Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 64

Θέμα: hayabusa gen2 η gsxr1000 k5 με 9000χλμ?

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Είχε ένα 750άρι τετρακύλινδρο πέρσι. Άρα ξέρει από μοτοσυκλέτες και δεν έχει εμπειρία μόνο από παπιά. Βέβαια το άλμα από τα 82 άλογα στα 150+ δεν είναι μεγάλο, οπότε χρειάζεται σύνεση και όχι περιέργεια.
    Αν το είχε από το '83 το xj ναι παίζει να ξέρει από μοτοσακα..

    Βέβαια το xj του '83 με busa η τζιξερ Κ5, έχουν σχέση οπως τα κλαρίνα με τα μπολσοι ένα πράγμα....

    Όπως και να έχει, όλα πάνε όπως θα δοκιμάσεις να τα πας.

    Συνεχίζω να πιστεύω, προσωπικά, ότι το busa μου μοιάζει πιο σωστή επιλογή.

  2. #32
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Don't feed the trolls ρεεε....Η έστω μη δίνεται συμβουλές τόσο χαλαρά τύπου πάρε μπουσα αντί για k5......μεγάλε τράβα και τα δύο σε ένα μάστορα...Και καλά ξεμπερδέματα...σε κάνα 2 μήνο άντε 6μηνο στο τσακιρ κεφι το χεις πουλήσει και ψάχνεις για tdm tracer κλπ κλπ...
    Throttle that mysterious friend of ours

  3. #33
    Κανενα απο τα δυο, η μεχρι τωρα εμπειρια σου τα κανει και τα δυο επικίνδυνα

    Πσ μη σου φαίνεται παραξενο κ5 με 9κ κμ το δικο μου έχει 18κ
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  4. #34
    Νέο μέλος Το avatar του/της busa
    Εγγραφή
    04/01/2020
    Μηνύματα
    0
    Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησης και το χρονο σας!τωρα οσο για κατω απο 1000 κυβικα δεν θα πεσω σιγουρα

  5. #35
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Δεν "πεφτεις" αλλά "χρησιμοποιείς", έχει να κάνει με τον τρόπο που διαμορφώνεις αξίες

    Θα είναι η πρώτη σου μοτό με clip on?

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από busa Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησης και το χρονο σας!τωρα οσο για κατω απο 1000 κυβικα δεν θα πεσω σιγουρα
    Δες και το Triumph Scrambler 1200

  7. #37
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Φίλε,πάρε busa.











    Πάντα ήθελα να το πω!
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  8. #38
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από busa Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησης και το χρονο σας!τωρα οσο για κατω απο 1000 κυβικα δεν θα πεσω σιγουρα
    Επειδή το section είναι "αναζητήσεις και προβληματισμοί".... Είσαι σίγουρος ότι χρειάζεσαι 1000+ κυβικά; 150+ ίππους;η Ελλάδα δεν έχει και πολλούς δρόμους να τους διαχειριστείς άνετα..
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Επειδή το section είναι "αναζητήσεις και προβληματισμοί".... Είσαι σίγουρος ότι χρειάζεσαι 1000+ κυβικά; 150+ ίππους;η Ελλάδα δεν έχει και πολλούς δρόμους να τους διαχειριστείς άνετα..
    Εμείς θέλουμε άλογα ρε φίλε. Εσύ τι ζόρι τραβάς?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  10. #40
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Επειδή το section είναι "αναζητήσεις και προβληματισμοί".... Είσαι σίγουρος ότι χρειάζεσαι 1000+ κυβικά; 150+ ίππους;η Ελλάδα δεν έχει και πολλούς δρόμους να τους διαχειριστείς άνετα..
    Αν είχαν όλοι ό,τι χρειάζονταν/χρησιμοποιούσαν...

  11. #41
    Νέο μέλος Το avatar του/της busa
    Εγγραφή
    04/01/2020
    Μηνύματα
    0
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Εμείς θέλουμε άλογα ρε φίλε. Εσύ τι ζόρι τραβάς?
    Εεε μα πες τα!ειμαι και νεολαιρα!ειμαι και καγκουρο!

  12. #42
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από busa Προβολή μηνύματος
    Εεε μα πες τα!ειμαι και νεολαιρα!ειμαι και καγκουρο!
    Αυτό που προσπαθούν 5-10 άτομα να πουν είναι...........Εχμμμ.....Ακριβώς επειδή είσαι νεολαιαρα και καγκουρό μην πάρεις τέτοιο μότο για ευνόητους λόγους αλλά όπως έχει αποδειχθεί από 7363626 θρεντ τέτοιου περιεχομένου στου κουφού την πόρτα όσο θελεις βροντα....οπότε μαν μου πάρε ότι θες εκεί και νομίζεις εσύ καλύτερο και μετά ισχύουν όλα τα άλλα που σου έγραψα πριν περί τρεισερ tdm κλπ.....α δεεειιιις...Δεν είσαι ο πρώτος με τέτοιες βλέψεις περί γκαζιού και καγκουριας και δικαβαλου και και και μπλα μπλα μπλα..οπότε...
    Throttle that mysterious friend of ours

  13. #43
    Νέο μέλος Το avatar του/της busa
    Εγγραφή
    04/01/2020
    Μηνύματα
    0
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Αυτό που προσπαθούν 5-10 άτομα να πουν είναι...........Εχμμμ.....Ακριβώς επειδή είσαι νεολαιαρα και καγκουρό μην πάρεις τέτοιο μότο για ευνόητους λόγους αλλά όπως έχει αποδειχθεί από 7363626 θρεντ τέτοιου περιεχομένου στου κουφού την πόρτα όσο θελεις βροντα....οπότε μαν μου πάρε ότι θες εκεί και νομίζεις εσύ καλύτερο και μετά ισχύουν όλα τα άλλα που σου έγραψα πριν περί τρεισερ tdm κλπ.....α δεεειιιις...Δεν είσαι ο πρώτος με τέτοιες βλέψεις περί γκαζιού και καγκουριας και δικαβαλου και και και μπλα μπλα μπλα..οπότε...
    τεος χαβαλε κανω!το ποστ το εφτιαξα να παρω γνωμες για βλαβες και για θεμα ανεσης ωστε να μην την πατησω και παρω ενα ζημιαρικο μηχανακι.επισης ειμαι νεος αλλα εχω καλο μετρο στο χερι μου δεν ειμαι απο τα ατομα που γραφουν 5τες στην θηβων!παντως καθε γνωμη ευπροσδεκτη!
    Τελευταία τροποποίηση από busa; 05/01/2020 στις 15:49.

  14. #44
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Μωρέ όλα στο πνεύμα του χαβαλέ τα λέμε απλά μερικές φορές υπάρχει και μαι δόση σοβαρότητας...θες σοβαρή άποψη??Αν πάρεις k5 ξέχνα την άνεση....ΞΕΧΝΑ ΤΗ...Είναι ss..δικαβαλο επίσης...τα κλιπ ον ειδικά μέσα στην κίνηση είναι ένα δράμα...οσο για το μπουσα το βάρος του το κάνει αδιάφορο τελείως είναι μόνο για εθνική οδό στην καλύτερη απλά έχει καλύτερη θέση οδήγησης απ το k5....γκάζι έχουν και τα δύο αλλά λογο κατανάλωσης πίστεψε με δε το θες...δες κάτι κάτω από 800cc να το χαρείς περισσότερο το μότο να γουστάρεις και κάτι με πιο όρθια θέση οδήγησης με τιμόνι....πλέον έχει άπειρα ωραία μηχανάκια έτσι...Όσο για ζημιές...Μόνο το πλαίσιο στο k5 θέλει σοβαρό ελενχο και Προφανώς ότι και να πάρεις ένα τσεκ σε μάστορα ασυζητητί...Αυτά...καλοτάξιδο οτι και αν πάρεις και εξοπλισμό.....
    Throttle that mysterious friend of ours

  15. #45
    Νέο μέλος Το avatar του/της busa
    Εγγραφή
    04/01/2020
    Μηνύματα
    0
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Μωρέ όλα στο πνεύμα του χαβαλέ τα λέμε απλά μερικές φορές υπάρχει και μαι δόση σοβαρότητας...θες σοβαρή άποψη??Αν πάρεις k5 ξέχνα την άνεση....ΞΕΧΝΑ ΤΗ...Είναι ss..δικαβαλο επίσης...τα κλιπ ον ειδικά μέσα στην κίνηση είναι ένα δράμα...οσο για το μπουσα το βάρος του το κάνει αδιάφορο τελείως είναι μόνο για εθνική οδό στην καλύτερη απλά έχει καλύτερη θέση οδήγησης απ το k5....γκάζι έχουν και τα δύο αλλά λογο κατανάλωσης πίστεψε με δε το θες...δες κάτι κάτω από 800cc να το χαρείς περισσότερο το μότο να γουστάρεις και κάτι με πιο όρθια θέση οδήγησης με τιμόνι....πλέον έχει άπειρα ωραία μηχανάκια έτσι...Όσο για ζημιές...Μόνο το πλαίσιο στο k5 θέλει σοβαρό ελενχο και Προφανώς ότι και να πάρεις ένα τσεκ σε μάστορα ασυζητητί...Αυτά...καλοτάξιδο οτι και αν πάρεις και εξοπλισμό.....
    σε ευχαριστω!!!

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2008, 18:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF