Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 37 από 37

Θέμα: Skroutz.gr: ”Ύποπτη” συμπεριφορά

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    ποιο παλιά υπήρχαν τραγικές κριτικές απο πελάτες και ανάλογες απαντήσεις απο τα μαγαζιά να κράζει ο ενας τον αλλον. αυτα πάνε να κόψουν.
    επισης συζητώντας με διάφορους εμπόρους εχουν παρατηρηθεί "μαγαζιά" στο σκροθτζ που δεν εχουν φυσική παρουσία και εχουν καλές κριτικές κτλπ κτλπ και πολλοί πιθανολογούν οτι ειναι του σκροθτζ εικονικά μαγαζιά , ορισμένοι μάλιστα εισαγωγείς βλέπουν τα προϊόντα τους εκει χωρις να έχουν κόψει τα ανάλογα τιμολόγια στο συγκεκριμένο κατάστημα(αντε πες κανουν παρεισαγωγή αλλα σε ολα?) .πιθανολογώ και εγω οτι κατι θελανε να κάνουν και δεν τους βγήκε και το γυρνάνε στην μεταπώληση.
    το μονο καλο που εχει κανει ειναι οτι δημιούργησε εναν κατάλογο για να βρεις ποιο εύκολα αυτο που ζητάς.
    τέλος θα δειτε οτι ειναι μια μαλακία και μισή και θα έρθετε στα λόγια μου.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Εγω παντως εχω κανει 4 με 5 αγορες για λογαριασμο φιλου μου ωστε να του γραψω κριτικές. Μου εβαλε λεφτα και εκανα τις αγορες. Οποτε ειναι και καποια μαγαζια μουφα εκει μεσα. Ειναι ευκολο.

  3. #33
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    οχι εχει παραμέτρους .
    Όπως μπαίνω εγώ, με τον ίδιο τρόπο μπαίνει και ο καταστηματάρχης ή γιός του ή η γυναίκα του ή και οι τρεις. Τι παράμετρους έχει? Ενα mail?
    Sent from me using a computer.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Εγω παντως εχω κανει 4 με 5 αγορες για λογαριασμο φιλου μου ωστε να του γραψω κριτικές. Μου εβαλε λεφτα και εκανα τις αγορες. Οποτε ειναι και καποια μαγαζια μουφα εκει μεσα. Ειναι ευκολο.
    Κι έτσι απλά και κατανοητά βλέπουμε πόση εμπιστοσύνη πρέπει να δίνουμε στις κριτικές που βλέπουμε στο σκρουτζ, στο μουντζ και γενικά παντού.

  5. #35
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Μα είναι γνωστό ότι δεν είναι αξιόπιστες. Ούτε καν του amazon.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Μα είναι γνωστό ότι δεν είναι αξιόπιστες. Ούτε καν του amazon.
    Kαι στο άμαζον ,υπάρχουν αυτοί που πληρώνονται για να αφήνουν θετικές κριτικές, Υπάρχουν και ανταγωνιστές που αγοράζουν και αφήνουν αρνητικές κριτικές. Υπάρχουν και αυτοί που αγοράζουν στοκ άλλων, επιστροφές και τα μεταπωλούν. Και άλλα πολλά/ Οπότε καμία έκπληξη δεν μου προκαλεί αν συμβαίνουν και στο Σκρούτζ.
    Πάντα όμως το πλήγμα μιας αρνητικής αξιολόγησης στο οποιοδήποτε ηλεκτρονικό κατάστημα είναι τεράστιο.Τα συστήματα αξιολόγησης που έχουν είναι πάρα πολύ αυστηρά γιατί ίσως είναι και το μόνο που μπορεί να ελεγχθεί σε μεγάλο βαθμό.
    Το σκρουτζ όσο μεγαλώνει έχει να μάθει πολλά από τις μεγάλες πλατόφορμες του ebay και του amazon.
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 09/01/2020 στις 16:57.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Kαι στο άμαζον ,υπάρχουν αυτοί που πληρώνονται για να αφήνουν θετικές κριτικές, Υπάρχουν και ανταγωνιστές που αγοράζουν και αφήνουν αρνητικές κριτικές. Υπάρχουν και αυτοί που αγοράζουν στοκ άλλων, επιστροφές και τα μεταπωλούν. Και άλλα πολλά/ Οπότε καμία έκπληξη δεν μου προκαλεί αν συμβαίνουν και στο Σκρούτζ.
    Καλά ο άλλος πλήρωνε "μπακλαντεσιάνα" bots για να έχει followers στο twitter και τον κάναμε και υπουργό, το amazon μας πείραξε.

    Ενημερωτικά πάντως μετά από 1 μήνα και βάλε η κριτική δημοσιεύτηκε αυτούσια.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 15:48
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 15:55
  3. venzini(GR vs UK)
    από greekshadow στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 22:34
  4. protash gia to neo moto.gr
    από vasdekiss στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 14:43
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 10:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF