Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: Παπί 125!!

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/02/2020
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    εγω ξέρω οτι ο γείτονας εχει κάνει 9.500 χλμ στο διάστημα αυτό κ απέδειξε την αξιοπιστία του το target ,
    το παπί φαίνεται στον πόλεμο στο delivery κ οχι κλεισμένο σε parking κάνοντας 100 χλμ τον μήνα η μόνο οταν εχει λιακάδα ...
    πόσα παπιά (οχι delivery ) θα κάνουν 9.500 χλμ π.χ. σε 5 -8 -10 χρόνια ?? αυτός τα εχει κάνει σε 4 μήνες ...αν αυτό λέει κάτι...
    εχει αλλάξει πολλά παπιά ο τύπος κ μού λέει οτι μόνο απο το kazer 115 (περίπου τού 2000 μοντέλο ) κ απο το target εχει μείνει απόλυτα ευχαριστημένος ,βέβαια το προσέχει παρα πολύ λαδάκια-μπουζί-βαλβίδες στην ωρα τους πάντα .
    Ευχαριστώ για την απάντηση σου....πραγματικά θα το κοιτάξω!

  2. #17
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    εγω ξέρω οτι ο γείτονας εχει κάνει 9.500 χλμ στο διάστημα αυτό κ απέδειξε την αξιοπιστία του το target ,
    το παπί φαίνεται στον πόλεμο στο delivery κ οχι κλεισμένο σε parking κάνοντας 100 χλμ τον μήνα η μόνο οταν εχει λιακάδα ...
    πόσα παπιά (οχι delivery ) θα κάνουν 9.500 χλμ π.χ. σε 5 -8 -10 χρόνια ?? αυτός τα εχει κάνει σε 4 μήνες ...αν αυτό λέει κάτι...
    εχει αλλάξει πολλά παπιά ο τύπος κ μού λέει οτι μόνο απο το kazer 115 (περίπου τού 2000 μοντέλο ) κ απο το target εχει μείνει απόλυτα ευχαριστημένος ,βέβαια το προσέχει παρα πολύ λαδάκια-μπουζί-βαλβίδες στην ωρα τους πάντα .
    4 μήνες, όσα χλμ και να έχει κάνει ένα καινούριο μηχανάκι, σαφώς είναι πολύ μικρό δείγμα για να κριθεί η αξιοπιστία του.
    Αν το ζητούμενο για να το πούμε αξιοπιστο είναι το αν θα διέλυε ή όχι στα πρώτα 10Κ χλμ τότε ίσως να το δεχόμασταν. Δεν είναι όμως αυτό το ζητούμενο.
    Μπορεί όντως να είναι σκυλί μαύρο, θα φανεί στην πορεία.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    ετσι ακριβώς gavros - ο χρόνος θα δείξει αν αξίζει το target η ειναι μάπα το ...καρπούζι ,αν υπάρχουν αντ/κά μετά απο 4-5 χρόνια κλπ,
    αλλά στα μέχρι τώρα 9.500χλμ ,εχει βγεί μαύρος σκύλος ,ουτε μιά φορά δεν τον αφησε στο δρόμο μέχρι τώρα ,πρίν απο αυτό ειχε το kawasaki zx130 ...το ειχε πάρει κούτα ,ειχε το γνωστό πρόβλημα...τροφοδοσίας (ειχε παλιά το kazer 115 κ του ειχε βγεί αστέρι κ για αυτό πήγε πάλι σε kawasaki)
    οταν ειχε καλό καιρό ανοιξη-καλοκαίρι μιά χαρά επαιρνε μπροστά κ λειτουργούσε αψογα ,οταν ερχόταν ο χειμώνας ...μαύρα χάλια στο ξεκίνημα κ στο ρελαντί ενώ στα φανάρια του εσβηνε συνέχεια κλπ ,το ειχε πάει πάνω απο 10 φορές στην kawasaki ...καμία απολύτως λύση ,το πούλησε κ πήρε το target κ απλά βρήκε την ηρεμία του ,το μόνο που φοβάται μού λέει ειναι αν θα εχει ανταλακτικά σε βάθος χρόνου...το target
    Τελευταία τροποποίηση από alexis72; 15/03/2020 στις 14:14.

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panosole Προβολή μηνύματος
    Με το 115 θα μπορω ευκολα να παρω δευτερο ατομο πανω? Είμαι λίγο άσχετος όπως καταλαβαίνεις και δεν ξέρω πόση αξία μπορεί να έχουν αυτά τα 10 κυβικά. Όσο για το keeway target αξίζει πιστεύεις να εμπιστευτώ μια κινεζια?
    Κοίτα και τα δυό παπια είναι. Δέκα πανω , 10 κάτω κυβικά δεν κάνουν, τήν διαφορά.
    Εφόσον και τα δυο είναι πανω απο 100 κυβικά, μια χαρά βάζεις και δευτερο άτομο πισω. Τώρα αν αυτό το άτομο ειναι πανω απο 100 κιλά και εσυ εισαι π.χ 90 θα την ανέβεις μια χαρά την απότομη ανηφόρα με πρώτη αλλά με λίγα χιλιόμετρα (παπι είναι). Παλιά με παπια ανηφόρες δυάδα πηγαίναμε με 50 και 80 κυβικά ,τώρα με πανω απο 100 , καταλαβαίνεις...
    Το αν θα εμπιστευτείς κινέζικο εσύ το ξέρεις. Κάθε άνθρωπος σκέφτεται διαφορετικά. Εγώ θα εμπιστευόμουν άλλος όχι.Αν πάλι το φοβάσαι παρε το Yamaha, Honda, Kawasaki ή όποιο άλλο νομίζεις.
    Να στο πω και αλλιώς.
    Για κάποιον τα 1500€ ή τα 2500€ μπορεί να είναι ένα μέρος από τις οικονομίες που έχει στην άκρη. Για κάποιον άλλο όμως μπορεί να είναι οι οικονομίες ενάμιση χρόνου που μαζευτηκαν με πολλες στερήσεις. Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Το keeway το εχω παρει και εγω φιλε μου καινουριο ακομη βεβαια με 600 χλμ.
    Λοιπον το παπι δεν βγηκε τωρα κυκλοφορει ηδη 4-5 χρονια! Θεμα ανταλακτικων γνωριζω ΔΕΝ εχει...ΜΙΑ ΠΡΟΧΕΙΡΗ ΜΑΤΙΑ ΘΑ ΒΡΕΙς ΟΤΙ ΘΕς και στο car και εκτος αυτου...και μαλιστα και απο τα παλια μοντελα !
    Επισης το μοτερ του ειναι του supra.
    Πλαστικα και ποιοτητα ειναι ανωτερη απο το sprider καθως και η βαφη!
    Τριγμος ουτε κατα διανοια.....φωτα καλυτερα απο innova και crypton x και εννοω με τα μαμα φωτα οχι led και αλλες λαμπες!
    Καταναλωση 2.0 με το πολυ 2.3 λιτρα στα 100 χλμ....και μεγαλο χωρο κατω απο την σελα που χωραει κρανος full face.

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/02/2020
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Κοίτα και τα δυό παπια είναι. Δέκα πανω , 10 κάτω κυβικά δεν κάνουν, τήν διαφορά.
    Εφόσον και τα δυο είναι πανω απο 100 κυβικά, μια χαρά βάζεις και δευτερο άτομο πισω. Τώρα αν αυτό το άτομο ειναι πανω απο 100 κιλά και εσυ εισαι π.χ 90 θα την ανέβεις μια χαρά την απότομη ανηφόρα με πρώτη αλλά με λίγα χιλιόμετρα (παπι είναι). Παλιά με παπια ανηφόρες δυάδα πηγαίναμε με 50 και 80 κυβικά ,τώρα με πανω απο 100 , καταλαβαίνεις...
    Το αν θα εμπιστευτείς κινέζικο εσύ το ξέρεις. Κάθε άνθρωπος σκέφτεται διαφορετικά. Εγώ θα εμπιστευόμουν άλλος όχι.Αν πάλι το φοβάσαι παρε το Yamaha, Honda, Kawasaki ή όποιο άλλο νομίζεις.
    Να στο πω και αλλιώς.
    Για κάποιον τα 1500€ ή τα 2500€ μπορεί να είναι ένα μέρος από τις οικονομίες που έχει στην άκρη. Για κάποιον άλλο όμως μπορεί να είναι οι οικονομίες ενάμιση χρόνου που μαζευτηκαν με πολλες στερήσεις. Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
    Απολύτως...Ευχαριστώ για την απαντηση

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Παπι 125-135cc
    από kyriakos_Ps στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2011, 11:59
  2. ΑΓΟΡΑ ΠΑΠΙ 125 ΕΠΙΛΟΓΗ
    από petros1968 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2010, 09:22
  3. Ποιό παπί 125 ?
    από nik7119 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2008, 20:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF