Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Όταν κάνουμε σχέδια ο Θεός γελάει...

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024

    Όταν κάνουμε σχέδια ο Θεός γελάει...

    Λόγω της περίεργης κατάστασης που βιώνουμε βρήκα τον χρόνο να δημιουργήσω ένα βιντεάκι με διάφορα στιγμιότυπα απο κάποιες εξορμήσεις μου.Όλα έχουν ένα κοινό,τίποτα δεν πήγε όπως το είχα σχεδιάσει εξ'αρχής.Πεσμένοι κορμοί δέντρων,χιονούρες,πεσμένοι δρόμοι τελείως κλπ με ανάγκασαν να κάνω πολύωρες παρακάμψεις αποδεικνύοντας πως στα βουνά η κάθε φορά είναι διαφορετική.Κάποιοι φίλοι σίγουρα θα ταυτιστούν με κάποιες εικόνες και θα με νιώσουν!


    https://www.youtube.com/watch?v=hzZefIvMIxA
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  2. #2
    Σωραίος!!!!
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  3. #3
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Ωραία ανασκόπηση ρε Μπιλ. Ωραία δουλειά και σκέψη.
    Θα ήταν ωραία να έβγαζες κάτι παρόμοιο και με τις πτώσεις πού είχες σε όλα αυτά τα ταξίδια σού...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  5. #5
    Hey satan, payed my dues. Το avatar του/της petros1479
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    310
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Ωραία ανασκόπηση ρε Μπιλ. Ωραία δουλειά και σκέψη.
    Θα ήταν ωραία να έβγαζες κάτι παρόμοιο και με τις πτώσεις πού είχες σε όλα αυτά τα ταξίδια σού...
    Ποιες πτωσεις;;; Ποτε και κανεις δεν εχει πεσει απο τη μηχανη του γιατι ειμαστε ολοι οδηγαρες!!! Βεβαια εχω ακουσει κατι φημες για εναν μια φορα καπου!!!


    Εξαιρετικος οπως παντα ο Billy!
    "Δεν είμαι Μωαμεθανός
    ούτε και ανήκω κανενός
    Σ’ όσους και να πάω τόπους
    ίδιους βρίσκω τους ανθρώπους"

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostas_1100gs
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    404
    Ωραίο τραγούδι

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Νομίζω ζωγράφισες!

  8. #8
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.591
    Έλα Μπιλ,παραδεξου ότι αφορμή για να βάλεις το μουσικο μπλιμπλικι ήταν το βίντεο
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    923
    Όλα τα εμπόδια που μας αναγκάζουν να γυρίσουμε ,είναι αφορμή για να ξαναπάμε!
    Εκεί στη Βάλια Κίρνα ,απο Δίστρατο για Σαμαρίνα,δυο φορές που έχω περάσει έτσι χάλια ήταν,σε λίγο μόνο με τα πόδια!

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/10/2016
    Μηνύματα
    192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Λόγω της περίεργης κατάστασης που βιώνουμε βρήκα τον χρόνο να δημιουργήσω ένα βιντεάκι με διάφορα στιγμιότυπα απο κάποιες εξορμήσεις μου.Όλα έχουν ένα κοινό,τίποτα δεν πήγε όπως το είχα σχεδιάσει εξ'αρχής.Πεσμένοι κορμοί δέντρων,χιονούρες,πεσμένοι δρόμοι τελείως κλπ με ανάγκασαν να κάνω πολύωρες παρακάμψεις αποδεικνύοντας πως στα βουνά η κάθε φορά είναι διαφορετική.Κάποιοι φίλοι σίγουρα θα ταυτιστούν με κάποιες εικόνες και θα με νιώσουν!


    https://www.youtube.com/watch?v=hzZefIvMIxA
    Φιλε bill εισαι πρωτος..
    Το μονο που φοβαμαι ρε φιλε σε παρομοιες φασεις μονος,ειναι μη παθω λαστιχο..αληθεια τι κανεις σε τετοια περιπτωση?
    περα απο fast..

  11. #11

    ωραίος ρε Μπιλ. και το χαλί όλα τα λ7.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #12
    xr rules Το avatar του/της thanosgp
    Εγγραφή
    11/08/2017
    Μηνύματα
    111
    Κομάντο !
    ἕν οἶδα, ὅτι οὐδέν οἶδα

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Σε όσους γράψατε απάντησα και στα βρουμ και σας ευχαριστώ και απο εδώ!Αυτο που με χαροποιεί ιδιαίτερα είναι οτι έχετε ωραία μουσικά ακούσματα!

    Ωραία η ιδέα για ένα βίντεο με πτώσεις αλλά σχεδόν όλες είναι όταν επιστρέφω και όχι on camera καθώς ήδη έχω τραβήξει την εκάστοτε διαδρομή.Θα είχε πολύ πλάκα όντως!
    Εχει τύχει ακόμα και σε μία διαδρομή να τρώω 3 τούμπες κατεβαίνοντας(και κουρασμένος σχετικα),ενώ ανεβαίνοντας όλα πήγαν καλώς και on camera.Οι τούμπες στο χώμα είναι περισσότερο δεδομένες απο οτι στην άσφαλτο!Τα ξέρετε όσοι ασχολείστε με το σπορ!

    Πολύ σημαντική η σκέψη του mallllia για το λάστιχο και είναι κάτι που πρέπει να ανησυχεί.Προσωπικά έχω κιτ επισκευής ελαστικών μαζί μου,δεν κατεβάζω ποτέ πιέσεις, και με λάστιχο με σκληρό σκελετό δεν είναι εύκολο να με πιάσει λάστιχο.Ετσι και αλλιώς το συγκεκριμένο μηχανάκι δε μπορεί να πάει γρήγορα στα σπαστήρια με φυτευτές οπότε δεν έχει νόημα να κατεβάσω πιέσεις για να πάρω το κάτι παραπάνω,με το επιπρόσθετο ρίσκο να σκιστεί πολύ ευκολότερα το λάστιχο.

    Αν μιλάμε για σαμπρελάτο μηχανάκι ομολογώ πως δεν το έχω καθόλου με την αλλαγή σαμπρέλας και για αυτό δε θα πήγαινα ποτέ σε μη tubeless.Αν πάντως σκιστεί τόσο το λάστιχο(δύσκολο) που δεν επισκευάζεται με κορδόνι τότε αν δεν καταφέρω να το φτάσω στην άσφαλτο και να καλέσω οδική,θα περπατήσω μέχρι το κοντινότερο χωριό μήπως βρω βοήθεια.Αν το χωριό είναι έρημο δεν έχω σκεφτεί τι θα κάνω μετά,τον Σταυρό μου μάλλον!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/10/2016
    Μηνύματα
    192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Σε όσους γράψατε απάντησα και στα βρουμ και σας ευχαριστώ και απο εδώ!Αυτο που με χαροποιεί ιδιαίτερα είναι οτι έχετε ωραία μουσικά ακούσματα!

    Ωραία η ιδέα για ένα βίντεο με πτώσεις αλλά σχεδόν όλες είναι όταν επιστρέφω και όχι on camera καθώς ήδη έχω τραβήξει την εκάστοτε διαδρομή.Θα είχε πολύ πλάκα όντως!
    Εχει τύχει ακόμα και σε μία διαδρομή να τρώω 3 τούμπες κατεβαίνοντας(και κουρασμένος σχετικα),ενώ ανεβαίνοντας όλα πήγαν καλώς και on camera.Οι τούμπες στο χώμα είναι περισσότερο δεδομένες απο οτι στην άσφαλτο!Τα ξέρετε όσοι ασχολείστε με το σπορ!

    Πολύ σημαντική η σκέψη του mallllia για το λάστιχο και είναι κάτι που πρέπει να ανησυχεί.Προσωπικά έχω κιτ επισκευής ελαστικών μαζί μου,δεν κατεβάζω ποτέ πιέσεις, και με λάστιχο με σκληρό σκελετό δεν είναι εύκολο να με πιάσει λάστιχο.Ετσι και αλλιώς το συγκεκριμένο μηχανάκι δε μπορεί να πάει γρήγορα στα σπαστήρια με φυτευτές οπότε δεν έχει νόημα να κατεβάσω πιέσεις για να πάρω το κάτι παραπάνω,με το επιπρόσθετο ρίσκο να σκιστεί πολύ ευκολότερα το λάστιχο.

    Αν μιλάμε για σαμπρελάτο μηχανάκι ομολογώ πως δεν το έχω καθόλου με την αλλαγή σαμπρέλας και για αυτό δε θα πήγαινα ποτέ σε μη tubeless.Αν πάντως σκιστεί τόσο το λάστιχο(δύσκολο) που δεν επισκευάζεται με κορδόνι τότε αν δεν καταφέρω να το φτάσω στην άσφαλτο και να καλέσω οδική,θα περπατήσω μέχρι το κοντινότερο χωριό μήπως βρω βοήθεια.Αν το χωριό είναι έρημο δεν έχω σκεφτεί τι θα κάνω μετά,τον Σταυρό μου μάλλον!
    Εγω παλι με σαμπρελα μονο οδικη!! τον σταυρο μου εννοειται φιλε μου!!
    Ναμαστε καλα πανω απολα!!

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mallllias Προβολή μηνύματος
    Εγω παλι με σαμπρελα μονο οδικη!! τον σταυρο μου εννοειται φιλε μου!!
    Ναμαστε καλα πανω απολα!!
    Θα σου προτείνω μια μαγκιά που κάνουν κάποιοι παλιοί εντουράδες.Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά ακούγεται λογικό.Εχεις μαζί σου μεγάλα tie wrap και αν χτυπα ξύλο σε πιασει λάστιχο τα περνάς περιμετρικά στη ζάντα για να σταθεροποιήσεις το ελαστικό πάνω της.Με αυτόν τον τρόπο θα φτάσεις μέχρι την άσφαλτο και απο εκεί οδική,γιατί στο χωματόδρομο σίγουρα δε θα έρθει κανείς!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2017, 20:40
  2. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2010, 09:59
  3. όταν ο θεός κάνει δοκιμές για πλανήτες
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2008, 12:00
  4. όταν ο "Θεός" επί γής ξεχνάει... καλό είναι να του το θυμίζουμε στην ξεροκεφάλα του..
    από Gandalf dr685sm στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2007, 21:47
  5. Επ τι κάνουμε εδώ...?
    από Zanzibar στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 00:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF