Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 60

Θέμα: Πως να καθησυχάσω τους δικούς μου για την μηχανή?

  1. #46
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Ωραίος,είχες και σοβαρή μηχανή δηλαδή κάποτε.
    porca miseria.

  2. #47
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Swoozm8 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά χρειάζομαι λίγο την βοήθεια σας, συζήτησα με τον πάτερα μου για μηχανάκι και είπαμε ότι όταν πάρω με το κάλο τον εξοπλισμό ( κράνος, τζάκετ, γάντια ) και το δίπλωμα θα με βοηθήσει οικονομικά να πάρω ένα 50ρι και μετά από πάρα πολύ συζήτηση συμφώνησε και η μανά μου. Το θέμα είναι με τις αδερφές μου, είναι 22 και 25 και σιχαίνονται ότι έχει 2 τροχούς. Έχουμε μαλώσει υπερβολικά πολλές φορές γιατί δεν θέλουν σε καμιά περίπτωση να πάρω μηχανάκι. Στο τέλος θα πάρω επειδή η μανά και ο πατέρας κάνουν κουμάντο άλλα το θέμα είναι ότι δεν θέλω να φοβούνται και να ανχονονται για έμενα. συνεχεία μου αναφέρουν για έναν παλιό τους φίλο που σκοτώθηκε επειδή χτύπησε στο πίσω μέρος από το κεφάλι ή τον λαιμό του ενώ φορούσε κράνος και τον χτύπησε ένας θειος επειδή παραβίασε το στοπ. Ξέρω τους κίνδυνους που κρύβει μια μοτοσυκλέτα και δεν έχω το σκεπτικό " εε εντάξει ρε μαλακά σιγά μην τύχει σε έμενα αυτό" . Θέλω να ακούσω και εσάς! έχουν δίκιο που " κάνουν τα πάντα" για να μην πάρω μηχανάκι? Πως μπορώ να τις ηρεμήσω? Και τελικά θα ήταν καλή ιδέα να πάρω ένα? ( πολύ "κάπως" ερώτηση για τέτοιο φόρουμ το ξέρω )
    Ειναι απλο. Θα τους πεις πως ελευθερη βουληση δεν υπαρχει ακομα και αν ειμαστε πεπεισμενοι για το αντιθετο και πως ότι συμβαινει ειναι προδιαγεγραμμενο.

  3. #48
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Swoozm8 Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι με τις αδερφές μου, είναι 22 και 25 και σιχαίνονται ότι έχει 2 τροχούς.
    Παρε γουρούνα..!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  4. #49
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Θα τους πεις πως ελευθερη βουληση δεν υπαρχει ακομα και αν ειμαστε πεπεισμενοι για το αντιθετο και πως ότι συμβαινει ειναι προδιαγεγραμμενο.
    Για να επικαλεστεις το "κισμέτ" δεν πρεπει να εισαι Μουσουλμανος..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  5. #50
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Για να επικαλεστεις το "κισμέτ" δεν πρεπει να εισαι Μουσουλμανος..??
    Αν εισαι Μ τοτε πιστευεις στο Κ, αλλα αν πιστευεις στο Κ δεν επεται πως εισαι Μ.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Swoozm8 Προβολή μηνύματος
    Κανένας δεν είναι έτοιμος για τον δρόμο , είτε ξεκινήσεις από τα 15 είτε από τα 25 ( ως ένα σημείο)
    Μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό, άλλα και εσύ μπορείς να ζήσεις χωρίς τηλεόραση, και κινητό ( Αν βγάζει κάποιο νόημα αυτό, κατάλαβες τι θέλω να πω...έτσι? ). Το μεγαλύτερο μου θέμα είναι ότι δεν έχω μεταφορικό και οι περισσότεροι φίλοι μου μένουν στα γύρο χωριά και αμάξι η μανά μου δεν έχει και ο πατέρας μου είναι στην γερμάνια. Έχω βαρεθεί το ταξί γιατί άμα θελήσω να βγω 8 εύρω έχουν φύγει μονό σε αυτό.
    Αγορίνα μου σου μίλησα όπως θα μιλούσα στο παιδί μου,το θέμα επαναλαμβάνω δεν είναι το μηχανάκι είναι οτι στους
    επαρχιακούς δρόμους που θα το κυκλοφορείς (γιατι αν μιλάς για αυτοκινητόδρομο το κόβουμε εδώ) δεν θα είσαι εσύ και το μηχανάκι σου μόνο,
    αλλά ένα κάρο άλλα οχήματα.Μπορεί να εμπλακεις σε καταστάσεις που λόγω του νεαρού της ηλικίας σου να μην μπορείς να τις διαχειριστείς σώστά.
    Εισαι ακόμα παιδί και απο ότι εικάζω θα έχεις και παρεάκι με μηχανάκια.Επειδή λοιπόν δεν έχω ξαναματαδεί 15 χρονους με δερμα πάνω κάτω σε 50 άρια και επειδή
    όσο ώριμος και να προσπαθείς να φανείς το άιμα σου βράζει και έχεις εναν εγωισμό μέχρι το ταβάνι (απολυτα λογικό για την ηλικία σου) σου λέω απλά να προσέχεις πολύ
    και ότι έχεις πολύ μέλλον μπροστά σου να καβαλήσεις ότι γουστάρεις.

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Είσαι σε τρυφερή ηλικία και η επαρχία έχει τους κινδύνους της(αγροτικά μηχανήματα, αγροτικά σκέτο, παπουδια σε τρακτέρ, ζωντανά μέχρι να τα χτυπήσεις....κλπ)
    Αν μπορείς να κάνεις υπομονή θα είναι προς όφελος σου. Όχι ότι τα χρόνια μέχρι τα 18 θα σε κάνουν ποιο έμπειρο οδηγό αλλά αλλάζει ο τρόπος που βλέπεις κάποια πράγματα αξιολογείς καταστάσεις κλπ.
    Θα σου έλεγα να ξεκινήσεις λίγο χώμα αλλά φοβάμαι οτι Θα βγεις και δρόμο οπότε άσκοπο. Αν πάλι δεν μπορείς να περιμένεις κλείσε τα 16 βρες έναν έμπειρο θείο ξάδερφο θεία..... ξαδέρφη τέλος πάντων κάποιον που έχει περάσει στην ώριμη ηλικία και καβαλάει δύκικλο να συζητήσετε πως πρέπει να κινήσαι τρόπους οδήγησης κλπ. Διάβασε να πάρεις τα σήματα και μοτοσυκλέτας και αυτοκινήτου βρες μια σχολή Κάνε τα μαθήματα που απαιτούνται βρες ένα σωστό μηχανάκι και ξεκινά με την ουρά στα σκέλια. Εγώ υπέγραψα για τον υιό στα 16 να πάρει το δίπλωμα. Το πήρε στα 17 πήραμε ένα glx 50 το φτιάξαμε από την αρχή έκανε τα μαθήματα βγήκαμε μαζί αρκετές φορές παράδειγμα προστασίας εξοπλισμού έχει πάρει τόσα χρόνια βλέποντας εμένα και επίσης του είπα ότι βραδια αξημέρωτα με άσχημο καιρο κλπ έχει απαγορευτικό. Αν τον δω ή μάθω ότι έστω και Για μια φορά δεν έβαλα κράνος την επόμενη έφυγε το μηχανάκι. Φοβάμαι? Πολύ! Αλλά προτιμώ να ξέρω ότι οδηγεί μηχανάκι που ξέρω ότι είναι ασφαλές ότι προστατεύει τον εαυτό του και δεν θα κάνει χοντρές βλακεία στον δρόμο.
    Εμπειρία δεν είχε κάνεις μας. Την αποκτήσαμε στην διαδρομή. Αυτό που ανησυχούν όλοι, δικοι σου και μη , είναι το νεαρό της ηλικίας και οι κίνδυνοι που θα εκτεθείς σε αυτήν την ηλικία.
    Σου έστειλαν κάποια αρχεία οδηγικής εκπαίδευσης . Κατέβασε τα και ξεκίνα να διαβάζεις. Έχε στα υπόψιν όμως ότι η θεωρία από την πράξη απέχει κατά πολύ.
    Τώρα περί νοσοκομείων νεκροτομείων και λοιπών σχολίων είναι άκυρα να τα ακούς από οδηγούς μοτοσυκλέτας. Μάλλον έχουν ξεχάσει από που ξεκίνησαν ή ξεκίνησαν στα 35+
    Οπότε βάλτα στην άκρη.
    Άλλωστε όλα μέσα στην ζωή είναι. Το θέμα είναι κάτω από τον δικό μας έλεγχο και τις δικές μας πράξεις πόσο κοντά πλησιάζουμε σε αυτά τα μέρη...
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #53
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2019
    Μηνύματα
    52
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Ακου μικρέ.. Η οικογένεια και αυτοί που σε αγαπούν παντα θα ανησυχούν.. Έτσι γίνεται στο 90% των ελληνικών οικογενειών... Και λέω 90% γιατί έχω δει και πατεράδες μανάδες που είναι στην κοσμαρα τους ως προς το θέμα..

    Εγώ πολύ μεγαλύτερος με δική μου οικογένεια και παιδιά ακόμα και σήμερα οπότε βρέξει ή γενικώς συμβεί κάτι στους δρόμους έχω τον πατέρα μου στανταρακι τηλεφώνημα να δει αν είμαι καλά.. Μόνο και μόνο επειδή ξέρει ότι κυκλοφορώ εκεί έξω καβάλα στη μηχανή.

    Μην σε μπερδεύει λοιπόν η ανησυχία των αδερφών σου... Είναι απολύτως λογικά όλα αυτά.. Θέλει μεγάλη προσοχή τώρα στην αρχή και σε καμία περίπτωση μην αρχίσεις τις μαγκιές μόλις εξοικειωθείς γιατί εκεί συμβαίνουν τα χειρότερα.

    Επίσης δεν μπορώ να μην αναφέρω ότι μου ακούγεται κάπως αστείο το σετακι επαρχια-πενηνταρι-εξοπλισμος και κράνος..

    Προσωπικά στις εξορμήσεις μου εκτός Αθηνών δεν έχω πετύχει κανέναν με μικρό μηχανάκι που να τηρεί έστω τα στοιχειώδη.. Κράνος δλδ και νορμάλ για την περίσταση ενδυση.

    Αν εσύ αποτελέσεις την εξαιρεση μπράβο σου και χίλια ζήτω από εμένα.
    Δυστυχώς έτσι είναι! σχεδόν κανένας δεν φοράει κράνος σε αυτήν τη ηλικία ( για τζακετ και γαντια μην το σκεφτεις καν ) , τους χαλάει το Μάλι Μέγα μαλακία και το χειρότερο είναι πως οι γονείς τους δεν κάνουν τίποτα για αυτό, και όταν σκάσουν σε κανένα κανάλι επειδή έκαναν σούζα κ έπεσαν τότε φταίνε οι "σκοτώστρες τα μηχανάκια"

  9. #54
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2019
    Μηνύματα
    52
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Δεν είμαι γονιός κι ας εχω την ηλικία. Οπότε ότι γράψω είναι θεωρία, σκέψεις δικές μου που ΘΑ ίσχυαν ΕΑΝ ήμουν.

    Οι περισσότεροι απ οτι βλέπω σε συμβουλεύουν να κάνεις αυτό που γουστάρεις, να γίνεις άντρας, να μην φας παντοφλα , να σκισεις την γάτα , Φρανκ Ζαπα κλπ.

    Επειδή είσαι σε ευαίσθητη ηλικία κι αυτό φαίνεται μόνο κ μονο που ζητάς εδώ συμβουλή τι να κάνεις, θα ήθελα να σου πω το εξής.
    Όλοι αυτοί που σου λένε τα παραπανω, 99% έχουν υποστεί ακριβώς ότι σου λένε να αποφυγεις. Έχουν φάει παντόφλα, έχουν κάνει ότι τους έχουν υπαγορεύσει οι "άλλοι", έχουν καταπιεστει στις αποφάσεις τους.

    Ωστόσο, σκέψου το εξής. Φρανκ Ζαπα κλπ φιλοσοφικά. Κι αυτό που γίνεται εδώ είναι ακριβώς αυτό, μόνο που στο ρόλο της μάνας, του πατερα κ του παπά, είναι μερικοί ιντερνετικοι άγνωστοι άνθρωποι που σε συμβουλευουν να κανεις αυτο που δεν έκαναν οι ίδιοι όταν χρειάστηκε.

    Η απόφαση είναι δική σου φίλε. Τις γνώμες των υπολοίπων να τις ζητάς, σε θέματα που δεν ξέρεις, να τις ζυγίζεις χωρίς εγωισμό κ να καταλήγεις σε αυτό που ικανοποιεί εσένα.

    Εάν παρ ελπίδα η απόφαση σου, συμπίπτει τελικά με κάποιου που σου την έδωσε(πχ της αδερφής σου) αυτό δεν σημαίνει ότι τρως παντοφλα, κανεις ότι σου λένε ή ότι δεν είσαι άντρας με πυγμή.

    Κρατα στο πίσω μέρος του μυαλού σου όμως ότι οι αποφάσεις που παιρνουμε στη ζωή έχουν αποτελέσματα κ συνέπειες. Οι συνέπειες έχουν εξ ορισμού αρνητική χροιά κ στην συγκεκριμένη περίπτωση θα ήταν χρήσιμο να τις συλλογιστείς...

    Κάτσε λοιπόν ένα βραδακι, ήρεμος, μόνος κ χαλαρός κ σκέψου. Κάνε εικόνα το εξής.
    Εσυ, σε ένα κρεβάτι νοσοκομείου, χτυπημένος άσχημα, χωρίς να φταίς, γιατί ο μπάρμπας ήπιε τσίπουρα κ δεν σε είδε καν.
    Μια μάνα καταβεβλημενη, ένας πατερας να προσπαθεί να τη παρηγορησει,δυο αδερφές κλαμενες κ εσυ ανίκανος να κάνεις τίποτα να σκέφτεσαι αν θα ξανασηκωθεις.

    Συγγνώμη για τον ψυχολογικό εκβιασμό , αλλά είναι μια πιθανότητα κι αυτή.
    Αν έχεις τα κοχονια να σκισεις την γάτα κ να αποτιναξεις την παντόφλα, προχώρα φίλε.
    Θα στο αγόραζα κ εγώ, ότι γουσταρες, καινούργιο.
    Έχω κάνει πολλές φορές παρόμοιες σκέψεις άλλα τέτοια ατυχήματα μπορούν να γίνουν και με αμάξι, με το ποδήλατο και ακόμα και πεζός να είσαι Πάντα θα υπάρχει ο σκατομπαρμπας και άλλοι τέτοιοι άλλα δεν μπορείς να κάνεις κ κάτι για αυτό εκτός από το να φοράς σωστό εξοπλισμό , να είσαι προσεκτικός και να κοιτάς να προλάβεις την βλακεία που θα κάνει ο άλλος.

  10. #55
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2019
    Μηνύματα
    52
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Παρόλο που φαίνεται να είσαι μυαλωμένος και αρκετά ώριμος για την ηλικία σου, δεν θεωρώ οτι έχω την ικανότητα να κρίνω άν πρέπει η όχι να πάρεις μηχανάκι σε αυτή την ηλικία.

    Αυτοί που μπορούν, είναι αυτοί που έχουν την εμπειρία για να κρίνουν, ξέρουν το περιβάλλον στο οποίο ζείς και σε ξέρουν καλύτερα απο οποιονδήποτε άγνωστο σε ένα φόρουμ. Οι γονείς σου.

    Να είσαι σίγουρος οτι αυτοί, θα έχουν το ίδιο (ή και μεγαλύτερο) άγχος απο τις αδερφές σου. Παρόλα αυτά, αφού κρίνουν οτι είσαι έτοιμος να βγείς στο δρόμο, και μάλιστα με 2κυκλο, ποιός είμαι εγώ να διαφωνήσω.

    Οι αδερφές σου πιθανότατα, δεν είναι σε θέση να διαχειριστούν ολόκληρη την κατάσταση, αφήνοντας το άγχος να υπερτερεί στις αντιδράσεις τους.

    Για τους γονείς σου, το να σου επιτρέψουν να οδηγήσεις 2κυκλο σε αυτή την ηλικία, μπορεί να είναι "μάθημα" για όλη σου τη ζωή.
    Να έχουν την ικανότητα να διαμορφώσουν την οδηγική σου παιδεία, απο αυτή την ηλικία, μίας και πιθανώς κρίνουν, πως η οδήγηση στη περιοχή που μένετε, δεν είναι τόσο "επικίνδυνη".

    Αυτό που πρέπει να λάβεις απο εμάς, που, "υποτίθεται" έχουμε εμπειρία, είναι
    - ΠΑΝΤΑ προστατευτικό εξοπλισμό (πάντα. ακόμα και μέχρι το περίπτερο).
    - Σε 6 μήνες με έναμιση χρόνο κατοχής μοτοσυκλέτας, μην χαλαρώσεις καθόλου. Είναι το σημείο που όλοι μας θεωρούμε οτι είμαστε οδηγάρες και αρχίζουμε να κάνουμε μαλακίες.
    - ΠΑΝΤΑ προστατευτικό εξοπλισμό
    - ΠΑΝΤΑ προστατευτικό εξοπλισμό


    Καλές βόλτες!
    Το ξέρω πως πάντα αυτοί θα είναι πιο αγχωμένοι από εμένα κιόλας για το τι κάνω .

    Ούτε μετά από 6 μήνες ούτε με τα από 6 χρόνια δεν είσαι σύμμαχε ούτε οδηγαρας , πάντα χρειάζεται προσοχή και να είσαι σε γρήγορη στον δρόμο και ειδικά στο ελλαδισταν . Όσο για τον εξοπλισμό αυτό είναι το μονό σίγουρο, minimum γάντια τζάκετ και κράνος ειδικά το καλοκαίρι επειδή και με 30 να πέσεις το σημείο που θα ξυθεί στην άσφαλτο θα είναι σαν τηγανητό κοτόπουλο.

  11. #56
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Τώρα που το λες... κάτι οικοπεδάκια που έχω ψωνίσει χειμώνα μου 'ρθαν μαλακά...

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.806
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Swoozm8 Προβολή μηνύματος
    Το ξέρω πως πάντα αυτοί θα είναι πιο αγχωμένοι από εμένα κιόλας για το τι κάνω .

    Ούτε μετά από 6 μήνες ούτε με τα από 6 χρόνια δεν είσαι σύμμαχε ούτε οδηγαρας , πάντα χρειάζεται προσοχή και να είσαι σε γρήγορη στον δρόμο και ειδικά στο ελλαδισταν . Όσο για τον εξοπλισμό αυτό είναι το μονό σίγουρο, minimum γάντια τζάκετ και κράνος ειδικά το καλοκαίρι επειδή και με 30 να πέσεις το σημείο που θα ξυθεί στην άσφαλτο θα είναι σαν τηγανητό κοτόπουλο.
    Και μετά από 30 χρόνια που θα ξέρεις μέσες - άκρες να οδηγάς θα υπάρχει κίνδυνος να διαλύσεις στην παραμικρή πτώση λόγω οστεοπόρωσης.
    Χέσε τα κώλομηχανάκια και βρές ένα αυτοκινητάκι.
    Κατά προτίμηση 4χ4 μιάς και είσαι επαρχία...

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Swoozm8 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά χρειάζομαι λίγο την βοήθεια σας, συζήτησα με τον πάτερα μου για μηχανάκι και είπαμε ότι όταν πάρω με το κάλο τον εξοπλισμό ( κράνος, τζάκετ, γάντια ) και το δίπλωμα θα με βοηθήσει οικονομικά να πάρω ένα 50ρι και μετά από πάρα πολύ συζήτηση συμφώνησε και η μανά μου. Το θέμα είναι με τις αδερφές μου, είναι 22 και 25 και σιχαίνονται ότι έχει 2 τροχούς. Έχουμε μαλώσει υπερβολικά πολλές φορές γιατί δεν θέλουν σε καμιά περίπτωση να πάρω μηχανάκι. Στο τέλος θα πάρω επειδή η μανά και ο πατέρας κάνουν κουμάντο άλλα το θέμα είναι ότι δεν θέλω να φοβούνται και να ανχονονται για έμενα. συνεχεία μου αναφέρουν για έναν παλιό τους φίλο που σκοτώθηκε επειδή χτύπησε στο πίσω μέρος από το κεφάλι ή τον λαιμό του ενώ φορούσε κράνος και τον χτύπησε ένας θειος επειδή παραβίασε το στοπ. Ξέρω τους κίνδυνους που κρύβει μια μοτοσυκλέτα και δεν έχω το σκεπτικό " εε εντάξει ρε μαλακά σιγά μην τύχει σε έμενα αυτό" . Θέλω να ακούσω και εσάς! έχουν δίκιο που " κάνουν τα πάντα" για να μην πάρω μηχανάκι? Πως μπορώ να τις ηρεμήσω? Και τελικά θα ήταν καλή ιδέα να πάρω ένα? ( πολύ "κάπως" ερώτηση για τέτοιο φόρουμ το ξέρω )
    Ποδήλατο κάνεις; Είσαι εξοικοιωμένος με την κίνηση με αυτό; Η μηχανή είναι ένα ποδήλατο με κινητήρα, που έχει πιο μεγάλα νούμερα (ιπποδύναμη-βάρος-ταχύτητα κ.ο.κ.) αλλά η θεωρία της είναι εντελώς το ίδιο πράγμα, κινείται με τις ίδιες αρχές. Αν είσαι έμπειρος με την κίνηση με ποδήλατο, είναι ένα πολύ καλό ατού για την ασφάλειά σου, απότι αν δεν έχεις καμία εμπειρία με 2 τροχούς, και μπορείς να το επικαλεστείς για να πείσεις τις αδερφές σου.

    ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ, οι γυναίκες σκέφτονται πιο συναισθηματικά και πιο παρορμητικά. Είναι πιο δύσκολο να τις πείσεις να δεχτούν κάτι με λογικά επιχειρήματα, λογική εξήγηση, λογικά παραδείγματα, λογική συζήτητη κ.ο.κ. Ένας φίλος μου, λέει, αν φτάσεις στο σημείο να λες λογικά επιχειρήματα σε γυναίκα, έχεις ήδη χάσει την συζήτηση. Και έχει ένα μεγάλο μέρος δίκιο σε αυτό. Έτσι οι αδερφές σου, σαν γυναίκες και αυτές, όσα επιχειρήματα και να τους παρουσιάσεις, δεν θα πειστούν, γιατί αυτές ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΝΟΙΩΘΟΥΝ ως κίνδυνο το δίτροχο, και όσο θα το ΝΟΙΩΘΟΥΝ αυτό, δεν πα να φέρεις και τις στατιστικές του κράτους, αυτές το ίδιο θα λένε, αυτό που ΝΟΙΩΘΟΥΝ. Επίσης, απότι έχω καταλάβει, οι γυναίκες, εκτός που σκέπτονται-αποφασίζουν-δρουν με το συναίσθημα πρώτο, έχουν κι άλλη μια ιδιότητα που σε ενδιαφέρει. Δεν κοιτάνε ΤΙ τους λες, κοιτάνε ΠΩΣ το λες. Δεν πα να πεις τα σουπερ λογικά επιχειρήματα, αν τα λες φοβισμένος ή ανασφαλής ή δειλός ή οτιδήποτε άλλο αρνητικό, ΑΥΤΟ θα κρατήσουν, ότι ήσουν φοβισμένος κ.ο.κ. Για να τις πείσεις λοιπόν, 1-μίλα στο συναίσθημά τους 2-μίλα με αυτοπεποίθηση-σιγουριά-δύναμη. Για το 1, βάλτες να δούνε καμία ταινία που το ζευγάρι φεύγει στο τέλος με το δίτροχο και θα ταυτιστούν με την ηρωίδα π.χ. αυτή ώστε να το ζηλέψουν και γενικά κάντους ΠΛΑΓΙΟ μήνυμα υπερ του δίτροχου και για το 2, προχώρα εσύ στο σχέδιο σου, κάντο καλά, κάντο σωστά, κάντο μελετημένα με ασφάλεια, κι από την επιτυχία σου, θα πειστούν κι αυτές στο τέλος.

    Μπορείς και να μην τις πείσεις ποτέ, αφού δεν τρως φαί από αυτές, τι σε νοιάζει;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  14. #59
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Να οργανώσουμε πλάνο επιρροής!

    κρυφές εικόνες με laser στους καθρέπτες, ειδήσεις με μοτοσυκλετιστές που σώζουν κουτάβια
    την ώρα που πηγαίνουν σπίτι την κοπέλα που έσωσαν απο βιασμό,
    Τυχαίες συνναντήσεις με μοτοσυκλετιστές που μοσχομυρίζουν και είναι ευγενέστατοι, κείμενα του Φώτου.

    θα γίνει της κα γκε μπέ!

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.806
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Τυχαίες συνναντήσεις με μοτοσυκλετιστές που μοσχομυρίζουν

    NAIIIIIII https://www.youtube.com/watch?v=lkYkMeVT750

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 426
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2018, 00:01
  2. Πως να βελτιώσω το στρόγγυλο μου δίχως να ανεβάσω κυβικά??
    από erstyle στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2010, 22:22
  3. Κάτι ΖΕΣΤΟ για την μηχανη μου
    από costas_versys στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2009, 13:24
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 16:21
  5. πώς να αποφεύγουμε τους αστυνομικούς
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2004, 13:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF