Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 101

Θέμα: Αγορα Runner 180 2t / 200 4t αποψεις

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215

    Αγορα Runner 180 2t / 200 4t αποψεις

    Καλημερα στην ομαδα, θελω αποψεις σχετικα με τα σκουτερακια του τιτλου παρακαλω.

    Εχω πουλησει το παπακι μου, ειμαι με ποδηλατο / αμαξι αυτη τη στιγμη, χρειαζομαι οπωσδηποτε ενα νεο μοτο.. Ξανα παπι δε παιρνω, μηχανη δε θελω τωρα, βαριεμαι το συμπλεκτη, πολλα λεφτα για σκουτερ δε θελω να δωσω, αλλα αποφασισα οτι θελω να παω σε σκουτερ για να ειμαι και εγω λιγο πιο ανετος. Εχω κοιταξει οτι σκουτερ υπαρχει στο καρ, και νομιζω ενα old school runneraki ειναι οτι πρέπει για μενα στη φαση που ειμαι. Εχω βρει και τα 2 μοντελα στα 800 ευρω περιπου. Αξιζει να παρω ενα απο αυτα; Ξερω οτι ειναι παλια, ξερω οτι το 180αρι ειναι 2χρονο με οτι αυτο συνεπαγεται.. Για το 4χρονο δε ξερω πολλα, πηγα ειδα 2, τα εκανα και βολτα.. καλο γκαζι καλα φρενα καλουτσικο φως ειχαν και τα 2 ξενον νομιζω.. Μαρεσει το διχρονο περισσοτερο, και ας καιει, δε κανω πολλα χιλιομετρα πλεον.. Θελω κατι που να μου χαριζει και ενα χαμογελο οταν το οδηγαω..

    Να το κανω η οχι; και γιατι; και λιγες αποψεις και για το 4χρονο 200αρη αν γινεται..

    Ευχαριστω

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Δε μπορώ να το πιστέψω. Εύγε!!!!!
    Το ρανερ είναι κ@υλα. Όποιο από τα 2 και να πάρεις θα το ευχαριστηθείς. Περισσότερο χαμόγελο θα σου δώσει το δίχρονο. Ευτυχώς πού υπάρχουν κάποιοι σαν και σένα και κρατάνε τις παραδόσεις
    Από μένα προχωρά...


    Υ.Γ. Θα ακούσεις πολλά αρνητικά και θετικά. Εσύ Κάνε αυτό πού σού είπα εγώ
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Πέρασαν και τα 3 από τα χέρια μου χρόνια πριν . Το 180 2Τ είναι πολύ δυνατό αλλά δίχρονο με ότι αυτό συνεπάγεται. Δεν τον κράτησα πολύ αλλά όσο το είχα δεν έβγαλε κάτι. Το 180 και 200 τετραχρονα επίσης απροβλημάτιστα πλην των πλαστικών τα οποία αρχίζουν και αλλάζουν χρώμα αν εκτεθούν στον ήλιο. Αυστηρά αλλαγή ιμάντα στα χλμ που λέει ο κατασκευαστής. (Κόπηκε στην Αττική με αρκετά χλμακριβως στα χλμ που έπρεπε να γίνει η αλλαγή του...)
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Δε μπορώ να το πιστέψω. Εύγε!!!!!
    Το ρανερ είναι κ@υλα. Όποιο από τα 2 και να πάρεις θα το ευχαριστηθείς. Περισσότερο χαμόγελο θα σου δώσει το δίχρονο. Ευτυχώς πού υπάρχουν κάποιοι σαν και σένα και κρατάνε τις παραδόσεις
    Από μένα προχωρά...


    Υ.Γ. Θα ακούσεις πολλά αρνητικά και θετικά. Εσύ Κάνε αυτό πού σού είπα εγώ
    Θα συμφωνήσω με την παλιοσειρά, αν και ήταν 50αράκια - 2Τ τα δικά μου (το δεύτερο ήταν βελτιωμένο 80άρι), δεν τα κράτησα ούτε χρόνο αμφότερα, ωστόσο είναι δεμένα με τις καλύτερες περιόδους της ζωής μου και έχω μείνει με γλυκές αναμνήσεις (και λίγα προβλήματα).

    Στα 00ς ήταν τούμπανα τα 180-200άρια. Βρες ένα περιποιημένο και χτύπα το.

    Επίσης ισχύει ότι λέει ο viper για τα πλαστικά, κυρίως για τα πρώτα μοντέλα.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Είχα πάρει το 180 2τ πριν πολλά χρόνια και είχα οδηγήσει και το 200 4τ συμμαθητή. Αν και το κράτησα λιγότερο από ένα μηνα λόγω κατανάλωσης μιας και με 5 ευρώ χαρτζιλίκι με άφηνε συνέχεια ομολογώ ότι ήταν το καλύτερο scooter που πέρασε από τα χέρια μου λόγω μοτέρ!

    Μόνο μείον από μένα το υψηλό κέντρο βάρους με τους μικρούς τροχούς που σε στροφή με αέρα θυμάμαι με φόβιζε.. Παρόλα αυτά 180 2τ δαγκωτό μιας και θα το χαρείς πολύ περισσότερο!

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Δε μπορώ να το πιστέψω. Εύγε!!!!!
    Το ρανερ είναι κ@υλα. Όποιο από τα 2 και να πάρεις θα το ευχαριστηθείς. Περισσότερο χαμόγελο θα σου δώσει το δίχρονο. Ευτυχώς πού υπάρχουν κάποιοι σαν και σένα και κρατάνε τις παραδόσεις
    Από μένα προχωρά...


    Υ.Γ. Θα ακούσεις πολλά αρνητικά και θετικά. Εσύ Κάνε αυτό πού σού είπα εγώ
    Χαχαχα.. ο λογος που θελω ρανερ ειναι επειδη ειναι δυνατα στα λεφτα που τα δινουν, μηχανικα αν βγαλει κατι θα φτιαχτει απο τον κολλητο μου, αρα δε με φοβιζει αυτο, θα πεσει ενα αρχικο καλο σερβις απο μας και μετα βλεπουμε. Οταν βγηκαν αυτα εγω ειμουν στο γυμνασιο, ειχα το 50αρι το διχρονο για περιπου 1 χρονο στα 15 μου, ειμουν συνεχεια στο αν θα πιω καφε η αν θα βαλω βενζινη.. ειναι νοσταλγικα γενικα.. συν οτι θεωρω τα νεα σκουτερ φλωρικα νε τις οικονομιες τους και τους euro κινητηρες τους, ακομα νεος ειμαι δε με νοιαζουν αυτα εμενα.. 30 ειμαι αλλα νταξει δε γερασα ακομα

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.502
    To 180 τσιμπα!!!2stroke power!!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    To 180 τσιμπα!!!2stroke power!!!
    Το θεμα ειναι να βρω κατι οσο το λιγοτερο πιωμενο γινεται..

  9. #9
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Το θεμα ειναι να βρω κατι οσο το λιγοτερο πιωμενο γινεται..
    Ναι σιγουρα...Runner 2Τ 180αρι μαμα κ χωρις λιωσιμο.
    Εγω ειχα το 200αρι κ εκανα καμια 25Κ.
    Μια χαρα πηγαινε απλα εκοβα τους ιμαντες ανα 7-8Κ.
    Μαλοσι, ξεμαλοσι μια κ το αυτο.
    Αλλα του επινα το αιμα.
    Ride(s) the wind of change...

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ναι σιγουρα...Runner 2Τ 180αρι μαμα κ χωρις λιωσιμο.
    Εγω ειχα το 200αρι κ εκανα καμια 25Κ.
    Μια χαρα πηγαινε απλα εκοβα τους ιμαντες ανα 7-8Κ.
    Μαλοσι, ξεμαλοσι μια κ το αυτο.
    Αλλα του επινα το αιμα.
    Ε καλα οχι και χωρις λιωσιμο τουλαχιστον λιιιιγο προσεγμενο, δε θελω να παρω αυτα με τις αερογραφιες. Ενα οριτζιναλ χρωμα η εστω βαμενο σε κατι κοσμιο οπως μαυρο μου κανει πχ

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.502
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Το θεμα ειναι να βρω κατι οσο το λιγοτερο πιωμενο γινεται..
    Δύσκολο αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
    https://www.car.gr/10111560-gilera-runner-fxr-180-2000

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Δύσκολο αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
    https://www.car.gr/10111560-gilera-runner-fxr-180-2000
    Πόπο. Άνετα χτυπούσα και εγώ ένα τέτοιο.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Χαχαχα.. ο λογος που θελω ρανερ ειναι επειδη ειναι δυνατα στα λεφτα που τα δινουν, μηχανικα αν βγαλει κατι θα φτιαχτει απο τον κολλητο μου, αρα δε με φοβιζει αυτο, θα πεσει ενα αρχικο καλο σερβις απο μας και μετα βλεπουμε. Οταν βγηκαν αυτα εγω ειμουν στο γυμνασιο, ειχα το 50αρι το διχρονο για περιπου 1 χρονο στα 15 μου, ειμουν συνεχεια στο αν θα πιω καφε η αν θα βαλω βενζινη.. ειναι νοσταλγικα γενικα.. συν οτι θεωρω τα νεα σκουτερ φλωρικα νε τις οικονομιες τους και τους euro κινητηρες τους, ακομα νεος ειμαι δε με νοιαζουν αυτα εμενα.. 30 ειμαι αλλα νταξει δε γερασα ακομα
    Εγώ είχα το ταιφουν 80 τότε. Πάντα έλεγα ότι έπρεπε να είχα χτυπήσει ρανερ.

    Άλλο ένα μηχανάκι τής ίδιας κατηγορίας πού δε πούλησε ήταν το ντρακστερ 180.Δε ξέρω αν φορούσε τον ίδιο κινητήρα αλλά τότε ήταν το μοναδικό μαμά σκούτερ πού τού εμπενε στα ίσα. Ήταν ΠΑΝΈΜΟΡΦΟ. Ίσως και το ωραιότερο...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  14. #14
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Ε καλα οχι και χωρις λιωσιμο τουλαχιστον λιιιιγο προσεγμενο, δε θελω να παρω αυτα με τις αερογραφιες. Ενα οριτζιναλ χρωμα η εστω βαμενο σε κατι κοσμιο οπως μαυρο μου κανει πχ
    180αρι δίχρονο και (έστω λίγο) προσεγμένο δεν πάνε μαζί.... Τουλάχιστον τα μοτέρ επισκευάζονται σχετικά φτηνά
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    πρώην κάτοχος runner 50 2t που το έδωσα με 20.000-25.000χλμ και χρειάστηκε μόνο ρουλεμάν τιμονιού αν θυμάμαι καλά

    θυμάμαι τα >125 σε πολλά χιλιόμετρα να χοροπηδάνε στις στροφές
    ο κινητήρας όμως δύναμη

    καλά χιλιόμετρα

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF