Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: ερώτηση για αγορά μεταχειρισμένου gs650

  1. #1

    ερώτηση για αγορά μεταχειρισμένου gs650

    Καλησπέρα,

    Κάτοχος αρκετών μηχανών μικρών και μεγάλων αλλά μόνο 4cl αποφάσισα να πάω σε 1cl γιατί την θέλω για μικρομετακινήσεις και καμιά χαλαρή βόλτα.
    Κατέληξα σε 2
    α) aprilia pegaso trail, αν και το οδήγησα ψιλοεκνευρίστηκα οτι δεν τραβούσε χαμηλά και το 2 ότι δεν έχει abs μιας και όλα τα προηγούμενα έιχαν
    β) bmw gs650 2Μπουζο, όπου και δοκίμασα ένα το οποίο το βόλταρα αρκετά και μου άρεσε δεν με κούρασε και τραβούσε και από χαμηλά οπότε και καταλήγω σε gs

    οπότε είδα ένα μεταχειρισμένο το οποίο όμως είχε κάποια θέματάκια(αν ειναι) που μου έκαναν εντύπωση και ζητάω την εμπειρία σας διότι είναι και το μονάδικο που ανέβηκα...
    1) το μπροστινό αβς οκ κατάφερα να το δοκιμάσω και μπαίνει αρκετά δύσκολα, καλό αυτό, το μοτο είχε κανούρια λάστιχα....ισχύει?
    2) πιθανόν αντλία νερού δεν άλλαξε ποτέ μέχρι τώρα 70χιλ χλμ έχει(πιθανόν απ ότι μου πε ο τωρινός ιδιοκτήτης).....να την περιμένω?
    3)τι κιβώτιο πολύ το λένε σκληρό ενώ αυτό ήταν κρέμα....???
    4)ο διακόπτης του αβς δεν έγραφε κάτι πάνω και απ ότι με ενημέρωσε είναι κενός από κάτω με αποτέλεσμα να μην απενεργοποιούνται....???
    5) στο κάτω διακόπτη έβαλε αλάρμ ο ίδιος με κουμπάκι....??
    6) το καπάκι μηχανής από δεξιά πλευρά είχε φουσκάλες.... γιατί? δεν ήξερε έτσι το αγόρασε
    7)κάτι που με προβλημάτησε όταν δοκίμαζα τα φρένα το πίσω αβς ένιωθα ένα μυστήριο τρέμουλο στο πόδι αλλά ο πίσω τροχός μπλόκαρε....τι φάση

    γνώμες....τα παραπάνω έιναι όκ ? έτσι λειτουργούνε τα gs στα φρένα? και στα υπόλοιπα? τι γνώμη έχετε?

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    1 όχι
    2 όχι αν δεν είσαι στράγκα όλη μέρα
    3 είναι θέμα λαδιών και ρύθμισης αμπραγιάζ
    4 δεν ξέρω
    5 Η χαζομάρα του Νεο Έλληνα Βγάλτο.
    6 βαψτο
    7 Στραβός δίσκος το πιο πιθανό

  3. #3
    Κατατοπιστικότατος. Θα τσεκαρω σίγουρα για το πίσω. Όσο για το μπροστά είχε διαρροή η μία μπουκάλα...έπαιξε ρόλο στη δυσκολία που έμπαινε; Να φοβηθω για μονάδα αβς;

Παρόμοια θέματα

  1. Ερωτηση για αγορα Αφρικας
    από Normaden στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2007, 12:23
  2. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2006, 14:24
  3. ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ
    από DT_Bear στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2006, 22:23
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 14:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF