Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 63 από 63

Θέμα: μεγαλο ταξιδι-μικρα κυβικα

  1. #61
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20200608_123003 (2).jpg 
Προβολές:	183 
Μέγεθος:	114,8 KB 
ID:	419191

    Ομοίως, 50άρης νεανίας κι εγώ όπως ο Vrasidas, όμως η λεγάμενη είναι πιο νέα μόλις 3 ετών και με μίζα αλλά στα ίδια 250 κυβικά.

    Επί τρεις ημέρες τριγύριζα στα όμορφα βουνά της Φθιώτιδας και της Ευρυτανίας ξεκινώντας από την Αθήνα και διανύοντας συνολικά 1200 χλμ. Εθνική μόνο μέχρι -και από- Θήβα, το ίδιο και στο πήγαινε και στο έλα. Πάνω από 550 χιλιόμετρα έγιναν στο χώμα. Πραγματικά υπέροχες εικόνες που συνόδεψαν εξίσου υπέροχες στιγμές.

    Μου λείπει όμως και η μεγάλη μηχανή. Εύχομαι σε 3-4 χρόνια να τα καταφέρω και να πάρω μια, αλλά το "μικρό" δε θα δοθεί για κανένα λόγο (άσε που την έχει κατοχυρώσει ο 4χρονος γιος μου).
    Τελευταία τροποποίηση από STF; 28/06/2020 στις 15:00.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Είναι χρόνια τώρα που σκέφτομαι να φορτωσω το klx450r με αντισκηνα κτλ και να αμολήσω για κανα τριημερο τραβελ εντουρο που λέγαμε με τα μεγαλα παλιά..στην περιπτωση μου με προβληματιζει το υποπλαίσιο το οποίο φτανει μέχρι το τελέιωμα της σελας και μετά εχει μια μικρη μεταλλική προεκταση σε σχήμα πέταλο για πίσω κάτω απο το φτερό...αυτό το πέταλο μετα απο κάμποσα καπάκια σε ανηφορικά γκρεμια στο βουνο το εχω κόψει ήδη και το εχω αφήσει εκεί να στέκεται στη μια βάση απλα για να μην μου σπασει το φτερο σε πτωση..

    πρεπει να ψαχτω αμερικη για ενίσχυση του σημείου ωστε να μου δωθεί η δυνατότητα να δέσω πράγματα...

    και φυσικά να πάω να πάρω και την αραχνιασμένη πινακίδα απο την εφορία..
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  3. #63
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Είναι χρόνια τώρα που σκέφτομαι να φορτωσω το klx450r με αντισκηνα κτλ και να αμολήσω για κανα τριημερο τραβελ εντουρο που λέγαμε με τα μεγαλα παλιά..στην περιπτωση μου με προβληματιζει το υποπλαίσιο το οποίο φτανει μέχρι το τελέιωμα της σελας και μετά εχει μια μικρη μεταλλική προεκταση σε σχήμα πέταλο για πίσω κάτω απο το φτερό...αυτό το πέταλο μετα απο κάμποσα καπάκια σε ανηφορικά γκρεμια στο βουνο το εχω κόψει ήδη και το εχω αφήσει εκεί να στέκεται στη μια βάση απλα για να μην μου σπασει το φτερο σε πτωση..

    πρεπει να ψαχτω αμερικη για ενίσχυση του σημείου ωστε να μου δωθεί η δυνατότητα να δέσω πράγματα...

    και φυσικά να πάω να πάρω και την αραχνιασμένη πινακίδα απο την εφορία..
    Αν σε παίρνει να κάνεις μια καλή επιδιώρθωση στο υπάρχον δε θα χρειαστείς σοβαρό υποπλαίσιο πίσω. Ένα τσαντάκι σαν το δικό μου ή παρόμοιο για κάποια εργαλεία εκεί και μετά σαμάρια, μικρό tank bag και μια μικρή τσάντα πλάτης και είσαι έτοιμος. Αυτά έχω κι εγώ ως αποθηκευτικούς χώρους και προσεγμένες επιλογές για τη κατασκήνωση μου οι οποίες είναι λίγο τσιμπημένες τιμολογιακά αλλά μου διασφαλίζουν μικρό μέγεθος και μεγάλη απόδοση.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. sport touring για μεγαλο ταξιδι...
    από Bob_o_mastoras στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 446
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2016, 15:19
  2. μεγάλο ταξίδι στην βόρεια Ελλάδα
    από geoxif στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2015, 00:54
  3. Μετά το μεγάλο ταξίδι με 885TIGER
    από magi στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 119
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2015, 11:39
  4. Ειναι δυνατον να κανεις μεγαλο ταξιδι με διχρονο ?
    από Hornet_08_ABS στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2015, 22:45
  5. Μεγάλο Ταξίδι (Όχι το κακό): HELP!
    από jtoros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 11:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF