Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 48

Θέμα: Μόναχο - Μπρατισλάβα, διασχίζοντας την Αυστρία με ποδήλατο

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672

    Μόναχο - Μπρατισλάβα, διασχίζοντας την Αυστρία με ποδήλατο

    Ανεβάζω το ταξίδι που έκανα πέρυσι στην αρχή του καλοκαιριού. Το ρίχνω off topic μιας και έγινε με ποδήλατο.

    Μόναχο - Μπρατισλάβα, διασχίζοντας την Αυστρία με ποδήλατο, 10 ημέρες 800 χιλιόμετρα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190629_104444.jpg 
Προβολές:	256 
Μέγεθος:	100,2 KB 
ID:	414672
    Travel, Grow, Share

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Είχαν περάσει δυο χρόνια από το πρώτο ταξίδι στη Σκωτία και είχε αρχίσει να φουντώνει η επιθυμία για μια νέα εμπειρία.
    Ήθελα ένα καινούργιο ταξίδι και κρατώντας σαν εφόδια την γνώση και την εμπειρία της πρώτης φοράς, ήθελα κάτι που θα ανέβαζε τον πήχη λίγο πιο ψηλά.

    Σκωτία Isle of Skye 2017
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20170607_195025.jpg 
Προβολές:	253 
Μέγεθος:	101,8 KB 
ID:	414673

    Κοιτάζοντας διάφορους προορισμούς έπεσα επάνω στο “ Danube cycle path” . Πρόκειται για μια διαδρομή που ακολουθεί τον ρου του Δούναβη από της πηγές, κάπου στην Γερμανία, μέχρι την Μαύρη Θάλασσα και διασχίζει επτά χώρες με συνολικό μήκος περίπου 3000χλμ!
    Τα δυο πρώτα κομμάτια της Γερμανίας και της Αυστρίας είναι πολύ καλά σηματοδοτημένα και είναι τα πιο πολυσύχναστα.

    Επειδή το όλο εγχείρημα θα ήταν πολύ low budget σημαντικό ρόλο θα έπαιζαν τα αεροπορικά εισιτήρια. Ήθελα να κάνω κάτι που ήταν πολύ σημαντικό για μένα αλλά επιβαρύνοντας όσο το δυνατόν λιγότερο τον οικογενειακό προϋπολογισμό.

    Έτσι τα εισιτήρια έπρεπε να είναι όσο το δυνατόν πιο φτηνά. Κατά τα άλλα θα είχα μαζί μου σκηνάκι για διανυκτέρευση σε κάμπινγκ και κάποιες νύχτες σε χόστελ.
    Τελευταία τροποποίηση από antsoar; 30/01/2020 στις 12:31.
    Travel, Grow, Share

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Για περίπου δυο μήνες ξόδεψα πολλές ώρες μπροστά στην οθόνη του υπολογιστή, αλλά και σε χάρτες, προσπαθώντας να συνδυάσω οικογενειακές υποχρεώσεις, διαθέσιμες μέρες, πιθανά σημεία έναρξης και τέλους διαδρομής, και όλα αυτά στο χαμηλότερο δυνατό κόστος.

    Το αποτέλεσμα όλης αυτής της μελέτης ήταν να βγει ένα ταξίδι 10 ημερών στα τέλη Ιουνίου αρχές Ιουλίου με σημείο έναρξης το Μόναχο και τερματισμό την Μπρατισλάβα. Στην ουσία θα διέσχιζα την Αυστρία φτάνοντας στην Βιέννη. Από εκεί θα ήθελα ακόμα 80χλμ μέχρι την πρωτεύουσα της Σλοβακίας. Θα διέσχιζα δηλαδή και σύνορα με το ποδήλατο, αυτό μου φάνηκε σαν το κερασάκι στην τούρτα!

    Στην διαδρομή είχα συμπεριλάβει ένα ακόμα μονοπάτι που περνάει από μια ορεινή περιοχή της Αυστρίας. Ήταν κάτι που θα έδινε χρώμα λόγο του τοπίου, αλλά θα πρόσθετε και λίγο πρόκληση λόγο των υψομετρικών.
    Τελευταία τροποποίηση από antsoar; 30/01/2020 στις 13:02.
    Travel, Grow, Share

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Η στιγμή που κλείνεις τα εισιτήρια είναι πάντα πολύ δυνατή. Είναι αυτή που επισφραγίζει την επίσημη έναρξη της όλης περιπέτειας. Από εκεί και μετά τα πάντα γυρίζουν γύρο από τον στόχο σου.

    Είχα μπροστά μου τρεις μήνες για να κάνω ότι προετοιμασία ήταν απαραίτητη.
    Ωστόσο στην πραγματικότητα λίγα πράγματα μπόρεσα να κάνω. Μια πρόσφατη αλλαγή στα επαγγελματικά με είχε αφήσει με μηδέν ελεύθερο χρόνο.
    Από προπονήσεις στο δρόμο κατάφερα να κάνω μόνο δυο! Οι υπόλοιπες έγινα στο προπονητήριο αργά το βράδυ και κομμάτια από την κούραση.

    Από εξοπλισμό χρησιμοποίησα αυτά που ήδη είχα με μόνες προσθήκες ένα σετ λάστιχα Dunlop κουρσάδικα και ένα τσαντάκι σκελετού για το κινητό και λίγα μικροπράγματα. Φάνηκαν και τα δυο εξαιρετικά χρήσιμα.
    Το ποδήλατο είναι ένα GT Aggressor 2 hardtale, έχω αλλάξει το μπροστά μεγάλο γρανάζι με μεγαλύτερο γιατί στο αρχικό setup ήταν πολύ κοντό. Σχάρα και σαμάρια είναι κινέζικα πάμφθηνα.
    Έχω βάλει δυο πλαστικά φτερά που μπαίνουν βγαίνουν χωρίς βίδες, και στο τιμόνι κρεμάω dry bag 20 λίτρων. Ξέρω υπάρχουν και τσαντάκια που είναι πολύ βολικά μιας και μπορείς να πάρεις κάτι από μέσα καθώς οδηγείς αλλά κανένα δεν έχει τέτοια χωρητικότητα.

    Πολλές φορές σκέφτηκα την αγορά ενός καινούργιου ποδηλάτου. Κάτι που θα είναι πιο μοντέρνο και φτιαγμένο για touring, όπως για παράδειγμα κάποια μοντέλα της Fuji. Αλλά η σκέψη ότι μετά θα πρέπει να το βάζω στο σάκο για να το παραδώσω στο αεροδρόμιο και μετά να αγωνιώ σε τι κατάσταση θα το παραλάβω από τον ιμάντα με έχει αποτρέψει. Με το παλιό μου GT αυτό το άγχος είναι πολύ μικρότερο.
    Τελευταία τροποποίηση από antsoar; 30/01/2020 στις 13:27.
    Travel, Grow, Share

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Και φτάνουμε στην έναρξη του ταξιδιού.

    Όσο πλησίαζαν οι μέρες τόσο συνέβαιναν πράγματα που έβαζαν το ταξίδι σε αμφισβήτηση. Έξτρα οικονομικές δυσκολίες, επαγγελματικές υποχρεώσεις που μεγάλωναν αντί να τελειώνουν, μια διάρρηξη στο μαγαζί (η δεύτερη σε έξη μήνες).
    Είχε φτάσει μια βδομάδα πριν την αναχώρηση και πραγματικά δεν ήξερα αν πρέπει να φύγω ή όχι.
    Το να φύγεις αφήνοντας πίσω σου σοβαρές υποχρεώσεις είναι ένα έρμα που κουβαλάς μαζί και κάποιες φορές κάνει το πετάλι σου πιο βαρύ.
    Από τη άλλη, η ζωή ανοίγει κάποια παράθυρα ευκαιρία για να κάνεις κάποια πράγματα. Δεν την ενδιαφέρει αν είσαι έτοιμος ή όχι. Σου λέει, τώρα στο δίνω "take it or leave it, that’s the deal!"

    Έτσι ξεκίνησα…

    Το πρωί έφτασα νωρίς στον προαστιακό για να είμαι σίγουρος. Ωστόσο την ώρα που έφτασε το τραίνο μαζεύτηκε πολύς κόσμος μπροστά μου και δεν θα χώραγα στο βαγόνι με το ποδήλατο. Κάνω λοιπών δεξιά να φτάσω την επόμενη πόρτα, αμέσως χτυπάει το κουδούνι ότι θα κλείσουν οι πόρτες. Είμαι σίγουρος ότι ο οδηγός με έβλεπε που προσπαθούσα να φτάσω την πόρτα με το φορτωμένο ποδήλατο και παρ’ όλα αυτά πατάει το κουμπί να τις κλείσει. Στο τελευταίο δευτερόλεπτο κατάφερα να βάλω την μπροστινή ρόδα ανάμεσα στις πόρτες για μην κλείσουν. Έτσι κατάφερα να φτάσω στην ώρα μου στο αεροδρόμιο.

    Τελικά μπορεί να έχεις σχεδιάσει τα πάντα και το ταξίδι σου να κινδυνεύσει να χαλάσει πριν καν ξεκινήσει.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190628_055641.jpg 
Προβολές:	228 
Μέγεθος:	83,0 KB 
ID:	414678
    Τελευταία τροποποίηση από antsoar; 30/01/2020 στις 13:27.
    Travel, Grow, Share

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Έτσι το παραδίνεις στο αεροδρόμιο...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190628_061723.jpg 
Προβολές:	238 
Μέγεθος:	82,3 KB 
ID:	414675

    και απλά εύχεσαι να το παραλάβεις ολόκληρο στον προορισμό

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190628_110837.jpg 
Προβολές:	236 
Μέγεθος:	72,8 KB 
ID:	414676
    Travel, Grow, Share

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Φτάνοντας εκεί έπρεπε να λύσω ένα σημαντικό πρόβλημα. Ο σάκος που βάζω το ποδήλατο έχει αρκετό όγκο και βάρος και θα ήταν χαζό να τον κουβαλάω μαζί μου σε όλη την διαδρομή. Στο προηγούμενο ταξίδι που ήταν κυκλικό με αρχή και τέλος στο Εδιμβούργο αυτό ήταν εύκολο.

    Τώρα είχα σκεφτεί να κλείσω ένα χόστελ στον τελικό προορισμό μου την Μπρατισλάβα και να συνεννοηθώ μαζί τους ώστε να τους ταχυδρομήσω τον σάκο μόλις φτάσω στο Μόναχο.
    Μπήκα λοιπόν σε ένα γραφείο ταχυμεταφορών που είχε εκεί στο αεροδρόμιο.
    Είχα ετοιμάσει και ως κλασικός Έλληνας την πατέντα μου κάνοντας τον σάκο δέμα με duct tape και κολλώντας επάνω χαρτί με την διεύθυνση του χόστελ. Ότι πρέπει δηλαδή δεματάκι για να φύγει με τα ΚΤΕΛ για το χωριό. Το είδε η Γερμανίδα και έφριξε. Μου έδωσε ένα μεγάλο τυποποιημένο χαρτόκουτο, που πλήρωσα 10 ευρώ, και επέμενε ότι αν δεν έχει διεύθυνση αποστολέα στην Γερμανία δεν μπορεί να το παραλάβει. Βρε καλή μου βρε χρυσή μου, τίποτα ανένδοτη. Ααα λέω στάσου, έχω την διεύθυνση του θείου μου... Μπαίνω στο google maps βρίσκω μια τυχαία διεύθυνση που να μην έχει 15 συλλαβές και έτοιμο το δέμα. Έτσι έκανα δουλειά.

    Γενικά σε όλο το ταξίδι αντιμετώπισα δυο συμπεριφορές. Όταν μίλαγες με κόσμο έξω ήταν ευγενικοί και πρόθυμοι, όταν όμως είχε να κάνει με οποιαδήποτε συναλλαγή, από το πιο απλό όπως να πάρεις ένα καφέ, γίνονταν στυφοί στα όρια της αγένειας. Ήταν σαν να τους ενοχλούσε που δεν ήξερες πως δουλεύει το σύστημά τους, σαν να τους έβαζες σε μεγάλο κόπο να σου δείξουν κάτι που θα έπρεπε υποχρεωτικά να ξέρεις.

    Δεν ξέρω, μπορεί και να τους παρεξήγησα αλλά αυτή την αίσθηση αποκόμισα.




    Από επαγγελματική διαστροφή το μάτι μου έπεφτε σε όλα τα καφέ καθ όλη την διάρκεια του ταξιδιού. Πρέπει να πω πως είμαστε καλύτεροι στο θέμα του καφέ τα τελευταία χρόνια από αυτούς.

    Αεροδρόμιο Μονάχου
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190628_120535.jpg 
Προβολές:	237 
Μέγεθος:	62,3 KB 
ID:	414677
    Travel, Grow, Share

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Από το Μόναχο άλλαξα τρία τρένα μέχρι το Zell am see. Μια πολύ όμορφη ορεινή περιοχή της Αυστρίας με μια λίμνη στα 750μ υψόμετρο. Κανονικά θα έφτανα νωρίς αλλάζοντας μόνο δυο ώστε να προλάβω να ανέβω την ίδια μέρα στους καταρράκτες στο Krimml. Από ότι είχα διαβάσει πρέπει να είναι πραγματικά πολύ εντυπωσιακοί.

    Δυστυχώς μια μικρή καθυστέρηση στο ένα δρομολόγιο και μια λάθος συνεννόηση οδήγησαν στο να φτάσω πολύ αργά για να ανέβω επάνω.
    Κάτι δεν με ήθελε με τα τραίνα σε αυτό το ταξίδι

    Το να τραβολογάς ένα ποδήλατο με τα μπαγκάζια του σε αεροπλάνα, τρένα και άλλες συγκοινωνίες είναι σκέτη ταλαιπωρία. Είναι ένας άβολος όγκος που δεν έχει φτιαχτεί για κάτι τέτοιο. Ανυπομονούσα να βγω στο δρόμο. Έτσι αποφάσισα να μην χάσω την αυριανή μέρα μόνο για να δω τους καταρράκτες, αλλά να στήσω το σκοινάκι μου σε κάποιο κάμπινγ στο Zell am see και την επομένη να ξεκινήσω επιτέλους την διαδρομή.

    Η αλήθεια είναι ότι εξαρχής δεν είχα σκοπό να ασχοληθώ με αξιοθέατα και ατραξιόν. Αυτό που είχα έρθει να απολαύσω περισσότερο ήταν η ίδια η διαδρομή, και οι μικρές και μεγάλες πόλεις απ’ όπου θα περνούσα. Νομίζω πως το αποτέλεσμα δικαίωσε την επιλογή μου.

    Βαγόνι για ποδήλατα!!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190628_175008.jpg 
Προβολές:	226 
Μέγεθος:	60,8 KB 
ID:	414679

    Βραδινό στο όμορφο κάμπινγκ στο Zell Am See.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190628_205912.jpg 
Προβολές:	224 
Μέγεθος:	67,3 KB 
ID:	414680
    Travel, Grow, Share

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Το επόμενο πρωί ξεκίνησα να βγω στο δρόμο.

    Για μένα αυτή είναι μια από τις πιο όμορφες στιγμές της ημέρας. Το πρωινό τελετουργικό για το πακετάρισμα και φόρτωμα του ποδηλάτου. Το γεγονός ότι ξεκινάς γεμάτος ενέργεια για να κάνεις χιλιόμετρα, και η αίσθηση της ελευθερίας που νιώθεις όντας αυτόνομος, έχοντας ότι χρειάζεσαι επάνω στο αγαπημένο σου ποδήλατο.

    Εξάλλου νομίζω πως αυτή ακριβώς η αίσθηση ελευθερίας και αυτονομίας είναι κάτι που συγκινεί όλους τους ποδηλάτες.


    Εικόνες από το δρόμο...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190629_104455.jpg 
Προβολές:	213 
Μέγεθος:	91,9 KB 
ID:	414688


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190629_111122.jpg 
Προβολές:	214 
Μέγεθος:	102,2 KB 
ID:	414689


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190629_121619.jpg 
Προβολές:	212 
Μέγεθος:	95,5 KB 
ID:	414690
    Travel, Grow, Share

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Στην Αυστρία βρέθηκα τις μέρες του μεγάλου καύσωνα που χτύπησε φέτος την κεντρική Ευρώπη. Ευτυχώς ήταν προς το τέλος του και έτσι με ταλαιπώρησε μόνο τις πρώτες τρεις μέρες. Κατάλαβα όμως γιατί είναι τόσο πρόβλημα για αυτούς θερμοκρασίες που εμείς έχουμε συνηθίσει.
    Απλά δεν ξέρουν τι να κάνουν, όπως δεν ξέρουμε εμείς τι να κάνουμε μόλις πέσει λίγο χιονάκι στην Αθήνα.

    Αιρκοντίσιον υπάρχουν σε ελάχιστα καταστήματα, ούτε στα χόστελ δεν είχαν.
    Φτάνοντας στο Σάλτσμπουργκ είχα λιώσει από τη ζέστη. Σε μια πλατεία δίπλα στον κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό βλέπω burger king, όαση λέω από μέσα μου. Κλειδώνω το ποδήλατο απ’ έξω και πάω να μπω. Είμαι κάθιδρος και περιμένω αυτό το σοκ δροσιάς που έχουμε συνηθίσει εδώ όποτε μπαίνουμε σε μαγαζί το καλοκαίρι με την ζέστη.
    Η απογοήτευση που ένιωσα ανακαλύπτοντας ότι μέσα είχε ακόμα περισσότερη ζέστη από έξω δεν περιγράφεται.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190630_112738.jpg 
Προβολές:	211 
Μέγεθος:	102,5 KB 
ID:	414691


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190630_115054.jpg 
Προβολές:	211 
Μέγεθος:	102,9 KB 
ID:	414692
    Travel, Grow, Share

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Το ότι είχα μαζί μου το σκοινάκι μου έδινε μεγάλη ελευθερία.
    Μια βραδιά το έστησα σε ένα χωράφι σε μια καβάτζα δίπλα δρόμο. Είχα κουραστεί και ήμουν μακριά από κάποιο κάμπινγκ.

    Ήταν ακόμα η αρχή του ταξιδιού και δεν ήθελα να ζοριστώ πολύ, είχα πάρει το μάθημα μου δύσκολα από το πρώτο ταξίδι όσον αφορά την διαχείριση της αντοχής.

    Ποδηλατούσα και κοίταζα δεξιά μου για κατάλληλο μέρος που να μην φαίνεται από το δρόμο. Η λύση βρέθηκε πίσω από ένα εστιατόριο στη μέση του πουθενά. Ρώτησα τους ιδιοκτήτες αν μπορούσα να στήσω για το βράδυ σε ένα χωράφι στην πίσω πλευρά και δεν είχαν αντίρρηση. Είχαν και πολύ ωραίο σνίτσελ έτσι έλυσα δυο προβλήματα με την μια.


    Πολυτελής κατοικία άνευ ΕΝΦΙΑ
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190630_084626.jpg 
Προβολές:	210 
Μέγεθος:	103,7 KB 
ID:	414693

    Το εστιατόριο με το ωραίο σνίτσελ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190630_084651.jpg 
Προβολές:	211 
Μέγεθος:	99,3 KB 
ID:	414694
    Travel, Grow, Share

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Από το Σάλτσμπουργκ και μετά η διαδρομή ακολουθεί τις όχθες του Δούναβη.

    Είχα διαβάσει ότι αυτό είναι το πιο πολυσύχναστο κομμάτι τις διαδρομής και ότι τους καλοκαιρινούς μήνες γίνεται χαμός από ποδηλάτες. Είχα λοιπόν στο μυαλό μου την ελληνική πραγματικότητα όπου στους λιγοστούς ποδηλατόδρομους μια καλή μέρα μπορεί να είμαστε ο ένας πάνω στον άλλο.

    Δεν είχα ιδέα όμως τι εννοούν εκεί ποδηλατόδρομο.


    Τι να πω ρε παιδιά, αν κάποιος ασχολείται έστω και λίγο σοβαρά με το ποδήλατο πρέπει να επισκεφτεί μια φορά αυτή τη χώρα.
    Κατ’ αρχήν όταν λένε ποδηλατόδρομο μην πάει το μυαλό σας σε ότι έχουμε εδώ. Υπήρχαν σημεία που χώραγαν δυο νταλίκες να περάσουν σε φάρδος. Μιλάμε για χιλιόμετρα για χιλιόμετρα αποκλειστικής διαδρομής. Ολόκληρο δίκτυο με καλή σήμανση, υπόγειες διαβάσει με φωτισμό!

    Σκεφτείτε ότι από τα 800χλμ που διένυσα ήταν ζήτημα αν τα 10 από αυτά ήταν σε δημόσιο δρόμο. Όλα τα υπόλοιπα ήταν σε ποδηλατική διαδρομή που κάποιες φορές ήταν τόσο απομονωμένη, δίπλα σε ποτάμια και μέσα σε δάση που δεν άκουγες καν αυτοκίνητα.



    Τι να σας πω, κόντεψα να γυρίσω με κατάθλιψη στην Ελλάδα


    Συνωστισμός στριμωξίδι τι να λέμε τώρα :P
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190630_134018.jpg 
Προβολές:	203 
Μέγεθος:	47,5 KB 
ID:	414695

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190630_135530.jpg 
Προβολές:	202 
Μέγεθος:	58,0 KB 
ID:	414696

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190702_112155.jpg 
Προβολές:	204 
Μέγεθος:	85,7 KB 
ID:	414697
    Travel, Grow, Share

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Φτάνοντας Σάλτζμπουργκ...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190630_141313.jpg 
Προβολές:	196 
Μέγεθος:	72,4 KB 
ID:	414698

    Πραγματικά πολύ όμορφη πόλη!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190630_205829.jpg 
Προβολές:	196 
Μέγεθος:	101,2 KB 
ID:	414699


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190630_205646.jpg 
Προβολές:	195 
Μέγεθος:	50,7 KB 
ID:	414700
    Travel, Grow, Share

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Εικόνες...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190630_212730.jpg 
Προβολές:	192 
Μέγεθος:	71,2 KB 
ID:	414701


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190630_212343.jpg 
Προβολές:	193 
Μέγεθος:	85,1 KB 
ID:	414702


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190630_210917.jpg 
Προβολές:	192 
Μέγεθος:	66,7 KB 
ID:	414703
    Travel, Grow, Share

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Το χόστελ που έμεινα εκεί ήταν πολύ καλό, ωστόσο δεν μπόρεσα να το ευχαριστηθώ. Δεν είχε αιρκοντίσιον και έβρασα όλη νύχτα από τη ζέστη.
    Τον πόνο μου απάλυνε το γεγονός πως δυο πιτσιρίκες που κοιμόταν στο δίπλα κρεβάτι ζεσταίνονταν επίσης πολύ και έτσι μείναν με τα εσώρουχα χαρίζοντας άφθονο θέαμα σε όλο το θάλαμο!!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190630_154451.jpg 
Προβολές:	192 
Μέγεθος:	50,2 KB 
ID:	414704
    Travel, Grow, Share

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Με τα πόδια από την Αυστρία στην Κων/πολη
    από jimmis5 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2010, 14:21
  2. Δεν την πλενω με τιποτα
    από EKEINOS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2005, 15:00
  3. Από την ΣΥΡΟ με αγάπη...
    από powerphot στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2005, 19:10
  4. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2004, 14:18
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2004, 19:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF