Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 59

Θέμα: Διαρροή, εξάτμιση ή κλέψιμο ?

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GRR Προβολή μηνύματος
    Αφού λες ότι το πεζοδρόμιο είχε πλημμυρίσει από βενζίνη, αυτό πάει να πει ότι δεν σου την έκλεψαν.Αν και υπάρχει το ενδεχόμενο την ώρα που άδειαζαν την βενζίνη να τους είδε κάποιος, να τον είδαν και αυτοί, και να την κοπάνησαν άρων άρων τρέχοντας.
    Δεν συνεννοούμαστε γιατί δεν διαβάζεις καλά τι γράφω... Το μηχανάκι ήταν θεόστεγνο - έβλεπα την φάτσα μου στον πάτο του ρεζερβουάρ.
    Το μηχανάκι και πεζοδρόμιο πλημμύρισαν σήμερα που χωρίς να έχω δει το κομμένο σωληνάκι έβαλα βενζίνη με ένα μπιτόνι...

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Βρε αδελφέ, γιατί επιμένεις με την διαρροή ? Αφού σου λέω ότι το σωληνάκι ήταν τέλειο κομμένο με κοφτάκι ή φαλτσέτα. Δεν γίνεται από μόνο του κάτι τέτοιο...
    Αφού λες ότι το σωληνάκι ήταν κομμένο με κοφτάκι/φαλτσέτα τότε είναι 100% κλέφτης, γιατί διακρίνεται και φαίνεται εύκολα από την κοπή του.Φρόντισε να μάθεις όσα μπορείς από τους γείτονές σου εαν πήρε τίποτα το μάτι τους μπας και τους ανακαλύψεις

  3. #33
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Δεν συνεννοούμαστε γιατί δεν διαβάζεις καλά τι γράφω... Το μηχανάκι ήταν θεόστεγνο - έβλεπα την φάτσα μου στον πάτο του ρεζερβουάρ.
    Το μηχανάκι και πεζοδρόμιο πλημμύρισαν σήμερα που χωρίς να έχω δει το κομμένο σωληνάκι έβαλα βενζίνη με ένα μπιτόνι...
    Εμένα άλλη είναι η απορία μου.......





















































    Ποιός είναι ο Γιάγκος και ποιός η Βίρνα;

    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  4. #34
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.123
    Ρε μπας και μετακόμισε στην γειτονιά κανένας Πακιστανός ντελιβεράς;
    Ξέρω, δεν είναι αστείο αλλά όπως είπα σε παραπάνω ποστ, το έχουν πάρει μυρωδιά ότι είναι ψιλόπαρατημένο και....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.343
    Μήπως έχεις διαρροή?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  6. #36
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Το πετρέλαιο στο ντεπόζιτο που είχα προτείνει κάνε το ζάχαρη, απλά να θυμάσαι να αλλάζεις καύσιμο πριν φύγεις.

    Πέραν της πλάκας, δες αν μπορείς να επενδύσεις το σωληνάκι με μεταλλικό πλεκτό (ή σπιράλ από τηλέφωνο ντουζιέρας, ξέρω γω) για να τους κάνεις τη ζωή πιο δύσκολη και παρακάλα να μην είναι εκδικητικά σκατοτσογλάνια και σου κάνουν άλλη ζημιά που τους "έκοψες το μεροκάματο"

    Edit: βεβαιώσου πρώτα ότι δεν είναι διαρροή....

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Ο Κλέφτης υποψιάζομαι ότι είναι παπόβιος ή έχει μηχανάκι με αντίστοιχης χωρητικότητας ρεζερβουάρ.Να έχει μόνο αυτοκίνητο μου φαίνεται λίγο τραβηγμένο, διότι να κλέβει 1,5-2 λίτρα κάθε 15-20 μέρες συνολικά μόνο για το αμάξι του που χωράει πολύ περισσότερα λίτρα είναι ψίχουλα 1,5-2 λίτρα.Το ίδιο ισχύει και για μεγάλη μηχανή.Όποτε ψάξε στην γειτονιά σου ποιος έχει μηχανάκι με παραπλήσια χωρητικότητα ρεζερβουάρ, σε έμενα θα έπεφταν οι υποψίες σε κάποιον που είναι αληταρία, όπως λέει και ο Bowleno για Πακιστανό.Τώρα αν το κάνεις κάποιος που μένει πολύ μακριά από την γειτονιά σου είναι πολύ ηλίθιος, να κάνει ολόκληρη διαδρομή για να κλέψει 1,5-2 λίτρα βενζίνη

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Κόψτε ρε την πλάκα - εντάξει το εμπεδώσαμε ότι δεν είναι διαρροή...

    Για ζάχαρες, πετρέλαια και άλλα τυχόν μαντζούνια στο ντεπόζιτο δεν τίθεται θέμα... Πιο πολύ εγώ θα ταλαιπωρηθώ με το γέμισε-καθάρισε -ξέπλυνε-ξαναγέμισε παρά οι κλέφτες.
    Να αλλάξει θέση δεν γίνεται και δεν έχει νόημα. Στο πεζοδρόμιο κάτω από το σπίτι μου παρκάρει εδώ και πάνω από 10 χρόνια και δεν έχω άλλο κλειστό χώρο (να το βάλω στο γκαράζ και να βγάλω έξω το Στρώμα προφανώς και δεν είναι καμιά φοβερή λύση ). Και άιντε πες ότι το μετακομίζω 10 μέτρα πιο πέρα, θα αλλάξει κάτι ?
    Κουκούλες, συναγερμοί κλπ δεν παίζουν. Ψιλοπαρατημένο είναι και δεν έχω σκοπό να σκάσω λεφτά άσε που σιγά μην τους σταματήσει μια κουκούλα, ενώ και ο συναγερμός έτσι σπάνια που κινείται το μόνο που θα κάνει είναι να μου τελειώνει την μπαταρία και μετά εκτός από βενζίνη να μένω κι από ρεύμα...

    Σκατά κι απόσκατα δηλαδή... ΠΡΑΚΤΙΚΑ μάλλον δεν υπάρχει λύση πέρα από αυτό που μου είπε ο μάστορας να το αδειάζω εγώ...

    Τέσπα, σε 1η φάση δεν κάνω τίποτα και θα δούμε αν θα επαναληφθεί. Θα φροντίσω να έχω στο σπίτι κανένα λίτρο βενζίνης και μισό μέτρο σωληνάκι ώστε τουλάχιστον αν το ξαναβρώ έτσι να ταλαιπωρηθώ λιγότερο και βλέπουμε...έτσι όμως και πιάσω κανέναν από αυτούς τους τσόγλανους στα χέρια μου θα μας γράψουν οι εφημερίδες...
    Τελευταία τροποποίηση από THEOD; 19/02/2020 στις 14:27.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Κόψτε ρε την πλάκα - εντάξει το εμπεδώσαμε ότι δεν είναι διαρροή...

    Για ζάχαρες, πετρέλαια και άλλα τυχόν μαντζούνια στο ντεπόζιτο δεν τίθεται θέμα... Πιο πολύ εγώ θα ταλαιπωρηθώ με το γέμισε-καθάρισε -ξέπλυνε-ξαναγέμισε παρά οι κλέφτες.
    Να αλλάξει θέση δεν γίνεται και δεν έχει νόημα. Στο πεζοδρόμιο κάτω από το σπίτι μου παρκάρει εδώ και πάνω από 10 χρόνια και δεν έχω άλλο κλειστό χώρο (να το βάλω στο γκαράζ και να βγάλω έξω το Στρώμα προφανώς και δεν είναι καμιά φοβερή λύση ). Και άιντε πες ότι το μετακομίζω 10 μέτρα πιο πέρα, θα αλλάξει κάτι ?
    Κουκούλες, συναγερμοί κλπ δεν παίζουν. Ψιλοπαρατημένο είναι και δεν έχω σκοπό να σκάσω λεφτά άσε που σιγά μην τους σταματήσει μια κουκούλα, ενώ και ο συναγερμός έτσι σπάνια που κινείται το μόνο που θα κάνει είναι να μου τελειώνει την μπαταρία και μετά εκτός από βενζίνη να μένω κι από ρεύμα...

    Σκατά κι απόσκατα δηλαδή... ΠΡΑΚΤΙΚΑ μάλλον δεν υπάρχει λύση πέρα από αυτό που μου είπε ο μάστορας να το αδειάζω εγώ...
    Σου εύχομαι να τον βρεις τον κλέφτη για να πάψεις να ταλαιπωρείσαι.Τα ίδια είχε πάθει και ο πατέρας μου στην δουλειά του, τον έκλεβαν κάθε 8-9 μήνες κάτι ανοξείδωτα αντικείμενα.Του το έκαναν 3 φορές και έσπαναν τις κλειδαριές και η συνολική ζημιά από τα κλεμμένα ήταν περίπου 1800 ευρώ.Και μετά από μια τυχαία ανακάλυψη από κάποιο άλλο άτομο, βρέθηκε ο κλέφτης και όλα τελείωσαν.Και έχει 8 χρόνια από το τότε, και δεν ήρθαν για να ξανακλέψουν

  10. #40
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Κόψτε ρε την πλάκα - εντάξει το εμπεδώσαμε ότι δεν είναι διαρροή...

    Οκ.
    Αλλά αν την ώρα που σου κλέβανε την βενζίνη παράτησαν το σωληνάκι γιατί τους είδε κάποιος, τότε η υπόλοιπη βενζίνη θα χύθηκε στο έδαφος,άρα έχεις διαρροή!



    Καλά ξεμπερδεματα...
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  11. #41
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.123
    Και η κλοπή μια μορφή διαρροής είναι....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Οκ.
    Αλλά αν την ώρα που σου κλέβανε την βενζίνη παράτησαν το σωληνάκι γιατί τους είδε κάποιος, τότε η υπόλοιπη βενζίνη θα χύθηκε στο έδαφος,άρα έχεις διαρροή!



    Καλά ξεμπερδεματα...
    Δεν κατάλαβες σωστά.Ενώ ήταν κομμένο το σωληνάκι και δεν το είχε πάρει χαμπάρι και το ρεζερβουάρ άδειο, γέμισε το ρεζερβουάρ με ένα μπετόνι βενζίνη που αγόρασε και χύθηκε η βενζίνη

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Και η κλοπή μια μορφή διαρροής είναι....

    Ναι.. διαρροή από το ντεπόζιτο προς το μπιτόνι του κλέφτη...

    ΥΓ Το μαμήσατε και ψόφησε...

  14. #44
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Ναι.. διαρροή από το ντεπόζιτο προς το μπιτόνι του κλέφτη...

    ΥΓ Το μαμήσατε και ψόφησε...
    Κλασικά, moto.gr
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    φίλε κάνε το εξής απλό ...
    το βλέπω σε πολλά μηχανάκια πλέον αρκετά συχνά ...
    αγόρασε μισό μέτρο κοτετσόσυρμα με την πιό στενή πλέξη κ τοποθετήσέ το και απο τίς 2 πλευρές τού μοτέρ ,
    να το δέσεις με σύρμα για να ειναι σταθερό κ θα εισαι μιά χαρά,
    δεν νομίζω ο κλέφτης να ασχοληθεί πλέον με το δικό σου παπί ,θα πάει σίγουρα στο επόμενο

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. εξάτμιση σε CB super four
    από ruyjin στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 16:01
  2. Πωλειται Εξατμιση Akrapovic
    από DUKASII στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2004, 10:35
  3. εξατμιση για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 11:10
  4. εξάτμιση για cb 400 super four
    από ruyjin στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2004, 13:55
  5. Εξατμιση Σε Τdr 80
    από NERGAL στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2004, 10:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF