Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 52 από 52

Θέμα: Κομπρεσερ / Μικρός αεροσυμπιεστής

  1. #46
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.113
    Υποτίθεται πως με τον ιμάντα έχεις περισσότερη ψύξη, δεν έχεις κορώνα - πηνίο για να δώσεις κίνηση στο έμβολο, αλλάζεις εύκολα μοτέρ
    με τριφασικό ή βενζινης κ.λπ.
    Αν χρειάζεσαι συνεχή παροχή πάνω από 30' να το συζητήσεις γνωρίζοντας πόσα bar χρειάζεσαι έξοδο.
    Μέχρι εκεί το μονομπλοκ θα είναι οκ.

  2. #47
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2018
    Μηνύματα
    2
    Καλημέρα στην μοτοπαρέα αν και δε θα ήθελα να είναι αυτό το πρώτο μου ποστάρισμα.
    Μιας και ο μονομπλοκ αεροσυμπιεστής που είχα 50 λτ παρέδωσε πνεύμα...είμαι μεταξύ αυτών των δυο.
    https://www.kentrovidas.gr/uplds/185...idas-40144.jpg
    https://www.kentrovidas.gr/thpicv.ph...idas-40146.jpg
    Σκοπός μου πέρα από τον καθαρισμό των εργαλείων που χρησιμοποιούσα τον παλιό τώρα, να τον έχω και για χρήση αμμοβολής και βαψίματος συμπληρωματικά με τη δεξαμενή του παλιού δλδ 150lt.Πιστεύεται να με καλύψει;
    Όποια πρόταση δεκτή με χρηματικό όριο τα 400 ευρώ.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stathis78
    Εγγραφή
    13/10/2013
    Μηνύματα
    107
    Η διαφορά στη τιμή μεταξύ του μοντέλου των 50lt και αυτού με τα 100lt (στους ίδιους ίππους) είναι αρκετά μικρή, δεν σε συμφέρει το μικρό αεροφυλάκιο, ειδικά αν ζητάς να κάνεις και επιπλέον εργασίες πέραν του φυσήματος/φουσκώματος.
    Live to ride, ride to live

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Εγω πηρα τον 2κυλινδρο 100λιτρο της τορος που εχεις στην δευτερη φωτογραφια μονο που ειναι πλεον λιγο διαφορετικος(εχει διαφορετικη λαβη).Εχει παρα πολυ μεγαλη παροχη(412λτ/λεπτο),περισσοτερη δλδ απο τον αντιστοιχο 100αρη με ιμαντα.Αυτος με τον ιμαντα βεβαια ειναι ποιο σκυλος και προοριζεται για επαγγελματικη χρηση.Η αμμοβολη απο οσο ξερω θελει υψηλη πιεση δεν ξερω κατα ποσο θα εχεις αποτελεσμα η ποση ωρα θα χρειαζεται να βαρας για να καθαρισεις.Εχει αμμοβολεις για αυτη την χρηση.Οσον αφορα το βαψιμο βαφεις ανετα με αυτον τον δικυλινδρο,καθως δεν θα προλαβαινει να αδειασει δεδομενου οτι οταν βαφουμε εχουμε 2.5-3 μπαρ πιεση.Απο το καταστημα που τον πηρα ο οποιος ειναι γνωστος μου ειπε οτι τορος δινουμε αβερτα και ειναι σκυλοι.Δεν παιζει να παθει τπτ

  5. #50
    Tricycle
    Εγγραφή
    05/03/2018
    Μηνύματα
    68
    Ποιό υλικό χρησιμοποιείται στα κομπρεσέρ και τα εξαρτήματά τους, ρακόρ κλπ ως σφραγιστικό σπειρωμάτων -για να μην έχει διαρροή αέρα; Τεφλόν ταινία που είναι για νεροσωλήνες, βρύσες κλπ κάνει; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geo10 Προβολή μηνύματος
    Ποιό υλικό χρησιμοποιείται στα κομπρεσέρ και τα εξαρτήματά τους, ρακόρ κλπ ως σφραγιστικό σπειρωμάτων -για να μην έχει διαρροή αέρα; Τεφλόν ταινία που είναι για νεροσωλήνες, βρύσες κλπ κάνει; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
    Ναι φιλε τεφλον χρησιμοποιεις

  7. #52
    Απομονω-μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2005
    Μηνύματα
    194
    Τελικά μετά από το διάβασμα όλου του θέματος, δεν κατέληξα τι κομπρεσέρ χρειάζομαι .
    Λεω να το έχω στο αυτοκίνητο της δουλειάς για να καθαρίζω τα εργαλεία, το αυτοκίνητο και στην ανάγκη λάστιχο? Βλέπω και τα 12ν που είναι πολύ συμπαγή και βολικά. Έχει κανείς άποψη ?

    Παράδειγμα :
    http://https://tools4you.gr/%CE%97%C...9B%CE%95%CE%A1
    Άμα σου μέλλει να πνιγείς, ποτέ σου δεν πεθαίνεις... (by Amrk)

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. αγορά κομπρεσέρ
    από ERRIKA στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2010, 13:57
  2. ΚΟΜΠΡΕΣΕΡ ΓΙΑ ΦΟΥΣΚΩΜΑ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
    από AUFGEBRACHT στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2010, 05:58
  3. Help για Κομπρεσερ !
    από dukeandthecity στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2007, 20:40
  4. Κομπρεσέρ για αέρα
    από 916 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2007, 17:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF