Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Κατι πηγε λαθος με την αλλαγη δισκακια/ελλατηρια συμπλεκτη

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2019
    Μηνύματα
    3

    Exclamation Κατι πηγε λαθος με την αλλαγη δισκακια/ελλατηρια συμπλεκτη

    Επειτα απο πολυ ερευνα αγορασα ενα μεταχειρισμενο honda astrea supra 100 απο ιδιωτη σε αριστη κατασταση με 5.000 χιλιομετρα και να γυαλιζει και η παραμικρη του βιδα....μετα απο 1.000-2.000 χιλιομετρα το μηχανακι αρχισε να πατηναρει ελαχιστα και κατεληξα να το βελτιωσω ελαχιστα αλλαζοντας δισκακια και ελατηρια και βαζοντας αγωνιστικα....το πηγα σε εναν εμπιστο φιλο μου που λυνει και δενει μηχανακια ολη μερα να μου τα αλλαξει, τα αλλαξε ολα ενταξει λοιπον και σμρ απο εχθες που μου τα αλλαξε, που λετε το περνω μια βολτα να παω μεχρι την σχολη και απο πρωτη για δευτερα παρατηρησα οτι ειναι πολυ πιο δυσκολο και σκληρο το πατημα για να μπει η ταχυτητα παρα απο τις αλλες.....κατι ακομα που παρατηρησα ειναι οτι οταν συμπλεκταρω για κατεβασια ακουγεται ενας ηχος απο την καμπανα(Υ.Γ μονο οταν συμπλεκατω προς τα πισω το σασμαν ακουγεται κατι απο μεσα οταν συμπλεκταρω προς τα πανω δν ακουγεται τπτ)....τα δισκακια που εβαλα ειναι faito και τα ελατηρια δν ξρ μου τα προτεινε η αντιπροσωπεια της honda ημισκληρα για μια μικρη βελτιωση....αμα καποιος ξερει τι ειναι παρακαλω να με ενημερωσει καθως πολοι που ρωτησα μου ειπαν επειδη ειναι σκληρα τα ελατηρια το κανει και θελει λιγο καιρο να μαλακωσουν

  2. #2
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SiNeFaK1 Προβολή μηνύματος
    Επειτα απο πολυ ερευνα αγορασα ενα μεταχειρισμενο honda astrea supra 100... κατεληξα να το βελτιωσω ελαχιστα αλλαζοντας δισκακια και ελατηρια και βαζοντας αγωνιστικα...


    Παιδιά, ήρεμα με αυτά, δεν παίζουμε!
    Life begins at 45°.

  3. #3
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SiNeFaK1 Προβολή μηνύματος
    Επειτα απο πολυ ερευνα αγορασα ενα μεταχειρισμενο honda astrea supra 100 απο ιδιωτη σε αριστη κατασταση με 5.000 χιλιομετρα και να γυαλιζει και η παραμικρη του βιδα....μετα απο 1.000-2.000 χιλιομετρα το μηχανακι αρχισε να πατηναρει ελαχιστα και κατεληξα να το βελτιωσω ελαχιστα αλλαζοντας δισκακια και ελατηρια και βαζοντας αγωνιστικα....το πηγα σε εναν εμπιστο φιλο μου που λυνει και δενει μηχανακια ολη μερα να μου τα αλλαξει, τα αλλαξε ολα ενταξει λοιπον και σμρ απο εχθες που μου τα αλλαξε, που λετε το περνω μια βολτα να παω μεχρι την σχολη και απο πρωτη για δευτερα παρατηρησα οτι ειναι πολυ πιο δυσκολο και σκληρο το πατημα για να μπει η ταχυτητα παρα απο τις αλλες.....κατι ακομα που παρατηρησα ειναι οτι οταν συμπλεκταρω για κατεβασια ακουγεται ενας ηχος απο την καμπανα(Υ.Γ μονο οταν συμπλεκατω προς τα πισω το σασμαν ακουγεται κατι απο μεσα οταν συμπλεκταρω προς τα πανω δν ακουγεται τπτ)....τα δισκακια που εβαλα ειναι faito και τα ελατηρια δν ξρ μου τα προτεινε η αντιπροσωπεια της honda ημισκληρα για μια μικρη βελτιωση....αμα καποιος ξερει τι ειναι παρακαλω να με ενημερωσει καθως πολοι που ρωτησα μου ειπαν επειδη ειναι σκληρα τα ελατηρια το κανει και θελει λιγο καιρο να μαλακωσουν
    Μία παραγραφος, μία πρόταση...

    Τεσπα, φίλε μου με περιγραφές και ήχους δεν βγάζεις άκρη.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2019
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Μία παραγραφος, μία πρόταση...

    Τεσπα, φίλε μου με περιγραφές και ήχους δεν βγάζεις άκρη.
    τον ηχο τον κανει μονο εν κινηση κατι σαν χρ χρ χρ σαν οταν κινηται κατι να βρισκει καπου αφου συμπλεκταρω

  5. #5
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SiNeFaK1 Προβολή μηνύματος
    τον ηχο τον κανει μονο εν κινηση κατι σαν χρ χρ χρ σαν οταν κινηται κατι να βρισκει καπου αφου συμπλεκταρω

    Eγώ αν ήμυν στην θέση σου θα το πήγαινα στον φίλο σου που το μονταρε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #6
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    το προβλημα που εχει το μηχανακι, ειναι οτι ο εμπιστος φιλος σου που λυνει και δενει μηχανακια ολη μερα, δεν εχει ιδεα πως να το κανει σωστα..
    πηγαινε σε συνεργειο...

    (απο ποτε υπαρχουν αγωνιστικα ανταλακτικα για παπια αληθεια?)

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    το προβλημα που εχει το μηχανακι, ειναι οτι ο εμπιστος φιλος σου που λυνει και δενει μηχανακια ολη μερα, δεν εχει ιδεα πως να το κανει σωστα..
    πηγαινε σε συνεργειο...

    (απο ποτε υπαρχουν αγωνιστικα ανταλακτικα για παπια αληθεια?)
    Βγάζει η faito
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    ειναι πολυ σκληρα τα ελατηρια που σου εβαλε μαλλον.
    πηγαινε να σου ρυθμισει λιγο την βιδα του συμπλεκτη για αρχη.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2013, 18:42
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 18:15
  3. Τι Εγινε Με Την Πιτα?????
    από periklisk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:15
  4. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2003, 11:25
  5. Γελαστε Με Την ΨυΧη Σασ
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2003, 15:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF