Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 41 από 41

Θέμα: Σκαπτικά - Κατεδαφιστικά

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    Άρα να υποθέσω πως το κριτήριο αγοράς σου κυρίως ήταν η πτώση τιμής του εργαλείου στο 500αρικο?

  2. #32
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    Αφου είχα καταλήξει στο εργαλείο, ναι φυσικά η τιμή πατωμα ήταν κριτήριο. Όλο αυτό δεν έγινε από τη μια μέρα στην άλλη.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.947
    Αν δεν πιεζεσαι έτσι πρέπει...
    Δεν είναι λίγα τα λεφτά!

  4. #34
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Πήρες τον αντιπρόσωπο για να σου δώσει επέκταση για προϊόν παραεισαγωγης. Ασφαλώς και δε θα στη δώσει. Την επέκταση τη δίνει μέσω του δικτύου της.

    Δεν είναι τόσο θέμα της makita όσο της αντιπροσωπείας.

  5. #35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Απο τη στιγμή που το εργαλείο δεν είναι απομίμηση και δεν ήρθε καν απο αλλη ζώνη αγορών (πχ Αμερική), τότε ναι το θεωρώ φάουλ στα όρια της κοροϊδίας.
    Εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν είναι. Δικαίωμα της να δίνει όση εγγύηση θέλει με τους δικούς της όρους (πχ αγοράσεις από αυτή και μόνο). Δεν την αναγκάζει κανένας νόμος, δεν τίθεται καν ηθικό θέμα.

  6. #36
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    το θέμα είναι πως αν απευθυνθεί στη μακιτα μπορεί να την πάρει την επέκταση. απ τον αντιπρόσωπο δε θα την πάρει.

    σαν τα μπουκαλακια της φαντα που έχουν κωδικό για δώρο κάτω απ το καπάκι.
    την ανοίγεις, κοιτάς, πουθενά ο κωδικός.
    κάποιος τα έφερε από Βουλγαρία.

    πολλές απ τις προωθητικές ενέργειες είναι των αντιπροσώπων και δεν εμπλέκεται η μαμά εταιρία.

    η επέκταση μπορεί να της ελληνικής αντιπροσωπείας ή απ την μαμά εταιρεία μέσω του δικτύου της.

  7. #37
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    Με την ίδια τη μακιτα μίλησα τότε και με ενημέρωσαν σχετικά.
    Δεδομένου ότι τον τελευταίο χρόνο έχω παρει 3 ηλεκτρικά μεταμπο όχι από επίσημο αντιπρόσωπο και τα έκανα κανονικά εγγραφή στην 3ετη εγγυηση, είναι που με ξενίζει λόγω της άμεσης σύγκρισης.

    Το συγκεκριμένο κομπρεσέρ στους επίσημους, τιμοταν σχεδόν 300€+, παραπανω απο την τιμή που το αγόρασα (η αλήθεια είναι ότι τη στιγμή της αγοράς δεν το σκέφτηκα καθόλου το αν είναι επίσημος ή όχι).
    Σε κάποια καταστήματα όπου η διαφορά έφτανε σχεδόν τα 400€, δινόταν δώρο ένα πιστολετο της μάρκας, αξιόλογο φαινόταν. Δεν ήθελα να μπω σε διαδικασία δαπάνης τόσο μεγάλου ποσου και μετά να ψάχνω να πουλησω το πιστολέτο (έχω τέτοιο εργαλείο ήδη).
    Οποτε η προσφορά με ωφέλησε απόλυτα. Δεν έχασα τον υπνο μου λόγω αυτής της εξέλιξης. Ξέρω ότι ψώνισα ποιοτικο εργαλείο σε τιμή που με ικανοποιησε και αυτό μου αρκεί. Απλά το ανέφερα ενδεικτικά για κάθε ενδιαφερόμενο που διαβάζει το σεξιον.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  8. #38
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Η υποστήριξη της εγγύησης κοστίζει σε όποιον την παρέχει. Λογικό να μην θέλει να παρέχει τέτοια υπηρεσία σε προϊόν που δεν έχει πουλήσει ο ίδιος. Αν θέλει ας την δώσει ο παραεισαγωγέας, που λογικά δεν τον παίρνει, διαφορετικά θα είχε τιμές αντιπροσωπείας.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #39
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    Νεοσσε κατάλαβες οτι αναφέρω και άλλη μεγάλη εταιρεία εργαλείων η οποία δε δείχνει να την νοιάζει από που αγοράστηκε ή πόσο, το εργαλείο για να επιτρέπει την υπαγωγή του στην 3ετη εγγυηση;
    Αυτό καυτηριασα. Ουτε κυνήγι μαγισσών ουτε αναθεματα.

    Μου θυμισε ένα παλιο θρεντ για τις εγγυήσεις στα μηχανάκια.
    Κάπου πρεπει να είναι και στικυ νομίζω.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #40
    Μέλος Το avatar του/της silkman
    Εγγραφή
    08/02/2021
    Μηνύματα
    423
    Αστειοτητες, καραγκιοζιλικια και μικροπρεπειες αυτό με τις εγγυήσεις στο Ελλαδιστάν. Μακιτα ξεμακίτα δεν ακούω τίποτα. Και δεν ειπαμε να τους πας να σου φτιάξουν αμερικάνικο μοντέλο 110V...

    Δεν το συζητάω καν, όταν σε άλλες χώρες παιρνεις εργαλείο το δουλευεις μια βδομαδα, το γυρνας πισω και παιρνεις τα λεφτά σου.

    Αλλη φουστια που κάνουν, που σου ζητάνε να στειλεις την αποδειξη αγοράς για την επεκταση εγγυησης στα 3 χρόνια, γιατί την ζητάνε; Μα για να δουν ποσο πουλάνε οι έμποροι μην τυχον και βγει κανενας απο το μαντρι με παραπάνω έκπτωση για να τον κυνηγήσουν!! Και μετα απορείτε γιατί έξω το ίδιο εργαλείο έχει 300€ φτηνότερα.

    Ο Κ Σ Ω Ρ Ε Ε Ε Ε Ε Ε Ε
    Τελευταία τροποποίηση από silkman; 01/12/2022 στις 21:28.

  11. #41
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από silkman Προβολή μηνύματος
    Αστειοτητες, καραγκιοζιλικια και μικροπρεπειες αυτό με τις εγγυήσεις στο Ελλαδιστάν. Μακιτα ξεμακίτα δεν ακούω τίποτα. Και δεν ειπαμε να τους πας να σου φτιάξουν αμερικάνικο μοντέλο 110V...

    Δεν το συζητάω καν, όταν σε άλλες χώρες παιρνεις εργαλείο το δουλευεις μια βδομαδα, το γυρνας πισω και παιρνεις τα λεφτά σου.

    Αλλη φουστια που κάνουν, που σου ζητάνε να στειλεις την αποδειξη αγοράς για την επεκταση εγγυησης στα 3 χρόνια, γιατί την ζητάνε; Μα για να δουν ποσο πουλάνε οι έμποροι μην τυχον και βγει κανενας απο το μαντρι με παραπάνω έκπτωση για να τον κυνηγήσουν!! Και μετα απορείτε γιατί έξω το ίδιο εργαλείο έχει 300€ φτηνότερα.

    Ο Κ Σ Ω Ρ Ε Ε Ε Ε Ε Ε Ε
    Silk εμείς φταίμε κυρίως για τα περισσότερα που κάνουν οι αντιπρόσωποι.

    Και οι λιανοπωλητές και άλλοι.
    Sent from me using a computer.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF