Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 71

Θέμα: Motoshow, 26-29 Μαρτίου 2020, Γκάζι

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246

    Motoshow, 26-29 Μαρτίου 2020, Γκάζι

    Φέτος παρά την προσπάθεια του Συνδέσμου Εισαγωγέων και Αντιπροσώπων να καταλήξουν σε μία κοινή απόφαση, η Έκθεση Μοτοσυκλέτας δε θα πραγματοποιηθεί. Ενισχυτικό του προβλήματος, το γεγονός πως ολόκληρη Αθήνα δεν έχει και κάποιο σωστό εκθεσιακό κέντρο εντός αστικού ιστού, όπως η Θεσσαλονίκη για παράδειγμα, πρόβλημα που γιγαντώνεται από το μπρος – πίσω που συμβαίνει με την έκταση του Ελληνικού.

    Με την ευκαιρία των παραπάνω, η Motorcycle Events θέλει να μαζέψει όλα τα νέα μοντέλα του 2020 σε έναν χώρο και να πραγματοποιήσει μία εκθεσιακή εκδήλωση στο κέντρο της Αθήνας και δίπλα σε συγκοινωνίες.

    Από την Πέμπτη στις 26 έως Κυριακή 29 Μαρτίου, η motorcycle events διοργανώνει το MotoShow στο Αμαξοστάσιο στο Γκάζι. Ξεκινώντας από τις 16:00 τις καθημερινές και στις 10:00 το πρωί το Σαββατοκύριακο, ο χώρος της εκδήλωσης θα παραμένει ανοικτός έως τις 21:00 όλες τις ημέρες.

    Η είσοδος θα είναι δωρεάν για όλους τους νέους και νέες έως 16 ετών με την επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας και 5,00 Ευρώ για όλους τους υπόλοιπους.
    Στον ανακαινισμένο χώρο του Παλιού Αμαξοστασίου στο Γκάζι, η Motorcycle Events συγκεντρώνει τις νέες μοτοσυκλέτες.


    Και 8-10 Μαΐου στη Δ.Ε.Θ.

    Πηγή

  2. #2
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Οι ενδιαφερώμενοι εκθέτες δεν θα καλύψουν το κόστος με το παραπάνω; γιατί χρειάζεται να έχει είσοδο μια διαφημιστική ενέργεια;

  3. #3
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Οι ενδιαφερώμενοι εκθέτες δεν θα καλύψουν το κόστος με το παραπάνω; γιατί χρειάζεται να έχει είσοδο μια διαφημιστική ενέργεια;
    αυτη ειναι η απορια μου χρονια για ολες τις εμπορικες εκθεσεις.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    αυτη ειναι η απορια μου χρονια για ολες τις εμπορικες εκθεσεις.
    Γιατί το κόστος μετακυλίεται στον καταναλωτή


    Πάντως αυτό που θα έπρεπε να προβληματίζει είναι
    πόσο στα @@ τους μας γράφουν και δεν κάνουν έκθεση
    κι εμείς το θεωρούμε και φυσιολογικό
    Μετά λέει δεν έχουμε αγώνες, πίστες κλπ κλπ
    Ρε οι Οβριοί ΟΥΤΕ έκθεση δεν πληρώνουν

  5. #5
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    αυτη ειναι η απορια μου χρονια για ολες τις εμπορικες εκθεσεις.
    Όσο υπάρχουν θύματα που πληρώνουν, γιατί όχι;

  6. #6
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Εχετε δει πολλες εκθεσεις τσαμπα; Ο καταναλωτης πληρωνει το οτι θα δει τα παντα σε μια εκθεση αντι να τρεχει απο αντιπροσωπια σε αντιπροσωπια.

  7. #7
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Γιατί το κόστος μετακυλίεται στον καταναλωτή


    Πάντως αυτό που θα έπρεπε να προβληματίζει είναι
    πόσο στα @@ τους μας γράφουν και δεν κάνουν έκθεση
    κι εμείς το θεωρούμε και φυσιολογικό
    Μετά λέει δεν έχουμε αγώνες, πίστες κλπ κλπ
    Ρε οι Οβριοί ΟΥΤΕ έκθεση δεν πληρώνουν
    Και γιατι να κανουν εκθεση; Εχει και αυτη κοστος, και η ελληνικη αγορα ειναι κυριολεκτικα νεκρη. Εντυπωσιακο ειναι οτι υπαρχουν αντιπροσωπιες ακομα, οχι το οτι δε κανουν εκθεσεις

  8. #8
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    Εχετε δει πολλες εκθεσεις τσαμπα; Ο καταναλωτης πληρωνει το οτι θα δει τα παντα σε μια εκθεση αντι να τρεχει απο αντιπροσωπια σε αντιπροσωπια.
    Βεβαίως και οι περισσότερες εκθέσεις είναι χωρίς είσοδο, όταν μάλιστα είναι σε χώρους με πολύ μεγαλύτερα έξοδα.
    Αλλά ακόμα και αν μέχρι χθες πληρώναμε τα δεκαπλάσια, είναι λόγος αυτός να συμβεί ξανά; έχουμε τρελαθεί τελείως;
    Προσπαθούμε να βρούμε λογική στο να μας χρεώνουν ότι θα δούμε τα προϊόντα τους;

    Θα μας χρεώσουν το ότι "δεν θα τρέχουμε απο αντιπροσωπεία σε αντιπροσωπεία"; μήπως να υπολογίσουν το κόστος για τους εκτός
    Αθηνών ξεχωριστά και να ανεβάσουν το εισητήριο μιας και θα "γλυτώσουν" πιθανά και μια διανυκτέρευση;

    Θα κεράσουμε 200000ε - 250000ε σε μια εταιρεία με ΜΗΔΕΝ επενδύσεις; χωρίς site, χωρίς υπόσταση και προσφορά, ακόμα και το "σήμα"
    που έχουν στο facebook είναι μια φτηνιάρικη λύση, γιατί; ακρίβηνε η καλή ζωή και τα ταξίδια;


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    Και γιατι να κανουν εκθεση; Εχει και αυτη κοστος, και η ελληνικη αγορα ειναι κυριολεκτικα νεκρη. Εντυπωσιακο ειναι οτι υπαρχουν αντιπροσωπιες ακομα, οχι το οτι δε κανουν εκθεσεις
    Τι είναι η ελληνική αγορά; ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ; μήπως να κάνεις μια συνδρομή στην ναυτεμπορική ή να δείς τις καταχωρήσεις
    των καινούριων μοτό για τον Ιανουάριο; Έτσι είναι οι "κυριολεκτικά νεκροί"; κοντραρουν στα ίσια χώρες με 10πλάσιο πληθυσμό;

    Σου φαίνεται εντυπωσιακό ότι υπάρχουν αντιπροσωπείες; γιατί λες ότι τις κρατάνε και δεν φτιάχνουν τουριστικές μονάδες;
    απο αγάπη για την μοτοσυκλέτα και τον έλληνα μοτοσυκλετιστή;
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 21/02/2020 στις 08:39.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    εντωμεταξύ η έκθεση τις πρώτες δυο μέρες θα ειναι κατάμεστη...

    εγώ θα πάω παιδες...δίπλα μένω..κι ο πειρασμός είναι τεράστιος..

    θα πάρω και τις δυο κόρες μου μαζί (μπαίνουν τσάμπα ειναι ανήλικες) και ένα καφέ στο χέρι θα πληρώσω το ταληρακι μου και θα χαϊδέψω όλα τα νέα μοντελάκια..σιγά τα ωα....τοσες μπούρδες πληρώνουμε μηνιαίως το 5ευρω μας μάρανε που στην τελική, σε ανταμείβει με μια δυο ωριτσες οφθαλμόλουτρο όλων όσων θέλουμε να δούμε σαν αναβάτες συγκεντρωμένα σε ένα κοινό καλαίσθητο (συνήθως) χώρο..αν δε συμπεριλάβεις στην εξίσωση την όλο και κάποια επίδειξη που θα υπάρχει από επαγγελματίες τότε ναι ρε φίλε...το δίνω το 5ευρω και γουστάρω..

    αυτά...και όποιος ψήνεται να μιλήσουμε εδώ μέσα να πάμε παρέα.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  10. #10
    Όταν θα ανακοινώσει τους εκθέτες, θα το σκεφτώ.
    Think faster than you ride

  11. #11
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Όταν θα ανακοινώσει τους εκθέτες, θα το σκεφτώ.
    Αυτό. Σε όσες εκθέσεις είχα πάει στο (πολύυυυυ....) μακρινό παρελθόν, πάνω από τις μισές εταιρίες έλαμπαν δια της απουσίας τους.... Ούτε δίευρω πλέον, όχι ταληράκι... Προτιμώ να το δώσω στον βενζινά μου....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #12
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Οι ενδιαφερώμενοι εκθέτες δεν θα καλύψουν το κόστος με το παραπάνω; γιατί χρειάζεται να έχει είσοδο μια διαφημιστική ενέργεια;
    Σωστή απορία. Σιγά μην πληρώσουμε για τη δική τους διαφήμιση.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  13. #13
    Εγω θα ειμαι οικογενειακως Αθηνα και θα μενω διπλα .
    Σκεφτωμαι και εγω να παω ,αλλα
    αν ειναι να πανε οι μισες εταιριες θα ξενερωσω ασχημα

  14. #14
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Βεβαίως και οι περισσότερες εκθέσεις είναι χωρίς είσοδο, όταν μάλιστα είναι σε χώρους με πολύ μεγαλύτερα έξοδα.
    Αλλά ακόμα και αν μέχρι χθες πληρώναμε τα δεκαπλάσια, είναι λόγος αυτός να συμβεί ξανά; έχουμε τρελαθεί τελείως;
    Προσπαθούμε να βρούμε λογική στο να μας χρεώνουν ότι θα δούμε τα προϊόντα τους;

    Θα μας χρεώσουν το ότι "δεν θα τρέχουμε απο αντιπροσωπεία σε αντιπροσωπεία"; μήπως να υπολογίσουν το κόστος για τους εκτός
    Αθηνών ξεχωριστά και να ανεβάσουν το εισητήριο μιας και θα "γλυτώσουν" πιθανά και μια διανυκτέρευση;

    Θα κεράσουμε 200000ε - 250000ε σε μια εταιρεία με ΜΗΔΕΝ επενδύσεις; χωρίς site, χωρίς υπόσταση και προσφορά, ακόμα και το "σήμα"
    που έχουν στο facebook είναι μια φτηνιάρικη λύση, γιατί; ακρίβηνε η καλή ζωή και τα ταξίδια;


    Τι είναι η ελληνική αγορά; ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ; μήπως να κάνεις μια συνδρομή στην ναυτεμπορική ή να δείς τις καταχωρήσεις
    των καινούριων μοτό για τον Ιανουάριο; Έτσι είναι οι "κυριολεκτικά νεκροί"; κοντραρουν στα ίσια χώρες με 10πλάσιο πληθυσμό;

    Σου φαίνεται εντυπωσιακό ότι υπάρχουν αντιπροσωπείες; γιατί λες ότι τις κρατάνε και δεν φτιάχνουν τουριστικές μονάδες;
    απο αγάπη για την μοτοσυκλέτα και τον έλληνα μοτοσυκλετιστή;

    οτι να ναι λες? που ειδες εκθεσεις και ειδικα automotive τσαμπα? Ελλαδα τουλαχιστον εκθεσεις με αντιπροσωπειες, τουλαχιστον μεχρι μερικα χρονια πισω δεν ειχα δει ποτε, εκτος Ελλαδας απλα δε παιζει εκθεση χωρις εισοδο

    χωρις εισοδο ηταν μονο καποιες ιδιωτικες πρωτοβουλιες με υποστηριξη ομως καποιων χορηγων

    τωρα δε ξερω που ειδες τις πωλησεις εσυ στην ελλαδα αλλα καπου προσφατα επεσε το ματι μου σε ταξινομισεις φετος και περα απο παπια και σκουτερ οι μεγαλες μηχανες στην τοπ δεκαδα παιζουν σε μονοψηφια η χαμηλα διψηφια νουμερα, τωρα που βλεπεις τη συγκριση με τις μεγαλες χωρες, παλι αποριας αξιο...να μη μιλησουμε για δρομο που ακομα tdm και vstrom βλεπεις στην ελλαδα μονο (και μερικα καινουρια σκουτερομοτοσυκλετακια της χοντα)

  15. #15
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    οτι να ναι λες? που ειδες εκθεσεις και ειδικα automotive τσαμπα? Ελλαδα τουλαχιστον εκθεσεις με αντιπροσωπειες, τουλαχιστον μεχρι μερικα χρονια πισω δεν ειχα δει ποτε, εκτος Ελλαδας απλα δε παιζει εκθεση χωρις εισοδο

    χωρις εισοδο ηταν μονο καποιες ιδιωτικες πρωτοβουλιες με υποστηριξη ομως καποιων χορηγων

    τωρα δε ξερω που ειδες τις πωλησεις εσυ στην ελλαδα αλλα καπου προσφατα επεσε το ματι μου σε ταξινομισεις φετος και περα απο παπια και σκουτερ οι μεγαλες μηχανες στην τοπ δεκαδα παιζουν σε μονοψηφια η χαμηλα διψηφια νουμερα, τωρα που βλεπεις τη συγκριση με τις μεγαλες χωρες, παλι αποριας αξιο...να μη μιλησουμε για δρομο που ακομα tdm και vstrom βλεπεις στην ελλαδα μονο (και μερικα καινουρια σκουτερομοτοσυκλετακια της χοντα)
    Ας το παμε λοιπον απ την αρχη, και να θεσουμε το ερωτημα.ΓΙΑΤΙ πρεπει οι εκθεσεις καθε ειδους εμπορικων προιοντων ,να εχουν εισητηριο,αφου η εκθεση ειναι μια μορφη διαφημισης των προιοντων,και ως γνωστον την διαφημιση την πληρωνει ο διαφημιζομενος??Ολες οι απαντησεις δεκτες,οσο χαζες και ναναι
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βόρειο Πήλιο 26-1-2020
    από billy84 στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2020, 10:03
  2. ΛΕΙΒΑΔΙΤΗΣ-ΞΑΝΘΗ 26 ΜΑΡΤΙΟΥ
    από Smith στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2006, 10:00
  3. ΣΕΡΡΕΣ 25/26 Μαρτίου
    από fazerakis στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2006, 14:13
  4. Θεσσαλονίκη 25-28 Μαρτίου
    από Wizard13 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2004, 00:06
  5. Μοτοκαφες 26-11-03
    από BIKENEST στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2003, 16:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF