Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 40

Θέμα: Ktm950-990 adv

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παιδιά συγγνώμη που θα το πω αλλά πρώτη φορά άκουσα κάποιος να ζητάει 950 κ 990 για Ταξίδια και να του λένε να πάρει κάτι άλλο.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #17
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.975
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Παιδιά συγγνώμη που θα το πω αλλά πρώτη φορά άκουσα κάποιος να ζητάει 950 κ 990 για Ταξίδια και να του λένε να πάρει κάτι άλλο.
    Τι περίεργο σου φαίνεται σε αυτό;

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stavrouliasp Προβολή μηνύματος
    Τι περίεργο σου φαίνεται σε αυτό;
    Άν δε προτείνετε το μηχανάκι αυτό για ταξίδια τότε ποιό?Το μηχανάκι αυτό άλλαξε τη σημασία τού ταξιδιού. Πάει σε όλα τα τερέν, δικαβαλο, φορτώνετε, ακούραστο, ταξιδεύει ασταμάτητα με ότι ταχύτητα γουστάρει ο οδηγός. Δεν το είχα ποτέ ούτε ποτέ το έχω οδηγήσει αλλά έχω διαβάσει τόνους ταξιδιωτικά και αναφορές ώς προς αυτό...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #19
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Παιδιά συγγνώμη που θα το πω αλλά πρώτη φορά άκουσα κάποιος να ζητάει 950 κ 990 για Ταξίδια και να του λένε να πάρει κάτι άλλο.
    Φορτωνονται καλα και ειναι ανετα, αλλα ειναι μηχανακια που κοστιζουν αν γραφεις χιλιομετρα. Επισης, αν δε πιανουν τα χερια σου αντε βρες μηχανικο που να ασχοληθει να λυσει για σενα με οικονομικο τροπο τις ιδιοσυγκρασιες που εχουν. Και εχουν αρκετες. Συγκρινε τωρα ενα τετοιο με ενα πχ fjr η bandit η ακομα και vstrom.

    Η οδηγικη απολαυση ερχεται δευτερη οταν θες χιλιομετροφαγο 'on a budget'.

  5. #20
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	πασο.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	55,7 KB 
ID:	415056
    ναι μωρε,δεν ταξιδευουν,δεν πανε εξωτερικα,τιποτα αλλο...στο τελος θα τρελαθουμε
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  6. #21
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.057
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	πασο.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	55,7 KB 
ID:	415056
    ναι μωρε,δεν ταξιδευουν,δεν πανε εξωτερικα,τιποτα αλλο...στο τελος θα τρελαθουμε
    φυσικα και τα κανουν ολα οπως λες,ΑΛΛΑ ΟΧΙ με την οικονομια κλιμακος που ζητησε αυτος που ανοιξε την συζητηση,και οπως ειπε ο απο πανω.βεβαια καλον θα ειναι να μας πεις και συ την γνωμη σου αφου το εχεις στην κατοχη σου , αν εχεις κανει μεγαλα ταξιδια,τι ακριβως στοιχιζει,και αν εχει παρουσιασει κατι. θα βοηθουσε νομιζω,γιατι ολοι οι αλλοι μιλαμε περισσοτερο θεωρητικα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #22
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.057
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iordanis87 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση! Το μπάτζετ είναι στα 5-6 χιλιάρικα. Μου αρέσει η όρθια θέση, επίσης μαρέσει το χώμα και το στήσιμο on off, και το συγκεκριμένο μηχανακι μ αρέσει πολύ. Απλά επειδή δεν παίζει οικονομική άνεση, δε θα μπορούσα να υποστηρίξω κάτι που ζητάει συνεχώς. Επίσης θα θελα να νιώθω ήρεμος ότι δε θα μείνω στη μέση του πουθενά σ ένα ταξίδι Αφρική, Ευρώπη
    παρε αυτο

    https://www.car.gr/10846359-suzuki-gsf-1250-bandit

    με τα ρεστα που θα σου μεινουν βαλτου ενα τριβαλιτσο και καλυτερες αναρτησεις μπρος-πισω,και
    ΕΦΥΓΕΣ
    .

    Και ασε τους αλλους να λενε.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #23
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.975
    Με 2 990 στην κατοχή μου μέχρι σήμερα, στα ταξίδια μου έξω ένιωθα τη μεγαλύτερη ανασφάλεια μαζί τους από ότι με τα υπόλοιπα μηχανάκια που έχω ταξιδέψει. Επίσης πλήρωνα και τα περισσότερα στις βενζίνες.

    Τα 950-990 έχουν πολλά προτερήματα αλλά δεν πρόκειται να φανούν σε ένα ταξίδι στο εξωτερικό. Για μέσα Ελλάδα να πάμε στο βουνό και στο καπάκι στρίψιμο στο Δομοκό ναι.

  9. #24
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stavrouliasp Προβολή μηνύματος
    Με 2 990 στην κατοχή μου μέχρι σήμερα, στα ταξίδια μου έξω ένιωθα τη μεγαλύτερη ανασφάλεια μαζί τους από ότι με τα υπόλοιπα μηχανάκια που έχω ταξιδέψει. Επίσης πλήρωνα και τα περισσότερα στις βενζίνες.

    Τα 950-990 έχουν πολλά προτερήματα αλλά δεν πρόκειται να φανούν σε ένα ταξίδι στο εξωτερικό. Για μέσα Ελλάδα να πάμε στο βουνό και στο καπάκι στρίψιμο στο Δομοκό ναι.
    τι εννοεις ανασφαλεια?


    σερι το εχω φερει απο νις σερβιας-λεωνιδιο,δικαβαλο με πλαινες..ουδεμια ανασφαλεια
    οπως και που ειχα παει νουρμπουρινγκ για sbk.....
    οπως και τοσοι αλλοι που εχουν παει βορειο ακρωτηριο κτλπ
    το μηχανακι αφου λετε για καταναλώση μεχρις τις 5000 στροφες που εχει ακριβως 138 χλμ καιει ενα ταλιρο,μια χαρα οικονομικη οδηγηση για δικαβαλη βολτα μακρυνη εως πολυ μακρυνη..
    μελανο σημειο ειναι η τρομπα συμπλεκτη κατω που λυνεται με ενα κατοσταρικο
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  10. #25
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.975
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    τι εννοεις ανασφαλεια?
    Εννοώ τα εξής.

    Καταρχήν την κατανάλωση που λες εγώ δεν την είδα ποτέ και ας είχα πάρει το πρώτο 990 καινούριο. Είδα καταναλώσεις που στα πολλά χιλιόμετρα με προβληματιζαν.

    Επισης, μου είχαν βγάλει τόσα προβλήματα στην καθημερινότητα (με είχαν αφαιμαξει πραγματικά) οπότε λογικό ήταν όταν έβγαινα με αυτά έξω να αισθάνομαι ανασφάλεια. Και όχι άδικα από ότι φάνηκε μια που σε ένα ταξίδι μου στις Άλπεις το ένα ktm άρχισε να σβήνει στις αλλαγές ταχυτήτων (πρόβλημα που δεν λύθηκε μέχρι που μου το έκλεψαν, γιατί κανένας μάστορας από τους 2-3 που πηγα δεν βρήκε τι ήταν), στην Γεωργία μου ξέρασε τα λάδια του αμορτισέρ και στην Αρμενία στα 3200 μέχρι και την επιστροφή Ελλάδα έκανα εξαερωσεις στα φρένα μπρος πισω και ας είχα βάλει Oberon.

    Το τι μου είχαν βγάλει από ζημιές στην Ελλάδα πραγματικά δεν θέλω να το συζητήσω γιατί ακόμη πονάει η τσέπη μου.

    Αν μου έδιναν αυτή τη στιγμή ένα από τα ktm που είχα (σημείωση. Το ktm που μου κλέψανε, μόλις το βρήκε η αστυνομία) ή το varadero που έχω τωρα για ένα ταξίδι εξωτερικό, θα διάλεγα σίγουρα το ντερο.
    Τελευταία τροποποίηση από stavrouliasp; 10/02/2020 στις 09:53.

  11. #26
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    μελανο σημειο ειναι η τρομπα συμπλεκτη κατω που λυνεται με ενα κατοσταρικο
    Σοβαρα τωρα, αυτο βρηκες να πεις μονο? Βαριεμαι να γραφω για τα μελανα σημεια του. Επισης δεν κρινεις απο το δικο σου μηχανακι μονο για να βγαλεις συμπερασμα για ενα μοντελο. Ειναι γ@μω τα μηχανακια απο πολλες αποψεις, αλλα ΟΧΙ γι αυτον που θελει να την βγαλει οικονομικα γραφοντας χιλιομετρα.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    παρε αυτο

    https://www.car.gr/10846359-suzuki-gsf-1250-bandit

    με τα ρεστα που θα σου μεινουν βαλτου ενα τριβαλιτσο και καλυτερες αναρτησεις μπρος-πισω,και
    ΕΦΥΓΕΣ
    .

    Και ασε τους αλλους να λενε.
    Αυτό πάει χώμα?Είναι στημένο Ον οφ?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #28
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.057
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Αυτό πάει χώμα?Είναι στημένο Ον οφ?
    Οχι βεβαιως,αλλα για ταξιδι μεγαλο ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ,και για να μην το γυρισεις σε ΓΛΩΣΣΟΦΙΛΑ με τις ΟΔΙΚΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ειναι αριστο..Και πολλα κυβικα ,και μεγιστη ροπη απο 3000 στροφες,πολυ βασικο για ταξιδι φορτωμενος.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Παιδιά συγγνώμη που θα το πω αλλά πρώτη φορά άκουσα κάποιος να ζητάει 950 κ 990 για Ταξίδια και να του λένε να πάρει κάτι άλλο.
    παρακαλώ
    όταν ήμουν μικρός ήθελα καθαρόαιμο.
    Όλοι μου είπαν να μην το πάρω.
    Φυσικά τους έγραψα στα @@ μου
    για να καταλάβω ένα χρόνο μετά
    γιατί μου το έλεγαν

  15. #30
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    γενικα το μηχανακι, εχει αρκετα θεματακια μικρα κυριως, τα οποια πρεπει ο ιδιοκτητης να αφιερωσει προσωπικο χρονο για να τα μαζεψει...η ΚΤΜ δυστυχως εβγαλε ενα απο τα καλυτερα μηχανακια ΕΒΕΡ, και μια απο τις καλυτερες πλατφορες εβερ σο φαρ, αλλα τελειωμενα στο 95%, το υπολοιπο 5% ειναι το σπασαρχιδικο που πρεπει να φτιαξει ο επομενος...

    αν γενικα ασχολεισαι με τα μηχανακια σου και πιανουν τα χερια σου, και το απολαμβανεις το κατσαβιδιασμα, τοτε ναι, ειναι καλη επιλογη, και μολις μαζεψεις τα χουγια του θα δουλευει απροβληματιστα και θα ειναι και πιστολι. Αν οχι, μαλλον θα βλασφημισεις, και επισης να σκεφτεις οτι τα περισσοτερα μηχανακια αυτη τη στιγμη στα μεταχειρισμενα ειναι αρκετα ρημαδια και περα απο τα ειδικα μαζεματα που θα θελει το μηχανακι, θα πρεπει να κανεις και τα γενικα μαζεματα, που θα απαιτει το καθε παρταλι μηχανακι της αγορας...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. neos hartis se 990 adv efi
    από newdawnfades στο forum KTM
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2007, 11:35
  2. Pirelli Scorpion για 950/990 Adv 3 ΕΥΡΩ !
    από Nik0s στο forum KTM
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2007, 22:45
  3. 990 Adv
    από sas στο forum KTM
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 19:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF