Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 86

Θέμα: Παραχωρηση θεσης σταθμευσης σε πυλωτη

  1. #61
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/11/2019
    Μηνύματα
    3
    Με έκανες να γράψω για πρώτη φορά γιατί δεν μιλάει η λογική... μιλάει η ιδιοκτησία... εάν δεν το καταλαβαίνεις δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Εσύ μπήκες να μας πεις τον καημό σου και περίμενες συμπαράσταση και συμβουλές στο παράλογο... όπως είδες από τα ποστ πήρες το αντίθετο και δεν σου αρέσει....

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xrygregory Προβολή μηνύματος
    Με έκανες να γράψω για πρώτη φορά γιατί δεν μιλάει η λογική... μιλάει η ιδιοκτησία... εάν δεν το καταλαβαίνεις δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Εσύ μπήκες να μας πεις τον καημό σου και περίμενες συμπαράσταση και συμβουλές στο παράλογο... όπως είδες από τα ποστ πήρες το αντίθετο και δεν σου αρέσει....
    Βρε μπας και εισαι κανενας απο την γειτονια και γραφεις με τοσο παθος?
    Μια χαρα μου απαντησανε τα παιδια και τους ευχαριστω και ειλικρινα που ειδες οτι δεν μου αρεσει?
    Παρατεθηκαν απαντησεις με νομους και απαντησεις με προσωπικη γνωμη.
    Το τι θα πραξω εγω ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο.
    Εσυ ως τι μπηκες να γραψεις εδω μεσα γιατι οκ ...στα Off topic ειμαστε και απο οσο ξερω δεν βγαινω απο καποια γραμμη του φορουμ που αν χρειαστει εξυπηρετει και τετοιες αποριες παραλογες η μη.

    Α....και κατι αλλο. Οταν η ιδιοκτησια μου ειναι κατοχυρωμενη θα μιλησω μεσω αυτης.

  3. #63
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    αγαπητε συμφορουμιτη..
    διαβασα με προσοχη το θεμα σου και αυτο που εχω να σου πω ειναι το εξης:
    καλα να παθεις ρε!! γιατι εκει που εμενες και παρκαρες ανετος και σενιος δε σου εκανε, ηθελες να ξενιτευτεις..
    λουσου τα τωρα...

  4. #64
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Λάθος! Μόνο αυτοκίνητα ενοίκων και ιδιοκτητών διαμερισμάτων της πολυκατοικίας. Αυτό είναι απόλυτο.
    Μπήκαν 2-3 λινκ που περιγράφουν το νόμο. Το ότι γίνεται δεν σημαίνει ότι είναι και σωστό.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Εσυ δωσε φιλε μου σε οποιον θες τον χωρο σου αλλα αν φας καταγγελια ειναι 1000€ προστιμο επι τοπου και αυτοφωρο....ειδικα οταν ειναι σε ατομα εκτος πολυκατοικιας.
    Για ενοικους η ιδιοκτητες της πολυκατοικιας επιτρεπεται μονο η παραχωρηση αλλα πρεπει να φαινεται εγγραφως. Εγγραφως γιατι προηγηθηκε αποφαση δικατηριου μετα απο προσφυγες αλλων που ειχανε πιο σοβαρα προβληματα απο εμενα .
    Μπες στον κοπο να διαβασεις τον νομο και ερμηνευσε τον οπως καταλαβαινεις .
    Επειδή ο γραπτός λόγος συχνά παρανοείται..... Εννοούσα φυσικά να δώσω τον χώρο μου σε άλλον ένοικο της πολυκατοικίας. Το ότι έκανε το δικό του αποθήκη είναι άλλο ζήτημα και όντως χρήζει διερεύνησης. Οπως και να έχει, καλά ξεμπερδεματα....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #65
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/11/2019
    Μηνύματα
    3
    Εντάξει με τσακωσες.... είμαι ο ενοικιαστής....

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    αγαπητε συμφορουμιτη..
    διαβασα με προσοχη το θεμα σου και αυτο που εχω να σου πω ειναι το εξης:
    καλα να παθεις ρε!! γιατι εκει που εμενες και παρκαρες ανετος και σενιος δε σου εκανε, ηθελες να ξενιτευτεις..
    λουσου τα τωρα...
    Τι να κανω ο ερμος...αναγκαστηκα. Μιχαλη δεν εφευγα εγω απο κει ευκολα αλλα...τα ξερεις.
    Αστα...γινεται της Ποπης εκει φιλε

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xrygregory Προβολή μηνύματος
    Εντάξει με τσακωσες.... είμαι ο ενοικιαστής....
    το ξερα...

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xrygregory Προβολή μηνύματος
    Τέσσερις σελίδες ποστ????? Είμαστε σοβαροί???? Φίλε μου δεν έχεις με τίποτα άλλο να ασχοληθείς? Τελικά το χειρότερο πράγμα στην ζωή είναι το τουπε του ιδιοκτήτη....ο ενοικιαστής δεν έχει το δικαίωμα να βάζει το αυτοκίνητο του στην θέση της γιαγιάς που του έχει παραχωρήσει δια λόγου...τι θες να σου φέρει συμβολαιογραφική πράξη ? Άρα το πρόβλημα δεν είναι ο ενοικιαστής που βάζει το αμάξι του στην θέση της γιαγιάς. Το πρόβλημα είναι η βολή σου...η ιδιοκτησία φίλε μου είναι το χειρότερο πράγμα στη ζωή...
    Είσαι ο ιδιοκτήτης του γκαράζ?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    Ωπα, Ωπα.. Μπήκε ο ξυλουργός και το χασα;

    (gm πέρα από την πλάκα, ότι είπαμε, μην τον αφήνεις να πουλάει τρελά, τα παρκιν παρκιν και οι ελεύθεροι χώροι ελεύθεροι τέλος)
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Πριν επικαλεστείς το νόμο απλά σκέψου, αν δεν είχες συμφέρον θα έπρατες το ίδιο?Αυτός πάλι παράνομος θα ήτανε.
    Συνήθως ο νόμος έχει να κάνει με το γενικότερο συμφέρον και όχι το ατομικό.Απο νομικής πλευράς μπορεί
    να είσαι καλυμμένος απο ηθικής πλευράς δεν ξέρω.
    Πριν κάνεις το οτιδήποτε σκέψου αν αξίζει το πάρκινγκ για να ανοίξεις μέτωπα με τον οποιονδήποτε.

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Πριν επικαλεστείς το νόμο απλά σκέψου, αν δεν είχες συμφέρον θα έπρατες το ίδιο?Αυτός πάλι παράνομος θα ήτανε.
    Συνήθως ο νόμος έχει να κάνει με το γενικότερο συμφέρον και όχι το ατομικό.Απο νομικής πλευράς μπορεί
    να είσαι καλυμμένος απο ηθικής πλευράς δεν ξέρω.
    Πριν κάνεις το οτιδήποτε σκέψου αν αξίζει το πάρκινγκ για να ανοίξεις μέτωπα με τον οποιονδήποτε.
    Ειμαι ανθρωπος που γενικα δεν ειμαι μπαμ και κατω.
    Δινω ευκαιριες.
    Ο συγκεκριμενος πριν παρκαρει εκει εκλεινε την κεντρικη εισοδο γιατι νομιζε οτι πρωι που ξυπναει αυτος δεν ενοχλει και οταν θα πηγαινε να φυγει δεν θα ειχε χρειαστει εγω να τον ξυπνησω να μετακινησει αμαξι. Ελα ομως που ξυπναω και φευγω νωριτερα εγω απο αυτον...οποτε δεν μπορω να βαραω κουδουνια και να περιμενω. Πριν απο αυτο παρκαρε μεσα στον ακαλυπτο.
    Οταν ηρθε να μου φτιαξει τα ντουλαπια μου ειπε οτι αναγκαστικα θα παρκαρει εξω πλεον γιατι το δικο του παρκινγκ δεν τον βολευει μια και πλεον εγκατασταθηκαμε εμεις στο κτιριο.
    Οποτε οσο και να του μιλησω δεν θα βγαλω ακρη μια και ειναι καιροσκοπος και αυτοι ειναι το ειδος που δεν δινω ευκαιριες. Κοβω τον αερα για να συμμορφωνεται ωστε να μην ξαναπροσπαθησει πονηριες.
    Αφηνω το ηθικο μερος γιατι οπως καταλαβες καθενας αντιλαμβανεται διαφορετικα τι ειναι ηθικο και τι οχι.

  12. #72
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xrygregory Προβολή μηνύματος
    η ιδιοκτησία φίλε μου είναι το χειρότερο πράγμα στη ζωή...
    porca miseria.

  13. #73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xrygregory Προβολή μηνύματος
    μιλάει η ιδιοκτησία... εάν δεν το καταλαβαίνεις δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο. .
    ΚΚΕ alert...

  14. #74
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.706
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Επειδή ο γραπτός λόγος συχνά παρανοείται..... Εννοούσα φυσικά να δώσω τον χώρο μου σε άλλον ένοικο της πολυκατοικίας. Το ότι έκανε το δικό του αποθήκη είναι άλλο ζήτημα και όντως χρήζει διερεύνησης. Οπως και να έχει, καλά ξεμπερδεματα....
    To φάουλ δικό μου, έπρεπε να υποπτευθώ ότι κάτι άλλο εννοείς από αυτό που εγώ κατάλαβα.
    Σε έχω διαβάσει αρκετά για να καταλαβαίνω περίπου με τι άνθρωπο έχω να κάνω.

  15. #75
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Οι θέσεις δεν πωλούνται, πάνε εξ αδιαιρέτου με το διαμέρισμα δεν μπορούν να πουληθούν μεμονωμένα.
    Ο ιδιοκτήτης όμως μπορεί να βάλει όποιου το όχημα γουστάρει χωρίς περαιτέρω εξηγήσεις. Ούτε είναι υποχρεωμένος να δώσει λόγο η αναφορά στον οποιονδήποτε εφόσον παρκάρει σωστά και μέσα στα όρια της θέσης οπως αυτά ορίζονται από τα συμβόλαια και καταστατικό της πολυκατοικίας.
    εχεις δικιο σε αυτο ,μονο που αν θελει να τον κυνηγησει τον κυνηγαει με την χρηση γης. ειναι παρκινγκ, και οχι αποθηκη.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θέσεις στάθμευσης σε πολυκατοικίες και μοτοσυκλέτες.
    από Georg_ στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2018, 09:29
  2. επισκευη μοτο σε πυλωτη ?
    από orcinious στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2012, 00:46
  3. Απαντήσεις: 125
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2010, 07:38
  4. Τοποθέτηση τιμονιού σε Bros 400 και αλλαγή θέσης οδήγησης...
    από Dumah στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2010, 19:48
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF