Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 101

Θέμα: Αγορα Runner 180 2t / 200 4t αποψεις

  1. #76
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menelaos46 Προβολή μηνύματος
    Καλή υπομονή, μακάρι το αποτέλεσμα να σε ικανοποιήσει.
    Δύσκολο έργο διάλεξες.
    Υ.Γ. Μύρισε διχρονολαδο!!!!!
    Ευχαριστω, το μεγαλυτερο προβλημα σε αυτα τα μηχανακια ειναι οτι δε βρισκεις σε καλη κατασταση, και αν βρεις ξεφευγει πολυ σε τιμη. Κατι αλλα τυπου «δεν ανοιχτηκε ποτε το μοτερ, πρωτο χερι κλπ» δε συμφερουν επειδη τα δινουν στο 1000ρικο και βαλε και θελουν αλλα 300-400 για να αλλαχτουν ολα τα αναλωσιμα πανω τους. Τα περισσοτερα ειναι καγκουρεμενα διαλυμενα με σπασμενα πλαστικα κλπ. Αρα αμα εισαι τυχερος βρισκεις ενα που καποιος το αγαπησε και το εφτιαξε και το φροντιισε η παιρνεις ενα χρεπι σαν αυτο που πηρα εγω και το φτιαχνεις απ την αρχη (αναλωσιμα λαστιχα αναρτησεις κλπ κλπ). Νομιζω, σε γενικες γραμμες δε συμφαιρει αυτο το μηχανακι. Αλλα επειδη ειναι αλλη φαση οταν καθεσαι και το οδηγας εγω το εκανα, γενικα δε σας προτεινω τετοιο προτζεκτ..

    Κανεναν βαφεα απο θεσσαλονικη ξερουμε; Θελω βαψιμο στα πλαστικα στις μπουκαλες και στις ζαντες, και ενα κολλημα στον καινουργιο κουβα σελας που αγορασα, θελει κοψιμο και ξανα κολληση οπως ηταν. Αμα δε βρω τιμες που να συμφερουν θα τα κανω μονος μου, μεχρι στιγμης δεν εχω δωσει ουτε σεντ σε μαστορες..

  2. #77
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Καλησπερα, εβγαλα την μανησια εξατμιση και εβαλα μια αλλη που υπηρχε, JL 180, μπορω να πω οτι η ροπη εκτοξευτηκε αρκετα πιο ψηλα! Θα ηθελα να ρωτησω κατι, για οποιον ξερει, φοραει ενα καρμπυρατερ ΟΚΟ 25αρη, και υπαρχει και ενα δελλορτο 28αρη, τι προτιμαω και γιατι; Αν τις αλλαξω θα χρειαστουν περαιτερω αλλαγες σε ρυθμισεις;

    Ακομη δεν εχει τελειωσει το προτζεκτ, μπηκαν πλαστικα, νεα ηλεκτρολογικα εκει που χρειαζοταν, νεα πισω φλασακια με ρελε, νεα βαση εξατμισης απο χαλυβα , κοπηκε εγιναν και οι τρυπες και εκατσε ομορφα! Λιγες δουλειες ακομη πριν πω οτι ειναι ετοιμο για οδηγηση!

    Οποιος μπορει να με βοηθησει με το καρμπ παρακαλω, ευχαριστω!

  3. #78
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Το μηχανακι το οδηγησα 1 ολοκληρη μερα. Το ξανα χαντακωσα για την ωρα. Ειναι πολυ καρτα και δεν εχω ορεξη να με σταματανε. Φτιαχνουμε βαση πινακιδας, επειδη η δικια του ειναι κολλημενη στον κωλο σαν καγκουρόπαπο, συν οτι ακουγεται γαμησετα, σαν 16 χρονος καγκουρας ειμαι στο δρομο. Η βαση πινακιδας θα γινει οπου ναναι, τωρα το γιατι ακουγεται τοσο πολυ δεν το εψαξα, τι με τη μανησια τη με την αλλη το ενα και το αυτο. Σιγουρα η φιλτροχοανη ειναι ο ενας λογος, μιας και φιλτροκουτι δεν υπαρχει. Ο αλλος λογος ισως ειναι επειδη εχουν καποια τρυπα οι εξατμισεις η εχουν χαλασει τα φιλτρα μεσα. Μαλλον, για πρωτη φορα στη διαρκεια του προτζεκτ, θα απευθυνθω σε ειδικο (εξατμισα) να μου πει τι και πως.

    Το μηχανακι πραγματικα ειναι απολαυση στη δρομο. Αμα πω οτι δε με νοιαζει τιποτα και το δωσω οσο παει απλα χανομαι στο δρομο, κοιταζω καθρεπτη και ουτε τα φωτα των αλλων δε φαινονται πια

    Το αλλο που με προβληματισε ηταν το πισω φως του, δεν υπηρχε κανονικο φαναρι παρα μονο 1 λεντοταινια. Μαλλον θα μπει κανονικο αφτερ μαρκετ φαναρι πανω στη βαση πινακιδας, θα ενημερωσω μολις ξερω ακριβως τι και πως. Πρεπει να βρω ενα ομορφο μικρο φαναρακι πρωτα.
    Τελευταία τροποποίηση από Parkaki; 01/08/2020 στις 01:10.

  4. #79
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Βάλε και καμιά φωτογραφία για το λαό!

  5. #80
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Καπως ετσι εγινε η βαση πινακιδας με το φαναρι.

    https://ibb.co/p0MkfMw
    https://ibb.co/GCsVxkY
    https://ibb.co/gdCRW9T
    https://ibb.co/SK43L0r
    https://ibb.co/fnzH8JZ

  6. #81
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    βάλε κόλλα σπειρωμάτων ή παξιμάδια ασφαλείας ή (δεν ξέρω αν αρκεί) ροδέλα γκρόβερ

    οι δονήσεις είναι πολλές εκεί πίσω και θα τα ψάχνεις στον δρόμο

    μπράβο σου που κάνεις τόσο κόπο για να ΒΑΛΕΙΣ πινακίδα!
    ο κανόνας είναι να τη βγάζουν ή να την κρύβουν...

    ΥΓ. λάστιχα μήπως ήθελε πριν καμιά 10αριά χιλιάδες χιλιόμετρα ή δε βλέπω καλά?

  7. #82
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Σούζα κάνεις με αυτή την πινακίδα;;;;

  8. #83
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    βάλε κόλλα σπειρωμάτων ή παξιμάδια ασφαλείας ή (δεν ξέρω αν αρκεί) ροδέλα γκρόβερ

    οι δονήσεις είναι πολλές εκεί πίσω και θα τα ψάχνεις στον δρόμο

    μπράβο σου που κάνεις τόσο κόπο για να ΒΑΛΕΙΣ πινακίδα!
    ο κανόνας είναι να τη βγάζουν ή να την κρύβουν...

    ΥΓ. λάστιχα μήπως ήθελε πριν καμιά 10αριά χιλιάδες χιλιόμετρα ή δε βλέπω καλά?

    Ναι φικε θα βαλουμε λαστιχακια και μια αντιρριδα απ την αλλη για να ειναι πιο σταθερο. Τα λαστιχα ειναι για πεταμα δευτερα θα βαλω αλλα. Δε θελω να με σταματανε για μαλακιες, σπιτι δουλεια θα το οδηγαω δεν εχω και πολυ χρονο για κατι αλλο.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menelaos46 Προβολή μηνύματος
    Σούζα κάνεις με αυτή την πινακίδα;;;;
    Δε νομιζω να ενοχλει, την εχω βαλει πισω απ τη ροδα σαν τα μπενελι. Αλλα δε κανω σουζες αρα δε θα μαθουμε ποτε

  9. #84
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Ναι φικε θα βαλουμε λαστιχακια και μια αντιρριδα απ την αλλη για να ειναι πιο σταθερο. Τα λαστιχα ειναι για πεταμα δευτερα θα βαλω αλλα. Δε θελω να με σταματανε για μαλακιες, σπιτι δουλεια θα το οδηγαω δεν εχω και πολυ χρονο για κατι αλλο.
    Τα λαστιχάκια δε ξέρω αν κάνουν δουλειά για αυτό που λέω.
    Εμένα σε crypton είχαν λύσει οι βίδες και είχα βρεί την πινακίδα να κρέμεται.

    Απο τότε πάντα παξιμάδια ασφαλείας και ξεμπέρδεψα.

  10. #85
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Τα λαστιχάκια δε ξέρω αν κάνουν δουλειά για αυτό που λέω.
    Εμένα σε crypton είχαν λύσει οι βίδες και είχα βρεί την πινακίδα να κρέμεται.

    Απο τότε πάντα παξιμάδια ασφαλείας και ξεμπέρδεψα.
    Λεγαμε για λαστιχακια για τις δονησεις, κολλα η/και παξιμαδια ασφαλειας. Και μια αντιρριδα απ την αλλη που θα βιδωνει στη βαση της εξατμισης για εξτρα ασφαλεια. Τωρα προσεχω λιγο μεχρι να τα κανουμε.

  11. #86
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Καλησπερα. Αρχιζω σιγα σιγα και εχω ενα μοτιβο καταναλωσης για οποιον ενδιαφερεται..

    4.8 λιτρα βενζινης (πρωτο γεμισμα) = 65χλμ

    6 λιτρα (δευτερο γεμισμα) = 75χλμ

    7 λιτρα βενζινης (τριτο γεμισμα) = θα ενημερωσω μιας και ακομη εχει μεσα

    Η μετρηση γινεται απο τη στιγμη κου αναβει λαμπακι, το παω για γεμισμα και μολις ξανα αναψει ξαναγεμιζω.

    Το γνωριζω οτι θ ηταν ιδανικο να το αδειαζα και να εκανα φουλ γεμισμα αλλα δεν εχω μπετονακι και επειδη παιρνει μιξη δεν θελω να βαλω λαδι και μετα πχ να μη παρει οκη τη βενζινη που υπολογιζα.

    Μεχρι στιγμης μου φαινεται οτι καιει κανα 8αρη στα 100, με τερμα γκαζι παντα.. δεν το κανω οικονομικη οδηγηση και ουτε προκειται..

    Απ τα φτιαξιματα εχω δρομο ακομα, το σκεφτομαι για βαψιμο τωρα..

  12. #87
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Καλησπερα, το μηχανακι λειτουργει πλεον κανονικα αλλα το κραταω σαν προτζεκτ bike και δεν κανω καθημερινη χρηση.

    Εδω εχω 2 ερωτηματα.

    1: Δε μπορω να φτιαξω τη μιζα, εχω δοκιμασει 2 κομπλερ (1 ιμιτασιον και 1 οριτζιναλ απο χεξαγκον 125) και 2 μιζες, η μια του ρανερ και η αλλη απο χεξακον 125, οπως επισης και 3 μπαταριες. Η γυρναει αργα η δε γυρναει και κανει ενα χχχρρρ. Γνωμες;


    2: Σκεφτομαι να το κανω ενα upgrade. Θελω οποιος εχει ασχοληθει να μου πει τι βαζουμε μεσα. 1 επιλογη ειναι να παμε σε μαλοσσι, κυλινδροπιστονο, ηλεκτρονικη, μουλτιβαρ, καρμπυρατερ 25/28 μπιλιες κλπ. Υπαρχει δευτερη επιλογη; Πες οτι δε παω σε μαλοσσι κυλινδροπιστονο, μπορω να βρω καποιον που ασχολειται με νικαςιλ και εχει χρονο και μερακι; Τι συμφερει περισσοτερο και τι θα ειναι πιο δυνατο; Πηγα σε γνωστο μαστορα και μου ειπε οτι δεν εχει χρονο να ασχοληθει πολυ, μου ειπε να το κανω μαλοσσι που ειναι δουλεια μερικων ημερων και να τελειωνω. Εσεις εχετε καποιον να μου προτεινετε; Δε βρισκω κανεναν που να θελει να ασχοληθει. Αυτοι που εφτιαχναν καποτε τα ζετακια και τα ρανερ που ειναι;

  13. #88
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Αν σε ενδιαφέρει , μίλα με τον πλέον ειδικό https://www.facebook.com/CasperRacingByLampropoulos
    Βέβαια δύσκολα να στο φτιάξει αυτός λόγο απόστασης αλλά ίσως σου βγάλει ένα πλάνο και σου στείλει αυτά που πρέπει.
    when life gets complicated... i ride.

  14. #89
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Αν σε ενδιαφέρει , μίλα με τον πλέον ειδικό https://www.facebook.com/CasperRacingByLampropoulos
    Βέβαια δύσκολα να στο φτιάξει αυτός λόγο απόστασης αλλά ίσως σου βγάλει ένα πλάνο και σου στείλει αυτά που πρέπει.
    Απο αθηνα ειναι; Ασχολειται γενικα η με διχρονα ειδικοτερα; Ευχαριστω

  15. #90
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Όχι,νομό Ηλείας είναι αδερφέ.
    Ναι είναι παγκόΖμιος πρωταθλητής dragster στα Ζ.
    when life gets complicated... i ride.

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF