Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 37 από 37

Θέμα: Ξερει κανεις που πουλιεται αυτο -- > ROMET

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.468
    Πάντως, τα ohvale τα γνωρίζω αλλά δεν είναι φθηνά...
    Επίσης θα προτιμούσα να δω επιλογές σε sm για να χωράω κάπως καλύτερα!

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Πριν ενα χρονο ακριβως ειχα κανει μια σχετικα σοβαρη αναζητηση για το θεμα pit bike. Ετυχε να εχω και ενα γνωστο που ειχε κανει προσφατα αγορα οποτε εκμεταλλευτηκα και την δικια του ερευνα αγορας. Αυτα που μπορω να σου πω, για την ελληνικη αγορα δυο οι βασικες επιλογες. Kayo MiniGP και IMR. Μιλαμε για μηχανακια που πουλιουνται εδω και θα βρεις και την αντιστοιχη υποστηριξη.

    1) Kayo MiniGP. Εχει δουλευτει αρκετα Ελλαδα και ακουγονται καλα πραγματα. Ο φιλος το ειχε αγορασει απο τον Τσεσμελη και ηταν ευχαριστημενος. Λάστιχα θα χρειαστει να αλλαχτουν σχετικα αμεσα, γραναζωμα, ουρα μακρυτερη για να χωρας και ισως μια τρομπα φρενου+τακακια.
    2) IMR. Εδω οι πληροφοριες ειναι απο ανθρωπο που κατεβαινε και σε αγωνες μ'αυτο. Εμπορος ειναι ο Φασουλακης. Μετατροπες που θα χρειαστουν: σκληροτερα ελατηρια στην κεφαλη στις βαλβιδες, ενα 28αρι καρμπυρατερ, να καταργησεις τη μανιβελα γιατι σπανε τα καρτερ απο τις μανιβελιες. Επισης δε θελει αποτομα κατεβασματα γιατι εχει ευαισθησια το βολαν.

    Για ψηλοτερους αναβατες το IMR ειναι προτιμοτερο. Εχω καθησει πανω και η κατασταση παλευεται. Το Kayo πρεπει να ειναι πιο στριμωγμενο. Δεν πρεπει να ειναι και τερας αξιοπιστιας το ΙΜR, αλλα απο την αλλη ειναι με διαφορα το πιο διαδεδομενο στη χωρα οποτε θα βρισκεις σχετικα ευκολα ο,τι χρειαστεις καθως και μηχανικους που να τα γνωριζουν (ειχα βρει εξειδικευμενο συνεργειο ακομα και στη Θεσσαλονικη). Για προπονηση Αφιδνες και Ασπροπυργο. Αν θυμαμαι καλα Ασπροπυργο κανει και μαθηματα καποιος πρωην αγωνιζομενος (μου διαφευγει το ονομα).

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Πριν ενα χρονο ακριβως ειχα κανει μια σχετικα σοβαρη αναζητηση για το θεμα pit bike. Ετυχε να εχω και ενα γνωστο που ειχε κανει προσφατα αγορα οποτε εκμεταλλευτηκα και την δικια του ερευνα αγορας. Αυτα που μπορω να σου πω, για την ελληνικη αγορα δυο οι βασικες επιλογες. Kayo MiniGP και IMR. Μιλαμε για μηχανακια που πουλιουνται εδω και θα βρεις και την αντιστοιχη υποστηριξη.

    1) Kayo MiniGP. Εχει δουλευτει αρκετα Ελλαδα και ακουγονται καλα πραγματα. Ο φιλος το ειχε αγορασει απο τον Τσεσμελη και ηταν ευχαριστημενος. Λάστιχα θα χρειαστει να αλλαχτουν σχετικα αμεσα, γραναζωμα, ουρα μακρυτερη για να χωρας και ισως μια τρομπα φρενου+τακακια.
    2) IMR. Εδω οι πληροφοριες ειναι απο ανθρωπο που κατεβαινε και σε αγωνες μ'αυτο. Εμπορος ειναι ο Φασουλακης. Μετατροπες που θα χρειαστουν: σκληροτερα ελατηρια στην κεφαλη στις βαλβιδες, ενα 28αρι καρμπυρατερ, να καταργησεις τη μανιβελα γιατι σπανε τα καρτερ απο τις μανιβελιες. Επισης δε θελει αποτομα κατεβασματα γιατι εχει ευαισθησια το βολαν.

    Για ψηλοτερους αναβατες το IMR ειναι προτιμοτερο. Εχω καθησει πανω και η κατασταση παλευεται. Το Kayo πρεπει να ειναι πιο στριμωγμενο. Δεν πρεπει να ειναι και τερας αξιοπιστιας το ΙΜR, αλλα απο την αλλη ειναι με διαφορα το πιο διαδεδομενο στη χωρα οποτε θα βρισκεις σχετικα ευκολα ο,τι χρειαστεις καθως και μηχανικους που να τα γνωριζουν (ειχα βρει εξειδικευμενο συνεργειο ακομα και στη Θεσσαλονικη). Για προπονηση Αφιδνες και Ασπροπυργο. Αν θυμαμαι καλα Ασπροπυργο κανει και μαθηματα καποιος πρωην αγωνιζομενος (μου διαφευγει το ονομα).
    Ωραίος!
    Θα πρέπει να πεταχτώ από εκεί να ρωτήσω, το ψιλοψάχνω μπας και τσιμπήσω κανένα, βέβαια θα προτιμούσα μτχ για να είναι πιο οικονομικό. Άλλες μάρκες που παίζουν να μην ασχοληθώ? Θεωρητικά, η ευκολία στην πρόσβαση σε πιστάκια και το μικρό κόστος χρήσης το κάνει μια ωραία εναλλακτική για λίγο ξεκ@υλωμα μια φορά το μήνα. Εσύ τελικά γιατί δεν προχώρησες?
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Σχετικα με τις αλλες μαρκες προσωπικα με φοβισε το να μπλεξω με κατι που δεν ειναι ευρεως διαδεδομενο και δε θα εχει την αναλογη υποστηριξη. Τωρα αν πιανουν τα χερια σου μπορεις να φερεις και κατι απο Ιταλια ας πουμε (πινακιδες δεν εχει, ακομα και απο ebay το παιρνεις) και να παραγγελνεις ο,τι θες απο εξω. Δεν ξερω, εμενα μου φαινεται εξτρα εμποδιο χωρις λογο. Ψαξ'το αν θες εσυ.

    Ειναι πολυ καλη φαση παντως, εχω δει παιδια στο Ρυσιο με IMR και τους ζηλευα. Εγω δεν προχωρησα κυριως λογω ελλειψης παρεας. Τα pit bikes μπαινουν στην πιστα μονο με αλλα pit bikes και δεν εχω κανεναν φιλο που να εχει κατι αναλογο. Αυτη ηταν και η εμπειρια του γνωστου μου να σου πω. Οτι τελικα δεν μπαινει τοσο οσο φανταζοταν γιατι δεν εχει παρεα.

    ΥΓ: Ο αγωνιζομενος που θυμομουν οτι κανει μαθηματα Ασπροπυργο ειναι ο Μπουστας τελικα.

  5. #35
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2020
    Μηνύματα
    98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    ???

    παρουσιάζομαι , παρουσιάζεται ,παρουσιάζετε ,παρουσιάζατε, θά παρουσιάσετε, θά παρουσιάζετε
    είναι εξίσου σωστά. πριν πας να το παίξεις έξυπνος διάβασε.
    Παρόλο που και ο φίλος λάθος έχει χρησιμοποιήσει το αι ή το ε στο τέλος της λέξης δεν είναι εξίσου σωστά όπως λες. Το παρουσιάζεται (με αι) σημαίνει ότι αυτό παρουσιάζεται ως κάτι.
    Αν το βάλεις με ε στο τέλος τότε σημαίνει εσείς το παρουσιάζετε.
    Δεν ξέρω αν με πιάνεις είναι κλασικό λάθος που κάνουν όλοι στα ελληνικά.

    Άλλο παράδειγμα. Μας παρουσιάζεται μια ευκαιρία. (Δηλαδή μας εμφανίζεται μια ευκαιρία.)
    Αν πεις μας παρουσιάζετε μια ευκαιρία. Σημαίνει εσείς μας παρουσιάζετε μια ευκαιρία.

    Ελπίζω να βοήθησα.

  6. #36
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2020
    Μηνύματα
    98
    Ούψ. Τώρα ειδα ότι το είχατε συζητήσει. Σορυ

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Ωραίος!
    Θα πρέπει να πεταχτώ από εκεί να ρωτήσω, το ψιλοψάχνω μπας και τσιμπήσω κανένα, βέβαια θα προτιμούσα μτχ για να είναι πιο οικονομικό.
    Ειδα τη φωτο στο αλλο νημα. Πώς το ειδες το μικρο;
    Παρεμπιπτοντως, λειτουργουν εκει οι καρτοπιστες;

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2009, 19:17
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2009, 08:33
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2008, 20:37
  4. Ραψιμο προστατευτικων σε μπουφαν,ξερει κανεις που?
    από supershitty στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2008, 14:50
  5. ξερει κανεις τι ειναι αυτο?
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2005, 14:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF