Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: συνεργείο για customizing

  1. #1
    make love not work Το avatar του/της L.omerta
    Εγγραφή
    18/04/2005
    Μηνύματα
    135

    συνεργείο για customizing

    Καλησπέρα σας και καλή χρονιά. Έχω ένα tuono 1ης γενιάς και σκέφτομαι όλο και πιο πολύ τώρα τελευταία να το κάνω κάπως έτσι, https://twitter.com/caferacerpasion/...98418666463232
    https://www.facebook.com/RocketGarag...5235217844819/
    Αρχικά σκέφτομαι για την μάσκα (στρογγυλοφάναρο) και τα clip on και για το πίσω μέρος βλέπουμε, δεν είμαι σίγουρος αν θέλω να θυσιάσω το πίσω κάθισμα. Γνωρίζετε κάποιο συνεργείο που θα αναλάμβανε κάτι τέτοιο και πιθανώς να το έχετε χρησιμοποιήσει για κάτι παρόμοιο?(για Αθήνα με ενδιαφέρει) Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
    go big or go home!!!

  2. #2
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Γνωρίζω φίλε αλλά πρέπει να ξέρεις πως το αποτέλεσμα που δειγματίζεις δεν είναι αποτέλεσμα "συνεργείου".
    Επίσης θεωρώ πως πρέπει να έχεις εξαρχής το σύνολο της ιδέας ή το πλάνο που ορίζει το "γιατί" άρα και
    μεγάλο μέρος του "πως" που θα καθορίσει το τελικό κόστος.

    Αν έχεις οποιαδήποτε απορία ίσως είναι καλύτερα να την εκφράσεις τώρα και να δούμε πως μπορείς να ενημερωθείς
    έτσι ώστε να γνωρίζεις όσο το δυνατόν περισσότερα πριν ξεκινήσεις οτιδηποτε.

    Στα γράφω έτσι γιατί με ενδιαφέρει να μην αποτύχεις με αποτέλεσμα να σου κοστίσει και να μην είσαι χαρούμενος.

    Aν έχεις εμβαθύνει τα τελευταία χρόνια στην χρήση - συντήριση κάποιας Lambretta είναι πιθανό να με καταλαβαίνεις
    γιατί ανησυχώ. Φαντάσου να διαβάζαμε κάποιο φίλο που θα μας έλεγε: αποφάσισα πως θέλω ένα κλασικό scooter
    για κάθε μέρα και έχω υπόψιν τα παρακάτω
    https://gr.pinterest.com/pin/5663277...99508/?lp=true


    Καλή χρονιά!

  3. #3
    make love not work Το avatar του/της L.omerta
    Εγγραφή
    18/04/2005
    Μηνύματα
    135
    Γνωρίζω ότι το συγκεκριμένο αποτέλεσμα δεν είναι αποτέλεσμα "συνεργείου". Συνεργείο για τον κινητήρα του το μηχανάκι έχει χρόνια και ακόμα και τώρα στα 107.000κμ δουλεύει ακόμα ρολόι. Το μηχανάκι χρησιμοποιήτε καθημερινά σαν μοναδικό μέσο και γνωρίζω τις "δυσκολίες" της καθημερινής συμβίωσης με δικύλινδρο χιλιάρι. Απλά έχω αποφασίσει ότι κάτι σαν το τουόνο δεν πρόκειτε να βρω στα καινούργια που παίζουν στην αγορά, οπότε συνεχίζω να πορεύομαι με αυτό κάνοντας ένα facelift για τα δικά μου γούστα. Εννοείτε ότι τα λινκ είναι απλά μια κατεύθυνση προς το αποτέλεσμα το οποίο θα συνδιαμορφωθεί μαζί με το άτομο που θα αναλάβει κάτι τέτοιο λέγοντάς του πως το φαντάζομαι. Το κόστος, σε λογικά πλαίσια, μπαίνει σε δεύτερη μοίρα σε σχέση με το αποτέλεσμα.
    go big or go home!!!

  4. #4
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Εντάξει, νομίζω μιλάμε την ίδια γλώσσα

    συγχώρα με που ρωτάω αλλά όσο αγαπάω τα δικύλιδρα άλλο τόσο σιχαίνομαι την επιφανειακή
    αντιμετόπιση και τις ζημιές που προκαλούν φίλοι με πάθος αλλά χωρίς γνώσεις.

    Σου στέλω σε pm επαγγελματία μηχανικό με 20ετή πείρα και παράλληλα διπλώματα στο σχεδιασμό
    και τις συγκολλήσεις. Την δουλειά του την έχω ελέγξει, οδηγήσει και δει σε βάθος χρόνου.

    Νομίζω πως τα pm μας είναι ανοικτά στους admin για οποιοδήποτε έλεγχο και είμαι στην διάθεση τους
    να το ποστάρω και δημόσια.

    Απλά δεν βλέπω να συνηθίζεται.

  5. #5
    make love not work Το avatar του/της L.omerta
    Εγγραφή
    18/04/2005
    Μηνύματα
    135
    Φίλε doctor_john σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!! Όταν με το καλό το πάρω απόφαση θα ενημερώσω!
    go big or go home!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Συνεργείο για Ducati
    από nimbus στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2011, 23:30
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2006, 13:04
  3. συνεργείο για παλαιές Bmw
    από christos34 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2005, 22:43
  4. Συνεργείο για άφρικα στην Σαλονίκη;
    από Stergios69 στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 00:50
  5. Μηχανικός/Συνεργείο για R1 '03
    από RapidShade στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2004, 10:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF