Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Dainese πλατες

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275

    Dainese πλατες

    Γεια σας παιδια εχω ενα μπουφαν μηχανής dainese air flux d1(https://www.skroutz.gr/s/9004706/Dai...High-Rise.html) κ θελω να αγορασω προστασια πλατης και εχω χαθει λίγο. Οι πλατες π βρισκω ειναι αυτες:

    1) https://www.ridersmarket.gr/exoplism...-g2-p-875.html

    2)https://www.gasmoto.gr/product/175/d...nRhZ3MiOiIifV0

    3)https://motokinisi.gr/gr/prostasia-p...nRhZ3MiOiIifV0

    4)https://www.motoexpert.gr/el/dainese...nRhZ3MiOiIifV0

    Αρχικα θελω να ρωτησω πως μπορω να καταλαβω αν ταιριαζουν με το μπουφαν μου. Επισης εχω ύψος 1.88 και αν έχω καταλάβει καλα τα g1-g2-g3 ειναι αναλογα το ύψος (γραψτε μ αν κανω λαθος). Μπορείτε να μ εξηγήσετε καποιος που το εχει ψαξει ποια είναι καλύτερη και ποιο ασφαλής? Εγω κλεινω προς την Pro speed(η οποία δεν γράφει d1 με αποτέλεσμα να μην ξερω αν ταιριαζει με το μπουφαν μ) και η επομενη ειναι η proarmor.
    Ευχαριστώ πολύ οσους με βοηθησουν.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Κάνε έναν κόπο να πας σε κάποιο από τα καταστήματα αυτά να τις δεις από κοντά και να τσεκάρεις αν ταιριάζουν με το μπουφάν σου, αφού πρώτα πάρεις ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις για τη διαθεσιμότητα.Έχω αγοράσει προ 1 έτους τη δεύτερη από αυτές που έχεις postάρει και την έχω προσαρμόσει σε Dainese Gator size 52...προσπάθησα να βρω άκρη μέσω διαδικτύου για να μην τρέχω σε μαγαζιά αλλά επειδή ήθελα να δω από κοντά αν μου κάθεται καλά ως μέγεθος, πήγα από megastockbazaar και το αγόρασα επιτόπου.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Κάνε έναν κόπο να πας σε κάποιο από τα καταστήματα αυτά να τις δεις από κοντά και να τσεκάρεις αν ταιριάζουν με το μπουφάν σου, αφού πρώτα πάρεις ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις για τη διαθεσιμότητα.Έχω αγοράσει προ 1 έτους τη δεύτερη από αυτές που έχεις postάρει και την έχω προσαρμόσει σε Dainese Gator size 52...προσπάθησα να βρω άκρη μέσω διαδικτύου για να μην τρέχω σε μαγαζιά αλλά επειδή ήθελα να δω από κοντά αν μου κάθεται καλά ως μέγεθος, πήγα από megastockbazaar και το αγόρασα επιτόπου.
    Δυστυχως αυτο δεν ειναι εφικτό καθως βρισκομαι σε νησί αλλιως θα ηταν το πρωτο πράγμα που θα έκανα

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Καταλαβαίνω.Τότε μίλα στο τηλέφωνο με το κατάστημα, πες τους ποιο μοντέλο και ποιο μέγεθος jacket φοράς και θα σε κατατοπίσουν εκείνοι ποιο σου ταιριάζει. Στην τελική, παραγγέλνεις δύο μεγέθη ή δύο μοντέλα και επιστρέφεις αυτό που δε θέλεις
    Για το ύψος σου πάντως άρα και για το μέγεθος του jacket σου, παίρνεις το μεγαλύτερο εκ των δύο(ή εκ των τριών) μεγεθών.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Θα παρω σιγουρα τηλέφωνο για να δω τι ταιριάζει στπουφαν μ πριν παραγγειλω αλλα αν μπορουσε κάποιος να μ απαντησει κ το οως τα πάει σε θεμα ασφάλειας η καφε προστασία πλατης θα ηταν μεγάλη βοήθεια.

  6. #6
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Μπες εδω κ διαβασε τι κ πως...Θα καταλαβεις ποια πλατη ειναι για το μεγεθος σου.
    Ride(s) the wind of change...

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Καλησπέρα παιδιά μιλησα με καταστημα και με κατατοπισε σε οτι αφορα τα νούμερα. Εγω εκλεινα προς την prospeed g3 π μ φαίνεται ποιο ασφαλες απο τις φωτογραφίες. Ο μαγαζατορας μ πρότεινε όμως καλύτερα την wave D1 G2 για καλοκαιρινό μπουφάν και επισης μ λεει οτι δεν εχουν διαφορα στην ασφάλεια. Η διαφορα στην τιμη ειναι 5€ οποτε ειναι αμελητέα. Εσεις τι προτείνεται να παω σε αυτη π μ φαίνεται ποιο ασφαλής ή σε αυτη π μ προτειναν απο το μαγαζί. Επισης πολυ σπανια θα οδηγαω μοτοσυκλέτα χειμωνα μονο στις περιπτώσεις που θα εχει πολυ καλο καιρο και φοροντας το καλοκαιρινο μπουφαν κ ενα ακομα απο πανω θα την παλεύω τοτε μονο θα κανω καποια μικρή βόλτα. Η μετακίνηση μ θα ειναι κυρίως Απρίλιο με Οκτώβρη.

  8. #8
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Και εγώ έτσι νομίζω ,πως αφού είναι σε επίπεδο 2 και οι δύο προσφέρουν καλό επίπεδο προστασίας.
    Το καλοκαίρι στoν δρόμο δεν έχεις πρόβλημα ,στατικά όμως ή με λίγα στην κίνηση ''κολλάει'' στην πλάτη και την νιώθεις όσο αεριζόμενο και να είναι το μπουφάν και η προστασία.
    Από την δικιά μου εμπειρία τουλάχιστον με καλοκαιρινό μπουφάν και πλάτη Revit seesoft.
    porca miseria.

  9. #9
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    ...Επισης πολυ σπανια θα οδηγαω μοτοσυκλέτα χειμωνα μονο στις περιπτώσεις που θα εχει πολυ καλο καιρο και φοροντας το καλοκαιρινο μπουφαν κ ενα ακομα απο πανω θα την παλεύω τοτε μονο θα κανω καποια μικρή βόλτα. Η μετακίνηση μ θα ειναι κυρίως Απρίλιο με Οκτώβρη.
    Να ο σωστός ο άνθρωπος. Που μου θέλουν βόλτα στα Λουτράκια αύριο με -1°C.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Παρόμοια θέματα

  1. Κανα Dainese Παντελονι?
    από iliaskorn στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2005, 22:13
  2. Μπουφαν Dainese
    από TNASTOS στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2005, 14:54
  3. Γνησιο Dainese...
    από GyPsy στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 14:26
  4. Dainese D-Axial 44 Μποτες
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2005, 19:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF