Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 60

Θέμα: Πως να καθησυχάσω τους δικούς μου για την μηχανή?

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    27/09/2019
    Μηνύματα
    52
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Σεμνάααααα.................................
    Με αυτό εννοώ πως οι γονείς μου έδωσαν το ΟΚ και επίσης αυτοί θα δώσουν τα λεφτά υπό τον ορό ότι θα βγάλω πρώτα δίπλωμα και χωρίς κράνος , τζάκετ και γάντια δεν το ακουμπάω καν. Όχι ότι " δεν με νοιάζει τι λένε αυτοί θα περάσει το δικό μ επειδή έτσι "

  2. #32
    Μέλος
    Εγγραφή
    27/09/2019
    Μηνύματα
    52
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    Πάντα θα ανησυχούν. Εσύ κοίτα να οδηγείς σωστά για να δουν πώς ό,τι εσύ πρέπει να κάνεις το κάνεις σωστά.
    Α και με την ευκαιρία, αυτό το επιχείρημα (που μάλλον το έχουν ακούσει όλοι ανεξαρτήτως αριθμού τροχών - και εγώ) ότι «δεν το λέω για σένα αλλά μπορεί ο άλλος να περάσει το στοπ» είναι απλά κακό επιχείρημα. Κι εσύ μπορεί να κάνεις λάθος (εννοώντας απροσεξία, ή λανθασμένο χειρισμό). Άσε που σε βάζει σε μια λογική ότι εσύ αποκλείεται ποτέ να φταις, ξέρεις τι κάνεις κλπ. Εσύ πρέπει να καταλάβεις ότι δεν ξέρεις ακόμα να οδηγείς και πώς το ότι θα πάρεις κάποια στιγμή το δίπλωμα δεν τα έμαθες όλα, το πρώτο λιθαράκι έβαλες. Στο χέρι σου είναι πόσο και αν θα γίνεις καλός κι ασφαλής οδηγός.
    Καλή συνέχεια και καλά χιλιόμετρα.
    Ο άλλος μπορεί να περάσει το στοπ και να σε χτυπήσει ακόμα και αν είσαι πεζός, με ποδήλατο ή αμάξι όμως αυτοί είναι τις άποψης ότι " στο αμάξι είσαι σε ένα κέλυφος, στην χειρότερη περίπτωση να σπάσεις ένα χέρι ".
    Έχεις δίκιο, συμφωνώ με αυτό επειδή στους περισσότερους στην ηλικία μου θα καταλαβαίναν πως αυτοί είναι σωστοί και μονό οι άλλοι "θέλουν να τους σκοτώσουν" , εννοείτε πως μπορεί και εγώ να κάνω την βλακεία και πέσω η να τρακάρω, για αυτό πάντα στον δρόμο θέλει προσοχή.

    Ευχαριστώ πολύ, ελπίζω να είναι πολλά και κάλα όταν με το κάλο πάρω το derbακι μου

  3. #33
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.191
    Για τις αδερφές, ξύδι κ θα τους περάσει
    Για τα λεφτά, στρωσε κωλο δούλεψε και πάρτο με δικά σου φράγκα. Μόνο έτσι θα το πονέσεις, θα το σεβαστείς και θα το εκτιμήσεις.
    Ξεκινά από τωρα τις αγορές, ξεκινάς με το κράνος κ μετά τα υπόλοιπα.
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Πάντως από τα γραφόμενα σου δείχνεις ώριμος. Εγώ θα προχωρούσα στην αγορά ενός 50αριου και αυτό θα ήταν μια καλή ευκαιρία να δουν και οί αδερφές μου ότι δεν έχουν δίκιο σε ολλά. Ίσως με το να πάρεις μηχανάκι εσύ να ξεπεράσουν αυτές το φόβο τούς και αυτή τη δεισιδαιμονία πού έχουν για τά μηχανάκια. Και μένα 2 φίλοι μου έχουν σκοτωθεί με αυτοκίνητο. Σημαίνει ότι δε πρέπει να οδηγήσω αυτοκίνητο για να μη σκοτωθώ και εγώ?Εγώ σου λέω ότι στο τέλος θα σού ζητάνε και βόλτα
    καθε μερα ...νεα μερα.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    Ακου μικρέ.. Η οικογένεια και αυτοί που σε αγαπούν παντα θα ανησυχούν.. Έτσι γίνεται στο 90% των ελληνικών οικογενειών... Και λέω 90% γιατί έχω δει και πατεράδες μανάδες που είναι στην κοσμαρα τους ως προς το θέμα..

    Εγώ πολύ μεγαλύτερος με δική μου οικογένεια και παιδιά ακόμα και σήμερα οπότε βρέξει ή γενικώς συμβεί κάτι στους δρόμους έχω τον πατέρα μου στανταρακι τηλεφώνημα να δει αν είμαι καλά.. Μόνο και μόνο επειδή ξέρει ότι κυκλοφορώ εκεί έξω καβάλα στη μηχανή.

    Μην σε μπερδεύει λοιπόν η ανησυχία των αδερφών σου... Είναι απολύτως λογικά όλα αυτά.. Θέλει μεγάλη προσοχή τώρα στην αρχή και σε καμία περίπτωση μην αρχίσεις τις μαγκιές μόλις εξοικειωθείς γιατί εκεί συμβαίνουν τα χειρότερα.

    Επίσης δεν μπορώ να μην αναφέρω ότι μου ακούγεται κάπως αστείο το σετακι επαρχια-πενηνταρι-εξοπλισμος και κράνος..

    Προσωπικά στις εξορμήσεις μου εκτός Αθηνών δεν έχω πετύχει κανέναν με μικρό μηχανάκι που να τηρεί έστω τα στοιχειώδη.. Κράνος δλδ και νορμάλ για την περίσταση ενδυση.

    Αν εσύ αποτελέσεις την εξαιρεση μπράβο σου και χίλια ζήτω από εμένα.

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Δεν είμαι γονιός κι ας εχω την ηλικία. Οπότε ότι γράψω είναι θεωρία, σκέψεις δικές μου που ΘΑ ίσχυαν ΕΑΝ ήμουν.

    Οι περισσότεροι απ οτι βλέπω σε συμβουλεύουν να κάνεις αυτό που γουστάρεις, να γίνεις άντρας, να μην φας παντοφλα , να σκισεις την γάτα , Φρανκ Ζαπα κλπ.

    Επειδή είσαι σε ευαίσθητη ηλικία κι αυτό φαίνεται μόνο κ μονο που ζητάς εδώ συμβουλή τι να κάνεις, θα ήθελα να σου πω το εξής.
    Όλοι αυτοί που σου λένε τα παραπανω, 99% έχουν υποστεί ακριβώς ότι σου λένε να αποφυγεις. Έχουν φάει παντόφλα, έχουν κάνει ότι τους έχουν υπαγορεύσει οι "άλλοι", έχουν καταπιεστει στις αποφάσεις τους.

    Ωστόσο, σκέψου το εξής. Φρανκ Ζαπα κλπ φιλοσοφικά. Κι αυτό που γίνεται εδώ είναι ακριβώς αυτό, μόνο που στο ρόλο της μάνας, του πατερα κ του παπά, είναι μερικοί ιντερνετικοι άγνωστοι άνθρωποι που σε συμβουλευουν να κανεις αυτο που δεν έκαναν οι ίδιοι όταν χρειάστηκε.

    Η απόφαση είναι δική σου φίλε. Τις γνώμες των υπολοίπων να τις ζητάς, σε θέματα που δεν ξέρεις, να τις ζυγίζεις χωρίς εγωισμό κ να καταλήγεις σε αυτό που ικανοποιεί εσένα.

    Εάν παρ ελπίδα η απόφαση σου, συμπίπτει τελικά με κάποιου που σου την έδωσε(πχ της αδερφής σου) αυτό δεν σημαίνει ότι τρως παντοφλα, κανεις ότι σου λένε ή ότι δεν είσαι άντρας με πυγμή.

    Κρατα στο πίσω μέρος του μυαλού σου όμως ότι οι αποφάσεις που παιρνουμε στη ζωή έχουν αποτελέσματα κ συνέπειες. Οι συνέπειες έχουν εξ ορισμού αρνητική χροιά κ στην συγκεκριμένη περίπτωση θα ήταν χρήσιμο να τις συλλογιστείς...

    Κάτσε λοιπόν ένα βραδακι, ήρεμος, μόνος κ χαλαρός κ σκέψου. Κάνε εικόνα το εξής.
    Εσυ, σε ένα κρεβάτι νοσοκομείου, χτυπημένος άσχημα, χωρίς να φταίς, γιατί ο μπάρμπας ήπιε τσίπουρα κ δεν σε είδε καν.
    Μια μάνα καταβεβλημενη, ένας πατερας να προσπαθεί να τη παρηγορησει,δυο αδερφές κλαμενες κ εσυ ανίκανος να κάνεις τίποτα να σκέφτεσαι αν θα ξανασηκωθεις.

    Συγγνώμη για τον ψυχολογικό εκβιασμό , αλλά είναι μια πιθανότητα κι αυτή.
    Αν έχεις τα κοχονια να σκισεις την γάτα κ να αποτιναξεις την παντόφλα, προχώρα φίλε.
    Θα στο αγόραζα κ εγώ, ότι γουσταρες, καινούργιο.

  7. #37
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Όλοι αυτοί που σου λένε τα παραπανω, 99% έχουν υποστεί ακριβώς ότι σου λένε να αποφυγεις. Έχουν φάει παντόφλα, έχουν κάνει ότι τους έχουν υπαγορεύσει οι "άλλοι", έχουν καταπιεστει στις αποφάσεις τους.
    Δεδομένων των ότι εγώ είμαι ένας από το 1% σου και ότι απάντησαν λιγότερα από 100 άτομα εδώ, θα έλεγα ότι έβγαλες το 99% από το μυαλό σου.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Κάτσε λοιπόν ένα βραδακι, ήρεμος, μόνος κ χαλαρός κ σκέψου. Κάνε εικόνα το εξής.
    Εσυ, σε ένα κρεβάτι νοσοκομείου, χτυπημένος άσχημα, χωρίς να φταίς, γιατί ο μπάρμπας ήπιε τσίπουρα κ δεν σε είδε καν.
    Μια μάνα καταβεβλημενη, ένας πατερας να προσπαθεί να τη παρηγορησει,δυο αδερφές κλαμενες κ εσυ ανίκανος να κάνεις τίποτα να σκέφτεσαι αν θα ξανασηκωθεις.
    Εξαιρετική συμβουλή. Και μετά κάτσε και πέθανε, γιατί η ζωή είναι μάταιη ούτως ή άλλως.
    Life begins at 45°.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.345
    Ρε μην τσακωνεστε μπροστά σε παιδιά
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  9. #39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Swoozm8 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά χρειάζομαι λίγο την βοήθεια σας, συζήτησα με τον πάτερα μου για μηχανάκι και είπαμε ότι όταν πάρω με το κάλο τον εξοπλισμό ( κράνος, τζάκετ, γάντια ) και το δίπλωμα θα με βοηθήσει οικονομικά να πάρω ένα 50ρι και μετά από πάρα πολύ συζήτηση συμφώνησε και η μανά μου. Το θέμα είναι με τις αδερφές μου, είναι 22 και 25 και σιχαίνονται ότι έχει 2 τροχούς. Έχουμε μαλώσει υπερβολικά πολλές φορές γιατί δεν θέλουν σε καμιά περίπτωση να πάρω μηχανάκι. Στο τέλος θα πάρω επειδή η μανά και ο πατέρας κάνουν κουμάντο άλλα το θέμα είναι ότι δεν θέλω να φοβούνται και να ανχονονται για έμενα. συνεχεία μου αναφέρουν για έναν παλιό τους φίλο που σκοτώθηκε επειδή χτύπησε στο πίσω μέρος από το κεφάλι ή τον λαιμό του ενώ φορούσε κράνος και τον χτύπησε ένας θειος επειδή παραβίασε το στοπ. Ξέρω τους κίνδυνους που κρύβει μια μοτοσυκλέτα και δεν έχω το σκεπτικό " εε εντάξει ρε μαλακά σιγά μην τύχει σε έμενα αυτό" . Θέλω να ακούσω και εσάς! έχουν δίκιο που " κάνουν τα πάντα" για να μην πάρω μηχανάκι? Πως μπορώ να τις ηρεμήσω? Και τελικά θα ήταν καλή ιδέα να πάρω ένα? ( πολύ "κάπως" ερώτηση για τέτοιο φόρουμ το ξέρω )
    Να κατσετε οικογενειακως να δειτε τον "Κυνοδοντα". Ιδανικη ταινια για τετοιες καταστασεις.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #40
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Swoozm8 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά χρειάζομαι λίγο την βοήθεια σας, συζήτησα με τον πάτερα μου για μηχανάκι και είπαμε ότι όταν πάρω με το κάλο τον εξοπλισμό ( κράνος, τζάκετ, γάντια ) και το δίπλωμα θα με βοηθήσει οικονομικά να πάρω ένα 50ρι και μετά από πάρα πολύ συζήτηση συμφώνησε και η μανά μου. Το θέμα είναι με τις αδερφές μου, είναι 22 και 25 και σιχαίνονται ότι έχει 2 τροχούς. Έχουμε μαλώσει υπερβολικά πολλές φορές γιατί δεν θέλουν σε καμιά περίπτωση να πάρω μηχανάκι. Στο τέλος θα πάρω επειδή η μανά και ο πατέρας κάνουν κουμάντο άλλα το θέμα είναι ότι δεν θέλω να φοβούνται και να ανχονονται για έμενα. συνεχεία μου αναφέρουν για έναν παλιό τους φίλο που σκοτώθηκε επειδή χτύπησε στο πίσω μέρος από το κεφάλι ή τον λαιμό του ενώ φορούσε κράνος και τον χτύπησε ένας θειος επειδή παραβίασε το στοπ. Ξέρω τους κίνδυνους που κρύβει μια μοτοσυκλέτα και δεν έχω το σκεπτικό " εε εντάξει ρε μαλακά σιγά μην τύχει σε έμενα αυτό" . Θέλω να ακούσω και εσάς! έχουν δίκιο που " κάνουν τα πάντα" για να μην πάρω μηχανάκι? Πως μπορώ να τις ηρεμήσω? Και τελικά θα ήταν καλή ιδέα να πάρω ένα? ( πολύ "κάπως" ερώτηση για τέτοιο φόρουμ το ξέρω )
    Oι αδερφές σου μπορεί να φοβόντουσαν τη θάλασσα γιατί κάποιος φίλος πνίγηκε, τι σημαίνει αυτό;
    Ότι δεν θα μάθεις να κολυμπάς και δεν θα μπεις ποτέ στη θάλασσα;

    Αν οι δικοί σου είναι σύμφωνοι, ξεκινάς με τον εξοπλισμό και το δίπλωμα, μελετάς τα παρακάτω και αν θέλεις να είσαι ακόμα πιο ασφαλής, κάνεις και κάποιο σχολείο ασφαλούς οδήγησης.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος

  11. #41
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεδομένων των ότι εγώ είμαι ένας από το 1% σου και ότι απάντησαν λιγότερα από 100 άτομα εδώ, θα έλεγα ότι έβγαλες το 99% από το μυαλό σου.



    Εξαιρετική συμβουλή. Και μετά κάτσε και πέθανε, γιατί η ζωή είναι μάταιη ούτως ή άλλως.

  12. #42
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.128
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Πάντως από τα γραφόμενα σου δείχνεις ώριμος. Εγώ θα προχωρούσα στην αγορά ενός 50αριου και αυτό θα ήταν μια καλή ευκαιρία να δουν και οί αδερφές μου ότι δεν έχουν δίκιο σε ολλά. Ίσως με το να πάρεις μηχανάκι εσύ να ξεπεράσουν αυτές το φόβο τούς και αυτή τη δεισιδαιμονία πού έχουν για τά μηχανάκια. Και μένα 2 φίλοι μου έχουν σκοτωθεί με αυτοκίνητο. Σημαίνει ότι δε πρέπει να οδηγήσω αυτοκίνητο για να μη σκοτωθώ και εγώ?Εγώ σου λέω ότι στο τέλος θα σού ζητάνε και βόλτα
    Δεν είναι μόνο δεισιδαιμονία, ξέρουν τον κύκλο και την "εκπαίδευση" που παρέχει.
    Αν νοιάζεται κάποιος να κρατήσει ήρεμα τόσο αγαπητά πρόσωπα, πρέπει να πείσει πως δεν ανοίκει σε αυτόν τον κύκλο.
    Προφανώς αν είναι ευδιάκριτο πως βλέπεις με κριτικό μάτι τους φίλους σου και τον κοινωνικό σου περίγυρο
    αποφεύγοντας τις μικροπρέπειες και ερεθίσματα που δύσκολα παλεύονται στην εφηβεία, δεν ανοίκεις στον κύκλο...

  13. #43
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    996
    Παρόλο που φαίνεται να είσαι μυαλωμένος και αρκετά ώριμος για την ηλικία σου, δεν θεωρώ οτι έχω την ικανότητα να κρίνω άν πρέπει η όχι να πάρεις μηχανάκι σε αυτή την ηλικία.

    Αυτοί που μπορούν, είναι αυτοί που έχουν την εμπειρία για να κρίνουν, ξέρουν το περιβάλλον στο οποίο ζείς και σε ξέρουν καλύτερα απο οποιονδήποτε άγνωστο σε ένα φόρουμ. Οι γονείς σου.

    Να είσαι σίγουρος οτι αυτοί, θα έχουν το ίδιο (ή και μεγαλύτερο) άγχος απο τις αδερφές σου. Παρόλα αυτά, αφού κρίνουν οτι είσαι έτοιμος να βγείς στο δρόμο, και μάλιστα με 2κυκλο, ποιός είμαι εγώ να διαφωνήσω.

    Οι αδερφές σου πιθανότατα, δεν είναι σε θέση να διαχειριστούν ολόκληρη την κατάσταση, αφήνοντας το άγχος να υπερτερεί στις αντιδράσεις τους.

    Για τους γονείς σου, το να σου επιτρέψουν να οδηγήσεις 2κυκλο σε αυτή την ηλικία, μπορεί να είναι "μάθημα" για όλη σου τη ζωή.
    Να έχουν την ικανότητα να διαμορφώσουν την οδηγική σου παιδεία, απο αυτή την ηλικία, μίας και πιθανώς κρίνουν, πως η οδήγηση στη περιοχή που μένετε, δεν είναι τόσο "επικίνδυνη".

    Αυτό που πρέπει να λάβεις απο εμάς, που, "υποτίθεται" έχουμε εμπειρία, είναι
    - ΠΑΝΤΑ προστατευτικό εξοπλισμό (πάντα. ακόμα και μέχρι το περίπτερο).
    - Σε 6 μήνες με έναμιση χρόνο κατοχής μοτοσυκλέτας, μην χαλαρώσεις καθόλου. Είναι το σημείο που όλοι μας θεωρούμε οτι είμαστε οδηγάρες και αρχίζουμε να κάνουμε μαλακίες.
    - ΠΑΝΤΑ προστατευτικό εξοπλισμό
    - ΠΑΝΤΑ προστατευτικό εξοπλισμό


    Καλές βόλτες!

  14. #44
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    1.Ότι και να κάνεις ή πεις δεν θα τους καθησυχάσει ποτέ αρκετά.
    2. και εγώ αν είχα γιο/κόρη θα ανησυχούσα την στιγμή που θα έπρεπε να βγούνε στον δρόμο με μηχανή.
    3.από την άλλη δεν είναι και λογική αυτή , λίγοι έχουν τροχαία με αυτοκίνητα;
    4.όχι δεν έχουν δίκιο που κάνουν τα πάντα όπως λες για να μην πάρεις μηχανάκι.
    5.Να φοράς πάντα κράνος,θα νοιώθουν καλύτερα και εσύ θα είσαι πιο ασφαλής.
    6.Και ο δικός μου δεν ήθελε να πάρω παπάκι (ήταν και μηχανόβιος) , δούλεψα ταβέρνα ένα καλοκαίρι και το πήρα.Α και του έκλεβα το χίλια τα βράδια για να μάθει ο κ@ργ@@λης.
    7.είμαι 40,καβαλάω από τα ~15 και ακόμα και τώρα η μάνα μου μου λέει 100 φορές να προσέχεις,να με πάρεις τλ όταν φτάσεις κτλ όταν ξέρει ότι θα ανέβω Καβάλα με την μηχανή ,κάποια πράγματα δεν αλλάζουν ποτέ.Φροντίζω να μην το ξέρει.
    8. ναι έχεις πιθανότητες να πέσεις ,να σε χτυπήσουν και όλα τα ωραία αισιόδοξα που περιέγραψαν πιο πάνω αλλά με αυτή την λογική να μην ξαναβγουμε από το σπίτι ή να μην μπούμε σε αεροπλάνο ποτέ.
    edit
    9. η δυνατότητα αυτόνομης και ανεξάρτητης μετακίνησης είναι ένα μεγάλο βήμα προς την ενηλικίωση και σε κάνει πιο υπεύθυνο άνθρωπο. μαπωςταλεωετσιοπ@@στ@ς.
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 19/12/2019 στις 12:10.
    when life gets complicated... i ride.

  15. #45
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Απλά πληροφοριακά, επειδή έχουν πλάκα τέτοιες ιστορίες, το πρώτο μου μηχανάκι (Hornet 600) το αγόρασα και το πήγα σπίτι χωρίς να έχουν την παραμικρή ιδέα οι γονείς μου, και για αρκετούς μήνες με παρακαλούσαν να το πουλήσω. Με πλήρωναν κιόλας για να το κάνω.

    Ένα χρόνο αργότερα, ο πατέρας μου μου δάνεισε χρήματα για να αγοράσω ένα CBR 1000RR.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 426
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2018, 23:01
  2. Πως να βελτιώσω το στρόγγυλο μου δίχως να ανεβάσω κυβικά??
    από erstyle στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2010, 21:22
  3. Κάτι ΖΕΣΤΟ για την μηχανη μου
    από costas_versys στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2009, 12:24
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 15:21
  5. πώς να αποφεύγουμε τους αστυνομικούς
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2004, 12:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF