Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 69

Θέμα: αξιζει να αγορασω vstrom650 με 100.000 χιλιομ?

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.004
    εγω στις 144κ δεν έχω κάνει τίποτα απόλα τα παραπάνω. ενα καθαρισμα τρομπας είχε κάνει στις 50κ ο προηγούμενος.

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Αυτό που ψάχνει όλη η Ελλάδα βστρομ να αγοράσει ή να πουλήσει, πραγματικά με ξεπερνά

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexinhogr Προβολή μηνύματος
    Αυτό που ψάχνει όλη η Ελλάδα βστρομ να αγοράσει ή να πουλήσει, πραγματικά με ξεπερνά
    Γιατί ρε παλικαρε?Ότι αρέσει στον καθένα...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #19
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexinhogr Προβολή μηνύματος
    Αυτό που ψάχνει όλη η Ελλάδα βστρομ να αγοράσει ή να πουλήσει, πραγματικά με ξεπερνά
    και που να δεις τι γινεται οταν ολη η Ελλαδα συζηταει για την τελικη του ταχυτητα
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #20
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από soundgarden Προβολή μηνύματος
    Γεια σας μετα απ ψαξιμο κατεληξα να θελω να αγορασω μια strom 650 μεταχειρισμενη μιας και διαθετω κοντα στα 3000 οι πιο πολλες ειναι πανω απο 100000η κοντα αν ειναι λιγο πιο κατω στα 900000 αξιζει τα λευτα θα βγαλει αλλα τοσα χιλιομετρα αν ειναι καλοσυντηρημενη με αλαγη λαδιων τακτικα κτλπ? τι εντυπωσεις εχετε εχω βρει μια του 2009 με 100 χλμ στα 3300 και μετα ειναι του 2007 με ιδια χιλιομετρα η με 90000 στα 2800.δεν σκαμπαζω και πολλα απο μηχανες οτι εχω ψαξει τελευταια μονο αυτην που χλβαδιαζω παντως τα εχει αλαγμενα τακακια δισκοπλακες εκτος απο αμορτισερ.
    Γι πειτε τις γνωσεις σας να εχω και εγω μια γενικη αποψη.
    πιο πολυ την θελω για εθνικη οδο και λιγο στην αθηνα
    Κρινεις κατα περιπτωσιν και κατοπιν ενδελεχους ελεγχου.
    Η μακροχρονη εμπειρια μου απο αγορα μεταχειρισμενων ΕΙΝΑΙ οτι οσες φορες πηρα μοτο με πολλα χιλιομετρα,-πανω απο 50000 την πληρωσα σε βαθος χρονου ακριβα-.Θελει πολυ ψαξιμο ,και μονο αν γνωριζεις ΚΑΛΑ τον προηγουμενο κατοχο και την πορεια της μηχανης εχεις ελπιδες καλης αγορας.Δυστυχως η ελληνικη αγορα και η ελληνικη πραγματικοτητα σπανια εχουν δειγματα σοβαρης και σωστης μακροχρονης συντηρησης.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 30/12/2019 στις 20:55.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    3000 ευρώ για βστρομ με 100.000 στην ρόδα, μα το θεό τους ζοντες κοροϊδεύω αλλά υπάρχουν κ χειρότερα χαχα

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.004
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexinhogr Προβολή μηνύματος
    Αυτό που ψάχνει όλη η Ελλάδα βστρομ να αγοράσει ή να πουλήσει, πραγματικά με ξεπερνά
    λογικο ειναι. εγω που θέλω να το αλλάξω δεν υπάρχει τιποτα παρόμοιο.

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Πουλά το κ παρτο πάλι καινούργιο, επιλογή υπάρχει αχαχα

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2009
    Μηνύματα
    126
    Υπάρχει στην Ελλάδα vstrom παραγωγής πριν του 2010 με λιγότερα από 100.000 χλμ;

  10. #25
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Άσχετος κι έχω μια ερώτηση , αν αγοράσεις μια τέτοια μηχανή και ανατιναχτεί το μοτέρ , δεν μπορείς να αγοράσεις καινούργιο κούτα από το εργοστάσιο?

    Δηλαδή όταν φτάσει πχ κάποια χλμ και τα φτύσει η μόνη σου επιλογή είναι να το πετάξεις στα σκουπίδια?

    Μόνο στα παπιά πετάς ένα καινούργιο μοτέρ και είσαι κυρίως?Ρωτάω επειδή έχω παπί αλλά σκέφτομαι από του χρόνου να πάω σε μεγάλη μηχανή

  11. #26
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Άσχετος κι έχω μια ερώτηση , αν αγοράσεις μια τέτοια μηχανή και ανατιναχτεί το μοτέρ , δεν μπορείς να αγοράσεις καινούργιο κούτα από το εργοστάσιο?

    Δηλαδή όταν φτάσει πχ κάποια χλμ και τα φτύσει η μόνη σου επιλογή είναι να το πετάξεις στα σκουπίδια?

    Μόνο στα παπιά πετάς ένα καινούργιο μοτέρ και είσαι κυρίως?Ρωτάω επειδή έχω παπί αλλά σκέφτομαι από του χρόνου να πάω σε μεγάλη μηχανή
    Μπορεις,αλλα το κοστος ειναι απαγορευτικο.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  12. #27
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Μπορεις,αλλα το κοστος ειναι απαγορευτικο.
    Πόσο κανει δλδ?3-4κ?

    Και είναι προτιμότερο να το πετάξεις;

  13. #28
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Όπως αναφέρθηκε εδώ μέσα είναι πολλές οι πιθανότητες να δώσεις τα χρήματα σε βλάβες-αναλωσιμα λόγω χιλιομέτρων,πέραν από τον κινητήρα είναι πολλά τα αναλώσιμα που μπορεί να χρειαστούν αλλαγή με την πάροδο του χρόνου και συνήθως όσοι αγόρασαν μηχανή με τόσα χλμ κατεληξαν με μια ακριβότερη εν τέλει μηχανή κ με περισσότερα χλμ..Σκέψου να κάνεις άλλες 50000 Χλμ,μετά πρέπει να την δώσεις σε τιμή παπιου...

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.748
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Άσχετος κι έχω μια ερώτηση , αν αγοράσεις μια τέτοια μηχανή και ανατιναχτεί το μοτέρ , δεν μπορείς να αγοράσεις καινούργιο κούτα από το εργοστάσιο?

    Δηλαδή όταν φτάσει πχ κάποια χλμ και τα φτύσει η μόνη σου επιλογή είναι να το πετάξεις στα σκουπίδια?

    Μόνο στα παπιά πετάς ένα καινούργιο μοτέρ και είσαι κυρίως? κύριος; Ρωτάω επειδή έχω παπί αλλά σκέφτομαι από του χρόνου να πάω σε μεγάλη μηχανή

    Κανένας από τους 4 Ιάπωνες, δεν δίνει ολόκληρο μοτέρ για ανταλλακτικό. Ανταλλακτικά εξαρτήματα του μοτέρ ναι, ολόκληρο όχι.

    Αν το μοτέρ σκορπίσει σε βαθμό που δεν αξίζει η επισκευή, η συμφέρουσα λύση, είναι αγορά μοτέρ από το εμπόριο μεταχειρισμένων.

    Αν το μοτέρ σκορπίσει σε βαθμό που αξίζει η επισκευή, η συμφέρουσα λύση είναι η επισκευή με τα ανταλλακτικά που χρειάζονται.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Αν τόσα έχεις τοσα δινεις τοτε οχι δεν συμφερει.

    Το λεω με την λογικη οτι αν αυτο το ποσο ειναι το οριο σου τοτε στην παραμικρη (ή μεγαλη) ζημια που θα σου βγαλει δεν θα εχεις την δυνατοτητα να το επισκευασεις.

    Αν τοσα δινεις γιατι τοσα θες να δωσεις και εχεις υπολογισει ενα ποσο για τυχον επισκευες που θα χρειαστει τοτε να το παρεις το κοριτσι.....

    Γενικα ελπιζω στα κοντα 3000 που λες οτι διαθετεις να εχεις υπολογισει τα ψιλοχοντρομαζεματα και τον εξοπλισμο σου

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. BMW με πανω απο 100.000 χλμ
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2019, 17:23
  2. 100.000 Με μια Σουηδεζα (Volvo s 40-Diesel)
    από Pan (dvs) στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2013, 12:01
  3. Τι να αγορασω ????
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2007, 19:53
  4. Πως να φτιάξετε αεροπλανάκι με κινητήρα απο μύγες
    από stratospr στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2004, 15:25
  5. Τι τίτλο να βάλω....., Επεσα με 160 χαω....!
    από asmar στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2003, 15:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF