Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 54 από 54

Θέμα: Καμία καλή led λαμπα για παπί?

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    καλα μη παιρνετε και ορκο

    παιζει η οδηγια να εννοει τα φωτα ημερας, δλδ αυτη την γραμμουλα λεντ που εχουν ολα τα καινουργια μονιμα αναμμενη και διατρεχει το φαναρι.

    επίσης οτι βγαινει απο το εργοστασιο ετοιμο πανω στο οχημα ειναι μελετημενο και φυσικα δεν δημιουργει προβληματα στους απεναντι οπως κανουν ΟΛΟΙ οσοι πειραματιζονται με ασχετες λαμπες απο αυτές που προτεινει ο κατασκευαστης του οχηματος.

  2. #47
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    257
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή όταν θεωρείς πως κάποιος έγινε μ@λ@κ@ς (γενικα στη ζωή,δεν εννοώ κάποιον εδώ φυσικά) λες ας γίνω και εγώ να ήμαστε δύο;
    Κρίμα είναι ρε παλικάρι,για μια γαμωλαμπα.
    Ρε κατσαρ,ειναι επαναλαμβανομενο ομως.Το εχει κανει συνηθειο να γινεται μ@λ@κ@ς.Πως να μην αντιδρανε οι αλλοι.Αν δεν του αρεσουν οι ερωτησεις να μην μπαινει στο κοπο να απανταει γιατι καθε φορα που το κανει γινεται ροντεο η συζητηση.Και ας παει και σε εναν ειδικο για την φαση του,δεν ειναι κακο.Κλεφτες θα γινουν οι ψυχολογοι?

    Δυστυχως βλεπω να υπαρχει ανοχη με καποιους κατι που γενικα δεν κανει καλο.

  3. #48
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Μη βγαζεις δουλειες για ξεσκαρταρισμα..

    Το θεμα εχει ληξει, ασχετα αν σου αρεσει ή οχι η τροπή του και η καταληξη του..

    Το οτι εχουμε διαφορετικες αποψεις για το ΠΩΣ θα πρεπει να εκφραζονται τα θεματα (τουλαχιστον στα Τεχνικα) μας διαφοροποιεί προφανως και στην περεταιρω αντιμετωπισή τους..
    (μονο που εσυ εισαι μελος και πιθανον στα παπαρια σου τα τι/πως και δια ταυτα ενω εγω εχω και ενα γαμωsection κρατησω καθαρό..)

    Και το "καθαρό" δεν αφορα μονο στο spam (το οποιο ειναι ευκολα διακριτό και ελαχιστα εως καθολου επιβλαβες) οσο στις τερατωδεις ανακριβειες και παραλογισμους που γραφονται κατα καιρούς με σκοπους που ειλικρινα δεν με ενδιαφερει καθολου να αναλυσω..

    Υ.Γ.
    Τα παραπανω θα μπορουσαν να συνοψιστουν και στο "Πρέπει να 'σαι λέρα για να κυβερνας γαλέρα.."
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  4. #49
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    257
    Με καθε καλη προθεση η απαντηση μου σε βεβαιωνω.

    Γεροντα δεν βγαζω δουλειες για ξεσκαρταρισμα,η ολη σου συμπεριφορα σε διαφορα τοπικς που εχω διαβασει ειναι το θεμα και οχι η συγκεκριμενη στο συγκεκριμενο τοπικ.

    Γενικα εισαι παντα λιγο εριστικος σε πολλα πολλα τοπικς.Αν και πιστευω οτι οντως το εχεις με τα τεχνικα θεματα,δεν νομιζω οτι με το να χλευαζεις καποιον που ειναι ασχετος με τα τεχνικα,ή ακομα ακομα και ενα απλο τρολλ,συναδει με την συμπεριφορα που πρεπει να εχει ενας μοντ.

    Θα περιμενα απο καποιον που προσπαθει να κρατησει ενα σεξιον καθαρο αν μη τι αλλο να ειναι λιγο πιο "επαγγελματιας" και οχι να ριχνει λαδι στην φωτια με την συμπεριφορα του.
    Να προσπαθει να κρατησει το σεξιον του καθαρο συμφωνα με τους κανονες του φορουμ τους οποιους εσυ στο συγκεκριμενο νημα(και σε αλλα)τους πατας.Γιατι το γυρνας στο προσωπικο και μπορει να μην χαρακτηρισες αλλα ειρωνευτικες,που για εμενα δεν εχουν τοσο μεγαλη διαφορα αυτα τα δυο.

    (Υ.Γ.
    Φιλικη συμβουλη: Κανε τα χαρτια σου για θεση επίτιμου λεκτορα στις εδρες Οπτικής & Φυσικης ημιαγωγων σε καποιο πανεπιστημιο της αρεσκειας σου..
    (θλιβομαι βαθια που θα σε χασει το moto.gr αλλα χαιρομαι αφανταστα που θα σε κερδίσει η επιστήμη..))


    Και ερχομαι εδω και αναρωτιεμαι.Αν Εσυ ξεκιναγες ενα νημα για μια τεχνικη απορια που εχεις,και εγω εμπαινα και σχολιαζα με τον ιδιο ακριβως τροπο που χρησιμοποιεις εσυ,σε ποσες προειδοποιησεις λες θα με ειχατε πεταξει εξω?

    Γεροντα,καταλαβαινω οτι να εισαι μοντ ειναι ιδιαιτερα σπαζαρχιδικο θεμα,και απαιτει σπαταλη προσωπικου χρονου.Ομως θα μπορουσες να το προσεγγισεις διαφορετικα.Αν δεν συμφωνεις με κατι απλα προσπερασε το.Αν θεωρεις αυτο το κατι οτι ειναι ασχημο για την λειτουργια του φορουμ τοτε απλα κλειδωσε το νημα.Με αυτην την συμπεριφορα παντως δεν βοηθας.Ακομα ακομα και να προσπαθεις να διωξεις τα τρολλ με το να τους απαντας τα θρεφεις.

    Εποικοδομητικη κριτικη σου κανω και δεν εχω καμια απολυτως διαθεση να ερθουμε σε οξεια αντιπαραθεση.


    Υ.Γ.:Εαν εχεις την διαθεση να απαντησεις σε παρακαλω μονο ενα επιχειρημα μην χρησιμοποιησεις.Το "Αυτο ειναι αν σου αρεσει καθεσαι αν δεν σου αρεσει φευγεις".

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.805
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Ρε κατσαρ,ειναι επαναλαμβανομενο ομως.Το εχει κανει συνηθειο να γινεται μ@λ@κ@ς.Πως να μην αντιδρανε οι αλλοι.Αν δεν του αρεσουν οι ερωτησεις να μην μπαινει στο κοπο να απανταει γιατι καθε φορα που το κανει γινεται ροντεο η συζητηση.Και ας παει και σε εναν ειδικο για την φαση του,δεν ειναι κακο.Κλεφτες θα γινουν οι ψυχολογοι?

    Δυστυχως βλεπω να υπαρχει ανοχη με καποιους κατι που γενικα δεν κανει καλο.
    Από την άλλη όταν μπαίνεις σε ένα χώρο όπου εκφράζεσαι γραπτά, χωρίς την πολυτέλεια της συζήτησης
    και έχεις απαίτηση ή μάλλον περιμένεις μια σοβαρή απάντηση πρέπει να διατυπώσεις και μια κατανοητή ερώτηση.
    Το forum έχει χιλιάδες μέλη και όπως βλέπεις γράφουν καμιά 20αριά.
    Οφείλουμε να είμαστε λίγο συνεπείς απέναντί τους και να εκτιμήσουμε την πρόθεσή τους να διαβάσουν αυτά που γράφουμε και να απαντήσουν σοβαρά.
    Ακόμα και αν γίνονται "μαλάκες"
    Γιατί κάνε ένα κόπο και μέτρα ουσιαστικές απαντήσεις σε αυτό το θέμα.

  6. #51
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.595
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Με καθε καλη προθεση η απαντηση μου σε βεβαιωνω.

    Γεροντα δεν βγαζω δουλειες για ξεσκαρταρισμα,η ολη σου συμπεριφορα σε διαφορα τοπικς που εχω διαβασει ειναι το θεμα και οχι η συγκεκριμενη στο συγκεκριμενο τοπικ.

    Γενικα εισαι παντα λιγο εριστικος σε πολλα πολλα τοπικς.Αν και πιστευω οτι οντως το εχεις με τα τεχνικα θεματα,δεν νομιζω οτι με το να χλευαζεις καποιον που ειναι ασχετος με τα τεχνικα,ή ακομα ακομα και ενα απλο τρολλ,συναδει με την συμπεριφορα που πρεπει να εχει ενας μοντ.

    Θα περιμενα απο καποιον που προσπαθει να κρατησει ενα σεξιον καθαρο αν μη τι αλλο να ειναι λιγο πιο "επαγγελματιας" και οχι να ριχνει λαδι στην φωτια με την συμπεριφορα του.
    Να προσπαθει να κρατησει το σεξιον του καθαρο συμφωνα με τους κανονες του φορουμ τους οποιους εσυ στο συγκεκριμενο νημα(και σε αλλα)τους πατας.Γιατι το γυρνας στο προσωπικο και μπορει να μην χαρακτηρισες αλλα ειρωνευτικες,που για εμενα δεν εχουν τοσο μεγαλη διαφορα αυτα τα δυο.

    (Υ.Γ.
    Φιλικη συμβουλη: Κανε τα χαρτια σου για θεση επίτιμου λεκτορα στις εδρες Οπτικής & Φυσικης ημιαγωγων σε καποιο πανεπιστημιο της αρεσκειας σου..
    (θλιβομαι βαθια που θα σε χασει το moto.gr αλλα χαιρομαι αφανταστα που θα σε κερδίσει η επιστήμη..))


    Και ερχομαι εδω και αναρωτιεμαι.Αν Εσυ ξεκιναγες ενα νημα για μια τεχνικη απορια που εχεις,και εγω εμπαινα και σχολιαζα με τον ιδιο ακριβως τροπο που χρησιμοποιεις εσυ,σε ποσες προειδοποιησεις λες θα με ειχατε πεταξει εξω?

    Γεροντα,καταλαβαινω οτι να εισαι μοντ ειναι ιδιαιτερα σπαζαρχιδικο θεμα,και απαιτει σπαταλη προσωπικου χρονου.Ομως θα μπορουσες να το προσεγγισεις διαφορετικα.Αν δεν συμφωνεις με κατι απλα προσπερασε το.Αν θεωρεις αυτο το κατι οτι ειναι ασχημο για την λειτουργια του φορουμ τοτε απλα κλειδωσε το νημα.Με αυτην την συμπεριφορα παντως δεν βοηθας.Ακομα ακομα και να προσπαθεις να διωξεις τα τρολλ με το να τους απαντας τα θρεφεις.

    Εποικοδομητικη κριτικη σου κανω και δεν εχω καμια απολυτως διαθεση να ερθουμε σε οξεια αντιπαραθεση.


    Υ.Γ.:Εαν εχεις την διαθεση να απαντησεις σε παρακαλω μονο ενα επιχειρημα μην χρησιμοποιησεις.Το "Αυτο ειναι αν σου αρεσει καθεσαι αν δεν σου αρεσει φευγεις".

    Είσαι ένας ακόμα -οπως προκύπτει από το γραπτό ύφος σου- που νομίζει ότι εδώ είμαστε "μαγαζί"...
    Ρικονσιντερ φίλος ..
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #52
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Με καθε καλη προθεση η απαντηση μου σε βεβαιωνω.
    That makes us two of a kind..

    Η σημασια (για μενα, παντα..) της σωστής ερωτησης ειναι ίση (αν οχι σπουδαιότερη) απο αυτην της σωστής απαντησης..
    (με το ορο "σωστή" εννοω το οσο δυνατον ακριβης τεχνικα/περιγραφικα και κυρίως να συμφωνει με αυτα που η "επιστημη" εχει θεωρησει well establised..)

    Η μη τηρηση των παρανω αντιμετωπιζεται εντελως καλοπροαιρετα και με την βαρυνουσα σημασια και προσοχη ΜΟΝΟ οταν αφορα σε αγνοια..
    Εαν ειναι αποτοκα παραπληροφορησης, καλο θα ειναι ο δηλων αυτα να δηλωνει επισης οτι νομιζει/ακουσε/του ειπαν/του φανηκε κ.λ.π/
    Το παραπανω ειναι αναγκαιο για 2 βασικους λογους:
    1. Διαφαίνεται (στο περιπου) το επιπεδο γνωσεων, αρα και το αναγκαιο για συννενοηση επιπεδο απαντησεων..
    2. Δεν δημιουργειται σε τριτους η εντυπωση της ορθοτητας των λεγομενων..
    Εαν δε, ειναι απλη προσπαθεια εντυπωσιασμου (πιθανον λογω συμπλεγματος κατωτεροτητας προερχόμενο απο την συνειδητοποιηση του οποιου βαθμου αγνοιας) οι επιλογες ειναι:
    1. Παντελης αγνόηση του θεματος..
    2. Σφαξιμο στο γονατο..
    3. Διαπληκτισμος ως προς την ορθοτητα των γραφομενων..
    (επειδη, λογω μακροχρονιας εμπειριας σε διαφωνιες με ατομα ειτε κακοπροαιρετα, ειτε παντελως ασχετα με το θεμα, ειτε ανεπιδεκτα αποδοχης διαφορετικων αποψεων, αντικαθιστω τον διαπληκτισμο με ειρωνια/χλευασμο σε μια - απελπιδα, φευ - προσπαθεια να βαλουν κατω την γκλάβα τους και να την κλωτσησουν να παρει μπρος μπας και καταφερουν να αποδειξουν την ορθοτητα των δικων τους αποψεων, υποκινουμενοι φυσικα απο την αντιδραση στην "προσβολη" που εχουν δεχτεί..)

    Plz feel free to make your own choice..
    Τελευταία τροποποίηση από OldMan; 28/01/2020 στις 15:01.
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  8. #53
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    257
    Δυστυχως δεν ξερω πως να κανω πολλαπλη παραθεση γι αυτο θα το κανω με τον δικο μου τροπο.

    Φερστ οβολ που λενε και στο χωριο μου,

    3. Διαπληκτισμος ως προς την ορθοτητα των γραφομενων..
    (επειδη, λογω μακροχρονιας εμπειριας σε διαφωνιες με ατομα ειτε κακοπροαιρετα, ειτε παντελως ασχετα με το θεμα, ειτε ανεπιδεκτα αποδοχης διαφορετικων αποψεων, αντικαθιστω τον διαπληκτισμο με ειρωνια/χλευασμο σε μια - απελπιδα, φευ - προσπαθεια να βαλουν κατω την γκλάβα τους και να την κλωτσησουν να παρει μπρος μπας και καταφερουν να αποδειξουν την ορθοτητα των δικων τους αποψεων, υποκινουμενοι φυσικα απο την αντιδραση στην "προσβολη" που εχουν δεχτεί..)


    Εγω ρε γερο λογω βραχυχρονιας εμπειριας σε διαφωνιες εχω καταλαβει ακριβως το αντιθετο.Οταν ειρωνευτεις καποιον,ασχετα αν εχεις δικιο ή αδικο,αυτος απο ενστικτο και μονο για να υπερασπιστει τον εαυτο του σε μια αδικη ή μη επιθεση θα αντεπιτεθει.Οποτε χανει το νοημα του αυτο που προσπαθεις να κανεις.
    Λειτουργει σε κοντινους σου ανθρωπους που γνωριζουν οτι το κανεις καλοπροαιρετα και οτι γουσταρεις να κανεις τσαλεντζ τους γυρω σου αλλα οχι σε ανθρωπους που δεν σε γνωριζουν προσωπικα,οπως τα περισσοτερα μελη εδω μεσα.Οποτε στελνεις κουβα την προθεση σου και εκει ειναι που δημιουργειται το χαος.

    Και στα λεω αυτα γιατι εχει τυχει να στην ξαναπεσω σε αλλο ποστ και καποιος αλλος να γυρισει να μου πει "Ο γερος ετσι ειναι".
    Αυτος σε γνωριζε,ειτε απο το φορουμ ειτε προσωπικα.Εγω που δεν σε ηξερα,και δεν ηξερα τον τροπο που εκφραζεσαι ειπα "Παρε ενα μαλακα".

    Δεν δημιουργειται σε τριτους η εντυπωση της ορθοτητας των λεγομενων.

    Σε αυτο που λες δεν εχεις πολυ αδικο αλλα στο τελος τελος θα φανει σε μια κουβεντα ποιος ειναι σχετικος και ποιος ασχετος,ποιος εχει δικιο και ποιος αδικο απο τις απαντησεις και των υπολοιπων.

    Και να σου πω και κατι ρε συ γερο.Αυτα που σου λεω καντα για την παρτη σου.Αν δεις οτι καποιος το γαμαει το θεμα επειδη δεν εχει αλλη δουλεια να κανει και καθεται και ρωταει μαλακιες απλα και μονο για να γαμησει το θεμα ή ειναι "ξερολας" και βλεπεις οτι αυτα που λεει ειναι ανυποστατα,στειλτου ενα πμ και πες τους αυτα που λες ειναι εναντια στην επιστημη ή αυτα που λες τα λες για να προκαλεσεις και ριχτου πουλο,και στο νημα και απο το φορουμ(αν εισαι σιγουρος οτι το κανει για να προκαλεσει).
    Δεν αξιζει να σπαταλας την ενεργεια σου.

    Γαυρε

    Είσαι ένας ακόμα -οπως προκύπτει από το γραπτό ύφος σου- που νομίζει ότι εδώ είμαστε "μαγαζί"...
    Ρικονσιντερ φίλος ..


    Δεν ειναι μαγαζι το φορουμ.Τι ειναι?

  9. #54
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Εγω ρε γερο λογω βραχυχρονιας εμπειριας σε διαφωνιες εχω καταλαβει ακριβως το αντιθετο.Οταν ειρωνευτεις καποιον,ασχετα αν εχεις δικιο ή αδικο,αυτος απο ενστικτο και μονο για να υπερασπιστει τον εαυτο του σε μια αδικη ή μη επιθεση θα αντεπιτεθει.Οποτε χανει το νοημα του αυτο που προσπαθεις να κανεις.
    Μα αυτο ακριβως προσπαθω να κανω..
    Αν εχεις παρακολουθησεις διαφωνιες του τύπου "κανεις λαθος, δεν ειναι τα πραγματα ετσι αλλά αλλιως", πολυ συντομα μετατρεποντα σε "εισαι πανασχετος, προβληματικος και παλιομαλακας.."

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Και να σου πω και κατι ρε συ γερο.Αυτα που σου λεω καντα για την παρτη σου.Δεν αξιζει να σπαταλας την ενεργεια σου.
    Δε βαριεσαι ρε συ νεε.. Ουτως ή αλλως, ειμαστε κλειστο ενεργειακα σύστημα, οποτε οτι "σπαταλιεται" εδω σιγουρα "προσλαμβανεται" αλλου..
    (cLopyright Sadi Carnot..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Λάμπα για παπί ???
    από THEOD στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2008, 10:31
  2. Ζητήται Εξάτμιση Sebring για παπί
    από Petrucci στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2005, 00:38
  3. Καμια Καλη Προταση?
    από LEGEONARIOS στο forum BMW
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2005, 13:06
  4. συναγερμος για παπι;
    από ruyjin στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2004, 10:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF