Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Beverly 300 s

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/02/2020
    Μηνύματα
    8

    Beverly 300 s

    Καλησπέρα παιδιά...είμαι καινούργιος στο μπλογκ και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω σκοπό να αγοράσω ένα σκούτερ για μέσα στην πόλη και καμία μικρή βόλτα προς τα έξω (στα Χανιά βρίσκομαι). Είμαι ανάμεσα στο beverly 300 s και στο sym citycom 300. Στην αρχή έλεγα να πάρω μεταχειρισμένο αλλά με τις τιμές που έχουν εδώ δεν αξίζει. Δίνουν μηχανάκια 9ετιας 2500+. Οπότε λέω να πάω σε καινούριο. Πιο πολύ κλίνω προς το beverly γιατί μου αρέσει πιο πολύ εμφανισιακά απλά θα ήθελα την γνώμη σας στον αν αξίζει να το αγοράσω τώρα. Ο προβληματισμός μου είναι ότι τώρα αναμένεται να βγει το καινούριο μοντέλο με τον ανανεωμένο κινητήρα. Οπότε μήπως είναι κακή κίνηση να πάω να αγοράσω το τωρινό μοντέλο..; Γιατί μετά δεν θα έχει μεταπωλητική αξία. Επίσης ξέρουμε το πότε θα βγει γιατί δεν έχω βρει κάτι σίγουρο στο ίντερνετ.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Μόλις βγεί με το καινούργιο μοτέρ ενδεχόμενως το τωρινό μοντέλο να έχει μια εξτρα έκπτωση υποθέτω, εγώ στη θέση σου θα περίμενα είτε για μια καλύτερη τιμή στο ήδη υπάρχον μόλις βγεί το καινούργιο ή για το καινούργιο καθώς θα έχει σχεδόν 3 άλογα παραπάνω.

    Η αξία μεταπώλησης θα πέσει σε κάποιο βαθμό αλλα το Beverly είναι από τα εμπορικότερα scooter και δεν θα έδινα τόση βαρύτητα σε πρώτη φάση εγώ προσωπικά ιδίως αν σκόπευα να το κρατήσω αρκετά χρόνια..

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Έχω citycom 6 μήνες+ ,το καινούριο.
    Να ξέρεις καλό χρυσό το σκούτερ αλλά έχει θέμα με την συναρμολόγηση των πλαστικών.
    Δεν τρίζουν αλλά είναι μέτρια σε ποιότητα.
    Κινητήρας διαμάντι ,δεν βγάζει θέματα εδώ και χρόνια ( φόρουμ για σκούτερ),πολύ γρήγορος και οικονομικός. Αναρτήσεις άστα να πάνε. Χάλι μαύρο όπως όλα τα κάτω των 9.500€ σκούτερ.
    Όμως σε ομορφιά και ποιότητα πλαστικών το beverly υπερέχει με διαφορά, σε κινητήρα όχι.
    Τώρα αν θα το πάρεις τώρα η πιο μετά ,εσύ ξέρεις.
    Δυστυχώς δεν ξέρουμε πότε θα έρθει το καινούριο beverly και πως θα μοιάζει.
    Εγώ πιστεύω σχεδόν ίδιο θα είναι απλά θα συνδέεται με το κινητό και θα έχει λιγότερους ρύπους και λίγο πιο οικονομικό.
    Αν μπορείς να περιμένεις, περιμενε το καινούριο. Όμως και τώρα να το πάρεις , τα beverly πουλιούνται εύκολα χωρίς πολύ χασουρα.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/02/2020
    Μηνύματα
    8
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά...Θα περιμένω λίγο λοιπόν και βλέπουμε

  5. #5
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Φιλε επειδη κι εγω το σκεφτομουν για beverly ετσι ακριβως οπως τα ειπαν τα παιδια.. καλυτερα υπομονη ειτε για καλυτερη τιμη στο παλιο ειτε για καινουριο με ο,τι αυτο συνεπαγεται! Συνδεσιμοτητα,τεχνολογια,μεταπωληση,δυναμη κινητηρα κι αλλα..

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/02/2020
    Μηνύματα
    1
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Goumenos Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παιδιά...είμαι καινούργιος στο μπλογκ και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω σκοπό να αγοράσω ένα σκούτερ για μέσα στην πόλη και καμία μικρή βόλτα προς τα έξω (στα Χανιά βρίσκομαι). Είμαι ανάμεσα στο beverly 300 s και στο sym citycom 300. Στην αρχή έλεγα να πάρω μεταχειρισμένο αλλά με τις τιμές που έχουν εδώ δεν αξίζει. Δίνουν μηχανάκια 9ετιας 2500+. Οπότε λέω να πάω σε καινούριο. Πιο πολύ κλίνω προς το beverly γιατί μου αρέσει πιο πολύ εμφανισιακά απλά θα ήθελα την γνώμη σας στον αν αξίζει να το αγοράσω τώρα. Ο προβληματισμός μου είναι ότι τώρα αναμένεται να βγει το καινούριο μοντέλο με τον ανανεωμένο κινητήρα. Οπότε μήπως είναι κακή κίνηση να πάω να αγοράσω το τωρινό μοντέλο..; Γιατί μετά δεν θα έχει μεταπωλητική αξία. Επίσης ξέρουμε το πότε θα βγει γιατί δεν έχω βρει κάτι σίγουρο στο ίντερνετ.
    Καλησπέρα, νεος κατοικος Χανιων και εγω και προς αναζητηση σκουτερ. Τα xmax τα εχεις αποριψει;

Παρόμοια θέματα

  1. ανάμεσα σε sh 300 και beverly 300
    από th81 στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2011, 19:31
  2. x max 250 vs beverly 300
    από djkiao στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2010, 18:19
  3. beverly 300 eforia
    από nikosl86 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2009, 21:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF