Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 80

Θέμα: Πάπαλα το αμορτισέρ.

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    935
    Για να μην παιδεύεσαι ,λύσε το πλαινό φιαλίδιο απο το σωληνάκι του,είναι δύσκολο να περάσει απο την τρύπα εμπρός απο το φιλτροκούτι.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azar41 Προβολή μηνύματος
    Για να μην παιδεύεσαι ,λύσε το πλαινό φιαλίδιο απο το σωληνάκι του,είναι δύσκολο να περάσει απο την τρύπα εμπρός απο το φιλτροκούτι.
    Ευχαριστώ συντροχε
    Κάθε βοήθεια δέκτη...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Σε cb 1300 o kshock τα άνοιξε πάντως
    και τις δικες μου στο cb1300 τις ανοιξα και τις εκανα αλλαγη λαδιων μονο.και επειδη μου ειναι σχετικα ευκολο να τις ανοιξω, δεν αλλαξα τσιμουχες γιατη ηταν ενταξει. Οταν μου κανει το πρωτο δακρη τοτε τις αλλαζω.

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    και τις δικες μου στο cb1300 τις ανοιξα και τις εκανα αλλαγη λαδιων μονο.και επειδη μου ειναι σχετικα ευκολο να τις ανοιξω, δεν αλλαξα τσιμουχες γιατη ηταν ενταξει. Οταν μου κανει το πρωτο δακρη τοτε τις αλλαζω.
    Αντρικό μου όταν κάνεις τέτοιες εργασίες ΕΠΙΒΆΛΕΤΕ η χρυσή φώτο. Για εμάς τους άσχετους ντε
    καθε μερα ...νεα μερα.

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Αντρικό μου όταν κάνεις τέτοιες εργασίες ΕΠΙΒΆΛΕΤΕ η χρυσή φώτο. Για εμάς τους άσχετους ντε
    Τα αμορτισέρ είναι μπελάς και δύσκολα, χρειάζονται άζωτο... δεν αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς.

  6. #66
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Τα αμορτισέρ είναι μπελάς και δύσκολα, χρειάζονται άζωτο... δεν αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς.
    το προβλημα με το αμορτισερ ειναι στο πως θα εξασφαλισεις οτι δεν εχει μεινει καθολου αερας μεσα, μιας και δε πρεπει να υπαρχει η παραμικρη φυσαλιδα...υπαρχει τροπος να γινει και χωρις εξοπλισμο αλλα ειναι αρκετα δυσκολο και οχι παντα εντελως βεβαιο οτι θα εχει επιτυχια...οσο για τη φουσκα, μπορεις να τη φουσκωσεις και με απλο αερα στην αναγκη με μια τρομπα ποδηλατου υψηλης πιεσης

  7. #67
    Νέο μέλος Το avatar του/της bat12
    Εγγραφή
    22/05/2006
    Μηνύματα
    20
    Φίλε Παπασούζα ζω την ίδια κατάσταση με εσένα τον τελευταίο μήνα. Κι όταν λέμε ίδια εννοώ και ίδιο μηχανάκι.
    Aπό Αθήνα μου ζήτησαν 150 ευρώ με ανοιχτό το ενδεχόμενο να μην φτιάχνεται. Βάλε και τα μεταφορικά από και προς Ρόδο 20 συν 20 ευρώ πηγαίναμε για 190. Ότι μεταχειρισμένο βρήκα και ρώτησα κανείς δεν ήξερε σε τι κατάσταση ήταν και δεν μπορούσε να εγγυηθεί. Άλλοι πάλι μου έλεγαν έλα από δω και θα τα βρούμε στην τιμή . Όσο για καινούργια; στην Ελλάδα από 450 έως 1200 ευρώ.
    Μετά από αρκετή έρευνα στο ιντερνετ παράγγειλα μια YSS από Ιταλία. 297 ευρώ με μεταφορικά.
    Για την ιστορία το Freewind είναι 21 χρονών με 148.000 χλμ και στα 63.000 είχα κάνει σέρβις στην πίσω και αλλαγή ελατηρίου με Hyperpro.
    Η καινούργια ανάρτηση είναι πια στα χέρια μου αλλά δεν ξεβιδώνει με τίποτα η κάτω βίδα της παλιάς.

  8. #68
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bat12 Προβολή μηνύματος
    ....αλλά δεν ξεβιδώνει με τίποτα η κάτω βίδα της παλιάς.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2647827653_0d9f9d6aa9_m.jpg 
Προβολές:	377 
Μέγεθος:	11,2 KB 
ID:	415398

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bat12 Προβολή μηνύματος
    Φίλε Παπασούζα ζω την ίδια κατάσταση με εσένα τον τελευταίο μήνα. Κι όταν λέμε ίδια εννοώ και ίδιο μηχανάκι.
    Aπό Αθήνα μου ζήτησαν 150 ευρώ με ανοιχτό το ενδεχόμενο να μην φτιάχνεται. Βάλε και τα μεταφορικά από και προς Ρόδο 20 συν 20 ευρώ πηγαίναμε για 190. Ότι μεταχειρισμένο βρήκα και ρώτησα κανείς δεν ήξερε σε τι κατάσταση ήταν και δεν μπορούσε να εγγυηθεί. Άλλοι πάλι μου έλεγαν έλα από δω και θα τα βρούμε στην τιμή . Όσο για καινούργια; στην Ελλάδα από 450 έως 1200 ευρώ.
    Μετά από αρκετή έρευνα στο ιντερνετ παράγγειλα μια YSS από Ιταλία. 297 ευρώ με μεταφορικά.
    Για την ιστορία το Freewind είναι 21 χρονών με 148.000 χλμ και στα 63.000 είχα κάνει σέρβις στην πίσω και αλλαγή ελατηρίου με Hyperpro.
    Η καινούργια ανάρτηση είναι πια στα χέρια μου αλλά δεν ξεβιδώνει με τίποτα η κάτω βίδα της παλιάς.
    Μόνος σου προσπαθείς?Γιατί δε πάς σε μάστορα. Σίγουρα αυτός θα ξέρει τι να κάνει.

    Ευχαριστώ για την πληροφορία αλλά 300 ευρώ είναι πολλά για εμένα.
    Είπες είχες κάνει σέρβις παλαιότερα. Δε σήκωνε να κάνεις κι άλλο?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #70
    Νέο μέλος Το avatar του/της bat12
    Εγγραφή
    22/05/2006
    Μηνύματα
    20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2647827653_0d9f9d6aa9_m.jpg 
Προβολές:	377 
Μέγεθος:	11,2 KB 
ID:	415398

  11. #71
    Νέο μέλος Το avatar του/της bat12
    Εγγραφή
    22/05/2006
    Μηνύματα
    20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Μόνος σου προσπαθείς?Γιατί δε πάς σε μάστορα. Σίγουρα αυτός θα ξέρει τι να κάνει.

    Ευχαριστώ για την πληροφορία αλλά 300 ευρώ είναι πολλά για εμένα.
    Είπες είχες κάνει σέρβις παλαιότερα. Δε σήκωνε να κάνεις κι άλλο?
    Γουστάρω τα μαστορέματα προφανώς και ήταν ευκαιρία να γρασσάρω το μοχλικό ..αν δεν βγει και βρω τα χαρακτηριστικά της βίδας για να την αντικαταστήσω θα πέσει τρυπάνι αλλιώς μάστορα.
    Μου είπαν ότι υπάρχει η πιθανότητα να μην φτιάχνεται . Οπότε προτιμησα μιας και υπήρχε αβεβαιότητα, απόσταση και με έπαιρνε οικονομικά να δώσω άλλα 100 και να έχω καινούργια ανάρτηση.

  12. #72
    Νέο μέλος Το avatar του/της bat12
    Εγγραφή
    22/05/2006
    Μηνύματα
    20
    Οι βίδες έλυσαν και η καινούργια ανάρτηση είναι στην θέση της. Βέβαια λύθηκε όλη η μηχανή από ντεπόζιτο και πίσω αλλά το διασκέδασα. Άλλη μηχανή πια! Σαν να αδυνατίζει η επί είκοσι χρόνια σύζυγός σου ένα πράγμα!
    Επί ευκαιρίας αφαίρεσα το φιλτροκούτι [φιλτρομπαούλο έπρεπε να λέγεται] και ο αέρας φιλτράρεται προσωρινά με πατέντα. Επί την ευκαιρία άλλαξα κι άλλα πραγματάκια πάνω όπως μανέτες, λαστιχα ποδόφρενου και επιλογέα ταχυτήτων, έκανα σέρβις του ρουμπινέτου βενζίνης που έτρεχε συν λάδια,φίλτρα και έλεγχος βαλβίδων.
    Φωτογραφίες υπάρχουν αλλά λόγω μεγέθους δεν ανεβαίνουν

  13. #73

  14. #74
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bat12 Προβολή μηνύματος
    Επί ευκαιρίας αφαίρεσα το φιλτροκούτι [φιλτρομπαούλο έπρεπε να λέγεται] και ο αέρας φιλτράρεται προσωρινά με πατέντα.
    Ουδεν μονιμοτερον του προσωρινου..!!
    (ειδικα αν εχει και ωραιο ηχο..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  15. #75
    Νέο μέλος Το avatar του/της bat12
    Εγγραφή
    22/05/2006
    Μηνύματα
    20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Ουδεν μονιμοτερον του προσωρινου..!!
    (ειδικα αν εχει και ωραιο ηχο..)
    Όπως ακριβώς το είπες..απλά την ψάχνω με τα καρμπιρατέρ γιατί έχω σκασίματα στο κλείσιμο του γκαζιού[φτωχότερο μείγμα....σύνδεσμοι εξάτμισης και διαφράγματα τσεκαρισμένα].

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Poll: Όταν κλ@νει το αμορτισέρ σε V-Strom;
    από el_hymador στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2016, 14:50
  2. Πίσω αμορτισέρ .. το τεχνικό δίλημμα !!
    από kiriakost στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2007, 14:10
  3. Εξατμήσεις Νο2: Το αμορτισέρ δεν θερμαίνεται υπερβολικά?
    από SeNNinhA στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2003, 22:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF