Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 81

Θέμα: Funny story στην αναζήτηση μεταχειρισμένου(οr not)

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Γιατί όχι; Πάντα υπάρχει κάποιος πιο ηλίθιος από σένα.
    Και δυστυχώς ο ηλίθιος με λεφτά για πέταμα είναι διπλά ηλίθιος
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #62
    Για οτι υπαρχει προς πωληση, παντα υπαρχει καπου ,καποιος που το παιρνει.
    Το θεμα ειναι να γινει κονε.

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    305
    να πω την κακία μου, τα χιλιόμετρα που βλέπω στις ελληνικές μοτοσυκλέτες είναι αστεία. αυτό συνεπάγεται ασυνεπή συντήρηση και καγορίλα στην οδήγηση.
    μηχανάκια στις μεγάλες κατηγορίες με λιγότερα από 5.000χλμ ανά έτος στην ουσία κάθονται. άρα όλοι τα σπάνε όταν είναι ακόμα κρύα, δεν τα συντηρούν ποτέ κτλπ κτλπ.

    για πλάκα έριξα μια ματιά και έιδα μοτοσυκλέτες 5ετίας με 20.000 χλμ. αστεία πράγματα δλδ για να βγάζουν προβλήματα με φλάτζες κτλπ.
    ρε μάγκες το κοροιδεύετε το χαρ χαρλεη αλλά τόσα βάζει σε 1 μήνα με 1 αλλαγή λαδιών.

    Καλά για την ειλικρίνεια των είτε των εμπόρων είτε των ιδιωτών άστα να πάνε. Ο λόγος που οι μοτοσυκλέτες που αγοράζω πλέον είναι ζελατίνα για να ξέρω τι μου γίνεται. μην μείνω στην μέση του πουθενά καμιά 8 χιλιάδες χλμ από το σπίτι

  4. #64
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από headbanger Προβολή μηνύματος
    να πω την κακία μου, τα χιλιόμετρα που βλέπω στις ελληνικές μοτοσυκλέτες είναι αστεία.

    Το ότι προ κρίσης ο κάθε κανένας πήγαινε Τράπεζα κ σε 2 λεπτά έπαιρνε 15 χιλιάρικα για να αγορασει ένα 1000ρι επειδή ήταν της μόδας, και το κυκλοφορούσε μόνο Σάββατο με λιακαδα και πρόβλεψη ηλιοφάνειας για τα επόμενα 4 χρονια?

    Ε αυτός ούτε θα γράψει χιλιόμετρα, αλλά ούτε κ θα το συντηρήσει όπως πρέπει, γιατί εξαρχής δε θα έπρεπε να έχει τέτοια μηχανη
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  5. #65
    Banned
    Εγγραφή
    01/04/2018
    Μηνύματα
    42
    για τους αστειους αγοραστες δεν βλεπω σχολιο ,οταν ειχα βαλει αγγελια ενα 750 κ8 να δεις τι ειχα ακουσει

  6. #66
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.067
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από headbanger Προβολή μηνύματος
    Ο λόγος που οι μοτοσυκλέτες που αγοράζω πλέον είναι ζελατίνα για να ξέρω τι μου γίνεται. μην μείνω στην μέση του πουθενά καμιά 8 χιλιάδες χλμ από το σπίτι
    No offence, αλλά ο λόγος που οι μοτοσικλέτες που αγοράζεις πλέον είναι ζελατίνα είναι ότι έχεις λεφτά. Δεν είναι ότι όλοι εμείς οι υπόλοιποι φτιαχνόμαστε με μεταχειρισμένα.
    Life begins at 45°.

  7. #67
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.167
    Μια φορά πήρα κούτα μηχανή (2004, R1) κ όταν τη πουλησαμερα από 3 χρόνια έχασα10 χιλιάρικα... Πότε κΣανα καινούριο, μονο μεταχειρω μετα απο πολυ πΣακΣιμο (Η αν ξέρεις τον ιδιοκτήτη)
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  8. #68
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gjp Προβολή μηνύματος
    για τους αστειους αγοραστες δεν βλεπω σχολιο ,οταν ειχα βαλει αγγελια ενα 750 κ8 να δεις τι ειχα ακουσει
    "Φηλαι το κάννης τραμπα με κρηπτον, πεντακοσσα εβρω και ένα κουτί τικ τακ γεύση μπανάνα;"
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  9. #69
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Για τους πυροβολημενους αγοραστες είναι αλλουνού παπά...

    Εδώ αγοραστης είμαι εγώ.
    Συνεχίζοντας την αναζήτηση μου, αφού είδα κ αποειδα με τις χαμηλές τιμές της κατηγορίας που ψάχνω, βάζω αγγελία ζήτησης.
    Το θέλω άριστο, σερβισαρισμενο δίνω τόσα άμεσα.
    Δε παίρνω τηλ να ενοχλώ κ να κανω παζάρια. Όποιος θέλει κ πληρεί αυτά που ζητάω ας καλέσει.
    Την επόμενη ημέρα σκάει μηνυμα. Στην αγγελία του ήταν 1000€ πάνω απ ότι διέθετα. Μιλάμε στο τηλ, μου λέει μέσες ακρες άριστο, καίγομαι για μετρητά όμως, περιμένω παιδί.
    Το μηχανάκι βόρεια Ελλάδα να μην μπορώ να πάω άμεσα να το δω..
    Στείλε άδεια να κοιτάξω πλαίσιο.

    Ρωτάω ασφαλιστή για την πινακίδα. Μου λέει προσωπικά δεδομένα... Δεν μπορώ να δω τίποτα πλέον.

    Πάω αντιπροσωπεία
    Όντως ήταν φουλ σέρβις σε αντιπροσωπεία, με τις ανακλησεις του με τα όλα του...
    Βέβαια όλα από τον προηγούμενο κάτοχο μόνο...
    Ο τωρινός μια που το είχε πάρει το περασμένο Οκτώβρη, μια που το πουλούσε 3 μήνες μετά. Ή πολύ σοβαρος σαν υποψήφιος πατέρας ή...
    Εν τω μεταξύ η μηχανή είχε περάσει ήδη τα χλμ του μεγάλου σέρβις της.
    Δεν το είχε κάνει...

    Ρωτάω τιμές αντιπροσωπείας, γιατί ήθελε κ βαλβίδες σ αυτά τα χλμ. Λάδια, νερά, υγρά, σφιξηματα, εγκέφαλοι κ ότι άλλο.
    700€χωρίς να υπολογίζεις αναλώσιμα (λάστιχα, αλυσιδογραναζα, γλιστρες, Ρουλεμάν, τακάκια που υπολογίζονται περι τα 1000€ με τα εργατικά)

    Δεν του κάνω καν παζάρι...
    Ευχαριστώ φίλε, δεν ενδιαφέρομαι πλέον.

    Κ να σκεφτείς ότι μέχρι στιγμής, φάνηκε ο πιο σοβαρός απ όλους που έχω δει ως τώρα.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Όταν μπαίνεις στο καρ τσεκάρεις τις παρακάτω επιλογές....

    -χλμ από 50
    -τιμή από 50
    -ιδιώτες μόνο

    Εκτός αν θες να το διασκεδάσεις ακούγοντας ιστορίες με δράκους
    Δεν ξέρω αν έχουν ιντερνετ στη φυλακή και διασκεδάζουν μα αυτά
    αλλά πρέπει να είναι ένας καλός τρόπος να σκοτώνεις την ώρα σου !

  11. #71
    Banned
    Εγγραφή
    01/04/2018
    Μηνύματα
    42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    "Φηλαι το κάννης τραμπα με κρηπτον, πεντακοσσα εβρω και ένα κουτί τικ τακ γεύση μπανάνα;"
    καπως ετσι,θυμαμαι μια τυπισα που με πηρε και μου λεει για να μην τα πολυλογω να μου δωσει 1000 ευρω προκαταβολη και τα υπολοιπα σε δοσεις και ηθελε να παω και στην περιοχη της για να το δει
    Μεχρι και αυτος που το αγορασε τελικα και ειχε δει προηγουμένας φωτο στο car , ειχαμε μιλησει τηλεφωνικα πριν παει σε συμεργειο της επιλογης του και συμφωνησαμε για ακατεβατη τιμη αν ειναι στην κατασταση που περιεγραφα το μηχανακι,αφου πηρα τα απαιτουμενα μπραβο απο τον μηχανικο του ξεκινησε παζαρι μετα τοτσεκαρισμα για 500
    ευρωπουλα κατω με την αιτιολογια οτι το μηχανακι ηταν 9ετιας
    Τελευταία τροποποίηση από gjp; 08/02/2020 στις 16:54.

  12. #72
    Banned
    Εγγραφή
    01/04/2018
    Μηνύματα
    42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Μια φορά πήρα κούτα μηχανή (2004, R1) κ όταν τη πουλησαμερα από 3 χρόνια έχασα10 χιλιάρικα... Πότε κΣανα καινούριο, μονο μεταχειρω μετα απο πολυ πΣακΣιμο (Η αν ξέρεις τον ιδιοκτήτη)
    αμα βρεις μεταχειρισμενο 1000αρι ss σε αποδεκτη κατασταση ελα να μου πεις( με λογικη για την ηλικια του τιμη)
    Τελευταία τροποποίηση από gjp; 08/02/2020 στις 16:56.

  13. #73
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Δεν αυτοαναιρείσαι με αυτό που λες;
    τι σημαίνει σε αποδεκτή κατάσταση και ποιός οριζει την "λογική" με την οποία θα κοστολογηθεί με βάση την ηλικία του;

    για παράδειγμα: μοντέλο του '10 που κόστισε 17000ε, το βρίσκεις με 90000χλμ, τυπικά συντηρημένο σε φάση να το λές προσεγμένο, ποιά είναι η λογική τιμή;

  14. #74
    Banned
    Εγγραφή
    01/04/2018
    Μηνύματα
    42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Δεν αυτοαναιρείσαι με αυτό που λες;
    τι σημαίνει σε αποδεκτή κατάσταση και ποιός οριζει την "λογική" με την οποία θα κοστολογηθεί με βάση την ηλικία του;

    για παράδειγμα: μοντέλο του '10 που κόστισε 17000ε, το βρίσκεις με 90000χλμ, τυπικά συντηρημένο σε φάση να το λές προσεγμένο, ποιά είναι η λογική τιμή;
    αποδεκτη κατασταση για εμενα παντα , ειναι αυτο που βλεπεις με 21000 km στα 6000 ευρω οταν το ειχα αγορασει το 2018 χωρις καμια γρατζουνια, καινουργια λαστιχα ,τακακια κλπ κλπ

    90 000km για ss ειναι παρααα πολλα απλα πας σε αλλο
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων DSC_0473.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από gjp; 08/02/2020 στις 19:53.

  15. #75
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Φίλε μου τι σε ρώτησα;
    Μου δείχνεις ένα suzuki χωρίς να αναφέρεις τίποτα άλλο και πρέπει να ξέρω ποιό είναι και πόσο είχε καινούριο;
    Το συγκεκριμένο μάλιστα που το πιθανότερο είναι να ήταν κατα παραγγελία; πως θα κάνουμε κουβέντα;

    ενιγουεϊ, έστω ότι ο πύραυλος είχε καινούριο 16000ε και εσύ στην πενταετία το πήρες στο 1/3.
    Αν το πωλούσες σήμερα, με τα χλμ που έχεις προσθέσει και στην ίδια κατάσταση, πόσο θα το κοστολογούσες;

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Στην αναζήτηση μηχανής κι εγώ
    από Chiroto στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2016, 09:23
  2. Μπανάνα στην αναζήτησή στο mobile version
    από nikos_abel στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/08/2015, 21:27
  3. Βοήθεια στην αναζήτηση
    από scheisse στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2014, 14:31
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2007, 10:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF