Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: Μεταβίβαση - ΚΕΠ

  1. #16
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Κολλητά είναι σαν περιοχές.Είναι η περιοχή που είναι το ΚΤΕΛ αν γνωρίζεις.Δες κ στο Maps.
    when life gets complicated... i ride.

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2020
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Επειδή στο ένα ΚΕΠ που είναι στην Μενεμένη έχω παει πολλές φορές, αν μπορείς διάλεξε αυτό.
    Πολύ καλή εξυπηρέτηση. Σου κάνουν την δουλειά πολύ γρήγορα. Μακάρι όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι να δουλευαν έτσι.
    Καλησπέρα φίλε μου, πόσο σου κόστισε η διαδικασία; Και σε πόσο καιρό ήσουν έτοιμος;

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokkaleiro Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα φίλε μου, πόσο σου κόστισε η διαδικασία; Και σε πόσο καιρό ήσουν έτοιμος;
    Κόστισε στον αγοραστή μόνο το παράβολο που πλήρωσε στην τράπεζα 39€.
    Εγώ αφου φυσικά με πλήρωσε ο άνθρωπος, του έκανα εξουσιοδότηση να παραλάβει αυτός την νέα άδεια που θα ήταν στο όνομά του για να μην χρειάζεσαι να ξαναπάω στο ΚΕΠ.
    Δες αν υπάρχει η δυνατότητα όταν το αγοράσεις την νέα άδεια που θα είναι στο όνομά σου , να την πάρεις στον τόπο διαμονής σου (σε κάποιο ΚΕΠ) στης Σέρρες.
    Επειδή το παλικάρι που πουλησα το σκουτερ πηρε την νέα άδεια δεν ξέρω ποσες μερες έκανε. Από το ΚΕΠ μας είπαν περίπου 15.
    Θα κάνετε υπεύθυνες δηλώσεις ο ένας ότι πουλάει και ο άλλος ότι αγοράζει το μότο. Αυτή τι δήλωση θα την έχεις παντα μαζί σου όταν το παρεις, μαζί με μια φωτοτυπία την παλιά άδεια (μέχρι να παρεις την καινούρια στο χέρι) για να την δείχνεις αν σε σταματήσει η τροχαία στο δρόμο.

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Κόστισε στον αγοραστή μόνο το παράβολο που πλήρωσε στην τράπεζα 39€.
    Εγώ αφου φυσικά με πλήρωσε ο άνθρωπος, του έκανα εξουσιοδότηση να παραλάβει αυτός την νέα άδεια που θα ήταν στο όνομά του για να μην χρειάζεσαι να ξαναπάω στο ΚΕΠ.
    Δες αν υπάρχει η δυνατότητα όταν το αγοράσεις την νέα άδεια που θα είναι στο όνομά σου , να την πάρεις στον τόπο διαμονής σου (σε κάποιο ΚΕΠ) στης Σέρρες.
    Επειδή το παλικάρι που πουλησα το σκουτερ πηρε την νέα άδεια δεν ξέρω ποσες μερες έκανε. Από το ΚΕΠ μας είπαν περίπου 15.
    Θα κάνετε υπεύθυνες δηλώσεις ο ένας ότι πουλάει και ο άλλος ότι αγοράζει το μότο. Αυτή τι δήλωση θα την έχεις παντα μαζί σου όταν το παρεις, μαζί με μια φωτοτυπία την παλιά άδεια (μέχρι να παρεις την καινούρια στο χέρι) για να την δείχνεις αν σε σταματήσει η τροχαία στο δρόμο.
    Και στο παπί και στο σκουτερ που πουλησα έκανα γύρω στα 15 λεπτά για όλοι την διαδικασία στο ΚΕΠ της Μενεμένης.
    Πριν έρθεις Θεσσαλονίκη , να πας σε ένα ΚΕΠ στης Σέρρες να σου πουν τι δικαιολογητικά χρειάζονται.
    Για να είσαι σίγουρος ότι τα έχεις όλα.
    Ελπίζω να βοήθησα και με το καλό να παρεις το μότο που θες.

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2020
    Μηνύματα
    11
    Ευχαριστώ πολύ αδερφέ μου να είσαι καλά. Θα μπορώ να οδηγώ εγώ κανονικά το σκούτερ μέχρι να βγει η άδεια έτσι;

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokkaleiro Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πολύ αδερφέ μου να είσαι καλά. Θα μπορώ να οδηγώ εγώ κανονικά το σκούτερ μέχρι να βγει η άδεια έτσι;
    Συγνώμη φίλε τώρα το είδα.
    Θα μπορείς να το οδηγείς άφοβα.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Μεταβιβαση στα Κεπ από 2/9/14
    από stam2 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2014, 09:38
  2. γινεται μεταβιβαση στα κεπ?
    από alfa156 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2013, 20:32
  3. Μεταβιβαση στο ΚΕΠ?
    από webassasin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2010, 16:32
  4. Mεταβιβαση σε ΚΕΠ..
    από n1k3man στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2005, 08:08
  5. Μεταβίβαση Μοτοσικλέτας
    από sourtaggias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2004, 12:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF