Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: Toν νου σας

  1. #1
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007

    Toν νου σας

    Τον νου σας -ρεμαλια-στα ρεμαλια

    https://www.motomag.gr/news/epikairo...tita-i-aggliki
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #2
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Τον νου σας -ρεμαλια-στα ρεμαλια

    https://www.motomag.gr/news/epikairo...tita-i-aggliki
    ποστ 3338
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Είχα δει μόνο τη μπροστινή κάμερα του Subaru, με τις άλλες δύο ανατρίχιασα

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Αυτά ήταν φρένα πανικού ή το σήκωσε για να περάσει από πάνω?Λέω αν θα μπορούσε να έχει καλύτερη πτώση αν απλά σηκωνόταν κάπως όρθιος με λιγότερο φρένο μπροστά. Δεν θα είχε έτσι περισσότερες επιλογές έστω και κάποιου ελάχιστου ελιγγμού διαφυγής? Και τελικά χτύπησε στο οδόστρωμα μιας και έσκασε με τον σβέρκο . Δεν θα είχε πιο ελεγχόμενη πτώση αν δεν το σήκωνε έτσι? Τα φώτα τα πρόλαβε.
    Τι να πω ?? Μάλλον εκτίμησε ότι ο τούβλος απέναντι θα έκοβε αλλά αυτός δεν μειώνει ανάλογα , Το μόνο που τον σταματάει είναι η σύγκρουση.

    Καλή ανάρρωση στον φίλο
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 14/01/2020 στις 13:38.

  5. #5
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Δυστυχώς φίλε MAIK τέτοια ώρα τέτοια λόγια...Εκείνη την στιγμή είναι μην σου τύχει.
    porca miseria.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Κάτι σημαντικό:
    Καταδικάστηκε σε 16 μήνες φυλάκιση, την οποία σύμφωνα με τα τοπικά μέσα θα εκτίσει κανονικά -δεν είναι σαν την Ελλάδα δηλαδή- και παράλληλα στέρηση διπλώματος για τρία χρόνια.
    Εδώ πρέπει να είμαστε η μοναδική ευρωπαϊκή χώρα όπου οι νόμοι δεν εφαρμόζονται.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Δυστυχώς φίλε MAIK τέτοια ώρα τέτοια λόγια...Εκείνη την στιγμή είναι μην σου τύχει.
    Οντως .Αν υπήρχε κάμερα και στη μοτό θα βλέπαμε ότι κόβει από τα 100 στα 30. Ο τούβλος από τα 100 στα 80.Πρέπει απλά να άφησε το γκάζι
    Εχω σταθεί τυχερός και έφυγα από πάνω με 60, σε αμάξι που έστριψε απροειδοποίητα. Στον ίδιο δρόμο έχω διαλύσει 2 μηχανάκια. Στην δική μου πέριπτωση σίγουρα όφειλα να είμαι πιο προσεκτικός, όμως εδώ δεν μπορώ να επιρίξω Καμία ευθύνη στον οδηγό της μοτοσυκλέτας. Για να μην παρεξηγούμαστε...

    Πάντα όμως στο μυαλό μου υπάρχει η σκέψη πως θα μπορούσα σε ανάλογες συνθήκες να ελέγξω έστω και στο ελάχιστο μια αναπόφευκτη πτώση.
    Και για να το πω ωμά σε παρόμοιες συνθήκες και περιβάλλον θα προτιμούσα μια πλαγιομετωπική με σπασμένα πόδια παρά να σκάσω με τον σβέρκο.

  8. #8
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Οντως .Αν υπήρχε κάμερα και στη μοτό θα βλέπαμε ότι κόβει από τα 100 στα 30. Ο τούβλος από τα 100 στα 80.Πρέπει απλά να άφησε το γκάζι
    Εχω σταθεί τυχερός και έφυγα από πάνω με 60, σε αμάξι που έστριψε απροειδοποίητα. Στον ίδιο δρόμο έχω διαλύσει 2 μηχανάκια. Στην δική μου πέριπτωση σίγουρα όφειλα να είμαι πιο προσεκτικός, όμως εδώ δεν μπορώ να επιρίξω Καμία ευθύνη στον οδηγό της μοτοσυκλέτας. Για να μην παρεξηγούμαστε...

    Πάντα όμως στο μυαλό μου υπάρχει η σκέψη πως θα μπορούσα σε ανάλογες συνθήκες να ελέγξω έστω και στο ελάχιστο μια αναπόφευκτη πτώση.
    Και για να το πω ωμά σε παρόμοιες συνθήκες και περιβάλλον θα προτιμούσα μια πλαγιομετωπική με σπασμένα πόδια παρά να σκάσω με τον σβέρκο.
    η φαση απο την αντιληψη του αυτοκινητου μεχρι την συγκρουση δεν κρατησε ουτε 2,5 δευτερολεπτα οποτε ουτε ο
    επισυναπτομενος στην φωτο δεν θα μπορουσε να αντιδρασει


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	τσακ.jpg 
Προβολές:	264 
Μέγεθος:	91,0 KB 
ID:	414217
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Εχω κάνει κασκαντέρ

  10. #10
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Η μόνη σωστή επιλογή έχει ένα ονομα:χωράφια.
    Αλλά εκείνη την στιγμή......
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  11. #11
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    η φαση απο την αντιληψη του αυτοκινητου μεχρι την συγκρουση δεν κρατησε ουτε 2,5 δευτερολεπτα οποτε ουτε ο
    επισυναπτομενος στην φωτο δεν θα μπορουσε να αντιδρασει

    ...
    Aν και δεν είμαι ποτέ βλάσφημος με τον Τσακ, δεν πρέπει να πήγαιναν και τάπα (το παρεάκι με τις μηχανές). Εδώ που τα λέμε, ούτε και τ' αμάξι πήγαινε γρήγορα, ειδικά αυτό το αμάξι.

    Σε 2+ δευτερόλεπτα πολλά γίνονται και να αποφευχθούν παρόμοια αλλά ΟΚ. Ούτε ξέρουμε τον οδηγό του αμαξιού, ούτ τον αναβάτη. Μπορεί να είναι γρήγορος που αφαιρέθηκε, ή μπορεί να ήταν η 1η του φορά πάνω σε μηχανάκι.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #12
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Ο κουτάκιας είναι πιο-κουλός-πεθαίνεις. Ο μοτοσικλετιστής δε φαίνεται άπειρος, από το φρενάρισμα-έντο.
    Life begins at 45°.

  13. #13
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    ... Ο μοτοσικλετιστής δε φαίνεται άπειρος, από το φρενάρισμα-έντο.
    Διαφωνώ, αλλά ΟΚ.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ο κουτάκιας είναι πιο-κουλός-πεθαίνεις. Ο μοτοσικλετιστής δε φαίνεται άπειρος, από το φρενάρισμα-έντο.
    Εγώ συμφωνώ Λάθος εκτίμηση ότι ο κουτάκιας θα πατήσει το φρένο και όχι ότι απλά θα αφήσει το γκάζι για να οργώσει .Kαι νταλίκα να ήταν πιο έυκολα θα σταματούσε σε 2,5 δέυτερα https://www.youtube.com/watch?v=n44L-SOI1I8 .

    Το μπράβο είναι για το φρενάρισμα, όχι για το ότι πήγαινε να περάσει το λεωφορείο αέρα πατέρα

  15. #15
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Εγώ συμφωνώ Λάθος εκτίμηση ότι ο κουτάκιας θα πατήσει το φρένο και όχι ότι απλά θα αφήσει το γκάζι για να οργώσει .Kαι νταλίκα να ήταν πιο έυκολα θα σταματούσε σε 2,5 δέυτερα https://www.youtube.com/watch?v=n44L-SOI1I8 .

    Το μπράβο είναι για το φρενάρισμα, όχι για το ότι πήγαινε να περάσει το λεωφορείο αέρα πατέρα
    Είχε άπειρο χρόνο να κάνει ελιγμό ο κουτάκιας και να αποφευχθεί όλο αυτό, ή έστω το χειρότερο μέρος. Απλά είχε αντίδραση γυναίκας.

    No offense.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2006, 07:14
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2006, 11:15
  3. Το νου σας στον δρόμο όταν οδηγείτε
    από lantz στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2006, 21:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF