Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 61

Θέμα: Κλοπή κοντέρ από Yamaha XT660X

  1. #46
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/07/2020
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nasosxtx Προβολή μηνύματος
    Χαιρετω ολη την παρεα.

    Τις προαλλες μου φαγανε και μενα ολη την μουρη απο το xt.
    απο το πουθενα μια 370αρα, χωρις κοντερ μεχρι τωρα.
    οσα θελει ζηταει ο καθενας.
    Καλησπέρα,

    Όπως έγραψα και στο παραπάνω μήνυμα μου έκλεψαν προχτές και μένα όλη τη μούρη. Δε θέλω να αγοράσω κλεμμένα οπότε ψάχνω άλλες λύσεις. Μπορείς να μου πεις τι έκανες για το φανάρι, βάση φαναριού, μάσκα και ζελατίνα; Τα πήρες αυθεντικά;

    Ευχαριστώ
    Νίκος

    Υ.Γ. Ζητώ συγγνώμη από την παρέα για τα αλλεπάλληλα μηνύματα αλλά είμαι ακόμα σε κατάσταση σοκ και λόγω κλοπής και λόγω του κόστους των ανταλλακτικών

  2. #47
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2020
    Μηνύματα
    13
    Όπως έγραψα και στο παραπάνω μήνυμα μου έκλεψαν προχτές και μένα όλη τη μούρη. Δε θέλω να αγοράσω κλεμμένα οπότε ψάχνω άλλες λύσεις. Μπορείς να μου πεις τι έκανες για το φανάρι, βάση φαναριού, μάσκα και ζελατίνα; Τα πήρες αυθεντικά;

    Ευχαριστώ
    Νίκος

    Υ.Γ. Ζητώ συγγνώμη από την παρέα για τα αλλεπάλληλα μηνύματα αλλά είμαι ακόμα σε κατάσταση σοκ και λόγω κλοπής και λόγω του κόστους των ανταλλακτικών
    Καλημέρα,

    Εμένα δεν μου είχαν πάρει φανάρι και φλασάκια, μόνο κοντέρ και ζελατίνα. Μπορείς να βάλεις μια aftermarket μάσκα, αν δεν θέλεις να πάρεις τα "γνήσια-μεταχειρισμένα" που βρίσκεις στις αγγελίες. Προτείνω τον Σπηλιώτη στο Περιστέρι για την τοποθέτησή τους. Από εκεί και πέρα, φαντάζομαι ότι υπάρχουν κι άλλοι που μπορούν να κάνουν τη δουλειά.

    Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.

  3. #48
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/06/2020
    Μηνύματα
    3
    Γεια σου φιλε μου,λυπαμαι για την απωλεια σου,ξερω πως νοιωθεις,δεν χωνευεται με τιποτα.
    Δυστυχως τα εβαλα απο car.gr,απο εναν τυπο που ειχε και καλα αποθηκη με 'μεταχειρισμενα',αντε βρες ακρη,τον βρηκε ο μηχανικος μου.
    Και αυτος μου ειπε οτι δεν βαζει το aftermarket κοντερ επανω και ψαχνει για γνησιο,δεν βρισκει ευκολα η ολα ειναι φθαρμενα η με οτι να ναι χιλιομετρα που δεν ταιριαζουν με το κτεο μου,και εννοειται πανακριβα.
    Την εβαλες καπου την μηχανη τωρα σε ασφαλη χωρο;

  4. #49
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/07/2020
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nasosxtx Προβολή μηνύματος
    Γεια σου φιλε μου,λυπαμαι για την απωλεια σου,ξερω πως νοιωθεις,δεν χωνευεται με τιποτα.
    Δυστυχως τα εβαλα απο car.gr,απο εναν τυπο που ειχε και καλα αποθηκη με 'μεταχειρισμενα',αντε βρες ακρη,τον βρηκε ο μηχανικος μου.
    Και αυτος μου ειπε οτι δεν βαζει το aftermarket κοντερ επανω και ψαχνει για γνησιο,δεν βρισκει ευκολα η ολα ειναι φθαρμενα η με οτι να ναι χιλιομετρα που δεν ταιριαζουν με το κτεο μου,και εννοειται πανακριβα.
    Την εβαλες καπου την μηχανη τωρα σε ασφαλη χωρο;
    Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Για όποιον τυχόν ενδιαφέρεται, τελικά εγώ έβαλα μία μάσκα/φανάρι Polisport που δε δείχνει κι άσχημα και ένα κοντέρ vapor της trailtech. Το αρνητικό του κοντέρ είναι ότι δεν έχει ενδειξη για βενζίνη αλλά αυτό το υπολογίζω από τα χιλιόμετρα που κάνω.

    Τη μηχανή τη βάζω σε γκαράζ πλέον..
    Τελευταία τροποποίηση από spereneka; 27/08/2020 στις 12:25.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    851
    το νου σας πάντως παιδιά...τώρα τις μέρες του Αυγούστου έγδυσαν (2η φορα) το xt ενός γνωστού μου στην περιοχή που κατοικώ.

    μοντέλο 2002 και του πήραν μούτρο, κοντέρ μπροστινό φτερό και πλαϊνά πλαστικά...

    δεν σταματά ποτέ αυτή η μάστιγα με τα xt να παραμένουν αγαπημένα των καταραμένων κλεφτών.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Δυστυχώς πρέπει κατά την αγορά να συνυπολογιζεται και το ποσό τα κυνηγάνε,οπως υπολογίζονται άλλοι παράγοντες (ομορφιά, καλή τιμή κλπ). Αν δεν υπάρχει κλειστό πάρκινγκ πρέπει να είναι ο βασικότερος παράγοντας.

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2020
    Μηνύματα
    4
    Καλησπέρα, δυστυχώς είμαι ομοιοπαθούντας. Θέλω να ρωτήσω αν τα aftermarket κάνουν όλη τη δουλειά που κάνουν τα yamaha.
    Δηλαδή:
    1. Καταγραφή και υπόδειξη βλαβών
    2. Ρύθμιση κινητήρα (πχ ψεκασμό)
    Μου είπαν ότι πιθανόν να έχω πρόβλημα με αυτά.
    Ευχαριστώ πολύ

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.337
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stral3x Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα, δυστυχώς είμαι ομοιοπαθούντας. Θέλω να ρωτήσω αν τα aftermarket κάνουν όλη τη δουλειά που κάνουν τα yamaha.
    Δηλαδή:
    1. Καταγραφή και υπόδειξη βλαβών
    2. Ρύθμιση κινητήρα (πχ ψεκασμό)
    Μου είπαν ότι πιθανόν να έχω πρόβλημα με αυτά.
    Ευχαριστώ πολύ
    Γιατί το μαμά κάνει ρύθμιση κινητήρα από το κοντέρ?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  9. #54
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Παίζεις λίγο με το co.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    712
    σας κλέβουν τα οργανα γιατί ειναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ να ξεβισωσει το κωλόπαιδο τις απλές βίδες της πλάκας που εχει ,
    γείτονας που το αγόρασε μετ/νο ,την ιδια μέρα εβαλε αλενόβιδες κ κάτι αλλες με παράξενο κεφάλι κ βρήκε την ησυχία του ...
    εχει συναγερμό βέβαια κ το εχει πάντα φάτσα οπου πηγαίνει ,ναι απο το κοντέρ ρυθμίζεις την co κ ρυθμιση στροφών κινητήρα κ στροφόμετρο δείχνει μου ελεγε...

  11. #56
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2020
    Μηνύματα
    4
    Εμένα δε το ξεβίδωσαν. Έκαψαν την κουκούλα κάνοντας μια μικρή τρύπα με αναπτήρα και το ξήλωσαν σπάζοντας βίδες πιθανόν με κάποιο λοστό...
    Είχα και συναγερμό που εκ των υστέρων κατάλαβα ότι πρέπει να χτύπησε μια φορά αλλά δεν ξύπνησα ούτε εγώ ούτε η φίλη μου. Πάντα ξυπνάω με το συναγερμό εν τω μεταξύ. Δεν ξέρω πως το έχασα αυτό;

  12. #57
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2022
    Μηνύματα
    1
    Καλησπερα παιδια μολις μου ψιρισανε και μενα το κοντερ ΤΑ Κ#ΛΟΠΑΙΔΙΑ! μην πω τιποτα χειροτερο και φαω ban! Θελω να ρωτησω το KOSO SPEEDOMETER DB01RN ειναι καλο τελικα? Σε εναν μαστορ που ρωτησα μου ειπε οτι ρουφαει την μπαταρια και δεν θα μπορω να βαλω μπρος που και που. ισχυει? ευχαριστω

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.337
    Δείτε και αυτό
    https://www.motea.com/en/digital-spe...-sm8-a035617-0

    Ποιο οικονομικό από το koso
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    672
    Παθών. Έχουμε κάποιο μπουσουλα τι γίνεται με τα καλώδια που έκοψαν για κοντέρ και φανάρι; 10 καλωδια είναι ολα και όλα, να συνδέσω λίγο ενα φανάρι και δύο φλας μέχρι να δω τι θα κάνω με το κοντέρ.
    Imagine life without motorcycling
    now slap yourself and never do it again

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.337
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Παθών. Έχουμε κάποιο μπουσουλα τι γίνεται με τα καλώδια που έκοψαν για κοντέρ και φανάρι; 10 καλωδια είναι ολα και όλα, να συνδέσω λίγο ενα φανάρι και δύο φλας μέχρι να δω τι θα κάνω με το κοντέρ.
    Wiring diagram στο service manual
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2018, 09:58
  2. Κλοπη οργάνων απο XT660X 2008
    από athigb στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2017, 20:25
  3. Κλοπή κοντέρ, φαναριού XT660X
    από jimogios στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2015, 20:51
  4. κοντερ απο kawasaki σε yamaha
    από eXJey στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2008, 15:08
  5. Yamaha Xt660x ή Xt660r
    από Πατρινός στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2005, 03:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF