Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 71

Θέμα: ΞΕΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΣΚΟΥΤΕΡ

  1. #31
    Δεν ειμαι κολημενος με τη μαρκα , αλλα απο τις επιλογες που εβαλες ,εγω θα επαιρνα το σιτικομ με τα 2800.
    Απλα σαν καινουριο ,ενημερωμενο βιβλιο ,φαινεται καθαρο κτλ.
    Μεταχειρισμενο με οσο το δυνατο λιγοτερα χλμ ειναι η γνωμη μου για τα σκουτερ.
    Ξαναλεω ,για τη δουλεια που το θες ...μην πας πανω απο 300 κυβικα .

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    22
    οκ σας ευχαριστω πολυ. δεν θελω να σας απασχολησω αλλο, θα επανελθω με την αποφαση μου

  3. #33
    σχετικά με το δίλημμα του vangelis43, έχω ακούσει ότι το sh καίει λάδια (όχι λίγο αλλά αρκετά) και υπάρχουν και κάποια κρούσματα με στραβή ζάντα (απο εργοστάσιο). ισχύουν ή είναι παπαριές δισφημούν την αγαπημένη μας χοντάρα;;;
    MM#93

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Για ζάντα δεν ξέρω.
    Στα 85κ που είμαι τώρα τσιμπάει καμιά 300 γραμμάρια κάθε 6κ που αλλάζω.
    Αλλά δεδομένου ότι παίρνει 1 και κάτι λίτρα δεν το λές και λίγο.

  5. #35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Για ζάντα δεν ξέρω.
    Στα 85κ που είμαι τώρα τσιμπάει καμιά 300 γραμμάρια κάθε 6κ που αλλάζω.
    Αλλά δεδομένου ότι παίρνει 1 και κάτι λίτρα δεν το λές και λίγο.
    Στα 85κ είναι καλά να καιει, και κάθε 6κ που αλλάζεις, αλλά έχω ακούσει (και διαβάσει) ότι καίει από καινούργιο
    MM#93

  6. #36
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    Στα 85κ είναι καλά να καιει, και κάθε 6κ που αλλάζεις, αλλά έχω ακούσει (και διαβάσει) ότι καίει από καινούργιο
    Πάντως 1κιλο λαδι σε μονοκυλινδρο μοτερ με cvt θελει συχνα τσεκ για συμπληρωμα, το βλεπω λογικο στα 6k να καψει τοσο

  7. #37
    Για τα συμ δεν έχω ακούσει πάντως να καίνε
    MM#93

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    22
    καλησπερα σας. νομιζα πως θα ξαναμπω μονο και μονο για να σας πω πιο σκουτερ πηρα αλλα....... ειχα την τυχη να μιλησω live με εναν φιλο του κολλητου μου που καβαλαει μεσα στην αθηνα 20 χρ μηχανακια. απο στριτ, σκουτερ, on off (τωρα εχει ενα t max που το πουλαει). Μου ειπε για τα αρνητικα των σκουτερ (ανταλλακτικα, σερβις, κλοπες, κλπ) και μου ειπε πως για αυτον καλυτερα να παρω μια on off που ειναι ειναι σχετικα ευελικτη και ευκολο οδηγητη μεσα στην Αθηνα. Μου προτεινε transalp 650, aprilia strada 660 και το xt 660 (που ομως μου ειπε πως ειναι κουραστικο στα ταξιδια). οπως βλεπετε δεν ανέλυσα πολυ την κουβεντα που ειχα μαζι του μια και δεν θελω να σας κουρασω, οπως επισης καταλαβαινω πως ο ανταγωνισμος σκουτερ vs μηχανης ειναι ατελειωτος! Ποια η αποψη σας? αν τελικα πηγαινα σε on off (μεταχειρισμενη φυσικα παλι εως τα ιδια λεφτα 3500) εχετε να προτεινετε κατι εσεις? τις 3 αυτες επιλογες πως τισ βλεπετε?

  9. #39
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    617
    Με 3500 για μεταχειρισμένο 650αρι, οι επιλογές σου είναι περίπου άπειρες.

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Ένα XT 660R θα ήταν ότι πρέπει νομίζω. Μεγάλο παπί αλλά πας και λίγο παραέξω χαλαρά (120-130 δικάβαλο) για κάνα μπανάκι.

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.347
    Να έπαιρνες το tmax που δίνει ο φίλος σου ?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #42
    Mε 3.5 δεν φτανουν ουτε για το μισο

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Να έπαιρνες το tmax που δίνει ο φίλος σου ?
    ενω ημουν πολυ ζεστος για σκουτερ (ενω μου αρεσουν οι on of) ηταν σαν να μου ελεγε ασε τα σκουτερ και παρε μηχανη. Αρα δεν περνω σκουτερ. Το t max για μεγαλο σερβις μαζι με βαλβιδες του πηγε 1000 και μαλιστα το εκανε αυτος μονος του γιατι δουλευε σε μηχανουργιο για μοτοσυκλετες (55 ευρο η καθε βαλβιδα και εχει 8 το t max). τετοια και αλλα πολλα μου ειπε και με εκανε να σκεφτομαι on off.
    φιλε stzr το xt μου το ειπε αλλα μου πε πως εχει πολλους κραδασμους στο τιμονι που σε πολλες ωρες οδηγησης σε κουραζει......
    για αυτο ειπα να ρωτησω και εσας να μου πειτε κανα on off που να βολευει πιο πολυ στην αθηνα σε σχεση με αλλα......
    (πχ μου ειπε το strada που εχουν και οι αστυνομια εχει κινητηρα του xt και περιφερειακα ευρωπαικα αρα ενεργητικη παθητικη ασφαλεια ευρωπης και κινητηρα ιαπωνια!!!!! κατι τετοια λεγαμε.....
    μην το απλωνω πολυ ομως....... αν μπορειτε πειτε μου και εσεις 1-2-3 on off κατα την αποψη σας......... (v storm, varadero, bmw G 650), εχω δει και την transalp 700, εχει μεγαλη διαφορα απο την 650?
    ποσο καινε μεσα στην αθηνα στο περιπου αυτες οι μηχανες των 650-700 κυβ?????

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Βαγγέλη μέσα στην Αθήνα δεν θα καταλάβεις κραδασμούς (δεν θα σε κουράσει) και σε μια εξόρμηση 1-1.5 ώρας δεν θα μουδιάσουν τα χέρια σου.
    Είχα το ΧΤΧ και δεν θυμάμαι να είχα τέτοιο θέμα σε βόλτες μέχρι Χαλκίδα ή Stork.

    Πάντως το VStrom ή το BMW είναι καλά και αξιόπιστα για τη χρήση που θες. Ότι βρεις καλύτερο.

    Μέσα στην Αθήνα καίνε κάτι παραπάνω τα μεγάλα, αν θες πιο οικονομικά κοίτα κάνα vstrom 250.

  15. #45
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    22
    ποσο καινε δηλαδη στο περιπου; πχ μια τρανσαλπ 650 δεκαετιασ 'η μια bmw g 650 ποσο καινε εντος;

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Συμβουλές για αγορά πρώτου σκούτερ
    από Nime στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2019, 14:13
  2. γνώμες για αγορά Cbr 125 !!!
    από Eddiex στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2009, 14:06
  3. Ενδιαφέρον για αγορά δικύκλου
    από Godfather στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2005, 15:08
  4. Οποιος ενδιαφέρεται για αγορά!!!
    από petridist στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2004, 22:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF