Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 34 από 34

Θέμα: Ελληνική μηχανή στην Κυπρο

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.343
    Πήγαινε στην ελληνική πρεσβεία με την εξουσιοδότηση να κάνεις το γνήσιο της υπογραφής και στείλε την στον πατέρα σου
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  2. #32
    Μέλος Το avatar του/της Flying Mythos
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    79
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitriseas Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή για να καταλάβω. Πρέπει να πάω στη Λευκωσία σε ένα ΚΕΠ? Όπως τα γράφεις δε μπορώ να καταλαβω. Αυτή τη βεβαίωση από που να την παρω.
    Πάμε πάλι ρε πατριώτη.

    Παίρνεις το παρακάτω κείμενο https://www.directplus.gr/files/uplo...vashs_moto.pdf και το υπογράφεις ενώπιον πιστοποιούντος υπαλλήλου (του σκας και κανα πεντάευρω) και σου πιστοποιεί το γνήσιο της υπογραφής. Ρώτα στην περιοχή σου που έχει πιστοποιών υπάλληλο, αν δεν ξέρουν ξέρει ο Δήμος.

    Παίρνεις το έγγραφο και πηγαίνεις στην Επαρχιακή Διοίκηση Λευκωσίας http://www.moi.gov.cy/moi/da/dadmin....r?OpenDocument και σου επικυρώνουν την υπογραφή του πιστοποιούντος.

    Τώρα το κείμενο πρέπει να πάρει Apostille για να μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο εξωτερικό. Αυτό το κάνει οποιοδήποτε ΚΕΠ στην Κύπρο αφού του πας 5 ευρώ χαρτόσημο το οποίο το αγοράζεις από το ταχυδρομείο ή από το φόρο. Μετά και από την σφραγίδα Apostille έχεις ένα έγγραφο το οποίο μπορεί να χρησιμοποιηθεί στην Ελλάδα και κανένας ΔΥ δεν μπορεί να σου πει τίποτα.

    Ελπίζω τώρα να έγινε πιο κατανοητό.

  3. #33
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2019
    Μηνύματα
    61
    Τώρα μάλιστα. Είμαι 1 μήνα εδώ και ακομα ψάχνομαι . Δεν ξέρω πώς λειτουργούν.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ πάντως... Να ρωτήσω επί ευκαιρία κάτι άσχετο που με προβληματίζει. Έχω πει τους γονείς μου να μου στείλουν την μηχανή espresso και το μύλο espresso. Στην Ελλάδα έπαιρνα κόκκους 1 kgr. Εδώ δε βρίσκω πουθενά.. Στό κιβώτιο θα περιέχει και 1 kgr Lavazza . Μηπως είναι παράνομο? Που θα βρω εδώ κόκκους lavazza 1 kgr . Στείλτε prive αν θεωρείτε διαφήμιση

  4. #34
    Μέλος Το avatar του/της Flying Mythos
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    79
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitriseas Προβολή μηνύματος
    Τώρα μάλιστα. Είμαι 1 μήνα εδώ και ακομα ψάχνομαι . Δεν ξέρω πώς λειτουργούν.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ πάντως... Να ρωτήσω επί ευκαιρία κάτι άσχετο που με προβληματίζει. Έχω πει τους γονείς μου να μου στείλουν την μηχανή espresso και το μύλο espresso. Στην Ελλάδα έπαιρνα κόκκους 1 kgr. Εδώ δε βρίσκω πουθενά.. Στό κιβώτιο θα περιέχει και 1 kgr Lavazza . Μηπως είναι παράνομο? Που θα βρω εδώ κόκκους lavazza 1 kgr . Στείλτε prive αν θεωρείτε διαφήμιση
    Κανένας δεν θα σου πει τίποτα. Τα δέματα που έρχονται από Ελλάδα ουτε καν ελέγχονται στο ταχυδρομείο (εκτός αν κινούν υποψίες). Έχω κουβαλήσει από χαλούμια και κολοκάσι μέχρι ανθόγαλο, λουκάνικα και μισό αρνι.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Ασφάλειες στην Κύπρο;;
    από ant0ine στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/08/2007, 08:54
  2. Πίστα και στην Κύπρο??
    από latris mixanis στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2007, 14:39
  3. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2006, 17:55
  4. Βολτιτσες στην Κυπρο!!
    από foumo στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2005, 01:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF