Σελίδα 4 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 196

Θέμα: Sym vf 185 news

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Χμμ η αγορα ενος προιοντος καθοριζεται απο την ζητηση. Σαφως και η χοντα γιαμαχα σουζουκι θα χτυπησει πιο πανω τις τιμες και οχι επειδη ειναι καλυτερη αλλα επειδη εχει το ονομα και απο το ονομα και μονο πολλοι οπως εσυ δεν θα το πολυσκεφτουν και θα το παρουν!
    Ειναι σαν να παρεις ενα σορτσακι αντιντας και ενα αντμιραλ ιδιας ποιοτητας. Οι τιμες τους δεν θα ναι ποτε ιδιες! Ακυρο παραδειγμα αλλα συμβαινει γενικα.. Οι τιμες καθοριζονται απο αρκετα πραγματα.. το οτι κατι ειναι πιο ακριβο δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι και καλυτερο..Ρωτα καποιον που ασχολειται με διοικηση επιχειρησεων η management η μαρκετινγκ και θα δεις τι εννοω!
    Ειναι σαν την huawei και την one plus. Καποτε πουλουσαν μεχρι 200 ευρω κινητα και τωρα κανουν 800! Γιατι;; Γιατι κερδισαν το αγοραστικο κοινο και πλεον χτυπανε οτι τιμη θελουν!

  2. #47
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Το ιδιο προιον, με την ιδια ποιοτητα υλικων,υλικων,με τα ιδια μηχανηματα και μεθοδους παραγωγης ,φτιαχνεται σε δυο διαφορετικες χωρες ,με την μια να πληρωνει τους εργατες 10 ευρω μεροκαματο και η αλλη 100 ευρω.Σε ποια χωρα το ΙΔΙΟ προιον θα ειναι πιο ακριβο?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Δεν ξερω αν εχει βγαλει κατι δεν το ψαξα καθολου για το gtr!
    Ωστοσο το ενα ειναι 185 και το αλλο 150 με διαφορες.. προσωπικα ευχαριστημενος ειμαι..

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Αυτο ακριβως!!! Αλλα αντε βγαλε ακρη με αυτους που πιστευουν οτι το ακριβο ειναι και καλυτερο.. Ας πω ενα πιο απλο παραδειγμα! Γιατι ενα κινητο στο σκρουτζ εχει 600 ενω στον κωτσοβολο 850;;; Ουσιαστικα ειναι ακριβως το ιδιο! Η γιατι ενα samsung ισης αξιας ειναι 300 ευρω φθηνοτερο απο ενα apple;; Ποιος καθοριζει την τιμη και με τι κριτηριο;;;

  5. #50
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Για να απαντήσω στο ίδιο ύφος και να εξαφανιστώ από το θέμα του κινεζόπαπου.
    Άντε βγάλε άκρη με αυτούς που λένε sym=honda και νιώθουν περήφανοι και πιο ξύπνιοι.Μάλλον για αυτό κρατάνε την ίδια μεταπωλητική αξία τα κινεζοσκουτερ με τα sh300.
    καλές βόλτες ρε friend όπως και να έχει χωρίς ειρωνεία.
    porca miseria.

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Η μεταπωλητικη αξια επισης εξαρταται κατα πολυ απο το ονομα!
    Οσο για το αν κραταει αξια θα δειξει ο χρονος σε αυτο το παπι...

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    δυστυχώς δεν έχει φίλε...μερικών μηνών μηχανάκια 2 χιλιάρικα τα δίνουν στο car και κάποια είναι πολλές εβδομάδες εκεί και δεν...

    όσο για το gtr θα σου πω εγώ που έψαξα.. 0 προβλήματα...ζέρο.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Η αλήθεια είναι ότι αν κάτι είναι καλό θα πουλήσει ὸσο και να το θάβουν οι ανταγωνιστές. Αυτή τη στιγμή η Honda με βάση την ιστορία
    της είναι δύναμη στα παπιά, γι`αυτό έχει και "τσιμπημένη" τιμή.
    Η Sym έχει χρόνο να αποδείξει την αξία της και μακάρι να τα καταφέρει. Ξεκινάει καλά.. στο χέρι τους είναι να βελτιώσουν το quality control
    και να είναι αξιόλογος αντίπαλος.

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Μπαινω στο καρ καθε μερα. 2300 εχω βρει ενα. Ολα τα αλλα 2400! Η τιμη πηγε στα 2900.... 2.000 δεν θα βρεις vf185!

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Ρε φιλαράκο ειλικρινά επειδή το χεις πάρει προσωπικά και δεν βγάζει πουθενά αυτό ,κομψά στο λέω κιόλας. Άκου λίγο ανθρώπους που τα χουν φάει με το κουτάλι τα μηχανάκια.Επειδή βλέπω από το 91 στο νικνεημ ότι την έχεις περάσει την εφηβεία που είμασταν όλοι αντιδραστικοί και δεν ακούγαμε κανέναν μεγαλύτερο.
    Έχω προσωπικά αλλάξει πάνω από 90 μηχανάκια και οδηγούσα 6βολτο παπί πριν οι γονείς σου γνωριστούν...late 70s.
    To sym βγάζει ζημιές και δεν έχει μεταπωλητική αξία,το honda δεν βγάζει και είχε έχει και θα έχει την μεγαλύτερη αξία από όλα τα παπιά ακόμα και από την εποχή που υπήρχαν μόνο γιαπωνέζικα που μάλλον δεν πρόλαβες.Μέχρι το τέλος της εγγύησης του sym εγώ σου λέω ότι δεν θα έχεις δώσει ευρώ παραπάνω και θα στα έχουν καλύψει όλα τα χαζά.Τι διαφορά τιμής έχουν καινούργια 1500 λέω εγώ χωρίς να τα χω δει ,ήδη τότε θα είσαι χαμένος σε σχέση με το Χόντα.Στα γράφω κομψά ξαναλέω γιατί πάρα πολλοί θα σου πουν ότι χαμένος με το sym είσαι όταν το μηχανάκι βγει από την πόρτα της βιτρίνας...
    Τελευταία τροποποίηση από buckley; 20/03/2020 στις 08:04.

  11. #56
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.597
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου θιγομαι οταν ισοπεδωνετε τα παντα χωρις επιχειρημα. Δεν ειμαι χαζος να μην παραδεχτω οτι κατι δεν ειναι καλο απλα θελω να γινεται σωστη συζητηση με αποδειξεις και οχι αερολογιες του τυπου ακουσα απο τον ταδε κι ακουσα απο εναν αλλον! Πρωτος εγω εγραψα εδω θεματα που παρατηρησα..Θιγομαι οταν ισοπεδωνουμε τα παντα..
    Ρε μεγάλε δικό σου είναι το εργοστάσιο και κάνεις έτσι;
    Έλα να πούμε χαλάρωσε γιατί παραειναι παιδιάστικο όλο αυτό για να ασχοληθούμε περαιτέρω.
    Σε προκαλώ να εμφανιστεις σε 5 χρόνια (αν το έχεις ακόμα) και να μας πεις τότε αν ακομα στηρίζεις την επιλογή σου.
    Δεν θα μας βγάλετε οι νουμπαδες όλους τρελούς, υπάρχει κι ο παράγοντας εμπειρία στις κρίσεις μας.
    Και άνθρωπος που λέει "Την τεχνογνωσια την εχουν οι ανθρωποι. Οι ανθρωποι λοιπον δεν κρατουν επτασφραγιστο μυστικο την τεχνογνωσια αλλα την μοιραζονται!!" αν μη τι άλλο δείχνει ότι εχει ακόμα πολλά να μάθει (όλοι βασικά,απλά κάποιοι περισσότερα).
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  12. #57
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Η κλίση ή τάση να διαφοροποιηθούν στις επιλογές τους σε σχεση με την κοινή λογική (γενικότερα) κατείχαν παντα οι νεαρότεροι σε ηλικία(για να μη αναθαρρησετε τα παπουδια του φορουμ μιλάω για το ποσο εισαι και οχι ποσο αισθανεσαι, για ηλικιες 18-28 )

    Βάλε + τα περιορισμένα οικονομικά λογο της αυτοδημιουργιας τους που ειναι εξέλιξη. Θα παρουν αποφασεις τολμηρες με περισσοτερο ρισκο.

    Οι ιδιοι οταν δουν μαθουν απο την κατ' ιδίαν εμπειρία και ωριμάσει ο συλλογισμός τους οι επιλογες τους θα διαφοροποιηθούν ξανα και θα συμβαδίζουν με λιγοτερο ρισκο επιλογες

    Αυτο συμβαινει.. και εδω,συζητάμε εκ διαμέτρου αντίθετες προσωπικότητες οσο αναφορα τις προσωπικές επιλογες(γενικοτερα και οχι μονο στα μηχανάκια)

    Καλημέρα

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Ρε φιλαράκο ειλικρινά επειδή το χεις πάρει προσωπικά και δεν βγάζει πουθενά αυτό ,κομψά στο λέω κιόλας. Άκου λίγο ανθρώπους που τα χουν φάει με το κουτάλι τα μηχανάκια.Επειδή βλέπω από το 91 στο νικνεημ ότι την έχεις περάσει την εφηβεία που είμασταν όλοι αντιδραστικοί και δεν ακούγαμε κανέναν μεγαλύτερο.
    Έχω προσωπικά αλλάξει πάνω από 90 μηχανάκια και οδηγούσα 6βολτο παπί πριν οι γονείς σου γνωριστούν...late 70s.
    To sym βγάζει ζημιές και δεν έχει μεταπωλητική αξία,το honda δεν βγάζει και είχε έχει και θα έχει την μεγαλύτερη αξία από όλα τα παπιά ακόμα και από την εποχή που υπήρχαν μόνο γιαπωνέζικα που μάλλον δεν πρόλαβες.Μέχρι το τέλος της εγγύησης του sym εγώ σου λέω ότι δεν θα έχεις δώσει ευρώ παραπάνω και θα στα έχουν καλύψει όλα τα χαζά.Τι διαφορά τιμής έχουν καινούργια 1500 λέω εγώ χωρίς να τα χω δει ,ήδη τότε θα είσαι χαμένος σε σχέση με το Χόντα.Στα γράφω κομψά ξαναλέω γιατί πάρα πολλοί θα σου πουν ότι χαμένος με το sym είσαι όταν το μηχανάκι βγει από την πόρτα της βιτρίνας...
    Κοιτα επειδη ακρη δεν θα βγαλω απο οτι καταλαβαινω κι αυτο κυριως με τις ηλικιες 45++ γιατι με τους συνομηλικους μου μια χαρα συνενοουμαι απλα θα πω οτι εδω θα μαστε και θα δουμε πως θα κινηθει η αγορα...απλα μην εκπλαγειτε οταν η τιμη του ανεβει κι αλλο...

  14. #59
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Μα δεν τσιγκουνευτηκα τα 600 ευρω παραπανω για το gtr!!!
    Σε σχεδιασμο και ενα σορο αλλα χαρακτηριστικα οπως το οτι ειναι 185 σε σχεση με το απλο 150 η επιλογη ηταν μονοδρομος!
    Δεν ειναι οτι πηρα το sym cruisym εναντι του xmax που χουν 1500 ευρω διαφορα οποτε ναι εκει ισως σκεφτομουν τα χρηματα... Μιλαμε για 600 ευρω που τα βρισκεις σε 2 μηνες το πολυ..
    Επισης οσο οι νεοι στηριζουμε τετοιες εταιρειες τοσο θα ανεβαινουν οι μετοχες τους και η δυναμη τους στην αγορα και θα γινονται καλυτερες.. για μενα ειναι value for money

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    ότι νομίζεις φίλε..

    δεν πάει κανένας να στη πέσει ή να στο βγάλει άχρηστο...

    το συζητάμε και το αναλύουμε για να έχει σφαιρική αντίληψη ο υποψήφιος αγοραστής (κι εγώ μέσα αν και είπα δεν) και γι αυτό είναι χρήσιμα τα φόρουμ, είναι ο χώρος όπου μπορούμε να κουβεντιάσουμε μεταξύ μας και να βγάλουμε τα συμπεράσματα μας χωρίς τις υπερβολές των εμπόρων και τις ωραιοποιήσεις που πλασάρουν τα μηχανάκια τα περιοδικά και οι διάφοροι μοτοβλόγκερς που έχουν ξεπεταχτεί τελευταία σαν μανιτάρια..

    παμε πισω στο μηχανακι λοιπον...

    επειδή το οδήγησα (τεστ ραϊντ)

    με τη σέλα την παλεύεις; πόση απόσταση κάνεις πάνω της; ρωτάω γιατί στο μισάωρο άρχισα να πονάω σε όλη την περιοχή που ερχόταν σε επαφή μαζί της..μιλάμε για φακίρης κανονικά λες και καθόμουν πάνω σε σιδερώστρα αισθανόμουν το τελευταίο δεκάλεπτο της βόλτας.

    επίσης το πίσω φρένο άμα το πατήσεις δυνατά σε ευθεία μαζί με το μπροστινό σου δίνει μια αίσθηση το μηχανάκι ότι πάει να σηκώσει την ουρά;
    κάτι σαν έντο δλδ.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

Σελίδα 4 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda GTR 150 vs SYM VF 185
    από Nospecialname στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 113
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2021, 11:07
  2. SYM VF3i 185
    από DRAKONET στο forum SYM
    Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2020, 20:47
  3. Την << Sym >>βουλη Σασ
    από GAS-GAS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2006, 21:21
  4. Breaking News
    από sniper στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2005, 14:25
  5. good & bad news..............
    από asprogerakatos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2004, 13:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF