Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 83

Θέμα: Βοηθεια για αγορα Fazer 800.

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Φιλε Πετρο αρχικα λυπαμαι αν σε προσεβαλα, δεν το ειχα προθεση ειλικρινα. Η αληθεια ειναι οτι ειμαστε μαθημενοι σε ενα συγκεκριμενο κλιμα στο φορουμ οσον αφορα τα πειραγματα, αλλα εχεις δικιο οτι δε σε γνωριζω και δεν μπορω να ξερω αν και ποση διαθεση για χιουμορ μπορει να εχεις. Συγνωμη λοιπον.

    Αν ξαναεγραφα το παραπανω σχολιο λοιπον θα ελεγα οτι ενα μεταχειρισμενο μηχανακι πωλειται και αγοραζεται "as is" (οπως εχει δηλαδη). Κανεις τον ελεγχο σου, βλεπεις και τι αλλο υπαρχει στην αγορα και κανεις μια προσφορα στον πωλητη. Το να ζητησεις απο αυτον να σου κανει ουσιαστικα μια ανακληση που δεν εκανε η ιδια η Yamaha προσωπικα το βρισκω παραλογο. Αν μου το ελεγε ενας αγοραστης θα γελουσα για κανα δυο μερες για να το πω αλλιως. Σε αλλον μπορει να φανει λογικο και να το εκανε κιολας (εσυ προφανως για να το ζητας, ο ποπαϋ, κτλ). Δεν εχει και τοσο σημασια η αιτιολογια που εχεις στο μυαλο σου (εσενα σου ακουγεται λογικο προφανως), θα κανεις μια προταση και ο πωλητης ή θα τη δεχτει ή θα την απορριψει. Απλα θα ξανατονισω οτι ειναι πολυ σημαντικο αφου σκοπευεις να κανει τοσο ακραιο παζαρι να ενημερωσεις τον πωλητη προκαταβολικα. Το λεω γιατι μου το εχουν κανει κι εμενα και ενιωσα πολυ μαλακας. Δηλαδη πηγαμε στο μηχανικο και μετα θυμηθηκε ο αγοραστης να μου πει οτι θελει ενα αντιστοιχο μεγαλο ποσοστο εκπτωσης. Εγω δεν ημουν διατεθειμενος να του την κανω και βασικα χασαμε το χρονο μας κι εγω και ο μηχανικος μου αδικα.

    Καλες αγορες.
    Απο τη μερια μου,σου ζητω κ εγω συγνωμη.Σε παρεξηγησα.
    Παντως δεν σκοπευω να το παιδεψω το παιδι,κανοντας του σκληρο παζαρι.Θα παμε σε μια Yamaha,να δουν τη μηχανη γενικοτερα,να δουμε πιο βολαν φοραει,κ αποφασιζω.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Λογικά εάν το μηχανάκι είναι είναι παραγωγής 15 θα έχει το μη-προβληματικό βολάν.
    Σε ποια χρονολογία ανήκει μπορείς να το ψάξεις και απο τους χρωματισμούς και από τον αριθμό πλαισίου αν τον ζητήσεις.
    Στο site της yamaha μπορείς να κάνεις και μόνος σου αναζήτηση για τους κωδικούς ανταλλακτικών
    Ζητά τον αριθμό πλαισίου και ρώτα σε κάποιον αξουσιοδοτημενο.
    Νομίζω θα σου απαντήσουν
    Μακαρι να εχεις δικιο κ να μην εχει το προβληματικο βολαν.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Μην φέρνουμε και την καταστροφή...Εδώ που τα λέμε μην το δένουμε και κόμπο ότι θα βγάλει το πρόβλημα (ακόμα και αν φοράει το παλιό βολάν). Υπάρχουν αρκετές δεκάδες-εκατοντάδες - και εγώ δεν ξέρω πόσα FZ1, R1, FZ8 που δεν το έχουν βγάλει (τουλάχιστον ακόμα) και αρκετά από αυτά έχουν μεγάλο αριθμό χιλιομέτρων στην καμπούρα τους...
    Στο κάτω-κάτω ένας έλεγχος σε μάστορα για να διαπιστωθεί ποιο βολάν φοράει και σε τι κατάσταση είναι δεν είναι και κατι το δύσκολο ή ακριβό...
    Καλά τα λες,αλλά ξερεις πιο ειναι το θεμα;;;
    Οπως μου ειπε σημερα,πολύ καλος κ αξιοπιστος μαστορας,για να δουν τη κατασταση του βολαν,πρεπει να το ανοιξουν.Αυτο συνεπαγεται μετα,αλλαγη,φλατζας κτλ κτλ,κατι που ο πωλητης
    προφανως θα αρνηθει κ που μαλλον κ εγω ετσι θα ενεργουσα.
    Καλο βραδυ κ ευχαριστω ολα τα παιδια που μπηκαν στο κοπο να μου γραψουν

  2. #17
    Που πας; φεύγεις ;

  3. #18
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    Αν υπάρχει κάποιο λινκ να γράφει λεπτομέρειες για αυτό το σφάλμα, βάλτε το κάποιος.
    Με έχει φάει η περιέργεια να δω πως έτυχε κάτι τέτοιο σε τόσο απλό εξάρτημα από μια εταιρεία σαν τη yamaha.

    Eιδικά η αναφορά του ποπάυ με έχει κάνει και απορώ. Έχω ξαναδεί σφάλματα σε βολάν μπόξερ που μετά από πολλά
    χρόνια χάλασε κάποιο πριτσίνι και το έβρισκες μασημένο όταν άλλαζες δίσκο αλλά να προκαλεί ζημιά στον κινητήρα
    δεν το φανταζόμουν.

  4. #19
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Αν υπάρχει κάποιο λινκ να γράφει λεπτομέρειες για αυτό το σφάλμα, βάλτε το κάποιος.
    Με έχει φάει η περιέργεια να δω πως έτυχε κάτι τέτοιο σε τόσο απλό εξάρτημα από μια εταιρεία σαν τη yamaha.

    Eιδικά η αναφορά του ποπάυ με έχει κάνει και απορώ. Έχω ξαναδεί σφάλματα σε βολάν μπόξερ που μετά από πολλά
    χρόνια χάλασε κάποιο πριτσίνι και το έβρισκες μασημένο όταν άλλαζες δίσκο αλλά να προκαλεί ζημιά στον κινητήρα
    δεν το φανταζόμουν.
    Να ήταν η μόνη πατάτα από μεγάλο κατασκευαστή... Η Καβασάκι είχε ανάλογο και πιο σοβαρό θέμα με τα μοτέρ των GPZ500S, ER 500, KLE 500.... Όπου ξεκολλούσαν οι μαγνήτες του βολάν και τα κάνανε πο@τ@ν@ όλα εκεί τέλη του 80 και αρχές του 90...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #20
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    Αυτό το έχω δεί, ε, ενταξει, δεν λες ότι έκανε σοβαρή ζημιά. Το επισκευάζεις και το ξεχνάς.

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Αν υπάρχει κάποιο λινκ να γράφει λεπτομέρειες για αυτό το σφάλμα, βάλτε το κάποιος.
    Με έχει φάει η περιέργεια να δω πως έτυχε κάτι τέτοιο σε τόσο απλό εξάρτημα από μια εταιρεία σαν τη yamaha.

    Eιδικά η αναφορά του ποπάυ με έχει κάνει και απορώ. Έχω ξαναδεί σφάλματα σε βολάν μπόξερ που μετά από πολλά
    χρόνια χάλασε κάποιο πριτσίνι και το έβρισκες μασημένο όταν άλλαζες δίσκο αλλά να προκαλεί ζημιά στον κινητήρα
    δεν το φανταζόμουν.
    https://fazerclub.eu/forumx/viewtopi...tyle=2&t=22267

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Σαν πρώην κάτοχος R1 και μέσα στην ομάδα που προσπάθησε να κινηθεί νομικά εναντίον της yamaha θα τονίσω πως αν η μοτοσυκλέτα φοράει το παλιό βολάν θα πρέπει να αλλαχτεί ΧΘΕΣ!Οχι εντάξει μωρέ μπορεί και να μην βγάλει πρόβλημα, ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ,και τα αποτελέσματα θα είναι λίγο εως πολύ καταστροφικά. Συνεπώς υπό αυτή τη λογική εννοείται αν θέλει κάποιος αυτό το μηχανακι να διαπραγματευτει την τιμή του με βάση την αξία ενός νέου βολάν. Μη σας φαίνεται παράξενο.

    Προφανώς δεν ευθύνεται ο κάτοχος του fazer800 που έπεσε θύμα της yamaha η οποία αντί να βγάλει ανάκληση, έβαλε τους κατόχους να πληρώνουν το νέο ενισχυμένο βολάν.Παράλληλα ομως δεν ευθύνεται ούτε ο υποψήφιος αγοραστής για το βολάν που πολύ κακώς και με τεράστιο ρίσκο το έχει αφήσει ο νυν κάτοχος και θέλει να μεταφέρει το πρόβλημα στον επόμενο.Και μην παραμυθιαζεστε, ΟΛΟΙ οι κάτοχοι γνωρίζουν τι παίζει.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  8. #23
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Αυτό το έχω δεί, ε, ενταξει, δεν λες ότι έκανε σοβαρή ζημιά. Το επισκευάζεις και το ξεχνάς.
    Αλήθεια τώρα; Ακόμα κλαίω τα 250 χιλιάρικα που κόστισε η επισκευή του GPZ το 1991...
    29 χρόνια και δεν το ξεχνάω λέμε, ήμουν διακοπές στην Σκύρο, πήγαμε για μπάνιο, πάμε να φύγουμε πατάω μίζα και ακούγεται ένα γερό κραααααανκ! Του γαμπρού μου του ήρθε λιποθυμία όταν το άκουσε...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/02/2020
    Μηνύματα
    1
    Αρχικα καλημερα και διχως ΚΑΝΕΝΑ ιχνος παρεξηγησης,το να ζητησεις απο εναν αγοραστη να σου ριξει την τιμη για κατι που ΙΣΩΣ εμφανιστει ακομα και σε αρκετες χιλιαδες χιλιομετρα μου φαινεται καπως ακραιο...Σαν πωλητης δεν θα ασχολιομουν καν... Απο την αλλη αν θα ηθελα να ριξω καπωε την τιμη και να κανω παζαρι,θα μπορουσα να του ζητησω να κανει κατι καλυτερο λογω ελαστικων ή service ωστε να πλησιασω την τιμη του βολαν ,να το αλλαξω ησυχα και ωραια ,αποφευγοντας περιττες ταλαιπωριες τρεξιματος και ασκοπες στιχομυθιες... Ελπιζω να σε βοηθησα αδερφε!!!

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Σαν πρώην κάτοχος R1 και μέσα στην ομάδα που προσπάθησε να κινηθεί νομικά εναντίον της yamaha θα τονίσω πως αν η μοτοσυκλέτα φοράει το παλιό βολάν θα πρέπει να αλλαχτεί ΧΘΕΣ!Οχι εντάξει μωρέ μπορεί και να μην βγάλει πρόβλημα, ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ,και τα αποτελέσματα θα είναι λίγο εως πολύ καταστροφικά. Συνεπώς υπό αυτή τη λογική εννοείται αν θέλει κάποιος αυτό το μηχανακι να διαπραγματευτει την τιμή του με βάση την αξία ενός νέου βολάν. Μη σας φαίνεται παράξενο.

    Προφανώς δεν ευθύνεται ο κάτοχος του fazer800 που έπεσε θύμα της yamaha η οποία αντί να βγάλει ανάκληση, έβαλε τους κατόχους να πληρώνουν το νέο ενισχυμένο βολάν.Παράλληλα ομως δεν ευθύνεται ούτε ο υποψήφιος αγοραστής για το βολάν που πολύ κακώς και με τεράστιο ρίσκο το έχει αφήσει ο νυν κάτοχος και θέλει να μεταφέρει το πρόβλημα στον επόμενο.Και μην παραμυθιαζεστε, ΟΛΟΙ οι κάτοχοι γνωρίζουν τι παίζει.

    Βασιλη να σου πω πού ειναι για μενα κατα βαση το λαθος της ολης λογικης. Το καθε μοντελο στην αγορα των μεταχειρισμενων εχει χονδρικα μια τιμη η οποια εχει καθοριστει με βαση την αρχικη αξια της μηχανης αλλα και την αξιοπιστια που εδειξε το συγκεκριμενο μοντελο. Ετσι λοιπον βλεπουμε αξιοπιστα μοντελα να κρατανε τις τιμες τους ενω μοντελα που ειχαν καποιο προβλημα να πουλιουνται φτηνοτερα. Αυτος ειναι ο λογος πχ που τα πρωτα ΚΤΜ 640 τα αγοραζεις πλεον με εναμιση χιλιαρικο. Το αγοραστικο κοινο ξερει οτι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να χρειαστει σε καποια φαση ανακατασκευη. Αντιθετα τα 690 κρατανε πολυ καλα τιμες. Και αυτος ειναι και ο λογος που ενα Versys 650 πουλιεται πολυ φτηνοτερα απο ενα V-Strom της ιδιας χρονιας. Οπως λοιπον δεν πας στον κατοχο του Suzuki να του πεις "αδερφε επειδη εχω ακουσει οτι ειναι πολυ αξιοπιστα αυτα τα μηχανακια θα σου δωσω 500€ πανω απο την τιμη της αγορας", για μενα με την ιδια λογικη δε θα πας να πεις το αντιθετο στον κατοχο του Versys. Η τιμη του μοντελου ειναι χαμηλοτερη ακριβως επειδη υπαρχουν αυτες οι υποψιες για θεματα αξιοπιστιας. Σα να ερχοταν σε μενα ενας οταν πουλουσα το ΜΤ09 και να μου πει "επειδη εχω ακουσει οτι οι αναρτησεις θελουν αλλαγη θα μου κοψεις 500€ για να τις αλλαξω". Η αγορα γνωριζει οτι το ΜΤ09 δεν εχει και τις καλυτερες αναρτησεις και αυτος ειναι και ενας απο τους λογους που πουλιεται τοσο φτηνα.

    Σιγουρα θα κανεις το παζαρι σου, αλλα η λογικη λεει οτι παζαρευουμε για πραγματα που βρισκουμε σε ενα συγκεκριμενο μηχανακι και δεν ειναι κοινα για ολα τα μοντελα. Πχ "το μηχανακι σου βλεπω οτι θελει αλλαγη ελαστικων αμεσα και εχει και μια γραντζουνια στο ντεποζιτο. Θελω να μου κοψεις χ ποσο". Πραγματα που ειναι κοινα για ολα τα μοντελα εχουν ηδη συμπεριληφθει στην τιμη της αγορας. Εκει λοιπον παμε στην αλλη πλευρα, οπου ο πωλητης που εχει διορθωσει το γνωστο και κοινο προβλημα μπορει να ζηταει παραπανω λεφτα απο τη μεση τιμη της αγορας. Πχ ενα fazer που εχει κανει την αλλαγη βολαν να πουλιεται πιο ακριβα, ενα ΜΤ09 που εχει αλλαξει αναρτησεις, κτλ.

    Ο καθε αγοραστης ειναι ελευθερος να ζηταει οποια τιμη θελει, πολλες φορες χωρις καν καποια αιτιολογηση. Το αν θα το δεχτει ο πωλητης ειναι αλλη ιστορια και εχει να κανει με συγκεκριμενες κοινες λογικες της αγορας αλλα προφανως και τις αναγκες του καθενος. Προσωπικα προσπαθω να μπαινω παντα στη θεση του αλλου. Θα το εκανα αυτο ως πωλητης αν μου το ζητουσε ο αγραστης; Αν ναι τοτε εχω το δικαιωμα να το ζητησω και απο τον αλλον. Αρα οποιος θα καλυπτε οντως την αξια του βολαν στον υποψηφιο πωλητη κατεβαζοντας την ηδη χαμηλη τιμη (λογω θεματος αξιοπιστιας οπως ανεφερα) του μοντελου του, μπορει να το ζηταει κιολας απο τους αλλους. Αλλα εδω εχω μια μικρη υποψια οτι για πολλους αν βρισκοντουσαν στην αλλη μερια(του πωλητη) η σταση θα ηταν διαφορετικη.

  11. #26
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αλήθεια τώρα; Ακόμα κλαίω τα 250 χιλιάρικα που κόστισε η επισκευή του GPZ το 1991...
    29 χρόνια και δεν το ξεχνάω λέμε, ήμουν διακοπές στην Σκύρο, πήγαμε για μπάνιο, πάμε να φύγουμε πατάω μίζα και ακούγεται ένα γερό κραααααανκ! Του γαμπρού μου του ήρθε λιποθυμία όταν το άκουσε...
    Kαι δίκιο έχεις γιατί ήταν υπερβολικά μεγάλο το κόστος και αντίστοιχα το ξενέρωμα. Εμένα μου έκανε εντύπωση η αναφορά πως μπορεί να γίνει πυροτέχνημα
    ο κινητήρας κάτι που από όσα μπορώ να καταλάβω δεν συνέβει σε κάποιον.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Σαν πρώην κάτοχος R1 και μέσα στην ομάδα που προσπάθησε να κινηθεί νομικά εναντίον της yamaha θα τονίσω πως αν η μοτοσυκλέτα φοράει το παλιό βολάν θα πρέπει να αλλαχτεί ΧΘΕΣ!Οχι εντάξει μωρέ μπορεί και να μην βγάλει πρόβλημα, ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ,και τα αποτελέσματα θα είναι λίγο εως πολύ καταστροφικά. Συνεπώς υπό αυτή τη λογική εννοείται αν θέλει κάποιος αυτό το μηχανακι να διαπραγματευτει την τιμή του με βάση την αξία ενός νέου βολάν. Μη σας φαίνεται παράξενο.

    Προφανώς δεν ευθύνεται ο κάτοχος του fazer800 που έπεσε θύμα της yamaha η οποία αντί να βγάλει ανάκληση, έβαλε τους κατόχους να πληρώνουν το νέο ενισχυμένο βολάν.Παράλληλα ομως δεν ευθύνεται ούτε ο υποψήφιος αγοραστής για το βολάν που πολύ κακώς και με τεράστιο ρίσκο το έχει αφήσει ο νυν κάτοχος και θέλει να μεταφέρει το πρόβλημα στον επόμενο.Και μην παραμυθιαζεστε, ΟΛΟΙ οι κάτοχοι γνωρίζουν τι παίζει.
    Συμφωνώ μαζί σου και θεωρώ πως ο αγώνας που κάνατε μας τιμά σαν κοινότητα.
    Αυτό που έγραψα αρχικά είναι πως μπορούμε να ξέρουμε πως δεν έχει υπολογίσει ήδη ο πωλητής το κόστος
    αντικατάστασης στην τιμή που ζητά;
    Και σαν θέμα δικαίου να το δείς, για ποιό λόγο να επιβαρυνθεί ο πωλητής το πλήρες ποσό επισκευής
    δεδομένου πως η μοτό που πουλά δεν έχει εμφανίσει πρόβλημα;
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 11/02/2020 στις 10:37.

  12. #27
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.708
    Απο τη στιγμη που ολοι ξερουν το προβλημα με το βολαν κ αυτο δεν εχει αλλαχθει κ ΠΡΕΠΕΙ να αντικατασταθει για να μην κλαις του κανεις παζαρι κανονικο...Ασχετως αν θα το δεχτει η οχι.
    Μπορει να σου πει βεβαια οπως τονισανε πολλοι παραπανω οτι υπαρχει περιπτωση να μην βγαλει προβλημα...

    Βεβαια κ οταν ζητας μειωση απο λαστιχα, αλυσιδογραναζα κλπ κλπ καλλιστα θα μπορουσε να σου πει πως για μενα αυτα εχουν πολυ ψωμι ακομα και δεν θα τα αλλαζα οποτε ακυρο κ αυτο το επιχειρημα.
    Ride(s) the wind of change...

  13. #28
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.095
    Πωλητής είναι, ό,τι θέλει κάνει. Εσύ κάνεις όποιο παζάρι νομίζεις, και είναι στο χέρι του αν θα δεχτεί ή όχι. Πολύ το αναλύετε.

    Προσωπικά, ξέρω πολύ καλά πάντα τι πουλάω και πόσο αξίζει, και ξέρω από την αρχή αν θέλω/πρέπει να δεχτώ παζάρι. Το να μου πει "έχει γρατζουνιά, θέλει λάστιχα, δεν έχει καλές αναρτήσεις, βγάζει πρόβλημα στον ανορθωτή" δεν αλλάζει απολύτως τίποτα. Αν δε σου αρέσει, πήγαινε αλλού.
    Life begins at 45°.

  14. #29
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Πωλητής είναι, ό,τι θέλει κάνει. Εσύ κάνεις όποιο παζάρι νομίζεις, και είναι στο χέρι του αν θα δεχτεί ή όχι. Πολύ το αναλύετε.

    Προσωπικά, ξέρω πολύ καλά πάντα τι πουλάω και πόσο αξίζει, και ξέρω από την αρχή αν θέλω/πρέπει να δεχτώ παζάρι. Το να μου πει "έχει γρατζουνιά, θέλει λάστιχα, δεν έχει καλές αναρτήσεις, βγάζει πρόβλημα στον ανορθωτή" δεν αλλάζει απολύτως τίποτα. Αν δε σου αρέσει, πήγαινε αλλού.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  15. #30
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.435
    Μα η Γιαμάχα εγγύηση,δυνατή αντιπροσωπεία όχι σαν την Χόνδα,τα καβασάκια μόνο σπάνε κτλ.
    Τώρα αν πω ότι ο αδερφός μου δουλεύει από 15 χρονών παιδί σε αντιπροσωπεία Yamaha αλλά καβαλάει Suzuki..

    Φίλε μου PTC,ο σωστός ιδιοκτήτης και μετέπειτα πωλητής θα το άλλαζε για πάρτυ του αφού είναι γνωστό το πρόβλημα όπως πολλές αγγελίες fazer/r1 που το γράφουν ότι έχει αλλαχτεί.Εγώ τουλάχιστον αυτό θα είχα κάνει αν είχα την τύχη να είμαι κάτοχος ενός r1/fazer (ωραία μοτόρια) και το πουλούσα μετά .
    Καλό θα ήταν να το ψάξει ο φίλος ,σε τόσο καινούργιο μοντέλο μπορεί να έχει το ενισχυμένο από την μάνα του.
    porca miseria.

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. βοηθεια για αγορα fazer
    από ikaros892003 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2009, 19:03
  2. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2007, 19:23
  3. Προβληματισμος για αγορα Fazer
    από symplektis στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 81
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2007, 15:32
  4. Βοηθεια για αγορα μπουφαν
    από sunnymtx στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2006, 17:24
  5. Βοηθεια για αγορα αυτοκινητου...
    από Koufalonix στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 12:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF