Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 69

Θέμα: αξιζει να αγορασω vstrom650 με 100.000 χιλιομ?

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Τα πολλά χλμ είναι σχετικό. Εξαρτάται η χρήση και ο χρήστης.
    Ούτως ή άλλως τα μεταχειρισμένα είναι λαχείο.
    Άσε που με λιγότερα από 50 ευρώ όλα δείχνουν ότι χλμ θελεις
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexandrosgs Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει στην Ελλάδα vstrom παραγωγής πριν του 2010 με λιγότερα από 100.000 χλμ;
    Γιατί να μην υπάρχει?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    αφού κοιτάς μηχανάκια με τόσα πολλά χλμ.

    και έχεις συγκεκριμένο μπάτζετ, ψάξε λίγο καλύτερα τις επιλογές σου..

    πάρε ενα άσπαστο μηχανάκι που με λιγα λ7 θα το μαζέψεις

    πχ
    https://www.car.gr/24928691-honda-cb...00f-hornet-abs

    και να θες δεν σπάει αυτό το μοτέρ, τι να κλάσει το όποιο στρώμα μπροστά του (μιλάω για μοτέρ φορτωμένα με χλμ)

    2600 και έχεις και τέσσερα κατοστάρικα να μαζέψεις τις μαλακίες που έκανε ο προηγούμενος..

    βασικό στην αγορά μεταχειρισμένου και μιας και δηλώνεις άσχετος> ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ - ΜΗΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕΣΑΙ

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2009
    Μηνύματα
    126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Γιατί να μην υπάρχει?
    Πιστεύω ότι είναι πολύ λιγότερα από αυτά που ισχυρίζονται κάτι τέτοιο.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Επειδή και εγώ βρέθηκα σε παρόμοια θέση (μπάτζετ) πήρα το cbf600s του 2004 με 71000 χλμ και μαζί με βαλίτσες στα 2100. Έβαλα άλλα 900 και έκανα service, μάζεψα μαλακίες του προηγούμενου και άλλαξα και λάστιχα!!! Με λίγα λόγια με 3000 το μηχανάκι δουλεύει ρολόι και μου κάνει τα κέφια. Άσε που νομίζω ότι το ερωτεύομαι σιγά σιγά γιατί άπλα είναι υπερβολικά άνετο και έχει και γκάζι!!!!!

    Να κοιτάξεις στις επιλογές σου να τα δεις όλα σφαιρικά και να πας όσα περισσότερα μηχανάκια στον μάστορα να σου κάνει έλεγχο (εγώ του πήγα 6 και τελικά πήρα το τελευταίο). Όσο ψάχνεις βρίσκεις και κοίτα αυτό που θα πάρεις να σου αρέσει και οπτικά αλλά πάνω από όλα και ακουστικά και οδηγικά! Οδήγησα όλα τα μηχανάκια που του πήγα και είδα ότι δεν ήταν όλα το ίδιο στην οδήγηση, αν και ήταν το ίδιο ακριβώς μοντέλο!

    Σου ευχομαι να βρεις αυτο που θελεις και να εχουμε ολοι μια καλη χρονια!!!

  6. #36
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexinhogr Προβολή μηνύματος
    3000 ευρώ για βστρομ με 100.000 στην ρόδα, μα το θεό τους ζοντες κοροϊδεύω αλλά υπάρχουν κ χειρότερα χαχα
    Το πρόβλημα ξεκινάει από το κόστος των μοτοσικλετών σε σχέση με τους μισθούς στην Ελλάδα. Αν ο κόσμος έπαιρνε περισσότερα χρήματα, προφανώς θα αγόραζε καινούριο V-Strom 650 με 9.000€, αντί να δώσει 3.000€ σε μεταχειρισμένο 10ετίας με 100.000, που αφενός θα τον στείλει μερικές φορές στο συνεργείο, αφετέρου θα του ζητήσει πολλά από τα χρήματα της διαφοράς από το καινούριο. Για τον ίδιο λόγο κρατάνε τιμές τα μεταχειρισμένα μικρών και μεσαίων κυβικών.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #37
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.124
    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω κάτι...
    Τα πηνία και ο ανορθωτής που λέτε είναι σίγουρο ότι θα τα βγάλει;

    Στο μηχανάκι μου πχ λέγανε τα ίδια στο βαρκαντέρο φόρουμ αλλά έκαιγε τα πηνία και τους ανορθωτές μόνο σε όσους το είχαν κάνει χριστουγεννιάτικο δέντρο με προβολάκια ξένον, θερμαινόμενα γκριπ και ό,τι άλλη γκατζετιά μπορείς να φανταστείς που τραβάει ρεύμα.

  8. #38
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.112
    Παιδιά ειλικρινά ακούγεστε τόσο φοβισμένοι όσον αφορά επισκευές κ.λπ. που δίνετε την εντύπωση πως δεν εχετε επαφή
    ή πως έχετε πέσει θύματα "επαγγελματιών" που δεν έχουν την ικανότητα να ανοίξουν και να κλείσουν ένα μοτέρ με ασφάλεια.

    Προτείνω να βρείτε τον μηχανικό σας πριν βρείτε την μοτοσυκλέτα σας. Αν ψάχνουμε μήνες για την μοτό που μας αρέσει
    δεν είναι λογικό να ψάχνουμε με τον ίδιο ζήλο τον μηχανικό που θα την αναλάβει;

    Μην παρεξηγηθώ, και εγώ τρώω ξύλο οικονομικά και μάλιστα από φίλο μου, κάτι που σημαίνει πως δεν με πέρνει ούτε να
    μορφάσω για το κόστος των εργατικών φοβούμενος μην χαλάσω την σχέση μας.
    Φυσικά και δεν μου αρέσει να μου λένε πως για ένα πλήρες οκτάωρο (έστω), χωρίς την χρήση "εξειδικευμένων" εργαλείων
    θα πρέπει να πληρώσω 20 δικά μου ημερομίσθια φέρνοντας μου σαν παράδειγμα "τις τιμές της αγοράς" ή την υπεραξία
    που εγώ δίνω μέσω της μοτό στις εργασίες.

    Απο την άλλη έχω την εμπειρία "οικονομικών" λύσεων που με ταλαιπώρησαν και με έκαναν να βλέπω τα πράγματα όπως εσείς.
    Χωρίς να είναι απαραίτητα κακοί άνθρωποι ή κακοί επαγγελματίες. Απλά γιατί μέχρι εκεί μπορούσαν να αποδώσουν...

    Έτσι θεωρώ πως το κόστος πχ επισκευής μοτερ, θα το καρπώνομαι σιγά σιγά χρησιμοποιώντας το χωρίς να βγάζει προβλήματα.
    Και σε σχέση με την "αντικατάσταση" του είμαι στο ίδιο κόστος χωρίς να περιμένω τι θα βγάλει και γνωρίζοντας την κατάσταση
    σχεδόν στο σύνολο των εξαρτημάτων που απαρτίζουν το δικό μου.

    Όλα αυτά τα έχω δεί να δουλεύουν υπέρ μου τόσα χρόνια.

    Αυτό που δεν καταλαβαίνω σε θέματα σαν αυτό, είναι που κάποιος ενδιαφέρεται για συγκεκριμένη μοτό και του προτείνουμε
    να ρίξει μια ματιά σε κάποια τελείως διαφορετική... Για ποιό λόγο να κάνει κάτι τέτοιο;
    Έχει ανάγκη να "κάνει την δουλίτσα" του; τόσο μεγάλη ώστε να πρέπει να ανέχεται καθημερινά ένα τελείως διαφορετικό
    μοτέρ, διαφορετικό είδος μοτό κ.λπ.;

    Με ποιο κριτήριο κάποιος προτείνει ένα τετρακύλινδρο δρόμου που σιχαίνεται τις πέτρες
    σε κάποιον που ρωτά για ένα δικύλινδρο που αδιαφορεί γι' αυτές;
    Άλλη στάση σώματος, άλλος χειρισμός, άλλη φορτωτική ικανότητα, άλλο όχημα!

    Δεν "την λέω" σε κανέναν , αλλά ρε παιδιά είναι σαν να θέλει τη Μαρία και αντί να του πεις, ρίξε μια ματιά στην Ελένη
    του λές: να ο Αντώνης, φοβερός τύπος θα περάσετε καλά..

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Μετά από τόσα χρόνια έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι το θέμα "χιλιόμετρα σε μεταχειρισμένη" είναι κυρίως ψυχολογικό...
    Τα περισσότερα μεταχειρισμένα που έχουν 6ψήφια χιλιόμετρα τα έχουν γράψει σε ταξίδια (γιαυτό και είναι "μπόλικα") ή τέλος πάντων σε μετακινήσεις εκτός πόλης. Και επίσης τις ίδιες περισσότερες φορές αυτά τα μηχανάκια έχουν συντηρηθεί σωστά και έχουν οδηγηθεί "ανθρώπινα".
    Για εμένα είναι προτιμότερα σαν αγορά από το αντίστοιχο των "40.000 χιλιομέτρων" που πιθανόν τα έχει γράψει Παγκράτι-Κυψέλη και επίσης πιθανόν να του έχουν πιει το αίμα 3-4 προηγούμενοι ιδιοκτήτες...
    Και όλα αυτά ΠΕΡΑ από το γεγονός ότι πολύ εύκολα ένα προς πώληση γυρίζει το κοντέρ του - άρα το τι γράφει έχει μικρότερη αξία...

    Για εμένα ΕΚΤΟΣ από την γενικότερη κατάσταση της μηχανής, ο κυριότερος παράγοντας που θα δώσω βάση πριν μια αγορά είναι ο ίδιος ο ιδιοκτήτης της μηχανής - και ο νοών νοείτο...
    Καλή Πρωτοχρονιά μάγκες

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.991
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Μετά από τόσα χρόνια έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι το θέμα "χιλιόμετρα σε μεταχειρισμένη" είναι κυρίως ψυχολογικό...
    Τα περισσότερα μεταχειρισμένα που έχουν 6ψήφια χιλιόμετρα τα έχουν γράψει σε ταξίδια (γιαυτό και είναι "μπόλικα") ή τέλος πάντων σε μετακινήσεις εκτός πόλης. Και επίσης τις ίδιες περισσότερες φορές αυτά τα μηχανάκια έχουν συντηρηθεί σωστά και έχουν οδηγηθεί "ανθρώπινα".
    Για εμένα είναι προτιμότερα σαν αγορά από το αντίστοιχο των "40.000 χιλιομέτρων" που πιθανόν τα έχει γράψει Παγκράτι-Κυψέλη και επίσης πιθανόν να του έχουν πιει το αίμα 3-4 προηγούμενοι ιδιοκτήτες...
    Και όλα αυτά ΠΕΡΑ από το γεγονός ότι πολύ εύκολα ένα προς πώληση γυρίζει το κοντέρ του - άρα το τι γράφει έχει μικρότερη αξία...

    Για εμένα ΕΚΤΟΣ από την γενικότερη κατάσταση της μηχανής, ο κυριότερος παράγοντας που θα δώσω βάση πριν μια αγορά είναι ο ίδιος ο ιδιοκτήτης της μηχανής - και ο νοών νοείτο...
    Καλή Πρωτοχρονιά μάγκες
    πολύ σωστός. το έχω γράψει πολλες φορές αυτο. Δεν αγοράζεις μηχανη, "αγοράζεις" τον ιδιοκτήτη.
    Όταν πήρα το δικό μου με 60κ όλοι έλεγαν "καλα δεν μπορούσες να δώσεις κάτι παραπάνω να πάρεις ενα με 30κ?". Λες και είχε διαφορά μεγάλη.. Γενικά ο κόσμος ψαρώνει άσχημα με το νούμερο ακόμη και οταν ξέρει οτι ειναι ελάχιστες οι πιθανότητες να ειναι αληθινο. Στο φορουμ του στρομ έχουν πουληθει μηχανάκια με 140-160-180 ακόμη και 200κ χλμ. Τα περισσότερα ομως ειναι μηχανάκια που κάναν ταξίδια και οι ιδιοκτήτες τα προσεχαν πιο πολύ απο τη γυναικα τους. Βεβαιως ολα ειναι θέμα τιμής, για ενα μηχανάκι με 150κ δεν θα δωσεις 3000ε.

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Τι cbf λετε ρε; μιλάμε για βστρομ αχαχα, 9. 000 έχει το vstrom καινούργιο κ το αγοράζουν; omg μπράβο στον εισαγωγέα χαχαχα

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.991
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexinhogr Προβολή μηνύματος
    Τι cbf λετε ρε; μιλάμε για βστρομ αχαχα, 9. 000 έχει το vstrom καινούργιο κ το αγοράζουν; omg μπράβο στον εισαγωγέα χαχαχα
    εδω και 20 χρόνια... Πολλά σου φαινονται? έχει δει τιμες απο άλλα μηχανάκια?

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Φίλε αν δεις καλύτερα, εγώ λέω τι έκανα και τι προτείνω να κάνει και ο φίλος που ψάχνει. Ποτέ δεν είπα να πάρει cbf! Να κοιτάξει και να πάει στον μηχανικό του όσα περισσότερα μπορεί!

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Μάλλον είναι πολλά τα λεφτά για vstrom με τόσα Χλμ. Ψάξε καλύτερα.
    Εγώ θα έπαιρνα πάντως, αλλά με πολύ καλύτερη τιμή ώστε να μπορώ να δώσω κάποια επιπλέον χρήματα για συντήρηση που ίσως χρειαστεί (σέρβις αναρτήσεις, έλεγχοι).

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexinhogr Προβολή μηνύματος
    Τι cbf λετε ρε; μιλάμε για βστρομ αχαχα, 9. 000 έχει το vstrom καινούργιο κ το αγοράζουν; omg μπράβο στον εισαγωγέα χαχαχα
    Τι σημαίνει omg?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. BMW με πανω απο 100.000 χλμ
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2019, 17:23
  2. 100.000 Με μια Σουηδεζα (Volvo s 40-Diesel)
    από Pan (dvs) στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2013, 12:01
  3. Τι να αγορασω ????
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2007, 19:53
  4. Πως να φτιάξετε αεροπλανάκι με κινητήρα απο μύγες
    από stratospr στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2004, 15:25
  5. Τι τίτλο να βάλω....., Επεσα με 160 χαω....!
    από asmar στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2003, 15:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF