Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΑ ΜΕ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΣΩΖΕΤΑΙ;

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266

    ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΑ ΜΕ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΣΩΖΕΤΑΙ;

    Καλησπέρα,

    Μοτοσικλέτα, μάλλον εγκαταλειμμένη, με πινακίδα αλλά στην ίδια θέση για πάνω από 4 χρόνια και ξεκλείδωτη, πρόσφατα "απόκτησε" χαρτί από τον Δήμο.


    Το ερώτημα είναι, σώζεται και εάν ναι, με ποιον τρόπο

  2. #2
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Καλησπέρα.

    Ναι, φυσικά, σώζεται.

    Spoiler: Εμφάνιση
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	989.jpg 
Προβολές:	286 
Μέγεθος:	69,6 KB 
ID:	414668
    Life begins at 45°.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Φοβάμαι πως δεν σώζεται φίλε μου. Σε παρόμοια περίπτωση που είχα βρει στο Χολαργό έναν μπλε "γλαρο" (παπί χόντα) αλλά χωρίς πινακίδα, μου είπαν το σηκώνει ο δήμος, χαρτιά δεν βγάζει με τίποτα, ιδιοκτήτης δεν παίζει να βρεθεί οπότε το παράτησα αβασάνιστα .
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bmwr1100gs Προβολή μηνύματος
    ,



    Το ερώτημα είναι, σώζεται και εάν ναι, με ποιον τρόπο
    Ναι να το απαγάγεις

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    χρόνια τώρα περίπου 5-6 μπορεί και παραπάνω ,υπάρχει παρατημένο ενα μαύρο honda dominator 250 χωρίς πινακίδα κυκλοφορίας ,
    σε ενα απο τα κεντρικότερα σημεία τής γλυφάδος ,απέναντι απο τον αγιο κων/νο ,20 απο το παλιό δημαρχείο γλυφάδας ,δίπλα ακριβώς απο την πιάτσα των ταξί ,
    εχει ειδοποιηθεί ο δήμος δεκάδες φορές αλλά το honda παραμένει εκεί....το μόνο που εκαναν ηταν ,ενώ ηταν παρκαρισμένο πάνω στο πεζοδρόμιο τώρα το εβαλαν κάτω απο ενα δεντρο (μάλλον ελιά ειναι)

  6. #6
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    To κάνουν και στην Μάνη για το δάκο και την μουχρίτσα, δύο χόντα ανα στρέμα νομίζω.

  7. #7
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.185
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    To κάνουν και στην Μάνη για το δάκο και την μουχρίτσα, δύο χόντα ανα στρέμα νομίζω.

    Και στους Γαργαλιάνους για τον περονόσπορο.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Το χαρτί απ τον Δήμο, στα αρχ... σου
    Το ότι υπάρχουν πινακίδες είναι καλό.

    Το θέμα είναι να βρεις το κάτοχο (μπορεί να είναι μακαρίτης, μπορεί να είναι μετανάστης) κ να το μεταβίβασεις

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.595
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    χρόνια τώρα περίπου 5-6 μπορεί και παραπάνω ,υπάρχει παρατημένο ενα μαύρο honda dominator 250 χωρίς πινακίδα κυκλοφορίας ,
    σε ενα απο τα κεντρικότερα σημεία τής γλυφάδος ,απέναντι απο τον αγιο κων/νο ,20 απο το παλιό δημαρχείο γλυφάδας ,δίπλα ακριβώς απο την πιάτσα των ταξί ,
    εχει ειδοποιηθεί ο δήμος δεκάδες φορές αλλά το honda παραμένει εκεί....το μόνο που εκαναν ηταν ,ενώ ηταν παρκαρισμένο πάνω στο πεζοδρόμιο τώρα το εβαλαν κάτω απο ενα δεντρο (μάλλον ελιά ειναι)
    Μη λέτε ακριβή τοποθεσία. Αν ήμουν κλεφτρονι διαβάζοντας το ποστ σου πάω και το σηκώνω τώρα. Η άμα έχω το ίδιο πάω και ξυλωνω ανταλλακτικά. Η ψάχνω στο ίντερνετ κάποιον που ψάχνει ανταλλακτικά για αυτό,το σηκώνω και του το πουλάω.
    Θα σου άρεσε να ειχες μια μότο δικιά σου στον δρόμο και ο καθένας να έλεγε πληροφορίες για το πού βρίσκετε? Πόσο καιρο έχει να κουνηθεί,κτλ?

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.595
    Ακόμα γιατί να ειδοποιήσεις τον δήμο δεκάδες φορές για μότο που δεν σε ενοχλεί? Πώς θα ένιωθε ο ιδιοκτήτης αν γυρνούσε και δεν την έβρισκε εκεί?

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.595
    Ακόμα γιατί να ειδοποιήσεις τον δήμο δεκάδες φορές για μια μότο που δεν σε ενοχλεί? Πώς θα ένιωθε ο ιδιοκτήτης αν γυρνούσε και δεν την έβρισκε εκεί?

  12. #12
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Μη λέτε ακριβή τοποθεσία. Αν ήμουν κλεφτρονι διαβάζοντας το ποστ σου πάω και το σηκώνω τώρα. Η άμα έχω το ίδιο πάω και ξυλωνω ανταλλακτικά. Η ψάχνω στο ίντερνετ κάποιον που ψάχνει ανταλλακτικά για αυτό,το σηκώνω και του το πουλάω.
    Θα σου άρεσε να ειχες μια μότο δικιά σου στον δρόμο και ο καθένας να έλεγε πληροφορίες για το πού βρίσκετε? Πόσο καιρο έχει να κουνηθεί,κτλ?
    Σε κάθε περίπτωση, θα βγάλεις περίπου 7€. Ούτε 4 σουβλάκια δεν παίρνεις.
    Life begins at 45°.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Μη λέτε ακριβή τοποθεσία. Αν ήμουν κλεφτρονι διαβάζοντας το ποστ σου πάω και το σηκώνω τώρα. Η άμα έχω το ίδιο πάω και ξυλωνω ανταλλακτικά. Η ψάχνω στο ίντερνετ κάποιον που ψάχνει ανταλλακτικά για αυτό,το σηκώνω και του το πουλάω.
    Θα σου άρεσε να ειχες μια μότο δικιά σου στον δρόμο και ο καθένας να έλεγε πληροφορίες για το πού βρίσκετε? Πόσο καιρο έχει να κουνηθεί,κτλ?
    μάλλον ψιλοτρακαρισμένη η κλεμμένη ειναι ,εκεί ειναι συνέχεια ταξί μέρα - νύχτα ,οπότε για να πάει να την βουτήξει κάποιος κλέφτης ...λίγο εως πολύ δύσκολο ...αν την ειχε χάσει κάποιος σίγουρα θα την ειχε βρεί τόσα χρόνια ,αλλωστε μπάμ κάνει που ειναι ,δεν ειναι κρυμμένη μέσα σε θάμνους κλπ ,και σιγά μην παίρνει μπροστά για να την κλέψει κάποιος ,αλλωστε λείπουν πραγματάκια απο πάνω ,οπότε να πάρει μπροστά και να φύγει το ξεχνάμε..με σκασμένα και τα 2 λάστιχα κλπ
    Τελευταία τροποποίηση από alexis72; 30/01/2020 στις 14:50.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Ακόμα γιατί να ειδοποιήσεις τον δήμο δεκάδες φορές για μότο που δεν σε ενοχλεί? Πώς θα ένιωθε ο ιδιοκτήτης αν γυρνούσε και δεν την έβρισκε εκεί?
    εχουμε ειδοποιήσει και εγώ και αλλοι δημαρχείο κ αστυνομία για παρατημένη η κλεμμένη για να βρεθεί ο ιδιοκτήτης της ( λείπει η πινακίδα)
    αμα υπήρχε ιδιοκτήτης ...δεν θα την παράταγε εκεί 6χρόνια+ ,εκτός αν πήγε να κάνει μπανιο κ πνίγηκε...20μέτρα ειναι η θάλασσα απο εκεί.υποθέτω μάλλον τράκαρε η ηταν κλεμμένη και την παράτησαν...πάντως λείπουν πραγματάκια απο πάνω της...

  15. #15
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    20μέτρα ειναι η θάλασσα απο εκεί.
    Ίσως πήγε να την πετάξει, αλλά του έμεινε.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 161
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2015, 16:17
  2. πωληση μοτο με δοσεις και μετα...μην τον ειδατε τον παναη....
    από melowolem στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2013, 17:47
  3. Τankpad και σημάδια απο τον ήλιο. Τι συμβαίνει ?
    από giorgos wylde στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2010, 09:50
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 11:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF