Σελίδα 3 από 14 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 196

Θέμα: Sym vf 185 news

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Τους αφηνουμε για αυτο εχει πεσει η αγορα της χοντα γιατι οι πολλοι πηγαμε στα καλυτερα!

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Τους αφηνουμε για αυτο εχει πεσει η αγορα της χοντα γιατι οι πολλοι πηγαμε στα καλυτερα!
    Έπεσε;
    Όχι απλά όταν έχεις Χόντα δεν πας κάθε 2-3 χρόνια σε αντιπροσωπείες να ψωνίσεις καινούργιο μιας και δεν χαλάει τόσο εύκολα όσο κάποια άλλα, μην μπερδέυεσαι!

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnnybond Προβολή μηνύματος
    Έπεσε;
    Όχι απλά όταν έχεις Χόντα δεν πας κάθε 2-3 χρόνια σε αντιπροσωπείες να ψωνίσεις καινούργιο μιας και δεν χαλάει τόσο εύκολα όσο κάποια άλλα, μην μπερδέυεσαι!
    Οχι φιλε μου αυτο ισχυε καποτε με τα χοντα! Πλεον ολες οι εταιρειες πανω κατω ιδιες ειναι! Εχουν την ιδια τεχνογνωσια. Και ευτυχως που εμεις η νεολαια δεν εχουμε κολλημενες αποψεις και αγοραζουμε οτιδηποτε κρινουμε καλο

  4. #34
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Δηλαδή η Sym και η κάθε Sym έχει ίδια τεχνογνωσία με την Honda και κάθε Honda-Ducati-KTM που τρέχει δεκαετίες στα παγκόσμια ταχύτητας/χωμάτινα/Dakar κτλ.
    Μάλιστα,μάλιστα.
    porca miseria.

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Την τεχνογνωσια την εχουν οι ανθρωποι. Οι ανθρωποι λοιπον δεν κρατουν επτασφραγιστο μυστικο την τεχνογνωσια αλλα την μοιραζονται!!

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Οχι φιλε μου αυτο ισχυε καποτε με τα χοντα! Πλεον ολες οι εταιρειες πανω κατω ιδιες ειναι! Εχουν την ιδια τεχνογνωσια. Και ευτυχως που εμεις η νεολαια δεν εχουμε κολλημενες αποψεις και αγοραζουμε οτιδηποτε κρινουμε καλο
    27 χρόνων είμαι και εγώ προσωπικά θεωρώ πως δεν είμαι κολλημένος.
    Εχω αλλάξει πολλά μηχανάκια εκ των οποίων 3 Χόντα χρονολογίας 2004, 2008 και 2013 τα οποία ποτέ δεν έβγαλαν κάτι καθώς και αρκετές πρόσφατες θετικές εμπειρίες φίλων και γνωστών.

    Σίγουρα ο ανταγωνισμός αυξάνεται και σίγουρα η Χόντα και όχι μόνο όπως έχω αναφέρει και σε άλλο θέμα δεν είναι αυτή που ήταν κάποτε αλλά όπως όλα δείχνουν εξακολουθεί να είναι αρκετά αξιόπιστη μέχρι τώρα.

    Παρεπιπτόντως τα sym τα έχω σε εκτίμηση καθώς έχω και προσωπική εμπειρία, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι στο ίδιο επίπεδο ποιοτικά για μένα ακόμα. Αυτά!

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Ναι σε μηχανες σαφως και δεν ειναι.. Σε σκουτερ ομως νομιζω ειναι στα ιδια επιπεδα! Οσο για τα παπια για πολλα χρονια τα εφτιαχναν μαζι απο οσο ξερω..οποτε με σιγουρια δεν μπορω να πω κατι

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    υπαρχει και διαφορα τιμης να το λεμε και αυτο.....
    αληθεια πως θα ειναι σε ποιοτητα αν τα αυξησουν και οι κινεζοι ?

  9. #39
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Ειπε οτι ειναι "νουμερα".. Τα υποβαθμιζουν ανθρωποι που δεν τα χουν αγορασει και εχουν γνωμη οποτε απο την στιγμη που τα λεγομενα δεν ισχυουν ειναι fake news!
    Το οτι εχουν καποια προβληματα οπως πολλα μηχανακια νεοφερτα στην αγορα δεν μου λεει κατι ουτε εχω φμπ να δω ομαδες με παραπονα. Μιλησα με αλλους 2 και ηταν ευχαριστημενοι οποτε το να τα υποβαθμιζεις ειναι οτι χειροτερο γιατι κουβεντα δεν μπορει να γινει. Εγω δεν ειμαι εδω για να πω ειναι το καλυτερο και αντε γεια αλλα για να συζητησω διαφορα πραματα με διαφορους κατοχους η ανθρωπους που εχουν σκοπο να τα αγορασουν οποτε να βοηθησουμε. Αν ο καθενας ερχεται απλα και τα υποβαθμιζει χωρις λογο και επιχειρηματα θα αναγκαζομαι να απανταω ετσι!
    Ρε φίλε πάρτο λίγο αλλιώς, κάνεις λες και σου έβρισαν τη μάνα ή σου θιξαν την τιμή.
    Διόρθωσε με αν κάνω λάθος,δείχνεις από τα κείμενα σου μικρός σε ηλικία.
    Δεν έχει νόημα να απαντάς βγάζοντας ψςυτοπερηφανια για κάτι που αγόρασες. Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να φέρεις περισσότερο τρολαρισμα πάνω σου.
    Το βλέπουμε από το καλοκαίρι συχνότατα,νεαρούς που -εν τη δικαιολογημένη αγνοία τους- αρπάζονται επειδή θεωρούν ότι θίχτηκε ο εγωισμός του όταν αντικρουατηκε η επιλογή τους.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    υπαρχει και διαφορα τιμης να το λεμε και αυτο.....
    αληθεια πως θα ειναι σε ποιοτητα αν τα αυξησουν και οι κινεζοι ?
    Στα λόγια του Λακεδαίμονα βασιλιά Λεωνίδα : αν.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #40
    Ρε παίδες τα πράγματα είναι απλά. Ένα honda, suzuki, ktm κλπ είναι συνήθως σαφώς ανώτερο από ένα sym, kymco ,lifan κλπ. Είναι όμως αντίστοιχα τόσο καλό value for money? Όχι. Οπότε ζυγίζεις και προχωράς. Δεν είναι τόσο θέμα καλό ή κακό μηχανάκι. Είναι περισσότερο θέμα σωστής ή λάθος επιλογής για τα χρήματα που έχω να διαθέσω και γι'αυτό το οποίο θέλω να κάνω.
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Το οτι εβαλες στο ιδιο τσουβαλι λιφαν με κυμκο και συμ με ξεπερναει..

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Φιλε μου θιγομαι οταν ισοπεδωνετε τα παντα χωρις επιχειρημα. Δεν ειμαι χαζος να μην παραδεχτω οτι κατι δεν ειναι καλο απλα θελω να γινεται σωστη συζητηση με αποδειξεις και οχι αερολογιες του τυπου ακουσα απο τον ταδε κι ακουσα απο εναν αλλον! Πρωτος εγω εγραψα εδω θεματα που παρατηρησα..Θιγομαι οταν ισοπεδωνουμε τα παντα..

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Δεν υπάρχουν φίλε άκουσα, είδα κτλ... Τα γράφουν και τα παραθέτουν με βίντεο άνθρωποι που το έχουν το μηχανάκι και μάλιστα καποιοι έχουν γράψει και χιλιόμετρα στη σέλα του (κουριερ κτλ)

    Έχει θέματα, μη λέμε τώρα ότι δεν έχει... Και ναι το μέτρο σύγκρισης είναι ένα παρόμοιας φιλοσοφίας μηχανάκι...

    Και αυτη τη στιγμή παρόμοιας φιλοσοφίας είναι το χοντα κι ας έχει κάποια λεφτά παραπάνω (λίγα πλέον αν όντως ακριβύνει κι άλλο το sym)

    Και σου λέω το εξής απλό... Εμεις αναβάτες είμαστε και ψάχνουμε την καλύτερη επιλογή από τη στιγμή που έχουμε καταλήξει σε αυτά τα δύο.. Δεν έχουμε κανένα λόγο να υποστηρίξουμε τη μία ή την άλλη φίρμα... Τα λεφτακια μας που βγαίνουν δύσκολα θα ακουμπήσουμε για να πάρουμε ένα δίκυκλο να καλύψει τις ανάγκες μας και τα γούστα μας... Οκ;
    Πες μου τώρα ειλικρινά κάτι που έχει βγάλει το χοντα..
    Κάτι ρε παιδί μου.. Ενα.
    Τελευταία τροποποίηση από Kickstart; 19/03/2020 στις 21:36.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  14. #44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Το οτι εβαλες στο ιδιο τσουβαλι λιφαν με κυμκο και συμ με ξεπερναει..
    κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος...
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  15. #45
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Εμένα αυτό που με προβληματίζει είναι πως νέος άνθρωπος όπως είπες ότι είσαι νομίζεις πως κάτι πιο φτηνό είναι καλύτερο από το ακριβότερο προιόν λες και είναι χαζοί οι Ιάπωνες που έχουν αυξημένες τιμές και δεν υπάρχει κάποιος ουσιαστικός λόγος στην διαφορά τιμής.
    Συμφωνώ πως η διαφορά στην τιμή δεν αντικατοπτρίζει πάντα την διαφορά στην ποιότητα και ένα καπέλο για το σήμα το δίνεις αλλά μέχρι ένα σημείο.
    Εγώ πάντως σε οτιδήποτε αγόρασα όσες φορές ένιωσα έξυπνος που πήρα το φτηνό στην πορεία ανακάλυψα ότι υπάρχει λόγος.
    Από μοτοσυκλετιστικό εξοπλισμό μέχρι άσχετα με το θέμα πράγματα.
    porca miseria.

Σελίδα 3 από 14 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda GTR 150 vs SYM VF 185
    από Nospecialname στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 113
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2021, 11:07
  2. SYM VF3i 185
    από DRAKONET στο forum SYM
    Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2020, 20:47
  3. Την << Sym >>βουλη Σασ
    από GAS-GAS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2006, 21:21
  4. Breaking News
    από sniper στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2005, 14:25
  5. good & bad news..............
    από asprogerakatos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2004, 13:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF