Σελίδα 8 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 131

Θέμα: ΝΕΑ ΟΔΗΓΟΣ

  1. #106
    Μέλος
    Εγγραφή
    12/10/2016
    Μηνύματα
    106
    Κοιτα φιλε μου μιας και αναφερθηκες στο τελευταιο
    Εχω κι εγω θεμα το πως θα χειριστω μια πιθανη μηχανη που σκεφτομαι να κανω δωρο στον εαυτο μου
    Και συγκεκριμενα μου εχει κατσει ενα tiget i955 15ετιας
    Ειμαι στο 1,73 και 70 κιλα
    Δεν εχω ουτε φιλο η γνωστο ουτε μπορω να το βρω καπου για να το καβαλησω για να καταλαβω αν μπορω η οχι
    Οποτε σαν πρωτη-πρωτη γνωμη λογικα θα επαιρνα απο καποιους χρηστες που την εχουν ηδη και ανταλλασουν αποψεις μεσα σε ενα φορουμ
    Αλλωστε γι αυτο θεωρω τα εκανε ο θεος....

  2. #107
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnstef33 Προβολή μηνύματος
    Αλλωστε γι αυτο θεωρω τα εκανε ο θεος....
    Μπορείς να με αποκαλείς και με το nick μου.
    Life begins at 45°.

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Αλλωστε γι αυτο θεωρω τα εκανε ο θεος....[/QUOTE]

    Τα φόρουμ ή τα μηχανάκια ή τα tiger?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  4. #109
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Αλλωστε γι αυτο θεωρω τα εκανε ο θεος....
    Τα φόρουμ ή τα μηχανάκια ή τα tiger?[/QUOTE]

    Τις μανταρίστρες......................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  5. #110
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.719
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzenyvit Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σας

    Είμαι 37 χρονών κ μολις απέκτησα δίπλωμα για μηχανή ανεξαρτήτων κυβικών . Θα ήθελα τις προτάσεις για μεταχειρισμένη μηχανή μέχρι 4000.
    Ύψος 1,62 κ βάρος 64 κιλά. Χρήση μέσα στην Αθήνα καθημερινά και κανα κοντινό ταξιδάκι.
    Παρακαλώ τα φωτα σας απο την εμπειρια που έχετε .!!!!!
    Να πάρεις το KTM 390, είναι όμορφο, ελαφρύ και μικρό σε κυβισμό που σημαίνει ότι θα μάθεις χωρίς να τρομάξεις.

    Επιπλέον είναι ό,τι πρέπει για καθημερινή χρήση και κανα κοντινό ταξιδάκι

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	390.jpg 
Προβολές:	259 
Μέγεθος:	67,2 KB 
ID:	414804

  6. #111
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2020
    Μηνύματα
    13
    Ακριβώς αυτό.Δέν έχω κάποιον να συμβουλευτώ και λύνω κάποιες απορίες μέχρι να. μπορέσω να τις δω απο κοντά.

  7. #112
    Αν σου αρεσει παντως το ktm , ειναι τοπιο καλο και πιο ομορφο απο ολα ...με διαφορα .

  8. #113
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    το τυπικο inseam συμφωνα με κατασκευαστες jeans για μια γυναικα 1,62 ειναι 72-73 ποντοι αρα ολα τα παραπανω αποριπτονται και ειναι λαθος να πιστεψεις οτι αρκει απλως να πατας στις μυτες για να ελεγξεις μια μηχανη αυτου του βαρους απο τις μυτες και μονον.ΚΑΙ ΝΑΙ υπαρχει και σ αυτο διαφορα μεταξυ ανδρα και γυναικας που εχει το 65 τοις εκατο της δυναμης -μπορει και λιγοτερο της δυναμης ενος ανδρα ,και απορω με τις συμβουλες που διδονται αψηφιστα. πριν παρεις οιανδηποτε αποφαση ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ κανε στατικη δοκιμη οχι μονο στον καθετο αξονα αλλα και σε καποιες μοιρες υπο γωνιαν.
    Δηλαδή για να καταλάβω, ένας άντρας ο οποίος βρίσκεται σε οριακά επίπεδα από άποψη ύψους... ασκεί δύναμη στα πόδια του για να συγκρατεί στα φανάρια τη μηχανή σε όρθια θέση...
    Μια που έθεσες το επιχείρημα του inseam που δίνουν οι εταιρείες jean. Θα ήταν πολύ χρήσιμο να μάθουμε και πόσο είναι το τυπικό inseam για άντρα με ύψος 1,80. Θα διαπιστώσεις πως οι άντρες δε θα μπορούσαμε να καβαλάμε τα περισσότερα από τα μεγαλομεσαία on/off. Νομίζω πως δε μπορείς να αποκομίσεις συμπεράσματα από το παράδειγμα των jeans...

    Αψήφιστα δεν δίνονται οι συμβουλές, εκτός αν οποιαδήποτε θετική προτροπή θεωρείται αψήφιστη ενώ κάθε άλλη αποτρεπτική είναι μια σοβαρή συμβουλή. Καβαλάω μοτοσυκλέτες από το 1988 και σχεδόν όλες ήταν On/Off. Επίσης έχω μια αδερφή που καβαλάει μοτοσυκλέτες από το 1989 με παρόμοιο σωματότυπο, η τελευταία της πριν πάρει το σκούτερ που έχει σήμερα ήταν ένα FMX650. Άσε με να πιστεύω πως κάτι τις γνωρίζω...

    Edit: Αν διαβάσει κανείς το σύνολο του προηγούμενου μηνύματος μου δε νομίζω πως το συμπέρασμα που βγάζει είναι "γιούρια" πάρε οτι να 'ναι. Υπάρχουν και κάποιες προτροπές εκεί μέσα. Το σημειώνω γιατί είδα πως απομόνωσες με κόκκινο για να απαντήσεις.
    Τελευταία τροποποίηση από STF; 31/01/2020 στις 17:25.

  9. #114
    Μέλος
    Εγγραφή
    12/10/2016
    Μηνύματα
    106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Αλλωστε γι αυτο θεωρω τα εκανε ο θεος....
    Τα φόρουμ ή τα μηχανάκια ή τα tiger?[/QUOTE]

    Σωστος ο φιλος....ολα δημιουργειες Του ειναι...χαχαχα

  10. #115
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Προτείνω να πάρουμε από ένα καλάμι και να πάμε για ψάρεμα. Δεν έχει από το άλλο. Όλα τα γράψαμε. Άιντε
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  11. #116
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2020
    Μηνύματα
    5
    κοπελια αν καποιος η καποια βγαλει διπλωμα για απεριοριστα κυβικα μηχανης δεν σημαινει οτι μπορει να οδηγησει πυραυλο βαρεον βαρων στα δικυκλα και αυτοκινητα εχω παρα πολα χρονια εμπειρια οργωνοντας ολη τη θεσσαλια εχω δει αρκετους να τους μαζευουν με τα κουταλακια τις περισσοτερες φορες γινονται τροχαια λογο απειριας σηκωνοντας τα χερια ψηλα στης απροοπτες καταστασεις. λογο απειριας και βαρους μηχανης θα μπορεσεις να αποφυγεις το καθε ουνο που θα μπει μπροστα σου στο 1 μετρο με 80χιλ. ? ( ρωταω πραγμα που μ ετυχε με glx με 80χλ, , Honda XR 600 με 80 χιλ. και με αυτοκινητο με 120 χιλ. ) αποψη μου ξεκινα να οδηγας μηχανη με λιγα κιβικα και βαρους και μετα παρε πυραυλο για να σε βλεπουν ορθια και υγιεις οι γονεις σου , ο ανδρα σου , τα παιδακια σου αν εισαι παντρεμενη και οχι να σε κλαινε μεσα σε κουτι αν εισαι ελευθερι να σε πανε στην εκκλησια ορθια νυφουλα . αλκολ, ενθουσιασμος δεν πανε με την οδηγηση οποιος πιανει το τιμονι πρεπει να ειναι νοφαλιος και το μυαλο μεσα στο κεφαλι και αν μια μηχανη η αυτοκινητο τρεχει με 1000 δεν σημενει οτι εμεις μπορουμε να παμε με 1000

  12. #117
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.132
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Προτείνω να πάρουμε από ένα καλάμι και να πάμε για ψάρεμα. Δεν έχει από το άλλο. Όλα τα γράψαμε. Άιντε
    Πας στοίχημα;

  13. #118
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Hrist983 Προβολή μηνύματος
    κοπελια αν καποιος η καποια βγαλει διπλωμα για απεριοριστα κυβικα μηχανης δεν σημαινει οτι μπορει να οδηγησει πυραυλο βαρεον βαρων στα δικυκλα και αυτοκινητα εχω παρα πολα χρονια εμπειρια οργωνοντας ολη τη θεσσαλια εχω δει αρκετους να τους μαζευουν με τα κουταλακια τις περισσοτερες φορες γινονται τροχαια λογο απειριας σηκωνοντας τα χερια ψηλα στης απροοπτες καταστασεις. λογο απειριας και βαρους μηχανης θα μπορεσεις να αποφυγεις το καθε ουνο που θα μπει μπροστα σου στο 1 μετρο με 80χιλ. ? ( ρωταω πραγμα που μ ετυχε με glx με 80χλ, , Honda XR 600 με 80 χιλ. και με αυτοκινητο με 120 χιλ. ) αποψη μου ξεκινα να οδηγας μηχανη με λιγα κιβικα και βαρους και μετα παρε πυραυλο για να σε βλεπουν ορθια και υγιεις οι γονεις σου , ο ανδρα σου , τα παιδακια σου αν εισαι παντρεμενη και οχι να σε κλαινε μεσα σε κουτι αν εισαι ελευθερι να σε πανε στην εκκλησια ορθια νυφουλα . αλκολ, ενθουσιασμος δεν πανε με την οδηγηση οποιος πιανει το τιμονι πρεπει να ειναι νοφαλιος και το μυαλο μεσα στο κεφαλι και αν μια μηχανη η αυτοκινητο τρεχει με 1000 δεν σημενει οτι εμεις μπορουμε να παμε με 1000
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5bed3592cd3a18664449a5a2.jpg 
Προβολές:	138 
Μέγεθος:	28,6 KB 
ID:	414919
    Φέρτε μου χιλιόμετρα....
    Τα σκούτερ και τα παπια δεν ειναι μηχανές και δεν είναι τρου αντβεντσουρ Taisteal™

  14. #119
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2020
    Μηνύματα
    13
    Δοκίμασα σήμερα ενα honda cb500f 13.
    Πάταγα καλά κάτω κ τα κιλά του δεν με δυσκόλεψαν ιδιαίτερα. Νόμιζω είναι καλή επιλογή για τις ανάγκες μου και ένα μηχανακι που θα μπορω να το χειριστώ .

  15. #120
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Μια χαρά επιλογή είναι για πρώτη μοτοσυκλέτα, τόσο για την πόλη όσο και για κάποιες πιο μακρινές βόλτες.Αφού κάθισες καλά πάνω του και σου άρεσε, προχώρα.
    Μόνη ένσταση η διαθεσιμότητα μεταχειρισμένων στην τιμή που ψάχνεις...με μια πρόχειρη ματιά στο car, δε βρίσκω κάποιο κοντά στα 4 χιλιάρικα παρά μόνο ένα στη Χίο και ένα στο Βύνιο...

Σελίδα 8 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. BMW θέμα #2.1 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2004, 14:28
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2004, 12:43
  3. BMW θέμα #2 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2004, 09:13
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2003, 15:06
  5. Σας καλοσορίζουμε σε μία νέα κατηγορία
    από Webmaster στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 23:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF