Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 131

Θέμα: ΝΕΑ ΟΔΗΓΟΣ

  1. #31
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzenyvit Προβολή μηνύματος
    doctor_john μου ανεβάζεις πολυ την ψυχολογια με αυτα που μου λες είμουν σχεδον σιγουρη οτι δεν θα μπορουσα ουτε να το ακουμπησω ποτε!!!
    Μένω κέντρο Αθήνα στο Κολωνακι ελπίζω να βρω την ακρη χωρις να με πιάσουν κορόιδο μιας κ είμαι γυναικα κ γενικα με τα συνεργεία η αντιμετώπιση είναι καπως.....
    Ο μηχανικός που θα πας να συστηθείς πριν αγοράσεις μοτό εξηγώντας του πως εκείνος θα σου δώσει το τελικό οκ
    και ρωτώντας πόσο κοστίζει ο έλεγχος, θα το σεβαστεί.
    Υποτίθεται πως θα στον έχει συστήσει κάποιος πελάτης του και όπως διαπιστώνεις η "παρέα" σου διευρύνθηκε αρκετά με το φορουμ.

    Τώρα αν θα πέσεις σε κανά κομπλεξικό με τα κορίτσια... δεν το βλέπω εύκολο και δεν το έχω συναντήσει στους μηχανικούς μου
    τόσα χρόνια. Συνήθως κάνουν σχόλια του στύλ " να 'ταν όλοι οι πελάτες μου έτσι".

    Οι γνώμες και οι απόψεις μας είναι ήδη στην διάθεσή σου. Θεωρώ πως έχεις την εμπειρία να αποφύγεις πατρονάρισμα από όλους μας.
    Ξεκίνησε να ελέγξεις όποια μοτό σου αρέσει. Στο vstrom και στις περισσότερες on of υπολόγιζε πως χαμηλώνουν τουλάχιστον 10cm.
    Έχε υπόψιν πως για κάποιον τελείως αγύμναστο καμία μοτό δεν είναι εύκολη αλλά και κάποιες βασικές αρχές χρήσης που ισχύουν για όλους μας.

    Αυτό που αναφέρει ο φίλος ptc παραπάνω είναι ρεαλιστικό "Θα μπεις με τη μουρη να παρκαρεις σε κατηφορα και θα ιδρωσεις για να τη βγαλεις μετα" όπως και το ότι όλα τα manual γράφουν "παρκάρετε FACING THE DOWNHIL"
    (στην US γράφουν και πως κανένα μέρος της μοτό δεν είναι βρώσιμο..)
    Οι περισσότεροι παταμε το δεξί πόδι στο φανάρι, έχοντας το αριστερό στις ταχύτητες και βγάζοντας λίγο ποπουδάκι δεξιά
    για να έχουμε μικρότερη κλίση στην μοτό κ.λπ.

    Κανείς μας δεν επιβίωσε οδηγώντας σα ζώο, βλέπεις τα δεδομένα και βρίσκεις λύση. Μια πρώτη βοήθεια σαν ένα μίνι μάθημα
    με τα βασικά μπορούν πολλοί να σου προσφέρουν ότι μοτό και να επιλέξεις.
    Σχολεία ασφαλούς αδήγησης επίσης είναι καλό πράγμα και θα σε χαλαρώσει.

    Κάνε τις γύρες σου, τσέκαρε ότι χρειάζεσαι, ρώτα για τα πάντα, απόλαυσέ το.
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 26/01/2020 στις 11:44.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzenyvit Προβολή μηνύματος
    Παιδια και εγω μοιραζομαι εδω τις ανασφάλειες μου κ ρωταω τι γνωμη απο εσας που έχετε περισσότερη εμπειρια.Κάθε συμβουλη καλόδεχούμενη και φυσικα θα τις ζυγίσω θα κανω και τις δοκιμές μου κ σιγουρα δε θα καταλήξω σε μηχανη στην οποια δε θα νιωθω τι στοιχειώδη ασφαλεια
    Η αδερφη μου ειναι 1,63 οδηγει πολλα χρονια μηχανες μεγαλου κυβισμου(er6-n,scarver 650,street triple 675).

    Tο vstrom δεν μπορει να το οδηγησει,δεν το φτανει.Εχει πολλες επιλογες ομως ειδικα σε στρεετ.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    tzenyvit όπως σου πρότεινε ο mikes.
    Η καλύτερη μοτό για σένα πιστεύω είναι suzuki gladius 650.
    Μεγάλη υπόθεση να νιώθεις άνετα χωρίς να φοβάσαι στην μοτό σου.
    Με τον κινητήρα που έχει μπορείς να πηγαίνεις χαλαρά στην αρχή και όταν του πάρεις τον αέρα , θα μπορέσεις να το ανοίξεις λίγο χωρίς να σε τρομάξει η ροπή του. Άσε που σίγουρα θα πατάς κάτω.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Ο μηχανικός που θα πας να συστηθείς πριν αγοράσεις μοτό εξηγώντας του πως εκείνος θα σου δώσει το τελικό οκ
    και ρωτώντας πόσο κοστίζει ο έλεγχος, θα το σεβαστεί.
    Υποτίθεται πως θα στον έχει συστήσει κάποιος πελάτης του και όπως διαπιστώνεις η "παρέα" σου διευρύνθηκε αρκετά με το φορουμ.

    Τώρα αν θα πέσεις σε κανά κομπλεξικό με τα κορίτσια... δεν το βλέπω εύκολο και δεν το έχω συναντήσει στους μηχανικούς μου
    τόσα χρόνια. Συνήθως κάνουν σχόλια του στύλ " να 'ταν όλοι οι πελάτες μου έτσι".

    Οι γνώμες και οι απόψεις μας είναι ήδη στην διάθεσή σου. Θεωρώ πως έχεις την εμπειρία να αποφύγεις πατρονάρισμα από όλους μας.
    Ξεκίνησε να ελέγξεις όποια μοτό σου αρέσει. Στο vstrom και στις περισσότερες on of υπολόγιζε πως χαμηλώνουν τουλάχιστον 10cm.
    Έχε υπόψιν πως για κάποιον τελείως αγύμναστο καμία μοτό δεν είναι εύκολη αλλά και κάποιες βασικές αρχές χρήσης που ισχύουν για όλους μας.

    Αυτό που αναφέρει ο φίλος ptc παραπάνω είναι ρεαλιστικό "Θα μπεις με τη μουρη να παρκαρεις σε κατηφορα και θα ιδρωσεις για να τη βγαλεις μετα" όπως και το ότι όλα τα manual γράφουν "παρκάρετε FACING THE DOWNHIL"
    (στην US γράφουν και πως κανένα μέρος της μοτό δεν είναι βρώσιμο..)
    Οι περισσότεροι παταμε το δεξί πόδι στο φανάρι, έχοντας το αριστερό στις ταχύτητες και βγάζοντας λίγο ποπουδάκι δεξιά
    για να έχουμε μικρότερη κλίση στην μοτό κ.λπ.

    Κανείς μας δεν επιβίωσε οδηγώντας σα ζώο, βλέπεις τα δεδομένα και βρίσκεις λύση. Μια πρώτη βοήθεια σαν ένα μίνι μάθημα
    με τα βασικά μπορούν πολλοί να σου προσφέρουν ότι μοτό και να επιλέξεις.
    Σχολεία ασφαλούς αδήγησης επίσης είναι καλό πράγμα και θα σε χαλαρώσει.

    Κάνε τις γύρες σου, τσέκαρε ότι χρειάζεσαι, ρώτα για τα πάντα, απόλαυσέ το.
    Χαχαχα. Θα ιδρωσει? Οχι απλα θα την αφησει εκει. Εγω που ειμαι 70 κιλα δεν μπορω για κανενα λογο να το φερω πισω το μηχανακι απο κατηφόρα. Ειναι 240 κιλα με καυσιμο και βαλιτσα. Ασε που αν πεσει πανω της θα καει ασχημα, δεν παιζει καν σαν επιλογη το στρομ ακομη και αν το χαμηλωσεις. Τοσα ωραια μηχανακια υπαρχουν, γτ μια γυναικα να παρει ενα βαρυ δυσκίνητο οχημα, δεν υπαρχει λόγος.

  5. #35
    Και γω 1.76 αθλητικος ....οδηγουσα 15 χρονια 2τροχα ...οταν πηρα βστρομ , σε πολλες περιπτωσεις ειχα θεμα .
    Σταματημενο μου χε πεσςι κανα 4αρι φορες .

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    εγώ στο Κολωνάκι δεν παρκάρω με suzuki και yamaha που το οδηγεί ο κάθε αρκουδαρέος. Μόνο με ducati ktm άντε και κανά triumph. τρε σικ


    Αλλά ξέχασα στο Κολωνάκι δεν έχει χώρο να παρκάρεις ούτε παπί.Κι αυτό κόντρα κατηφόρα

  7. #37
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.063
    Εκεινο που μας δεν μας εχεις πει μεχρι τωρα ειναι ΤΙ εμπειρια ειχες μεχρι που πηρες στα 37 το απεριοριστο διπλωμα ,και αν τα καταφερνες στον χειρισμο του GSR 600 στην εκμαθηση -βαρος,ισχυς κλπ,.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #38
    Νεα οδηγος λεει ο τιτλος

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzenyvit Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σας

    Είμαι 37 χρονών κ μολις απέκτησα δίπλωμα για μηχανή ανεξαρτήτων κυβικών . Θα ήθελα τις προτάσεις για μεταχειρισμένη μηχανή μέχρι 4000.
    Ύψος 1,62 κ βάρος 64 κιλά. Χρήση μέσα στην Αθήνα καθημερινά και κανα κοντινό ταξιδάκι.
    Παρακαλώ τα φωτα σας απο την εμπειρια που έχετε .!!!!!

    Πως το βλέπεις; Πατώνεις ;

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	χωρίς τίτλο.JPG 
Προβολές:	180 
Μέγεθος:	74,9 KB 
ID:	414545
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  10. #40
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Πως το βλέπεις; Πατώνεις ;

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	χωρίς τίτλο.JPG 
Προβολές:	180 
Μέγεθος:	74,9 KB 
ID:	414545
    Δε νομίζω ότι έχει μόνο 62cm inseam μία γυναίκα 1,62m.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.345
    XT660X
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #42
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Έχω δει τύπο που δεν πρέπει να ήταν πάνω από 1.70 να καβαλάει BMW HP2 Enduro χωρίς εμφανές πρόβλημα. Σπουδαίο πράγμα η εμπειρία.

    Στο θέμα μας, για άπειρη αναβάτρια στο ύψος σου, το VStrom πιο πολύ κακό θα σου κάνει παρά καλό. Πάρε κάτι να κουμαντάρεται πιο εύκολα και μετά κρίνεις.

  13. #43
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.063
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Νεα οδηγος λεει ο τιτλος
    AN λοιπον εισαι ΝΕΑ οδηγος και για τους λογους οτι
    Εισαι γυναικα,37 ετων,1,62 υψος και 64 κιλα τοτε για πρωτη μηχανη .........
    μεχρι 250 κυβικα μηχανη street (χαμηλη γαρ),METAXEIΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ.
    Μαθαινεις για καποιον καιρο ,και οταν αισθανθεις σιγουρια, την πουλας και παιρνεις κατι αλλο (αν θελεις μεγαλυτερο σε κυβικα και καινουργιο), που και παλι πρεπει εν στασει, να πατανε και τα δυο σου ποδια κατω, οταν θα εισαι σταματημενη με ΟΛΟ το πελμα τους.
    Μην ξεθαρρευεις αποτομα απο την πρωτη στιγμη.ΣΕΜΝΑ και ΤΑΠΕΙΝΑ για αρχη.
    Και δεν θα χασεις ,πιστεψε με
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #44
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	rsz_screenshot_from_2020-01-26_222829-1.jpg 
Προβολές:	159 
Μέγεθος:	23,8 KB 
ID:	414546

    σορυ για το μέγεθος ctrl και + για μια γρήγορη μεγέθυνση

  15. #45
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.063
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	rsz_screenshot_from_2020-01-26_222829-1.jpg 
Προβολές:	159 
Μέγεθος:	23,8 KB 
ID:	414546

    σορυ για το μέγεθος ctrl και + για μια γρήγορη μεγέθυνση
    το τυπικο inseam συμφωνα με κατασκευαστες jeans για μια γυναικα 1,62 ειναι 72-73 ποντοι ,και η σελλα στο vstrom δεν κατεβαινει 10 ποντους οπως εχεις βαλει
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. BMW θέμα #2.1 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2004, 14:28
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2004, 12:43
  3. BMW θέμα #2 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2004, 09:13
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2003, 15:06
  5. Σας καλοσορίζουμε σε μία νέα κατηγορία
    από Webmaster στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 23:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF