Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 91

Θέμα: Περί πίσω ανάρτησης απορία

  1. #76
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Δεν έχεις καθρέπτες στο pantah, να σου πώ εγώ που αυθαδιάζεις
    Εχω όμως στο pantah αμορτισέρ racing που γ%$#@νε.

    Επίσης απο τις μοτο που φαίνονται απο κάτω μόνο το R26 και το Bimota έχουν μαμα αμορτισέρ.
    To Bimota έχει βέβαια top Ohlins απο μαμα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    529
    Πέρασα και από τον Kshock και μου είπε να πάω με την ανάρτηση φορεμένη να το μετρήσει μπας και γλιτώσω. Αλλά έμαθα επίσης ότι είναι ανοιγώμενη (άρα και επισκευάσημη λέω εγώ τώρα), και ότι παίρνει κανονικά service. Οι τιμές του πολύ πιο λογικές και αν δεν υπάρχει πρόβλημα να τις αναρτήσω. Το κακό είναι ότι θέλει μια μέρα για το service ενώ ο Ραμούνδος 4 ώρες.

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    529
    Σήμερα πήγα με την μηχανή στον K-shock και μου είπε ότι είναι αρκετά καλή για τα χιλιόμετρα που έχω (73500) και να μην την πειράξω ακόμα. Οπότε μένει όπως είναι.

    Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και γνώμες σας!

  4. #79
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pariancbf Προβολή μηνύματος
    Σήμερα πήγα με την μηχανή στον K-shock και μου είπε ότι είναι αρκετά καλή για τα χιλιόμετρα που έχω (73500) και να μην την πειράξω ακόμα. Οπότε μένει όπως είναι.

    Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και γνώμες σας!
    Στη δικη μου περίπτωση παντως καπου στα 50k το αμορτισερ ειχε χασει την αρχικη αποσβεση επαναφορας με αποτέλεσμα η επαναφορά σε εγκαρσιες ανωμαλιες να γίνονται πιο γρηγορες πιο βίαιες για την ανεση. Καπου εκει και οι υπόλοιποι κάτοχοι..
    Αν εισαι ικανοποιημένος απο την ανεση ειναι οκ, αν οχι κατι θα πρεπει να κανεις.

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    529
    Ακόμα το ψάχνω και κάποια στιγμή θα την φτιάξω. Ψάχνομαι γενικότερα για το τι άλλο μπορεί να γίνει. Μου είπε πως επειδή δεν έχει μοχλικό, δεν θα δω καμία τεράστια διαφορά.

  6. #81
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pariancbf Προβολή μηνύματος
    Ακόμα το ψάχνω και κάποια στιγμή θα την φτιάξω. Ψάχνομαι γενικότερα για το τι άλλο μπορεί να γίνει. Μου είπε πως επειδή δεν έχει μοχλικό, δεν θα δω καμία τεράστια διαφορά.

    doing...πολυ κουλο

    τελος παντων, η επιλογη ειναι δικη σου, μια αλλαγη λαδιων μετα απο τοσα χρονια ειναι επιβεβλημενη ...

  7. #82
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    doing...πολυ κουλο

    τελος παντων, η επιλογη ειναι δικη σου, μια αλλαγη λαδιων μετα απο τοσα χρονια ειναι επιβεβλημενη ...
    Οντως πολυ κουλό, "αναρτησας" να παροτρύνει την μη συντήρηση του αμορτισέρ

  8. #83
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    ......ασε που ακριβως επειδη δεν εχει μοχλικο θα δεις μεγαλη διαφορα με σερβις.

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    529
    Δηλαδή ρε παιδιά επειδή πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω, να το πάω στον K-shock ή κάπου αλλού για service; Αυτός την θέλει μια ολόκληρη μέρα! Την πάω σήμερα και την παίρνω αύριο πχ. Αυτό όμως είναι αρκετά δύσκολο για μένα. Θα ξαναπάω να του πω μπας και μου το κάνει αυθημερόν με την ανάρτηση στο χέρι.

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    529
    Και για να πω την αλήθεια, θα προτιμούσα να μπορέσω να το κάνω μαζί με κάποιον που ξέρει και μπορεί. Δεν έχω και χώρο ρε γαμώτο...!

  11. #86
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Ρε συ ολοι οι επαγγελματιες θελουν μια εργασιμη μερα, δεν ειναι τιποτα τρομερο και δε καταλαβαινω γιατι θες να παρεις την αναρτηση επιτοπου. Αν ειδικα εχεις διπλο σταντ, δεν υπαρχει καν προβλημα. Αμα δεν εχεις, βαλε ενα σιδερο στη θεση του αμορτισερ και περνα τις βιδες μεχρι να παρεις την αναρτηση σου πισω....Η απλα βαλε την αναρτηση που αγορασες μεχρι να παρεις τη δικια σου πισω

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    529
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    Ρε συ ολοι οι επαγγελματιες θελουν μια εργασιμη μερα, δεν ειναι τιποτα τρομερο και δε καταλαβαινω γιατι θες να παρεις την αναρτηση επιτοπου. Αν ειδικα εχεις διπλο σταντ, δεν υπαρχει καν προβλημα. Αμα δεν εχεις, βαλε ενα σιδερο στη θεση του αμορτισερ και περνα τις βιδες μεχρι να παρεις την αναρτηση σου πισω....Η απλα βαλε την αναρτηση που αγορασες μεχρι να παρεις τη δικια σου πισω
    Το τελευταίο παίζει να κάνω. Θα βάλω αυτήν που αγόρασα για μια μέρα και υπομονή.

  13. #88
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pariancbf Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή ρε παιδιά επειδή πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω, να το πάω στον K-shock ή κάπου αλλού για service; Αυτός την θέλει μια ολόκληρη μέρα! Την πάω σήμερα και την παίρνω αύριο πχ. Αυτό όμως είναι αρκετά δύσκολο για μένα. Θα ξαναπάω να του πω μπας και μου το κάνει αυθημερόν με την ανάρτηση στο χέρι.
    και κάτι ακόμη δεν "εκβιάζουμε χρονικά" ποτέ την δουλειά ενός μάστορα, γιατί υπάρχει πιθανότητα με την συγκατάθεση μας να γίνει δουλειά αρπακόλλα το οποίο δεν θες και θα το πληρώσεις κιόλας.
    Συμβιβάσου με την ιδέα οτι υπάρχει η περίπτωση να μετακίνησε (για χ χρονικό διάστημα εντός έτους) με άλλο ιδιωτικό όχημα(μοτο-αυτοκίνητο-πατίνι-ποδήλατο) είτε με μμμ
    you rise you fall you're down then you rise again

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    529
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    και κάτι ακόμη δεν "εκβιάζουμε χρονικά" ποτέ την δουλειά ενός μάστορα, γιατί υπάρχει πιθανότητα με την συγκατάθεση μας να γίνει δουλειά αρπακόλλα το οποίο δεν θες και θα το πληρώσεις κιόλας.
    Συμβιβάσου με την ιδέα οτι υπάρχει η περίπτωση να μετακίνησε (για χ χρονικό διάστημα εντός έτους) με άλλο ιδιωτικό όχημα(μοτο-αυτοκίνητο-πατίνι-ποδήλατο) είτε με μμμ
    Έχεις ένα τεράστιο δίκιο σε αυτό που λες!!!

  15. #90
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Επειδή είμαι κ εγώ για σέρβις πίσω ανάρτησης τι τιμές παίζει να έχω μια ιδέα?(να την βγάλω κ να του την πάω εγώ)

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόβλημα πίσω ανάρτησης CBF-600
    από Pan_Londinium στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2007, 14:41
  2. αλλαγη ρυθμισης πισω αναρτησης
    από b_bong12 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2006, 21:12
  3. Περί μπροστινής Ανάρτησης...
    από dio650gs στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2006, 11:39
  4. Σεταρισμα πισω αναρτησης
    από DrIoannis στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2005, 07:31
  5. Ρύθμιση πίσω ανάρτησης στο ΑΧ-1
    από downhill στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2005, 10:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF