Σελίδα 8 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 196

Θέμα: Sym vf 185 news

  1. #106
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Και έτσι να είναι (που δεν), there's a time and place για όλα που ο πυ-πυ-πύραυλος δεν δείχνει να νιώθει.
    Νο χαρμ νο φάουλ όμως όπως και πάλι λέμε στο κωριο μου.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Νομιζω οτι πρεπει ολοι να χαμηλωσουΜΕ τους τονους ειδικα οι πιο ηλικιωμενοι,αλλα και οι εχοντες καποιο λογο παραπανω απο τους απλους χρηστες του φορουμ.Το -παιδι- εκανε μια επιλογη ,την ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ καλως ή κακως,με σωστα ή λαθος επιχειρηματα,δεν εχει τοσο σημασια,και νομιζω οτι οι ΑΣΚΟΠΟΙ χαρακτηρισμοι και προσδιορισμοι ΠΕΡΙΤΤΕΥΟΥΝ ενθεν και κειθεν.Αλλωστε ποσες φορες το εχουμε ξαναδει αυτο να γινεται εδω μεσα και με σοβαρωτερες και πολυ ακριβωτερες μαρκες που και αυτες παρ ολες τις δεκαδες χιλιαδες ευρω που κοστιζουν ΠΑΡΑΠΑΝΩ, απο το ταπεινο SYM, εχουν παιδαριωδη ελαττωματα που δεν τα εχουν λυσει κι ολας μετα απο χρονια στην παραγωγη.Mην -την πεφτουμε-λοιπον υπερβολικα στον νεαρο φιλο μας ,που μεσα στον ενθουσιασμο του που πηρε αυτο που αγαπουσε, ειναι λιγο υπερβολικος.Αλλωστε ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΟΔΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ.ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΘΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ Ολοι υπηρξαμε καποτε στην θεση του-οι γεροντοτεροι,και ολοι τα ιδια μυαλα ειχαμε,και λαθη καναμε αρκετες φορες στις επιλογες μας.
    Με αυτα που λεω ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩτον φιλο μας για την επιλογη του,αλλα νομιζω οτι υπαρχουν ποιοτικωτερα παπια απο το συμ,ΑΛΛΑ ειναι και αρκετα ακριβωτερα.Η σωστοτερη νομιζω τακτικη οταν κρινουμε ενα προιον ειναι να κρινουμε την σχεση τιμης προς αποδοσιν ή επι τω ελληνικωτερον value for money. και εκει νομιζω τα συμ εχουν δειξει καλο χαρακτηρα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Την πλάκα μας κάνουμε, αλίμονο αν παρεξηγείται κάποιος μέσα σε ένα forum με μηχανάκια!
    Υγ. Δε σπάει δε χαλάει είναι Honda και
    The only easy day was yesterday.

  4. #109
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Ερώτηση
    Ο "εργάτης" yamaha Crypton x 135, πόσο κόστιζε όταν ερχόταν? Όχι τα πρώτα πρώτα, μετά που ξύπνησε η αντιπροσωπεία κ τα χρέωνε 2.800€
    Ταμπούρο πίσω?
    Abs?
    Led?
    Πιρούνι για κλάματα?
    Σκουριες στο σκελετό?

    Α! Α! Ξέχασα!
    Δεν είχε συμπλεκτη κ βόλευε στην διανομή...
    Κ είχε ζάντες συμβατές με λάστιχα του 20αρικου...

  5. #110
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Πάντως τα VF185 πληθαίνουν και πάνε. Βλέπω συχνά στο δρόμο πλέον. Αυτό δείχνει ότι καλύπτουν επιθυμία αρκετών αγοραστών.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #111
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Αυτό δείχνει ότι η αγοραστική μας δύναμη σαν καταναλωτές έχει μειωθεί ( κοινώς κρίση,αφραγκιές,χαμηλοί μισθοί ) και συμβιβαζόμαστε με προιόντα φτιαγμένα για αγορές της Ασίας και τα εκεί στάνταρντς που ένα ΜΤ07 είναι στα μάτια τους ότι ένα CBR-RRR στα δικά μας.
    Δεν κατηγορώ κανέναν που βρίσκεται σε αυτή τη κατάσταση,και εγώ εξάλλου δεν μπορώ να μαζέψω τα χρήματα για αυτό που θέλω αλλά δεν θα κάνω και το άσπρο μαύρο ούτε θα συμβιβαστώ με ένα μοντέρνο κινέζο .
    Δείχνει και την νοοτροπία του μοντέρνου καταναλωτή , ''ας βγάλει 3 χρόνια κ μετά πέταμα ή σκότωμα και παίρνω άλλο '' που βλέπουμε και σε άλλα προιόντα,τηλέφωνα,τηλεοράσεις κτλ.
    Επίσης βλέπω κάποιους να τα υπερασπίζονται - με πάθος κάποιες φορές- αλλά οι ίδιοι αγόρασαν κάτι άλλο .( γκουχ γκουχ ονόματα δεν λέμε :P , φιλικά πάντα πλιζ )

    Τώρα για το Sym,ίσως έχει καλή σχέση τιμής-αυτό που παίρνεις αλλά ως εκεί. Η μοναδική μου επαφή με μότο παρόμοιας καταγωγής είναι ένα Kymco agility που είναι μέρα με την νύχτα σε σχέση με το Zip.
    when life gets complicated... i ride.

  7. #112
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Άντε τώρα να εξηγήσεις ότι το VF έχει χάρτινη κεφαλή με 1 εκκεντροφόρο.
    Μολις βάλουν στο VF Φ.Π.Ε. και ρυθμισουν τον κόφτη στο θεο, το μοτέρ αδρανει στις 10.500 και μάλιστα με ροϊκη και σκληρότερα ελατήρια.
    Εκεί δηλαδή που δουλεύει το honda ΜΑΜΑ με 2 εκκεντροφόρους ...
    Άντε τώρα να εξηγείς ότι αυτά πληρώνεις και άλλα πολλα..
    Αλλά ξέχασα,η ηδονή είναι να περνάς οριακα μπροστά, μισό μηχανάκι στα 400m ..
    Υγ. Κάθε ομοιότητα με πρόσωπα και καταστάσεις είναι τυχαια

    Στις 10.500 αδρανει μεν...δουλευει σωστα δε...και παιρνει κι'αλλο...αυτο δεν το ειπες !
    Επισης γιατι ''χαρτινη'' κεφαλη ?

  8. #113
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Φυσικο και επομενο ο καθενας να υποστηριξει την επιλογη του ρε παιδια !
    Στο φιναλε ειναι τι αρεσει στον καθενα....και δινει τα χρηματα του !
    Παντως οσο βλεπω και γουσταρει καποιος το ''εργαλειο'' του....τοσο ''ρημαδι'' ειναι για καποιους!
    Η επιλογη για μενα ειναι σεβαστη οτι και να παρει καποιος...τοσο αγοραστικη δυναμη ειχε...αυτο πηρε και μην μου πειτε
    οτι αν ειχε 100-150 ευρω πιο πανω το gtr θα ηταν το ιδιο σε επιλογη....φαναταζομαι με τοσο λιγη διαφορα το honda θα φανταζε μονοδρομος!

  9. #114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Στις 10.500 αδρανει μεν...δουλευει σωστα δε...και παιρνει κι'αλλο...αυτο δεν το ειπες !
    Επισης γιατι ''χαρτινη'' κεφαλη ?
    Το χάρτινη είναι συμβολικό.Βεβαια όταν βλεπεις μερικά στα συνεργεία με ραγισμένες κεφαλές κάτι συμβαίνει.
    Τα specs είναι budget για αυτά τα κυβικά,και η δύναμη βγαίνει ξεκάθαρα μόνο λόγω κυβικών.
    Στον αντιποδα ένα καλοσχεδιασμένο μοτέρ με 35 κυβικά λιγότερα και εφάμιλλες επιδόσεις.
    Το παίρνει και άλλο είναι σχετικο...Με τι ακριβώς?
    Εδώ μιλάμε για νορμάλ μηχανάκια χωρίς βελτιώσεις.
    The only easy day was yesterday.

  10. #115
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Το χάρτινη είναι συμβολικό.Βεβαια όταν βλεπεις μερικά στα συνεργεία με ραγισμένες κεφαλές κάτι συμβαίνει.
    Τα specs είναι budget για αυτά τα κυβικά,και η δύναμη βγαίνει ξεκάθαρα μόνο λόγω κυβικών.
    Στον αντιποδα ένα καλοσχεδιασμένο μοτέρ με 35 κυβικά λιγότερα και εφάμιλλες επιδόσεις.
    Το παίρνει και άλλο είναι σχετικο...Με τι ακριβώς?
    Εδώ μιλάμε για νορμάλ μηχανάκια χωρίς βελτιώσεις.
    Πουθενα δεν ξερω για κεφαλη οτι σπαει και χαλαει δωσε φως στον κοσμο..
    Eσυ ανεφερες για ροικη εξελιξη...αδρανεια..και σκληροτερα ελατηρια...οποτε δεν μιλας για νορμαλ μηχανακια!
    Αν θς να το παρουμε νορμαλ (περαν της μαρκας...ιστοριας...αξιοπιστιας οπου ξεκαθαρα το honda ειναι honda)
    το συμ βγαζει ξεκαθαρα πιο πολλα αλογα 18 για την ακριβεια...και 15 αλογα για το χοντα αλλα ''ζοριζεται'' περισσοτερο σε στροφες.
    Επισης πιο ροπατο ξεκαθαρα το συμ..οποτε δεν ειναι ''εφαμιλλες'' οι επιδοσεις καθως τα νουμερα μπορει να ειναι μικρα ...αλλα
    λογω λιγων κυβικων ερχεται η διαφορα !
    Εξοπλιστικα τωρα εχει μανιβελα το χοντα ενω το συμ οχι αλλα εχει στο οργανο του...ρολοι...βολτομετρο ενδειξη αλλαγης λαδιων...και εχει και διακοπτη σινιαλου !
    Σελα ασυζητητι το συμ ξεκαθαρα σελαρα...... το χοντα μενει στο σελα παπιου (γνωμη μου) και σε σπρωχνει μπροστα (εχουμε και κοιλια τωρα γαμ@@ τα)
    Ξεκαθαρα πιο καλα φρενα το χοντα
    ΑΝ ηταν θα ξαναπω μικρη η διαφορα στο χρημα...ερχοταν τα πανω -κατω !

  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Πουθενα δεν ξερω για κεφαλη οτι σπαει και χαλαει δωσε φως στον κοσμο..
    Eσυ ανεφερες για ροικη εξελιξη...αδρανεια..και σκληροτερα ελατηρια...οποτε δεν μιλας για νορμαλ μηχανακια!
    Αν θς να το παρουμε νορμαλ (περαν της μαρκας...ιστοριας...αξιοπιστιας οπου ξεκαθαρα το honda ειναι honda)
    το συμ βγαζει ξεκαθαρα πιο πολλα αλογα 18 για την ακριβεια...και 15 αλογα για το χοντα αλλα ''ζοριζεται'' περισσοτερο σε στροφες.
    Επισης πιο ροπατο ξεκαθαρα το συμ..οποτε δεν ειναι ''εφαμιλλες'' οι επιδοσεις καθως τα νουμερα μπορει να ειναι μικρα ...αλλα
    λογω λιγων κυβικων ερχεται η διαφορα !
    Εξοπλιστικα τωρα εχει μανιβελα το χοντα ενω το συμ οχι αλλα εχει στο οργανο του...ρολοι...βολτομετρο ενδειξη αλλαγης λαδιων...και εχει και διακοπτη σινιαλου !
    Σελα ασυζητητι το συμ ξεκαθαρα σελαρα...... το χοντα μενει στο σελα παπιου (γνωμη μου) και σε σπρωχνει μπροστα (εχουμε και κοιλια τωρα γαμ@@ τα)
    Ξεκαθαρα πιο καλα φρενα το χοντα
    ΑΝ ηταν θα ξαναπω μικρη η διαφορα στο χρημα...ερχοταν τα πανω -κατω !
    Έγραψα αυτά που είδα από πρώτο χέρι,λέγοντας ότι ακόμα και με βελτιώσεις έχει ένα ταβάνι λόγω σχεδίασης και υποδομής.
    Το point είναι ότι η τιμή είναι επακόλουθο του RnD που έχει πέσει στα παπιά(ούτε για SS να μιλάγαμε)!
    Έχω ακούσει για τουλάχιστον 3 που ράγισαν κεφαλή.
    Αν το ψάξεις θα δεις.Η αιτία όπως φαίνεται είναι μια βάση που εδράζεται πάνω της.
    Παρόλα αυτά,εάν δεν υπήρχε το Honda ,θα το είχα χτυπήσει κι εγώ.
    The only easy day was yesterday.

  12. #117
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση
    Ο "εργάτης" yamaha Crypton x 135, πόσο κόστιζε όταν ερχόταν? Όχι τα πρώτα πρώτα, μετά που ξύπνησε η αντιπροσωπεία κ τα χρέωνε 2.800€
    Ταμπούρο πίσω?
    Abs?
    Led?
    Πιρούνι για κλάματα?
    Σκουριες στο σκελετό?

    Α! Α! Ξέχασα!
    Δεν είχε συμπλέκτη κ βόλευε στην διανομή...
    Κ είχε ζάντες συμβατές με λάστιχα του 20αρικου...
    εγω το αγόρασα το '11 2450€ το μοντέλο με τις σιδερένιες ζάντες/ακτίνες. Μου φαινόταν εξαρχής πολύ ακριβό μιας και κυκλοφορούσε ήδη αρκετά χρόνια.
    Ως κάτοχος καζερ απο το '99, ήμουν συνηθισμένος να είμαι ξέγνοιαστος για το μηχανακι που είχα ως μεταφορικό μέσο. όχι φυσικά ότι δε χάλασε ποτέ τίποτα στο καζερ,αλλά είχα το κεφάλι μου ήσυχο πως όσο το φροντίζω θα με πηγαίνει.
    Όταν λοιπόν μου το φάγανε, το cr-X ήταν το μοναδικό διαθεσιμο στην αγορά που μου έδινε αυτό το peace of mind, που ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ βάζω πανω απο όλα για ένα όχημα εργάτη.
    150 χιλιάδες διανυθέντα χλμ μετά μαζί του, συνεχίζω να αισθάνομαι την ίδια σιγουριά. Ότι θα ξεκινήσω απο τον Πειραιά για τη δουλειά μου, θα γυρίσω όλη την Αθήνα απο Αγία Παρασκευη μέχρι Σαρωνίδα και πίσω Πειραιά, χωρίς να σκέφτομαι αν θα με αφήσει. Σε βόλτα εδω, είχαμε φτάσει μέχρι τη Θηβα κάποτε.

    με όλες τις αδυναμίες του, ναι εχει μαλακές αναρτήσεις,το φρένο δε το λες και άγκυρα, τα λάστιχα στο μασπιέ τα οριτζιναλ ήταν ψευτικα, αλλά Α Ξ Ι Ο Π Ι Σ Τ Ο.

    τα λεντ είναι φρέσκο φρούτο.
    πιρούνι για κλάματα; μα τι λες;
    σκουριές στο σκελετό σαν γενικός κανόνας δεν νομίζω οτι ισχύει.
    και δεν κατάλαβα το ύφος, ως ΠΑΠΑΚΙ δεν είχε συμπλέκτη. μήπως έχετε κάποιοι μπερδέψει τον λόγο που φτιάχτηκαν τα παπάκια;
    Στη διανομή φυσικά βόλευε γιατι δεν χάλαγε κάθε τρεις και λίγο,έβγαλα το ψωμί μου για εναμιση σχεδόν χρόνο με δαύτο, σου μιλάω απο πρώτο χέρι.


    και επειδή βλέπω ότι παλι φεύγει η μπαλα απο το γήπεδο, δεν είπε κανείς σε κανέναν "γιατι ρε τύπε εδωσες τα λεφτα ΣΟΥ και πήρες το τάδε;".
    Η ιστορία στραβώνει με τον κάθε 1991 που απο το καλοκαίρι σκάνε σα το δάκο, και μου/μας σπάνε τα μέζεα με το πόσο γαμάτο είναι το κάθε μπουρδελάκι που αγόρασαν.
    Κανείς δε λέει ότι μπουρδελάκια είναι μόνο τα κινέζικα και τα τζαπόνια σπέρνουν.
    το σκατο που έχει φάει η προπέλα σε αυτό το φόρουμ (και όχι μόνο) είναι παροιμιώδες. Α,και τα κτμ τωρα που το σκέφτομαι.ή η γιαμάχα για εκείνη την ιστορία με τα βολάν στα φεηζερ ή...ή...ή...
    κάποια μηχανακια όμως είναι κοινώς αποδεκτά ότι είναι σκυλιά κάποια άλλα ταΐστρες.

    Θέλω πολύ να δω σε μια 5ετια τι στο κέρατο θα λέμε για αυτό το "υπερόπλο" της Συμ.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  13. #118
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος

    Θέλω πολύ να δω σε μια 5ετια τι στο κέρατο θα λέμε για αυτό το "υπερόπλο" της Συμ.

    Οσοι έχουν επιβιώσει μέχρι τότε....................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  14. #119
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Οσοι έχουν επιβιώσει μέχρι τότε....................
    Ρε μπαγασα...... μετοχές στον Μπαμπούλα έχεις;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  15. #120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Ρε μπαγασα...... μετοχές στον Μπαμπούλα έχεις;
    ΤΕΛΕΤΑΙ ΜΠΟΥΚΟΥΡΑΣ!!!!

    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

Σελίδα 8 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda GTR 150 vs SYM VF 185
    από Nospecialname στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 113
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2021, 10:07
  2. SYM VF3i 185
    από DRAKONET στο forum SYM
    Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2020, 19:47
  3. Την << Sym >>βουλη Σασ
    από GAS-GAS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2006, 20:21
  4. Breaking News
    από sniper στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2005, 13:25
  5. good & bad news..............
    από asprogerakatos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2004, 12:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF