Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 57 από 57

Θέμα: Προτασεις για αγορα μηχανης

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ποιες μεγάλου κυβισμού; Οι αντρικές ή οι τούρινγκ; Δεν είναι θέμα κυβισμού, είναι θέμα χρήσης.
    Εννοώ αυτές που είναι πάνω από 300 κυβικά και είναι ιδανικές για ταξίδια ανώ των 70-80 χιλιομέτρων

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Κάποιες φορές οι κατασκευαστές πετυχαίνουν τον σχεδιασμό μιας καλής σέλας, άλλες φορές όχι. Επίσης, είναι τελείως διαφορετική η αντίληψη της άνεσης της ίδιας σέλας από αναβάτες διαφορετικών σωματότυπων. Σε κάθε περίπτωση, η κατασκευή ανατομικής σέλας στα μέτρα του κάθε αναβάτη (σε εξειδικευμένα καταστήματα) δεν έχει μεγάλο κόστος και είναι κάτι που κάνω πλέον σε κάθε μοτοσυκλέτα μου.
    Όταν γίνεται μετατροπή σε ανατομική σέλα, αλλάζεται ολόκληρο το αφρώδες υλικό?Το τζελ εαν προστεθεί βοηθάει καθόλου?

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    814
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GRR Προβολή μηνύματος
    Όταν γίνεται μετατροπή σε ανατομική σέλα, αλλάζεται ολόκληρο το αφρώδες υλικό?Το τζελ εαν προστεθεί βοηθάει καθόλου?
    Μήπως να άνοιγες ένα νέο θέμα, να μπορούνε να το βρούνε και άλλοι στο μέλλον;

    Να μη γ@μαμε και το θέμα του παιδιού.

  4. #49
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Μήπως να άνοιγες ένα νέο θέμα, να μπορούνε να το βρούνε και άλλοι στο μέλλον;

    Να μη γ@μαμε και το θέμα του παιδιού.
    Αν άνοιγε νέο θέμα για κάθε ερώτησή του, θα είχαμε 87 νέα θέματα.
    Life begins at 45°.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Μήπως να άνοιγες ένα νέο θέμα, να μπορούνε να το βρούνε και άλλοι στο μέλλον;

    Να μη γ@μαμε και το θέμα του παιδιού.
    Σωστά.Αλλά και πάλι δεν είναι και εντελώς άσχετο, να έχει και μια ιδέα και για το πως πρέπει να είναι οι ιδανικές σέλες στην μηχανή που επρόκειτο να αγοράσει.

  6. #51
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.106
    Δεν υπάρχει ιδανική σέλα φίλε, θα έπρεπε να έχουμε όλοι τον ίδιο πισινό, να καθόμαστε στην ίδια γωνία κ.λπ.
    Ο κανόνας είναι τρία διαφορετικά αφρώδη, φαινομενικά πολύ σκληρά και μόνο το τελευταίο που είναι το πιο λεπτό
    να είναι λίγο πιο μαλακό για να αποφεύγουμε το κράτημα του παντελονιού στην κίνηση μπρος - πισω που κάνει το δέρμα
    και τσούζει.

    Δεν πρόκειται να τα βρείς σε εργοστασιακή σέλα, ούτε όλες οι σέλες έχουν το κατάλληλο μέγεθος για να αναπτυχθούν.

    Αν θες μια γνώμη απέφυγε ειδικά με τις συνθήκες της χώρας να βάλεις τζελ στην δομή της σέλας, εννιά στις δέκα
    δεν θα καλύψει την ανάγκη σου και η θερμοκρασία που θα πάρει φεύγει πιο αργά με ότι σημαίνει αυτό για τον προστάτη.

    Μια λύση είναι να χρησιμοποιείς μποξεράκι με μαξιλαράκι τζελ αντίστοιχου σχήματος με τα κόκκαλα σου.
    Χρειάζεται πισινομέτρηση και βρίσκεις σε τιμές 13ε-35ε σε ποδηλατικά καταστήματα που έχουν τμήμα ένδυσης.

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει ιδανική σέλα φίλε, θα έπρεπε να έχουμε όλοι τον ίδιο πισινό, να καθόμαστε στην ίδια γωνία κ.λπ.
    Ο κανόνας είναι τρία διαφορετικά αφρώδη, φαινομενικά πολύ σκληρά και μόνο το τελευταίο που είναι το πιο λεπτό
    να είναι λίγο πιο μαλακό για να αποφεύγουμε το κράτημα του παντελονιού στην κίνηση μπρος - πισω που κάνει το δέρμα
    και τσούζει.

    Δεν πρόκειται να τα βρείς σε εργοστασιακή σέλα, ούτε όλες οι σέλες έχουν το κατάλληλο μέγεθος για να αναπτυχθούν.

    Αν θες μια γνώμη απέφυγε ειδικά με τις συνθήκες της χώρας να βάλεις τζελ στην δομή της σέλας, εννιά στις δέκα
    δεν θα καλύψει την ανάγκη σου και η θερμοκρασία που θα πάρει φεύγει πιο αργά με ότι σημαίνει αυτό για τον προστάτη.

    Μια λύση είναι να χρησιμοποιείς μποξεράκι με μαξιλαράκι τζελ αντίστοιχου σχήματος με τα κόκκαλα σου.
    Χρειάζεται πισινομέτρηση και βρίσκεις σε τιμές 13ε-35ε σε ποδηλατικά καταστήματα που έχουν τμήμα ένδυσης.
    Όταν λέω ιδανική εννοώ να είναι άνετη και αναπαυτική όσο χρειάζεται, ειδικότερα σε περίπτωση που χρειαστεί να κάνει ταξίδια με την μηχανή

  8. #53
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.106
    Ναι, για πόσα κιλά αναβάτη; με ποιό ύψος κορμού που καθορίζει την γωνία; με πόσες ώρες το μήνα να οδηγεί που σημαίνει
    αντίστοιχη "εκπαίδευση" των μαλακών μας;
    Και όλα αυτά σε μοτό 300 κυβικών για να "ταξιδεύει" κάποιος "αν χρειαστεί" με ταχύτητες κοντά στο κατώτατο όριο
    που επιτρέπεται να κινείσαι σε αυτοκινητόδρομο;

    Μπες στην θέση του εργοστασίου που ορίζει την χρήση του κάθε μοντέλου. Αυτά που αναφέρεις γίνονται μόνο κατα παραγγελία.
    Ούτε δύσκολα, ούτε ακριβά. Το να τα ψάχνεις σε γραμή παραγωγής είναι τέρμα ουτοπικό.
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 12/02/2020 στις 14:06. Αιτία: ορθοτέτοια

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Ναι, για πόσα κιλά αναβάτη; με ποιό ύψος κορμού που καθορίζει την γωνία; με πόσες ώρες το μήνα να οδηγεί που σημαίνει
    αντίστοιχη "εκπαίδευση" των μαλακών μας;
    Και όλα αυτά σε μοτό 300 κυβικών για να "ταξιδεύει" κάποιος "αν χρειαστεί" με ταχύτητες κοντά στο κατώτατο όριο
    που επιτρέπεται να κινήσαι σε αυτοκινητόδρομο;

    Μπες στην θέση του εργοστασίου που ορίζει την χρήση του κάθε μοντέλου. Αυτά που αναφέρεις γίνονται μόνο κατα παραγγελία.
    Ούτε δύσκολα, ούτε ακριβά. Το να τα ψάχνεις σε γραμή παραγωγής είναι τέρμα ουτοπικό.
    Είσαι πολύ κατατοπιστικός μ αυτό που είπες.

  10. #55
    Μέλος
    Εγγραφή
    12/10/2016
    Μηνύματα
    106
    Επαναφερω το δηλημα που εχω για αγορα μοτο
    Τσεπωσα και το Α και εχουμε και λεμε
    Η αντιπροσωπεια καβασακι ειναι η μονη που εχω ρωτησει εως τωρα και μου περνει το elliminator και σε καλη τιμη, με ορο ομως σε προσωπικη κουβεντα με το αφεντικο να αγορασω το νεο το versys 650
    Νταξει δε κοβω και φλεβες για το versys αλλα δυστηχως δεν μπορω να εχω στη κατοχη μου 2 μηχανακια και αναγκαζομαι σε αυτο το συμβηβασμο
    Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου με προβλημα οτι δεν μπορω να πουλησω μονος μου το elliminator γιατι εχει πολλα θεματα και ουσιαστικα θα πρεπει να το χαρισω σε καποιον??

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    753
    [QUOTE=johnstef33;3055655]Επαναφερω το δηλημα που εχω για αγορα μοτο
    Τσεπωσα και το Α και εχουμε και λεμε
    Η αντιπροσωπεια καβασακι ειναι η μονη που εχω ρωτησει εως τωρα και μου περνει το elliminator και σε καλη τιμη, με ορο ομως σε προσωπικη κουβεντα με το αφεντικο να αγορασω το νεο το versys 650
    Νταξει δε κοβω και φλεβες για το versys αλλα δυστηχως δεν μπορω να εχω στη κατοχη μου 2 μηχανακια και αναγκαζομαι σε αυτο το συμβηβασμο
    Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου με προβλημα οτι δεν μπορω να πουλησω μονος μου το elliminator γιατι εχει πολλα θεματα και ουσιαστικα θα πρεπει να το χαρισω σε καποιον??[/QUOTE
    Το 300αρι Versys σε 10 χρόνια θα έχει μεγαλύτερη αξία μεταπώλησης από το 650...
    Άσε που έχει μεγαλύτερο μεταξόνιο..

  12. #57
    Μέλος
    Εγγραφή
    12/10/2016
    Μηνύματα
    106
    Ναι φιλε μου...
    Το 300 μαρεσει πιο πολυ
    Αν το 650 ηταν σαν το 300 θα τοχα παρει χτες
    Απ την αλλη λεω αφου εχω ελαχιστες επιλογες κι επειδη το 300 με το 650 εχει 2500€ διαφορα και 30 αλλογα παραπανω μαλλον συμφερει το 650.....
    Επισης δεν εχω καταλαβει που μου λενε ,πατα φρενο για την αγορα σου γιατι απο φθινοπωρο θα αλλαξουν πολλα στην αγορα....
    Δηλαδη?
    Τελευταία τροποποίηση από johnstef33; 11/07/2020 στις 15:44.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Προτάσεις για αγορά καινούργιας μηχανής μέχρι 300cc
    από THEO στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2018, 00:10
  2. Πρότασεις για αγορά μηχανής (35 w/kg)
    από ore93 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2014, 12:55
  3. Προτασεις για αγορα μεταχειρισμενης μηχανης
    από Xrated στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2009, 13:53
  4. Προτασεις για αγορα πρωτης μηχανης..
    από boogy_man στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2009, 12:17
  5. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2005, 08:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF