Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 86

Θέμα: Παραχωρηση θεσης σταθμευσης σε πυλωτη

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μα αν πάρκαρε εκεί ο ιδιοκτήτης, το ίδιο ακριβώς θα τον δυσκόλευε. Τι "δεν τον νοιάζει"; Απλά ΤΥΧΑΙΝΕΙ να μην παρκάρει ο ιδιοκτήτης εκεί, και ο τζιέμ θέλει να καταγγείλει τον γείτονά του για να επωφεληθεί - εξίσου παρανόμως - ο ίδιος. Μόνο κλάμα.
    Εχω νομιμη διελευση φιλε μου. Εχω δικη μου θεση παρκινγκ οπως και αυτος. Αλλα αυτος παρκαρει οπου γουσταρει. Πριν παμε εκει τον Οκτώβριο παρκαρε χυμα μεσα στον ακαλυπτο γιατι το παρκινγκ του δεν το ανοιγε. Το εχει κανει και αυτο παρανομως αποθηκη. Και μπουρδελο να το κανει δεν εχω προβλημα. Αλλα να σεβεται οτι δεν μπορει να παρκαρει οπου του καπνισει. Αλλιως θεωρητικα γινεται χαμουλης.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μα κι εσύ βαριέσαι να μπεις από την ΕΙΣΟΔΟ ΣΟΥ και θες να μπεις από την άλλη είσοδο, που δεν είναι για τη δική σου θέση, επειδή σε βολεύει. Δεν πιάνει κανείς τη θέση σου.
    Η απαντηση σου δεν βγαζει καποιο νοημα. Τα νομιμα φιλε μου. Οταν εχω συμφερον διεκδικω τα νομιμα. Τελος

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    του λες να μαζέψει την σαβούρα του από τον χώρο του πάρκιν. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι απαγορεύεται να το κάνεις τσαντίρι ..αποθήκη

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Ειναι κλειστη η θεση παρκινγκ του. Μονο με τον διαχειριστη μπορω να μπω μεσα να ελεγξει αν ο χωρος του ειναι ελευθερος. Για να διαπιστώσει οτι το εχει κανει αποθηκη. Με αλλαγη του νομου απο το 2011 νομιζω πλεον οι θεσεις σταθμευσης ειναι αποκλειστικες διαμερισματος. Δεν απαγορεύεται η διελευση.
    Αν κανω καταγγελια μπαινει σε μεγαλη διαδικασια και πραγματικα θα καθομαι και θα γελαω αλλα δεν νομιζω οτι θα φτασουμε εκει.
    Γιαυτο ρωταω. Γιατι πριν ανοιξω το στομα μου πρεπει να ειμαι σιγουρος για το τι ισχυει.

  5. #20
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.108
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Εχω νομιμη διελευση φιλε μου. Εχω δικη μου θεση παρκινγκ οπως και αυτος. Αλλα αυτος παρκαρει οπου γουσταρει. Πριν παμε εκει τον Οκτώβριο παρκαρε χυμα μεσα στον ακαλυπτο γιατι το παρκινγκ του δεν το ανοιγε. Το εχει κανει και αυτο παρανομως αποθηκη. Και μπουρδελο να το κανει δεν εχω προβλημα. Αλλα να σεβεται οτι δεν μπορει να παρκαρει οπου του καπνισει. Αλλιως θεωρητικα γινεται χαμουλης.
    Θα σου έδινα δίκιο αν είχες 100% δίκιο (αν πχ δεν ήταν θέση στάθμευσης η "νόμιμη διέλευση"). Αλλά δεν έχεις. Απλά θες να εκμεταλλευτείς εσύ κάτι που εκμεταλλεύεται άλλος και δεν ανήκει σε κανέναν. Ναι, ο γείτονας είναι μαλάκας που έχει κάνει το πάρκιν του αποθήκη και παρκάρει όπου βρει, και αξίζει να "τιμωρηθεί" κάπως, αλλά κι εσύ άδικο έχεις, ίσως απλά λιγότερο. Καλά ξεμπερδέματα. ^^
    Life begins at 45°.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Αν είναι κλειστό σίγουρα θα έχει και δεύτερη χρήση. Δεν μπορώ να ξέρω τι έχει συμφωνήσει για την 2η θεση ή αν το κάνει αυθαίρετα.

    https://www.taxheaven.gr/news/43784/...-isxyei-sto-e9

    Οπως το κατλαβαίνω δεν νομίζω ότι μπορεί να έχει και δέυτερο χώρο
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 11/02/2020 στις 21:55.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    https://s19.directupload.net/images/200211/mm97eqmp.jpg

    Το ασπρο ειναι το δικο μου παρκινγκ.
    Κοινοχρηστος χωρος. Δεν απαγορεύεται η διελευση απο το πισω παρκινγκ με κιτρινη γραμματοσειρα που ειναι και εκει που παρκαρει ο αλλος.
    Αλλιως παρκαρω και γω διαγωνια το αμαξι μου εκει στον διαδρομο που ειναι η θεση μου και και δεν περναει ούτε πεζος ουτε γατα η σκυλος.

  8. #23
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Αν έρθει η ιδιοκτήτρια της θέσης κ παρατήσει το αμάξι της για 2-3 χρόνια τι θα κάνεις...?
    Ride(s) the wind of change...

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Τιποτα απολυτως.
    Το εξηγω παραπανω.
    Οσοι εχουν θεση παρκινγκ να παρκαρουν στη θεση τους.
    Αυτο θελω.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Με ένα συμβούλιο με τούς ενοίκους θα βγάλεις κάτι?Αν αρχίσετε και βάζετε οχήματα όταν αυτός λείπει σε όλες τις θέσεις τότε ίσως αναγκαστεί να αλλάξει μυαλά...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Οταν γινει γενικη συνελευση να εισαι σιγουρος οτι θα γινει το νομιμο και οχι το... "Ωχ αδερφε" μου που επικρατει τωρα.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    Οι ένοικοι δικαιούνται μια η δυο θέσεις έκαστος;
    Γιατί αν όλοι έχουν από μια ο δικός σου πρέπει να παρκάρει μόνο στη θέση του

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Αυτο εξηγω πιο νωρις στο αρχικο ποστ. Ο ενοικος εχει παρκινγκ και μαλιστα κλειστο. Απλα βαριεται να κανει μανουβρα στον ακαλυπτο για να μπει στην δικια του και επιασε την γιαγια που εχει ελεύθερη την θεση και του εδωσε οκ. Ομως χρειαζεται εγγραφή παραχώρηση πλεον βαση νομου και οχι απλα θεωρητικο παραχωρητηριο.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    Εγώ ρωτάω αν ο καθένας εκεί μέσα δικαιούται μια θέση
    Γιατί αν έχει πιάσει τη δική του δεν μπορεί να πιάσει κι άλλη
    Γιατί έτσι αν βάλουν όλοι από δύο οχήματα δεν θα κινείται τπτ

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Ναι καταλαβα τι λες. Οχι την δικη του που ειναι κλειστη την εχει κανει αποθηκη και απλα βολευτηκε με αλλη αλλου διαμερισματος. Του επιτρεπει ομως ο ιδιοκτητης της θεσης στο μιλητο να παρκαρει εκει. Το θεμα με το εγγραφο παραχωρητηριο ειναι οτι πρεπει να φαινεται η διαθεση της θεσης διοτι αλλιως φαινεται σαν να την νοικιαζει παρανομα μια και δεν επιτρεπεται πλεον η ενοικιαση κοινοχρηστων χωρων

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θέσεις στάθμευσης σε πολυκατοικίες και μοτοσυκλέτες.
    από Georg_ στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2018, 09:29
  2. επισκευη μοτο σε πυλωτη ?
    από orcinious στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2012, 00:46
  3. Απαντήσεις: 125
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2010, 07:38
  4. Τοποθέτηση τιμονιού σε Bros 400 και αλλαγή θέσης οδήγησης...
    από Dumah στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2010, 19:48
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF