Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 131

Θέμα: ΝΕΑ ΟΔΗΓΟΣ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2020
    Μηνύματα
    13

    ΝΕΑ ΟΔΗΓΟΣ

    Καλησπέρα σας

    Είμαι 37 χρονών κ μολις απέκτησα δίπλωμα για μηχανή ανεξαρτήτων κυβικών . Θα ήθελα τις προτάσεις για μεταχειρισμένη μηχανή μέχρι 4000.
    Ύψος 1,62 κ βάρος 64 κιλά. Χρήση μέσα στην Αθήνα καθημερινά και κανα κοντινό ταξιδάκι.
    Παρακαλώ τα φωτα σας απο την εμπειρια που έχετε .!!!!!

  2. #2
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Καλώς ήρθες, πες μερικές που σου έχουν αρέσει σαν εμφάνιση κατα καιρούς αν θες.
    Βοηθά να είναι καλύτερα εστιασμένες οι προτάσεις.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2020
    Μηνύματα
    13
    Αυτή που μ αρεσει τρελά είναι η Vstrom αλλα δεν ξέρω αν με το ύψος μου την έχω άλλες επιλογες honda cbf600

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Θα σου προτείνω για πρώτη μηχανή να πάρεις κάτι σχετικά ελαφρύ, να το χειρίζεσαι άνετα χωρίς να το φοβάσαι. Ιδανικά για μένα τα μικρομεσαία δικύλινδρα - αν γυρνούσα το χρόνο πίσω αυτής της κατηγορίας θα ήταν η πρώτη μου μηχανή. Εύκολη και οικονομική μετακίνηση εντός και δε θα σε δυσκολεύουν και εκτός, ταξιδεύεις άνετα εντός των ορίων ταχύτητας (και λίγο παραπάνω).

    https://www.car.gr/25315779-kawasaki-z-300-z-300-abs
    https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/25585261/
    https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/25763169/

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2020
    Μηνύματα
    13
    Η Kawasaki z300 πολύ όμορφη κ ενδιαφέρουσα σε ευχαριστώ για τις προτάσεις σου θα την δω με ενδιαφερον

  6. #6
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Καλώς ήρθες στο forum!

    Η Suzuki V-Strom, που σου αρέσει, είναι σχετικά ψηλή και βαριά για εσένα, οπότε δε θα την πρότεινα για πρώτη μοτοσυκλέτα. Άλλωστε είναι μοτοσυκλέτα που είναι σχεδιασμένη κυρίως για ταξίδια και λιγότερο για πόλη. Είναι αρκετές οι γυναίκες που την έχουν, αλλά θα ήταν καλύτερο να αποκτήσεις εμπειρία με πιο ελαφριά και πιο χαμηλή μοτοσυκλέτα στην αρχή.

    Συμφωνώ με τις προτάσεις του ptc. Τα Z300 έχουν κυκλοφορήσει αρκετά χρόνια, οπότε βρίσκεις καλά μεταχειρισμένα στην τιμή που θέλεις. Η σέλα τους είναι 4cm χαμηλότερη από τη V-Strom, ενώ είναι και 50 κιλά πιο ελαφριές. Αν κοιτάζεις για καινούρια μοτοσυκλέτα και μπορείς να ανεβάσεις αρκετά τον προϋπολογισμό σου, δες και το Kawasaki Z400. Στις μεταχειρισμένες, να κοιτάξεις να έχουν οπωσδήποτε ABS. Οι καινούριες έχουν όλες σε αυτά τα κυβικά.

    Από τον προϋπολογισμό σου θα πρέπει να αφαιρέσεις πάνω από 500€ για αγορά προστατευτικού εξοπλισμού. Κράνος, γάντια, παντελόνι και ζακέτα (jacket ντε!) με προστασίες, μοτοσυκλετιστικά μποτάκια.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 25/01/2020 στις 19:19.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2020
    Μηνύματα
    13
    Με το θέμα του εξοπλισμού είμαι ηδη σε διαδικασια αγοράς όλων των απαραίτητων.

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2019
    Μηνύματα
    82
    Καλησπερα.
    Τα 300αρια που κοιτας, z300 κτλπ, εχουνε αντιστοιχη καταναλωση με 500 κυβικα.
    Ειναι πανακριβα μεταχειρισμενα.
    Ποιος ο λογος?
    Προτεινω δικυλινδρο,σχετικα ελαφρυ να κανεις τη ζωη σου ευκολη και κυριως ABS.

  9. #9
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzenyvit Προβολή μηνύματος
    Αυτή που μ αρεσει τρελά είναι η Vstrom αλλα δεν ξέρω αν με το ύψος μου την έχω άλλες επιλογες honda cbf600
    Kαι τις δύο τις καβαλάς, και οι δύο θα χρειαστεί να ασχοληθείς λίγο να "ρυθμιστούν" για να είσαι όσο το δυνατόν πιο άνετη πάνω τους.
    Αναφέρομαι σε λογικές μετατροπές του στυλ, ρύθμιση τιμονιού (ή και αλλαγή των βάσεων του), ρύθμιση σέλας κ.λπ.

    Στην θέση σου θα ξεκινούσα από αυτό που μου αρέσει.

  10. #10
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Για την πόλη ένα Versys 300. Ευέλικτο, Φιλικό και με σχετική ανεμοκάλυψη για τις εξορμήσεις σου.

    Καλόβολτη και πάντα όρθια

    https://www.youtube.com/watch?v=ugIB9XkuvYA

    Πήγαινε Τεομοτο να το παζαρέψεις το παρακάτω!
    https://www.car.gr/24547873-kawasaki-versys-x-300-abs

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2020
    Μηνύματα
    13
    Σου είπα η μεγαλη μου καψουρα ειναι το v storm και σύμφωνα με τις συμβουλες σου θα πρέπει να βρω εναν καλό μηχανικο αγοράζοντας την για να την φερει στα μέτρα μου αν κατάλαβα σωστα

  12. #12
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Τι μοτοσυκλέτα οδηγούσες στα μαθήματα οδήγησης;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  13. #13
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzenyvit Προβολή μηνύματος
    Σου είπα η μεγαλη μου καψουρα ειναι το v storm και σύμφωνα με τις συμβουλες σου θα πρέπει να βρω εναν καλό μηχανικο αγοράζοντας την για να την φερει στα μέτρα μου αν κατάλαβα σωστα
    Για εμένα δεν έχεις κανένα λόγο να μείνεις μακριά απο vstrom και όσο παραδέχεσαι πόσο σου αρέσει σκέφτομαι πόσο τυχερή είσαι
    που ερωτεύτηκες μια μοτό που λειτουργεί αξιοπρεπώς.

    Καλό μηχανικό χρειάζεσαι πρίν αγοράσεις την μοτό σου.
    Καλός μηχανικός δεν είναι απαραίτητα κάποιος που θα ασχοληθεί με την σωματοδομή σου και την εργονομία της μοτό.
    Πολλοί θα το κάνουν σωστά και χωρίς κολλήματα - ψευδαισθήσεις περι εργοστασιακής αρτιότητας κ.λπ. άλλοι όχι.
    Άκρη θα βρείς πάντως, μη σε ανησυχεί.

    Αν θες ανέφερε την περιοχή σου, να σου προτείνουν φίλοι με vstrom κάποιον που έχει αποδείξει την αξία του και σε βολεύει.

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2020
    Μηνύματα
    13
    Στα μαθηματα εκανα με gsr 600.
    Ομορφο μηχανακι με ζυγισμένο βαρος και καλα φρένα κατά τι γνώμη μου αλλα το γκαζάκι του ειναι αρκετα δυνατό για τα γουστα μου θέλει πολυ ελαφρυ δεξιό καρπο

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2020
    Μηνύματα
    13
    doctor_john μου ανεβάζεις πολυ την ψυχολογια με αυτα που μου λες είμουν σχεδον σιγουρη οτι δεν θα μπορουσα ουτε να το ακουμπησω ποτε!!!
    Μένω κέντρο Αθήνα στο Κολωνακι ελπίζω να βρω την ακρη χωρις να με πιάσουν κορόιδο μιας κ είμαι γυναικα κ γενικα με τα συνεργεία η αντιμετώπιση είναι καπως.....

Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. BMW θέμα #2.1 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2004, 15:28
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2004, 13:43
  3. BMW θέμα #2 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2004, 10:13
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2003, 16:06
  5. Σας καλοσορίζουμε σε μία νέα κατηγορία
    από Webmaster στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 00:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF