Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 101

Θέμα: Αγορα Runner 180 2t / 200 4t αποψεις

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Αυτό που σου έβαλα πιο πάνω, φαίνεται χαρτί. Είναι στα Γρεβενά όμως και αν κατάλαβα καλά μένεις Θεσσαλονίκη. Πάντως αν θέλεις να βρεις γενικά runner και ειδικά runner 2τ, θα πρέπει να είσαι έτοιμος να κανείς και μερικά μικρά ταξίδια στα 150-160 χλμ για να δεις κάτι αξιόλογο.
    Τα 2t runner σταμάτησαν να βγαίνουν πριν πολλά χρόνια οπότε μην περιμένεις να βρείς ο, τι θες όπου το θες.
    Εχω μιλησει στο παιδι που εχει αυτο που εστειλες, ειναι απο ανακατασκευη και στρωνεται ειπε. Ειναι και λιγο μακρια. Θα προτιμουσα η κατι που να μην εχει ανοιχτει η κατι που αμα εχει γινει ανακατασκευη να φοραει malossi και οχι τα αυθεντικα μεσα. Σκεφτομαι να παω να το δω αλλα αμα παωκαι δε μου αρεσει εχω δωσει ενα 70αρι ευρω χωρις λογο για το ταξιδι..

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Εχω μιλησει στο παιδι που εχει αυτο που εστειλες, ειναι απο ανακατασκευη και στρωνεται ειπε. Ειναι και λιγο μακρια. Θα προτιμουσα η κατι που να μην εχει ανοιχτει η κατι που αμα εχει γινει ανακατασκευη να φοραει malossi και οχι τα αυθεντικα μεσα. Σκεφτομαι να παω να το δω αλλα αμα παωκαι δε μου αρεσει εχω δωσει ενα 70αρι ευρω χωρις λογο για το ταξιδι..
    Γιατί σε χαλάει το ότι έχει επισκευαστεί το μοτέρ με γνήσια ανταλλακτικά; Κανονικά το αντίθετο είναι που πρέπει να σε προβληματισει. Ζήτα από τον ιδιοκτήτη του πολλές φωτογραφίες, βίντεο για να το ακούσεις/δεις και τα τιμολόγια της ανακατασκευής και πήγαινε να το πάρεις. Εξάλλου, μεταχειρισμένο παίρνεις, όχι καινούριο. Πρέπει να είσαι έτοιμος για κάποια έξοδα μετά την αγορά αν και αυτό δεν φαίνεται να θέλει κάτι.

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Γιατί σε χαλάει το ότι έχει επισκευαστεί το μοτέρ με γνήσια ανταλλακτικά; Κανονικά το αντίθετο είναι που πρέπει να σε προβληματισει. Ζήτα από τον ιδιοκτήτη του πολλές φωτογραφίες, βίντεο για να το ακούσεις/δεις και τα τιμολόγια της ανακατασκευής και πήγαινε να το πάρεις. Εξάλλου, μεταχειρισμένο παίρνεις, όχι καινούριο. Πρέπει να είσαι έτοιμος για κάποια έξοδα μετά την αγορά αν και αυτό δεν φαίνεται να θέλει κάτι.
    Επειδη μεχρι στιγμης οτι ειδα απο κοντα ηθελε πολυ δουλεια και τα εδιναν και ακριβα, ελεγα μηπως επαιρνα κατι με 500 ευρω και να εβαζα 500-600 να το εκανα εγω ανακατασκευη και σερβις.

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Επειδη μεχρι στιγμης οτι ειδα απο κοντα ηθελε πολυ δουλεια και τα εδιναν και ακριβα, ελεγα μηπως επαιρνα κατι με 500 ευρω και να εβαζα 500-600 να το εκανα εγω ανακατασκευη και σερβις.
    Δεν το καταλαβαίνω το σκεπτικό σου αλλά οκ. Στη συγκεκριμένη περίπτωση έχουμε ένα runner που, εμφανισιακά τουλάχιστον, δείχνει άψογο.
    Η δε τιμή του είναι πολλή καλή. Ποια η λογική να δώσεις 500€ για ένα χρεπι, γιατί χρεπι θα πάρεις στο 500ρικο και να δώσεις άλλα 500-600, κατα τη γνώμη μου θα χρειαστείς και περισσότερα από 600€ για να μαζέψεις το χρεπι που θα βρεις, ενώ μπορείς να πάρεις έτοιμο ένα φαινομενικά άριστο και μάλιστα με λιγότερα;;;

    Καλή επιτυχία στην αναζήτηση σου!

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    @parkaki
    Άδικα ψάχνεις αυτό το μηχανάκι. Ότι βρεις θα είναι ταλαιπωρημένο.
    Καλύτερα να κοιτάξεις κάτι νεότερο
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Δεν το καταλαβαίνω το σκεπτικό σου αλλά οκ. Στη συγκεκριμένη περίπτωση έχουμε ένα runner που, εμφανισιακά τουλάχιστον, δείχνει άψογο.
    Η δε τιμή του είναι πολλή καλή. Ποια η λογική να δώσεις 500€ για ένα χρεπι, γιατί χρεπι θα πάρεις στο 500ρικο και να δώσεις άλλα 500-600, κατα τη γνώμη μου θα χρειαστείς και περισσότερα από 600€ για να μαζέψεις το χρεπι που θα βρεις, ενώ μπορείς να πάρεις έτοιμο ένα φαινομενικά άριστο και μάλιστα με λιγότερα;;;

    Καλή επιτυχία στην αναζήτηση σου!
    Εχεις δικιο! Απλα φοβαμαι μην ειναι σαν τα αλλα που ειδα, επο φωτο καλο και απο κοντα τρακαρισμενο..
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    @parkaki
    Άδικα ψάχνεις αυτό το μηχανάκι. Ότι βρεις θα είναι ταλαιπωρημένο.
    Καλύτερα να κοιτάξεις κάτι νεότερο
    Διχρονο θελω φιλε μου

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Επειδη τραβαει καιρο το τοπικ και βλεπω πως ακομα εχεις την καψα να παρεις καποιο.

    Βρες καποιο που να μην εχει ελλειψεις σε πλαστικα η μηχανικα μερη και να λειτουργει χωρις ηλεκτρολογικα θεματα, τουλαχιστον οχι σοβαρα.
    Μην δωσεις καμια σημασια σε συμπιεση κυλινδρου, διαρροες κλπ κατασταση ελαστικων.

    Επομενο βημα: ανακατασκευή.

    Ειναι ολα τοσο παλια και ταλαιπωρα, που ειτε θα δωσεις αρκετα για ενα θεωρητικα αρτιο... ειτε θα αγορασεις ενα φθηνιαρικο που ο,τι αγγιζεις επανω του, θα σου ανεβαζει την πιεση γιατι ειναι μαγαρισμενο.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Επειδη τραβαει καιρο το τοπικ και βλεπω πως ακομα εχεις την καψα να παρεις καποιο.

    Βρες καποιο που να μην εχει ελλειψεις σε πλαστικα η μηχανικα μερη και να λειτουργει χωρις ηλεκτρολογικα θεματα, τουλαχιστον οχι σοβαρα.
    Μην δωσεις καμια σημασια σε συμπιεση κυλινδρου, διαρροες κλπ κατασταση ελαστικων.

    Επομενο βημα: ανακατασκευή.

    Ειναι ολα τοσο παλια και ταλαιπωρα, που ειτε θα δωσεις αρκετα για ενα θεωρητικα αρτιο... ειτε θα αγορασεις ενα φθηνιαρικο που ο,τι αγγιζεις επανω του, θα σου ανεβαζει την πιεση γιατι ειναι μαγαρισμενο.
    Πολυ καλα το καταλαβες, ακομη το ψαχνω γιατι το θελω. Δεν ειναι απο τα τοπικ που κανουν μερικοι, ρωτανε για πλακα χωρις καν να εχουν λεφτα πυτε για ποδηλατο και εξαφανιζονται. Αρα η αγοραζω κατι υποθετιξα προσεγμενο (ρισκο) η παιρνω κατι χωρις εξωτερικες ελλειψεις (πλαστικα κυριως γιατι το σετ κανει 270 ευρω) και βλεπω μετα τι θελει το μοτερακι. Να σημειωσω οτι το μηχανακι δε θα μπει συνεργειο, θα φτιαχτει απο εμας οτι χρειαζεται. Λογικα θα χρειαστει ηλεκτρολογος μονο αν και απο αυτα παλι κατι ξερουμε (αναλογα το προβλημα δηλαδη). Εχω υπολογισει κοστος βαψιματος απο φιλο φιλου φανοποιο στα 150 με 200 ευρω. Εχω υπολογισει ενα 50αρικο το λιγουτερο σε ηλεκτρολογικα. Λαστιχα φρενα θα δουμε αναλογα με το τι θα παρω ισως να μη χρειαστει αμεση αλλαγη. Μοτερ τωρα, κολλημενο δε βρισκω αρα θα παρω κατι που δουλευει θελω δε θελω, θα λυθει καλου κακου και θα δουμε τι θελει. Και μηχανικα μερη να μη θελει λογικα θα χρειαστει πραγματα απο τη μεταδοση. Πειτε τι μου ξεφευγει..

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Ρουλεμαν λαιμου, σερβις μπροστινου.
    Σινεμπλοκ μοτερ με βαση και παρελκομενα.
    Τσιμουχες στροφαλου, φλατζες, αντλια νερου, σωληνακια κλπ.

    Αποψη μου, αγορασέ το αλλα πρωτα ριξε μια ματια σε piaggio parts απο ελλάδα για να εχεις μια ιδεα στο φρεσκαρισμα του μοτερ τι θα χρειαστεις.
    Μην μπλεξεις με αφτερμαρκετ, μπορει να γινει δυνατο, αλλα η αξιοπιστια πλεον παει για μεγαλο περιπατο!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Ρουλεμαν λαιμου, σερβις μπροστινου.
    Σινεμπλοκ μοτερ με βαση και παρελκομενα.
    Τσιμουχες στροφαλου, φλατζες, αντλια νερου, σωληνακια κλπ.

    Αποψη μου, αγορασέ το αλλα πρωτα ριξε μια ματια σε piaggio parts απο ελλάδα για να εχεις μια ιδεα στο φρεσκαρισμα του μοτερ τι θα χρειαστεις.
    Μην μπλεξεις με αφτερμαρκετ, μπορει να γινει δυνατο, αλλα η αξιοπιστια πλεον παει για μεγαλο περιπατο!
    Σχετικα με τα αφτερ μαρκετ, υποτιθεται οτι η μαλοσσι και η πολινι ειναι σοβαρες εταιριες; Κρινοντας απο τις πανακριβες τιμες τους στα κιτακια.. Εγω να βαλω αφτερ μαρκετ οχι, τωρα αν εχει ειδη δε με χαλαει κιολας.

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Καλησπερα παιδια, βρεθηκε το μηχανακι. Ειμαστε στο φιαξιμο τωρα, μαλλον θα το αφησω να ολοκληρωθει και να βαφτει πριν το βγαλω για οδηγηση. Επειδη δεν ειμαι ουτε εγω ειδικος σε 2χρονα αλλα ουτε και ο φιλος μου που με βοηθαει στο προτζεκτ. Ξερετε μηπως τι μεγεθος καρμπυρατερ πρεπει να φοραει το 180αρη; Επισης προτιμαμε να εχει λαδιερα η ειναι καλυτερα η μιξη να γινεται μεσα στη βενζινη; Το μηχανακι δεν εχει λαδιερα αλλα αν χρειαστει θα βαλουμε. Ξερετε κανενα μερος θεσσαλονικη που μπορουμε να βρουμε ανταλλακτικα; Η καποιον μαστορα που ασχολειται με αυτα αν τυχον χρειαστουμε κατι η κολλησουμε καπου, γιατι ρωτησα τον δικο μου που πηγαινψ χρονια και μου ειπε οτι δεν αναλαμβανει τετοια μηχανακια..

  12. #57
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    250
    Το 2τ το 180 που είχα είχε ξεχωριστή θέση για το λαδι μιξης

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Το 2τ το 180 που είχα είχε ξεχωριστή θέση για το λαδι μιξης
    Κανονικα εχει ναι, σε αυτο δεν υπαρχει για αυτο ρωτησα

  14. #59
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Α, δηλαδή ο προηγούμενος έχεις καταργήσει την αντλία λαδιού, ε;
    Χμμ...

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Α, δηλαδή ο προηγούμενος έχεις καταργήσει την αντλία λαδιού, ε;
    Χμμ...
    Ακριβως, δε ξερω για ποιο λογο, μπορουμε να την ξαναβαλουμε γιατι η αληθεια ειναι θα την προτιμουσα. Δε πολυασχοληθηκα για τους λογους που εγινε αυτο γιατι το πηρα φθηνα το μηχανακι.

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF