εις βάρος του ευατού σου, να πηγαίνεις με μοτοσυκλέτα με πάνω από 20χμ/ω και πάλι οριακά είναι. Στον δρόμο αυτό, ανά πάσα στιγμή, δεν ξέρεις από ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥΡΘΕΙ.

    Τα θύματα, δυστυχώς, απόσο είδα, δεν σέβονταν, ούτε τον δρόμο, ούτε τις συνθήκες, οπότε μην τα ρίχνουμε μόνο στις ηλικιωμένες.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  6. #6
    once 2T,for ever 2T Το avatar του/της extisatokat
    Εγγραφή
    18/10/2019
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Το σημείο αυτό είναι στα μέρη μου, και περνάω , αν και το αποφεύγω.

    Έχει εμπορικά μαγαζιά, μεγάλο σουπερ μάρκετ, μεγάλο πολυκατάστημα ηλεκτρικών. Πρόκεται για τόσο πολυσύχναστο δρόμο, συνήθως μποτιλιαρισμένο, με τίγκα κάθετα δρομάκια, κάποιος μπαίνει-κάποιος βγαίνει στα καταστήματα, και συνήθως είναι ένα ΧΑΟΣ η κατάσταση εκεί. Είναι σαν να οδηγείς μέσα σε λαική αγορά, κανείς δεν κινείται προβλέψιμα, άλλος σταματάει, άλλος ξεκινάει, άλλος θέλει να στρίψει σε κάποιο κάθετο...

    Δεν δικαιολογώ την ηλικιωμένη, αλλά είναι ΕΓΚΛΗΜΑ εις βάρος του ευατού σου, να πηγαίνεις με μοτοσυκλέτα με πάνω από 20χμ/ω και πάλι οριακά είναι. Στον δρόμο αυτό, ανά πάσα στιγμή, δεν ξέρεις από ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥΡΘΕΙ.

    Τα θύματα, δυστυχώς, απόσο είδα, δεν σέβονταν, ούτε τον δρόμο, ούτε τις συνθήκες,ουτε τον εαυτο τους οπότε μην τα ρίχνουμε μόνο στις ηλικιωμένες.
    Αυτο βεβαως δεν δικαολογει την γυναικα που οπως ειδα βγηκε με φορα και μαλλον ηθελε οχι απλως να στριψει δεξια προς το ρευμα κυκλοφοριας ,αλλα μαλλον να περασει απεναντι και να στριψει αριστερα.
    μπαινω φετα,βγαινω τριμμα.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από extisatokat Προβολή μηνύματος
    Αυτο βεβαως δεν δικαολογει την γυναικα που οπως ειδα βγηκε με φορα και μαλλον ηθελε οχι απλως να στριψει δεξια προς το ρευμα κυκλοφοριας ,αλλα μαλλον να περασει απεναντι και να στριψει αριστερα.
    Ναι.Και βρίσκεται σε κατάσταση σοκ και τα @@ μας κουνιούνται ...
    Μία μάνα κλαίει το παιδί της.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2019
    Μηνύματα
    133
    1) ο οδηγος του smart καλα αντανακλαστικα μαλλον αντιληφθηκε τι θα γινει και προλαβε να ακινητοποιηθει
    2)παρατηρηστε κατα την συγκρουση της μηχανης με το smart πως το smart τιναχθηκε προς τα πισω

  9. #9
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από extisatokat Προβολή μηνύματος
    Αυτο βεβαως δεν δικαολογει την γυναικα που οπως ειδα βγηκε με φορα και μαλλον ηθελε οχι απλως να στριψει δεξια προς το ρευμα κυκλοφοριας ,αλλα μαλλον να περασει απεναντι και να στριψει αριστερα.
    δεν δηκαιολογείται και θα υποστεί τις συνέπειες, αλλά ο άλλος συγχωρέθηκε να ζήσουν οι συγγενείς του να τον θυμούνται....

    οτι λένε οι αποπανω, παλαιότερα δεκαετία 80 σκοτωνοντουσαν περισσότερο είτε επειδή τρώγανε καπάκια με πολλά είτε βγαίναν με πολλά από τον δρόμο λόγο ανικανότητας-εκπαίδευσης....η συνέχεια στο σήμερα με εκατομμύρια περισσότερα οχήματα που ο καθένας βιάζεται και παραβιάζει κοκ, όσοι οδηγούν δίκυκλο(και όχι μονο αλλα ένα παραπάνω) οφείλουν να σεβαστούν τον εαυτό τους και να:
    1.είναι υποψιασμένοι παντού σε όλες τις διασταυρώσεις και συνθήκες
    2.να οδηγάνε αμυντικά ειδικότερα σε αστικό σε περιβάλουν
    3.να φοράνε μοτοσυκλετιστικό εξοπλισμό.
    Αν δεν τηρείς αυτά τα τρία βασικά πράγματα αυτά δεν έχει κανένα νόημα να συζητάμε, είναι θέμα χρόνου να συμβεί το κακό
    you rise you fall you're down then you rise again

  10. #10
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    ΠΑΡΑΒΙΑΣΕ ΣΤΟΠ.....Η κουβέντα σταματάει εκεί, τα περί ευθύνης κρανους μπλα μπλα μπλα εε αναρωτηθείτε πόσοι έχετε ανέβει συνοδηγοι χωρίς κράνος για τον Α,Β λογο....θες κι άλλο??ΗΛΙΚΙΩΝΕΝΗ.....λοιπόν.....Όλοι μετά τα 60 θα έπρεπε να παραδίδουν τα διπλώματα τους και τέλος η οδήγηση και όποιος μου πει εδώ μέσα ότι έιναι 60+ και έχει ακόμα τα ίδια αντανακλαστικά όπως όταν ήταν 30 Η ότι οδηγάει το ίδιο καλα τότε είναι άξιος χλευασμού...Σόρρυ αν αυτά που γράφω δείχνουν σκληρά αλλά έτσι είναι απ τη στιγμή που η επανεξέταση στη χώρα μας για να ανανεωσεις δίπλωμα είναι αστεία,ειδικά αν υπάρχει το μαρούλι για λαδακι στον κάθε ασυνείδητο γιατρό της πλάκας
    .......ΟΒΕΡ Εντ αουτ γιατί δεν το ποστάρω για αντιπαράθεση...περαστικά στα παλικάρια και ελαφρύ το χώμα για τον ένα που έτυχε να μη φοράει κράνος..
    Throttle that mysterious friend of ours

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2019
    Μηνύματα
    133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    ΠΑΡΑΒΙΑΣΕ ΣΤΟΠ.....Η κουβέντα σταματάει εκεί, τα περί ευθύνης κρανους μπλα μπλα μπλα εε αναρωτηθείτε πόσοι έχετε ανέβει συνοδηγοι χωρίς κράνος για τον Α,Β λογο....θες κι άλλο??ΗΛΙΚΙΩΝΕΝΗ.....λοιπόν.....Όλοι μετά τα 60 θα έπρεπε να παραδίδουν τα διπλώματα τους και τέλος η οδήγηση και όποιος μου πει εδώ μέσα ότι έιναι 60+ και έχει ακόμα τα ίδια αντανακλαστικά όπως όταν ήταν 30 Η ότι οδηγάει το ίδιο καλα τότε είναι άξιος χλευασμού...Σόρρυ αν αυτά που γράφω δείχνουν σκληρά αλλά έτσι είναι απ τη στιγμή που η επανεξέταση στη χώρα μας για να ανανεωσεις δίπλωμα είναι αστεία,ειδικά αν υπάρχει το μαρούλι για λαδακι στον κάθε ασυνείδητο γιατρό της πλάκας
    .......ΟΒΕΡ Εντ αουτ γιατί δεν το ποστάρω για αντιπαράθεση...περαστικά στα παλικάρια και ελαφρύ το χώμα για τον ένα που έτυχε να μη φοράει κράνος..
    εντος κατοικημενης περιοχης ηταν αν πεταγοταν η ηλικωμενη πεζη ή ενα μικρο παιδι και σκοτωνοταν ο πεζος θα λεγαμε παλι οτι ο πεζος παραβιασε stop και τελειωνει εκει η κουβεντα;

  12. #12
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    ΠΑΡΑΒΙΑΣΕ ΣΤΟΠ.....Η κουβέντα σταματάει εκεί, τα περί ευθύνης κρανους μπλα μπλα μπλα εε αναρωτηθείτε πόσοι έχετε ανέβει συνοδηγοι χωρίς κράνος για τον Α,Β λογο....θες κι άλλο??ΗΛΙΚΙΩΝΕΝΗ.....λοιπόν.....Όλοι μετά τα 60 θα έπρεπε να παραδίδουν τα διπλώματα τους και τέλος η οδήγηση και όποιος μου πει εδώ μέσα ότι έιναι 60+ και έχει ακόμα τα ίδια αντανακλαστικά όπως όταν ήταν 30 Η ότι οδηγάει το ίδιο καλα τότε είναι άξιος χλευασμού...Σόρρυ αν αυτά που γράφω δείχνουν σκληρά αλλά έτσι είναι απ τη στιγμή που η επανεξέταση στη χώρα μας για να ανανεωσεις δίπλωμα είναι αστεία,ειδικά αν υπάρχει το μαρούλι για λαδακι στον κάθε ασυνείδητο γιατρό της πλάκας
    .......ΟΒΕΡ Εντ αουτ γιατί δεν το ποστάρω για αντιπαράθεση...περαστικά στα παλικάρια και ελαφρύ το χώμα για τον ένα που έτυχε να μη φοράει κράνος..
    Μα, αυτο που εκανε η ηλικιωμένη δεν ειναι θεμα ικανότητας, αλλα νοοτροπίας, προσπάθησε σε διπλή διαχωριστική να αλλαξει κατεύθυνση, θα το έκανε οποιοσδήποτε ανεξαρτήτου ηλικίας(νοοτροπια).
    Αν ανέβαινα συνεπιβάτης, χωρις κρανος (που δεν εμπιστεύομαι κανεναν) στα παλικαρια αυτα, εαν πήγαιναν παρσπανω απο 50 στο συγκεκριμένο σημείο θα ζητούσα αμεσα να κατεβω(και αυτοί οπως φαίνεται πήγαιναν)..
    Δεν ειναι θεμα φόβου αλλα οδικης και οδηγικης αντίληψης

  13. #13
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eiver Προβολή μηνύματος
    εντος κατοικημενης περιοχης ηταν αν πεταγοταν η ηλικωμενη πεζη ή ενα μικρο παιδι και σκοτωνοταν ο πεζος θα λεγαμε παλι οτι ο πεζος παραβιασε stop και τελειωνει εκει η κουβεντα;
    Αν δεν ήταν στη διάβαση η περνούσε με κόκκινο φανάρι για τους πεζούς Ναι...τελειώνει εκεί η κουβέντα...
    Throttle that mysterious friend of ours

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Το ότι ηλικιωμένη κυρία παραβίασε το στοπ το ξέρουμε και το βλέπουμε.
    Αλλά εσείς τι κάνετε για να προστατέψετε τους εαυτούς σας?
    Παράλληλη πορεία ? Σοβαρά τώρα. Δεν ξέρουμε ότι είναι επικίνδυνο?
    Οι παρατηρήσεις κάποιου ο οποίος περνάει από εκεί δεν φτάνουν?
    Όταν εγώ φτάσω στα 60 ποίος είναι αυτός που θα μου υποδείξει τι είμαι ικανός να κάνω και πότε ? Ποίος είναι αυτός που θα πει ότι θα είμαι ανίκανος να οδηγήσω? Απλώς για να ξέρω ρωτάω.
    Το δίπλωμα να το παραδώσω ακριβώς την επόμενη ή θα μου αφήσετε 5-6 μέρες περιθώριο?

    Κοιτώντας προς τα πίσω την χρονιά που περνάει 5-6 παραλίγο στιγμές που είχα (και με το αυτοκίνητο και με το μηχανάκι ) καμία δεν ήταν από ηλικιωμένο.
    Αυτό δεν σημαίνει ότι, ότι έχω δει εγώ αντιπροσωπεύει και ολόκληρο το σύμπαν.

  15. #15
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Το ότι ηλικιωμένη κυρία παραβίασε το στοπ το ξέρουμε και το βλέπουμε.
    Αλλά εσείς τι κάνετε για να προστατέψετε τους εαυτούς σας?
    Παράλληλη πορεία ? Σοβαρά τώρα. Δεν ξέρουμε ότι είναι επικίνδυνο?
    Οι παρατηρήσεις κάποιου ο οποίος περνάει από εκεί δεν φτάνουν?
    Όταν εγώ φτάσω στα 60 ποίος είναι αυτός που θα μου υποδείξει τι είμαι ικανός να κάνω και πότε ? Ποίος είναι αυτός που θα πει ότι θα είμαι ανίκανος να οδηγήσω? Απλώς για να ξέρω ρωτάω.
    Το δίπλωμα να το παραδώσω ακριβώς την επόμενη ή θα μου αφήσετε 5-6 μέρες περιθώριο?

    Κοιτώντας προς τα πίσω την χρονιά που περνάει 5-6 παραλίγο στιγμές που είχα (και με το αυτοκίνητο και με το μηχανάκι ) καμία δεν ήταν από ηλικιωμένο.
    Αυτό δεν σημαίνει ότι, ότι έχω δει εγώ αντιπροσωπεύει και ολόκληρο το σύμπαν.
    Για να σου απαντήσω σοβαρά και χωρίς ίχνος ειρωνείας.....θα πρέπει να το παραδώσεις μόνος σου...τόσο απλά...δεδομένου ότι τα πράγματα θα έχουν μείνει ως έχουν στο θέμα έλεγχος επανεξέταση ικανότητας κλπ κλπ..Αν βλέπεις ότιη όραση σου έχει πάει τάρταρα τα αντανακλαστικά σου είναι πιο αργά από χελώνα πριν το θάνατο και πας με 15χλμ ανα ώρα παν4ου εεεε τι κάνει νιάου νιάου...Δε λέω για καταστάσεις που έχουν σοβαρό θέμα υγείας τύπου έχουν περάσει 3 εμφράγματα και συνεχίζουν και οδηγανε.....Τώρα αν η ψωροπερηφανια του άντρα που ακόμα και στα 70 κάνει τα πάντα δε σε αφήσει και προκαλέσεις και εσύ ένα ατύχημα...Γνώθι σαυτόν φίλε μου...προφανώς και μπορεί να είσαι ακμαίος και κοτσονατος στα 70 σου αλλά 30 δε θα σαι....από κει και πέρα έτσι όπως είναι το κράτος μας δε σε υποχρεώνει κάνεις...Τώρα το ποιος προκαλεί τα ατυχήματα ας μη το πιάσουμε Ε?ήδη κάναμε το θέμα τσίρκο...Όλα αυτά είναι προσωπική άποψη...Ο καθένας παίζει μπαλα όπως θέλει...εξάλλου μέχρι τα 60 μας παίζει να μας πηγαίνουν τα οχήματα Όχι εμείς αυτά....
    Throttle that mysterious friend of ours

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θανατηφόρο Τροχαίο
    από Gema22 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 146
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2021, 13:51
  2. Τροχαίο και εγκατάλειψη
    από jarv στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2005, 11:22
  3. Κι άλλο τροχαίο...
    από jtoros στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 03:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF