Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 43

Θέμα: GLX 54mm

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της Val98
    Εγγραφή
    01/10/2015
    Μηνύματα
    55

    GLX 54mm

    Καλησπέρα! Έχω ένα γλχ 90αρι μαμά και σκέυτομαι να του ανευάσω λίγο τα κυβικά του. Τι πράγματα θα χρειαστεί να πάρω για να το παω σ' αυτά το κυβικά, και ποιές δουλειές πρέπει να γινουν στο μοτέρ? Μετά με μια "απλή" καθημερίνη χρήση δουλιά σπίτι άντε και καμιά βόλτα θα εμφανίζει εύκολα προβλήματα?

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Val98 Προβολή μηνύματος
    Έχω ένα γλχ 90αρι μαμά
    Αυτό είναι συλλεκτικό. Δεν πρέπει να υπάρχει άλλο μαμά glx στην Ελλάδα.

    Πέρα από την πλάκα, πρόκειται για το καλύτερο παπιομοτέρ που έχει κυκλοφορήσει.
    Αν είναι σε καλή κατάσταση, μην το πειράζεις. Μόνο κακό θα του κάνεις.

    Αν δεν κρατιέσαι, πάρε κάποιο μοτεράκι lifan και πειραματίσου σε αυτό. Όταν "καταλάβεις" θα ξαναβάλεις επάνω το δικό σου και θα ησυχάσεις.

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της Val98
    Εγγραφή
    01/10/2015
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Αυτό είναι συλλεκτικό. Δεν πρέπει να υπάρχει άλλο μαμά glx στην Ελλάδα.

    Πέρα από την πλάκα, πρόκειται για το καλύτερο παπιομοτέρ που έχει κυκλοφορήσει.
    Αν είναι σε καλή κατάσταση, μην το πειράζεις. Μόνο κακό θα του κάνεις.

    Αν δεν κρατιέσαι, πάρε κάποιο μοτεράκι lifan και πειραματίσου σε αυτό. Όταν "καταλάβεις" θα ξαναβάλεις επάνω το δικό σου και θα ησυχάσεις.
    Για τα lifan δεν έχω ακούσει τα καλύτερα και είμαι λίγο επιφυλακτικός. Το μότερ είχε γίνει ανακατασκευή πριν 1μιση μήνα περίπου και δουλέυει ρολόι. Τορά εμφανησιακά μαμά ποιά δεν το λες γιατί όσο νάνε μετρωγε κ' εμένα να του αλάξω κάποια πράγματα (Όλα τα γνήσια φυσικά φυλάχτηκαν) .Αυτά τα μοτεράκια racing αυτό πχ ( http://www.car.gr/parts/view/5630990/ ) είναι αξιόπηστα για καθημερινή χρήση?

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    η διαρκεια ζωης αυτου του ''racing engine'' πρεπει να μετριεται σε τεποζιτα και μαλιστα μετρημενα με τα δαχτυλα του ενος χεριου ατομου που ειχε ατυχημα με πριονοκορδελα

  5. #5
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Val98 Προβολή μηνύματος
    Για τα lifan δεν έχω ακούσει τα καλύτερα και είμαι λίγο επιφυλακτικός. Το μότερ είχε γίνει ανακατασκευή πριν 1μιση μήνα περίπου και δουλέυει ρολόι. Τορά εμφανησιακά μαμά ποιά δεν το λες γιατί όσο νάνε μετρωγε κ' εμένα να του αλάξω κάποια πράγματα (Όλα τα γνήσια φυσικά φυλάχτηκαν) .Αυτά τα μοτεράκια racing αυτό πχ ( http://www.car.gr/parts/view/5630990/ ) είναι αξιόπηστα για καθημερινή χρήση?
    Και εγώ και κάνα δυο από δω έχουμε και φοράμε μοτέρ lifan 110 (αμιζο)
    Προσωπικά το φοράω 4χρονια χωρίς επισκευή.
    Λάδι 20w50 κάθε 1500.
    Ο άλλος έχει κάνει τρελά χιλιόμετρα με τέτοιο μοτέρ στην τελική αν σου σπάσει το πετάς και παίρνεις άλλο.
    Honda μοτέρ δεν βρίσκεις και μάλιστα μαμά

  6. #6
    Μέλος Το avatar του/της Val98
    Εγγραφή
    01/10/2015
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    η διαρκεια ζωης αυτου του ''racing engine'' πρεπει να μετριεται σε τεποζιτα και μαλιστα μετρημενα με τα δαχτυλα του ενος χεριου ατομου που ειχε ατυχημα με πριονοκορδελα
    Μάλιστα! το lifan 125 αξίζει τα λευτά του? Για απλή χρήση, όχι σούζες κόντρες και ουτοκαφεξείς, και με τα σέρβης στην ώρα του θ' αντέξει η θα ψάχνει αφορμές για πότε θ' αμαφήσει?

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της Val98
    Εγγραφή
    01/10/2015
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Και εγώ και κάνα δυο από δω έχουμε και φοράμε μοτέρ lifan 110 (αμιζο)
    Προσωπικά το φοράω 4χρονια χωρίς επισκευή.
    Λάδι 20w50 κάθε 1500.
    Ο άλλος έχει κάνει τρελά χιλιόμετρα με τέτοιο μοτέρ στην τελική αν σου σπάσει το πετάς και παίρνεις άλλο.
    Honda μοτέρ δεν βρίσκεις και μάλιστα μαμά
    Το θέμα μου είναι να βγάλει τα λευτά του. 2 - 3 χρόνια αν μου βγάλει χωρείς κάποιο πρόβλημα (Ενοίτε με τακτική συντήρηση) για μένα θα είναι ό,τι καλύτερο.
    Εχώ γείτονα που με το lifan 110 έχει γίνει τακτικός πελάτης στους μαστόρους, τόρα τη χρήση του κάνει δεν μπορώ να ξέρω.

  8. #8
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Κοιτα, με τα λεφτα που θα πεταξ... εεε θα ξοδεψεις ηθελα να πω για να γαργαλησεις το glx μπορεις να κανεις το εξης:
    Πουλα το σε μαμα κατασταση κανα 700αρι σε καποιον μερακλη, γνωστη, κολλημενο glxακια κλπ, βαλε και ενα 250 στην καλυτερη που θα εδινες για τα σχεδια βελτιωσης και παρε καποιο μηχανακι με περισσοτερο γκαζι!
    Αν γαργαληθει το glx χαθηκε η αξια μεταπωλησης και η αξιοπιστια του σε μεγαλο βαθμο..
    MADE IN JAPAN 日本製

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Αν γαργαληθει το glx χαθηκε η αξια μεταπωλησης και η αξιοπιστια του σε μεγαλο βαθμο..
    Τώρα είναι αργά. Ηδη το γα.....................................................ργάλησε.


  10. #10
    Μέλος Το avatar του/της Val98
    Εγγραφή
    01/10/2015
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Κοιτα, με τα λεφτα που θα πεταξ... εεε θα ξοδεψεις ηθελα να πω για να γαργαλησεις το glx μπορεις να κανεις το εξης:
    Πουλα το σε μαμα κατασταση κανα 700αρι σε καποιον μερακλη, γνωστη, κολλημενο glxακια κλπ, βαλε και ενα 250 στην καλυτερη που θα εδινες για τα σχεδια βελτιωσης και παρε καποιο μηχανακι με περισσοτερο γκαζι!
    Αν γαργαληθει το glx χαθηκε η αξια μεταπωλησης και η αξιοπιστια του σε μεγαλο βαθμο..
    Η αγόρα του glx μαζί με την ανακατασκευή του μοτέρ ξεπερνάει είδι το 1000ρικο και όπως ανέφερα η ανακατασκευή έγινε πριν 1μιση μήνα, όποτε δεν είμαι σε θέση να το πουλήσω..

  11. #11
    Μέλος Το avatar του/της Val98
    Εγγραφή
    01/10/2015
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Τώρα είναι αργά. Ηδη το γα.....................................................ργάλησε.

    Χάχαχ, όπως τα λες!! πριν μια ωρίτσα κανόνισα να πάρω το μοτεράκι (lifan 125) ενώς γνωστού μου (αφού δει μάστορας τι μαζέματα θέλει, και ποιό θα είναι το κόστος για την επισκευή τους).

  12. #12
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    ωχ
    με τις μακριες βαλβιδες?
    που γραφει 3v?
    η το υδροψυκτο?
    δεν εχω ακουσει καθολου καλα λογια για το πρωτο
    για το δευτερο ετσι και ετσι.
    το 110 δεν εχω μαθει τιποτα απολυτως,μονο δισκακια japan χρειαζεται και λαδι στην ωρα του.ψαξε βρες (μου διαφευγει το ονομα)του μελους που εχει κανει τρελλα χλμ με αυτο το μοτερ

  13. #13
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    ωχ
    με τις μακριες βαλβιδες?
    που γραφει 3v?
    η το υδροψυκτο?
    δεν εχω ακουσει καθολου καλα λογια για το πρωτο
    για το δευτερο ετσι και ετσι.
    το 110 δεν εχω μαθει τιποτα απολυτως,μονο δισκακια japan χρειαζεται και λαδι στην ωρα του.ψαξε βρες (μου διαφευγει το ονομα)του μελους που εχει κανει τρελλα χλμ με αυτο το μοτερ
    Σηκωσε μια φωτογραφια με το μοτερ να βοηθησεις το παιδι..........
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  14. #14
    Μέλος Το avatar του/της Val98
    Εγγραφή
    01/10/2015
    Μηνύματα
    55
    http://www.car.gr/parts/photos/6951966/
    Αυτό είναι το μοτεράκι φιλέ μου, τόρα ποιο είναι από τα δύο που ανεφεραις δεν ξέρω γτ είμαι καιγω λίγο σκραπας σ' αυτό το θέμα

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Μαχαιριά στην καρδιά αυτό το θρεντ.

    Νοιώθω σαν αρχαίος ναός που βομβαρδίζεται από Τζιχαντιστές.

    Ισχύουν τα παρακάτω:

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Πέρα από την πλάκα, πρόκειται για το καλύτερο παπιομοτέρ που έχει κυκλοφορήσει.
    Αν είναι σε καλή κατάσταση, μην το πειράζεις. Μόνο κακό θα του κάνεις.

    Αν δεν κρατιέσαι, πάρε κάποιο μοτεράκι lifan και πειραματίσου σε αυτό. Όταν "καταλάβεις" θα ξαναβάλεις επάνω το δικό σου και θα ησυχάσεις.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Honda μοτέρ δεν βρίσκεις και μάλιστα μαμά
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Κοιτα, με τα λεφτα που θα πεταξ... εεε θα ξοδεψεις ηθελα να πω για να γαργαλησεις το glx μπορεις να κανεις το εξης:
    Πουλα το σε μαμα κατασταση κανα 700αρι σε καποιον μερακλη, γνωστη, κολλημενο glxακια κλπ, βαλε και ενα 250 στην καλυτερη που θα εδινες για τα σχεδια βελτιωσης και παρε καποιο μηχανακι με περισσοτερο γκαζι!
    Αν γαργαληθει το glx χαθηκε η αξια μεταπωλησης και η αξιοπιστια του σε μεγαλο βαθμο..

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda Glx-Μετατροπη σε 54mm
    από TefasRacing στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2015, 03:18
  2. Bελτιώσεις σε Honda GLX
    από Dexter007 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2005, 12:25
  3. GLX 90cc πωλείται στην Πάτρα
    από compsci στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2004, 16:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF