Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 101

Θέμα: Αγορα Runner 180 2t / 200 4t αποψεις

  1. #16
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.801
    Τι μου θυμησες...
    Ειχα το 180 2Τ με 21 αλογα...
    Το ειχα παρει καινουργιο και το ειχα δωσει με 32.000χλμ.
    Να πω την αληθεια μετανιωσα που το εδωσα...!
    Ειχε 13αρες ζαντες με μπρος πισω δισκοφρενο...λιγακι προσοχη παραπανω ηθελε...
    Απο γκαζι αλλο τιποτα...Εφευγε σαν διαολακι σε εκκινησεις...
    Το μονο ασχημο ηταν οτι ηθελε ιμαντα οπωσδηποτε καθε 10.000χλμ.
    Παρτο, θα το ευχαριστηθεις!
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Χαιρομαι που δεν εφαγα κραξιμο για την επιλογη που θελω να κανω, φιλοι μου με πιο νεες μηχανες μου ειπαν οχι, πολλοι μου προτειναν βαρκες 250-300 κυβικων, αλλα δε θελω, ειπαμε να παρω κατι να το ευχαριστηθω, μετα αν δε μου κανει το δινω δε θα χασω στην αγοραπωλησια.. Υμαντες κλπ θα αλλαζουμε εμεις, ο φιλος μου εχει κτμ οποτε το σπιτι του ειναι σαν συνεργειο

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pektis Προβολή μηνύματος
    Τι μου θυμησες...
    Ειχα το 180 2Τ με 21 αλογα...
    Το ειχα παρει καινουργιο και το ειχα δωσει με 32.000χλμ.
    Να πω την αληθεια μετανιωσα που το εδωσα...!
    Ειχε 13αρες ζαντες με μπρος πισω δισκοφρενο...λιγακι προσοχη παραπανω ηθελε...
    Απο γκαζι αλλο τιποτα...Εφευγε σαν διαολακι σε εκκινησεις...
    Το μονο ασχημο ηταν οτι ηθελε ιμαντα οπωσδηποτε καθε 10.000χλμ.
    Παρτο, θα το ευχαριστηθεις!
    εγω κανω 100 χιλιομετρα την εβδομαδα αρα θα αργησει πολυ η οποιαδηποτε αλλαγη

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Χαιρομαι που δεν εφαγα κραξιμο για την επιλογη που θελω να κανω, φιλοι μου με πιο νεες μηχανες μου ειπαν οχι, πολλοι μου προτειναν βαρκες 250-300 κυβικων, αλλα δε θελω, ειπαμε να παρω κατι να το ευχαριστηθω, μετα αν δε μου κανει το δινω δε θα χασω στην αγοραπωλησια.. Υμαντες κλπ θα αλλαζουμε εμεις, ο φιλος μου εχει κτμ οποτε το σπιτι του ειναι σαν συνεργειο
    Φαντάσου ο φίλος να είχε και ducati....
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Χαιρομαι που δεν εφαγα κραξιμο για την επιλογη που θελω να κανω, φιλοι μου με πιο νεες μηχανες μου ειπαν οχι, πολλοι μου προτειναν βαρκες 250-300 κυβικων, αλλα δε θελω, ειπαμε να παρω κατι να το ευχαριστηθω, μετα αν δε μου κανει το δινω δε θα χασω στην αγοραπωλησια.. Υμαντες κλπ θα αλλαζουμε εμεις, ο φιλος μου εχει κτμ οποτε το σπιτι του ειναι σαν συνεργειο
    Καλά...Κάτι σύγχρονα σκουτερακια ίδιας κατηγορίας (και πιο πολλά κυβικά)Δε θα σε βλέπουν καν.Αστούς να λένε...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  6. #21
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    ...
    Εγω ειχα το 200αρι κ εκανα καμια 25Κ.
    Μια χαρα πηγαινε απλα εκοβα τους ιμαντες ανα 7-8Κ.
    Μαλοσι, ξεμαλοσι μια κ το αυτο.
    Αλλα του επινα το αιμα.
    Δυσκολεύομαι να σε πιστέψω.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Οδηγαω δανεικο μηχανακι 125 αυτη τη στιγμη, πριν λιγο τζιλερα 50αρη διχρονο με περασε και δεν μπορεσα να τον φτασω

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παιδια καλησπερα επανερχομαι στο θεμα, κοιταζω συνεχεια στις αγγελιες και εχω μπερδευτει λιγο. Πουλανε το 180αρη το διχρονο με 2 διαφορετικες μασκες, σας παρακαλω πολυ δειτε λιγο τις φωτο και οποιος ξερει ας μου πει τι παιζει


    https://imgur.com/0AR3a96



    https://imgur.com/AuuiKvR

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Παιδια καλησπερα επανερχομαι στο θεμα, κοιταζω συνεχεια στις αγγελιες και εχω μπερδευτει λιγο. Πουλανε το 180αρη το διχρονο με 2 διαφορετικες μασκες, σας παρακαλω πολυ δειτε λιγο τις φωτο και οποιος ξερει ας μου πει τι παιζει


    https://imgur.com/0AR3a96



    https://imgur.com/AuuiKvR
    To SP μοντελο εχει συμβατικο τηλεσκοπικο το οποιο ειναι απειρως καλυτερο απο το USD.
    Τοσο σε λειτουργια, οσο και σε αντοχη.

    Πολλα μπροστινα ειναι απο VXR 180 ή απο μετεπειτα γενια (facelift 125/200).
    Στις φωτογραφιες που εβαλες τα μικρα φωτακια ειναι αφτερμαρκετ αντικατασταση του φαναριου.


    Αποψη μου, εαν θες να ασχοληθεις με το "αθλημα" και το 'χεις καημο, βρες ενα οσο πιο "μαμα" γινεται με αψογα πλαστικα.
    Ξηλωσέτα ολα, καθαρισε σασι καλωδιωσεις κλπ ... γιατι κατα 99% θα ειναι τιγκα στη σκουρια.
    Ενα καλο φρεσκαρισμα με βαφη πλαστικων και κουμπωμα επανω.

    Ολα θα θελουν λαστιχα, ολα θα θελουν σερβις σε δαγκανες φρενων, σε ρουλεμαν λαιμου, λαστιχενιες εισαγωγες καρμπυρατερ και δε συμμαζευεται!

    Απο μια αγγελια που επαιξε πιο πανω στα 800€, ευκολα φανταζομαι το budget να φτανει και τα 1500€.




    EDIT:

    Παρακολουθαγα πριν πολυ καιρο αυτο το topic και μου θυμισες να ριξω μια ματια την προοδο του.

    http://modernvespa.com/forum/topic162580

    Δειτε εδω πως γινεται η σωστη δουλεια!!
    Τελευταία τροποποίηση από Pew; 08/03/2020 στις 01:59.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    To SP μοντελο εχει συμβατικο τηλεσκοπικο το οποιο ειναι απειρως καλυτερο απο το USD.
    Τοσο σε λειτουργια, οσο και σε αντοχη.

    Πολλα μπροστινα ειναι απο VXR 180 ή απο μετεπειτα γενια (facelift 125/200).
    Στις φωτογραφιες που εβαλες τα μικρα φωτακια ειναι αφτερμαρκετ αντικατασταση του φαναριου.


    Αποψη μου, εαν θες να ασχοληθεις με το "αθλημα" και το 'χεις καημο, βρες ενα οσο πιο "μαμα" γινεται με αψογα πλαστικα.
    Ξηλωσέτα ολα, καθαρισε σασι καλωδιωσεις κλπ ... γιατι κατα 99% θα ειναι τιγκα στη σκουρια.
    Ενα καλο φρεσκαρισμα με βαφη πλαστικων και κουμπωμα επανω.

    Ολα θα θελουν λαστιχα, ολα θα θελουν σερβις σε δαγκανες φρενων, σε ρουλεμαν λαιμου, λαστιχενιες εισαγωγες καρμπυρατερ και δε συμμαζευεται!

    Απο μια αγγελια που επαιξε πιο πανω στα 800€, ευκολα φανταζομαι το budget να φτανει και τα 1500€.

    Το usd τι ειναι; επισης περα απ τα φωτακια οι 2 μοτο εχουν και διαφπρετικο μπροστα πλαστικο

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Το usd τι ειναι; επισης περα απ τα φωτακια οι 2 μοτο εχουν και διαφπρετικο μπροστα πλαστικο
    Ολα οσα βλεπεις μεταξυ των δυο, ειναι aftermarket πλαστικο στη μουρη καθως και βαση φαναριων.
    Υπαρχουν και υπηρχαν απειρα οταν τα μοντελα ηταν δημοφιλη πριν μια δεκαετια και βαλε!

    USD = Up Side Down, το αναποδο μπροστινο δηλαδη πιρουνι.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Ολα οσα βλεπεις μεταξυ των δυο, ειναι aftermarket πλαστικο στη μουρη καθως και βαση φαναριων.
    Υπαρχουν και υπηρχαν απειρα οταν τα μοντελα ηταν δημοφιλη πριν μια δεκαετια και βαλε!

    USD = Up Side Down, το αναποδο μπροστινο δηλαδη πιρουνι.
    Καταρχας ευχαριστω για τις απαντησεις. Επειδη εγω βαζω φιλτρα διχτονο και 180 μου βγαζει ολες τις επιλογες, και στα περισσοτερα απλα αναγραφεται fxr 180, περα απο το πιρουνι και τα αυτακολλητα που γραφουν sp πως ξερω ποιο ειναι ποιο; Επισης τι αλλες διαφορες εχει το sp μοντελο; Απο οτι καταλαβα πρεπει να το προτιμησω..


    Κατι ακομα, βλεπω αγγελιες που καποιοι ειδη τα πουλανε φρεσκαρισμενα, ειτε με κιτακια μαλοσι ειτε απλα βαμμενα με αλλαγμενα περιφερειακα κλπ, αξιζπυν αυτα;

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος

    EDIT:

    Παρακολουθαγα πριν πολυ καιρο αυτο το topic και μου θυμισες να ριξω μια ματια την προοδο του.

    http://modernvespa.com/forum/topic162580

    Δειτε εδω πως γινεται η σωστη δουλεια!!
    Το σωστή δουλειά είναι σχετικό.
    Δεν το διάβασα όλο αλλά απο τις φωτογραφίες φαντάζομαι ότι θα αυξηθεί ΠΟΛΥ το βάρος.

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Ακομα στο ψαξιμο ειμαι, αν καποιος απο σας πουλαει η ξερει καποιον που πουλαει το 180αρι σας παρακαλω ενημερωστε με.. Μεταβιβασεις γινονται ακομα η τσαμπα ψαχνω?

    Γενικα πιστευετε οτι ειναι ασυμφορο το runner? Στα ιδια λεφτα μπορω να βρω κατι που να μου δινει χαμογελα αλλα να μην ειναι διχρονο; Εχω ψαξει πολυ στο καρ αλλα δεν εχω βρει κατι αλλο σε σκουτερ η σε μηχανη.. περα απο κατι παλια ss που δε μου αρεσουν καθολου οπως και γενικα αυτο το κουραστικο στυλ οδηγησης που δε νομιζω οτι κανει για καθημερινο μεσο..


    ευχαριστω

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/12/2008
    Μηνύματα
    287
    γιατι δε κοιτας και το italjet dragster

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF