Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 43

Θέμα: Bmw G 310 R ή Kawasaki Z 400?

  1. #16
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Για την ακρίβεια honda cmx500
    https://motorbike.gr/dokimes/honda-c...3%CE%B7%CF%82/

  2. #17
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    γουααα, πρεπει να θεσπιστούν νόμοι για την υποβάθμιση φόντου...

    σοβαρά υπάρχει λειτουργία ψηφοφορίας στο φορουμ; αρέσει το νέο rebel; χέρια ψηλά! πωωω δεν το πιστεύω..

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2020
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimrap Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους.Ειμαι νέος στον κόσμο τής μοτοσυκλέτας και μόλις έβγαλα το Α2. Ψάχνω την πρώτη μου μοτοσυκλέτα και είμαι μεταξύ αυτών τών 2.Ενδιαφερομαι για 300-400 κυβικά σε κάτι naked. Αυτές οι δύο μου άρεσαν περισσότερο σε αυτό που θέλω και επίσης από ότι είδα είναι στα μέτρα μου σχετικά με άλλα καθότι κοντός πιστεύω ότι μπορώ να ανταπεξέλθω σε αυτά τα 2. Θέλω γνώμες σχετικά με τα 2 μοντέλα και οτιδήποτε άλλο σε αυτή την κατηγορία δεκτό!
    Ευχαριστώ!

    Καλησπέρα φίλε
    Προσωπική μου άποψη: Για κανένα λόγο το BMW, κατασκευάζεται στην Ινδία. Θέλεις να αγοράσεις το πιο ακριβό 300αρι και να πάρεις κάτι που κατασκευάζεται στην Ινδία?
    Μονόδρομος για μένα το KAWASAKI, πολύ καλός μου φίλος έχει το ninja 400 λογικά φοράνε το ίδιο μοτέρ, είναι υπερευχαριστημένος
    Αν θες οτιδήποτε να ρωτήσεις πες μου να του πω να μας πει

  4. #19
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    γουααα, πρεπει να θεσπιστούν νόμοι για την υποβάθμιση φόντου...

    σοβαρά υπάρχει λειτουργία ψηφοφορίας στο φορουμ; αρέσει το νέο rebel; χέρια ψηλά! πωωω δεν το πιστεύω..
    Ωραίο είναι..αλλά φαρμακείο.
    porca miseria.

  5. #20
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    και έλεγα τι είναι αυτό το χερουλάκι πίσω απ την σέλα..
    Μάλλον είναι το σοκ της πρώτης φοράς αλλά μου φαίνεται ασύνδετο τελείως, δεν θα το ευχομουν σε κανέναν.

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2020
    Μηνύματα
    63
    Ευχαριστώ πολύ για τίς συμβουλές και όλες καλοδεχούμενες.. Αλλά να σταθώ σε κάποια σημεία...το honda cb500x είναι λίγο θηριώδες για μένα όπως και αντίστοιχα τού εργαλεία.Να πω επίσης ότι θέλω έναc ity bike ξεκάθαρα, ούτε μεγάλες διαδρομές ούτε καγκουριες λες και είμαι πιτσιρίκι του Για τέτοια χρήση λοιπόν καί δεδομένου ότι θά είναι η πρώτη μου μοτοσυκλέτα τό bmw είναι μία χαρά για αρχή ασχέτως την ινδική τού κατασκευή... μετά από λίγο ανεβαίνουμε σε δικιλυνδρο και Ιαπωνία μεριά... απλά τό bmw είναι το απωθημένο μου και θα ήθελε να αρχίσω με αυτό... καί γενικά δεν μου αρέσει η bmw σαν μάρκα αλλά τό συγκεκριμένο απλά..το οποίο έχω ερωτευτεί... πιστεύω ότι μιλάω λογικά...το Kawasaki το Ζ 400 είναι ειδικά σε πράσινο πανέμορφο και πολύ καλύτερο τού bmw , όπως και το mt 03, μόνο που δεν μου αρέσει καθόλου σχεδιαστικά, το βρίσκω λίγο καγκκουρομηχανο,σε αντίθεση με bmw και Kawasaki πού είναι πολύ όμορφες naked μοτοσυκλέτες

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Όταν υπάρχει έρωτας και απωθημένο στη μέση, τότε το πράγμα αλλάζει!
    Προχώρα άφοβα λοιπόν προς το μπεμβεδάκι... βρίσκεις κάποια μεταχειρισμένα κοντά στα 3,5-4 ενώ 4.900€ κοστίζει καινούριο.

  8. #23
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    λογω υψους με αυτα που σ αρεσουν μπορει να εχεις θεμα,παρε λοιπον ενα λινκ που θα σε βοηθησει να υπολογισεις αν φτανεις να πατας κατω και με τα δυο πελματα
    ανοιξε ολες τις επιλογες και προχωρα

    https://cycle-ergo.com/
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2020
    Μηνύματα
    63
    Έχω φίλο πάντως στο ύψος μου που οδηγάει το KTM ADVENTURE 990.Πιστευω ότι είναι εφικτά και τα 2. Η καλύτερη λύση βέβαια να καθήσεις ο ίδιος

  10. #25
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimrap Προβολή μηνύματος
    Έχω φίλο πάντως στο ύψος μου που οδηγάει το KTM ADVENTURE 990.Πιστευω ότι είναι εφικτά και τα 2. Η καλύτερη λύση βέβαια να καθήσεις ο ίδιος
    https://www.youtube.com/watch?v=kRFy...ature=emb_logo


    Φιλε μου δεν ειναι λυση αυτη η τακτικη,γιατι παντα θα εισαι πανω σε τεντωμενο σχοινι και καποια στιγμη θα το πληρωσεις.Τα ποδια σου πρεπει να πατανε και τα δυο κατω με ολο το πελμα ,οτι μηχανη και να παρεις.Η γνωμη μου μετα απο 40 και βαλε χρονια πανω σε δικυκλο με υψος 1.85 και αρκετα πανω απο 100 κιλα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  11. #26
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Στα φανάρια τι κάνει άραγε;
    porca miseria.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    975
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Ωραίο είναι..αλλά φαρμακείο.
    εγώ είχα μια σύντομη βόλτα μαζί του , σε έκθεση με test ride και μου άρεσε το έντονο τράβηγμα στις χαμηλές,
    η θέση οδήγησης , η εμφάνιση του και η ευκολία του.

    Έψαχνα για μτχ στην Ελλάδα , έστω και το 300 αλλά τίποτα.
    Ως καινούργιο , με τα λεφτά που έρχεται εδώ, είναι πολύ ακριβό , χωρίς κάποιο λόγο.

    και μια δοκιμή του , φιλμάκι κανονικό


  13. #28
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Τα ποδια σου πρεπει να πατανε και τα δυο κατω με ολο το πελμα ,οτι μηχανη και να παρεις.
    Αν ίσχυε αυτό, το 90% των αναβατών θα κυκλοφούσαν με χάρλεϊ.





    Στο θέμα μας, να πάρεις αυτό που δεν είναι μπεμβέ.
    Life begins at 45°.

  14. #29
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.705
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αν ίσχυε αυτό, το 90% των αναβατών θα κυκλοφούσαν με χάρλεϊ.
    Ε ναι... ήθελα να το γράψω αλλά περίμενα εσένα (η αλήθεια είναι πως περίμενα κάτι πιο ευρηματικό από τον arka του moto.gr).

  15. #30
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2020
    Μηνύματα
    63
    Παιδιά δεν αμφιβάλω σε όλα αυτά που λέτε... Αλλά μικρή naked με ύψος σέλας χαμηλότερη των 780mm δεν νομίζω ότι υπάρχει... Εννοείται ότι πρέπει να πατάς και με τα δύο πόδια κάτω αλλιώς μήν πάρεις καθόλου... Ότι σας γράφω σας το γράφω με πλήρη συναίσθηση... θεωρώ ότι οι καλύτεροι οδηγοί είναι οι πιο υπεύθυνοι καί όχι αυτοί που κάνουν χαβαλε ή τους μάγκες...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Manual For Kawasaki Kle 400
    από LEON_BOLOS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2006, 15:30
  2. ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΓΙΑ Kawasaki Kle 400
    από northrider στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2005, 13:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF