Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 112

Θέμα: Τιτιβίσματα Άλπεων Με αεροπλάνα και βαπόρια και guest star το Fazer

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Μπαίνω σε ένα κήπο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IqNIxk.jpg 
Προβολές:	201 
Μέγεθος:	104,7 KB 
ID:	416406

    Μεχρι που...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	S7BiNN.jpg 
Προβολές:	198 
Μέγεθος:	79,2 KB 
ID:	416407

    Φτανω στην παράλια

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ihH57u.jpg 
Προβολές:	200 
Μέγεθος:	63,6 KB 
ID:	416408

    Και αφου εκανα πικ- νικ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	jzTK8H.jpg 
Προβολές:	198 
Μέγεθος:	75,9 KB 
ID:	416409

    Γύρισα σιγα σιγα προς τα πίσω

    Φτάνω στην σκηνή και χαζεύω λίγο τους γείτονες μου. Απο την μια πλευρά ηταν μια παρέα με δυο SUV που κουβαλούσαν κατι τεράστιες σκηνές και απο την αλλη ηταν τρεις έφηβη με ενα σαραβαλάκι που ειχαν φορτωμένο πάνω στην σχάρα του τα πάντα ολα και κοιμόντουσαν στο πάτωμα με sleaping bag. Η δυο όψεις του ιδιου νομίσματος

    Ένταξη δεν ήμουν καλά, ειχα άγχος με το μηχανάκι. Ειχα φαει και φρίκη που στην τελευταία στάση μου έχασα τον χάρτη που ειχα της Γαλλίας.Και γενικά έβριζα.

    ΧΕ ΣΤΑ ΡΕ ΝΙΚΟ ΧΕ ΣΤΑ. Οκ δεν θες να δόσεις κανένα πιθανός πεντακοσάρικο για να φτιάξεις το μηχανάκι. Βεβαια δεν ειναι μονο τα λεφτά, ας πουμε χεστα τα λεφτά!! Μεχρι να το φτιάξεις που θα μήνης σε σκηνή σε ξενοδοχείο που?? Και πόσες μερες θα κάνει να φτιαχτεί?? Πως θα περνας την ώρα σου, δεν θα βαρεθείς. Και θα σου μείνουν μερες αδεια η θα φας ολα τα λεφτα του κοσμου και τελικα δεν θα προλάβεις να δεις τίποτα μιας που για πρώτη φορα ειχες κανονική και οχι απεριόριστη άδεια, ΘΑ δούμε κοιμήσου και θα δουμε...

    Κοιμήσου εύκολα το λες δύσκολα το κάνεις, στο γκρεμο....Δεν ειχα και τίποτα σκοινιά μαζι μου

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Ημερα 4 06-06-2016

    Ξυπνάω πολύ πρην το χάραμα, τζαμι!! Το σημερινό μου πρόγραμμα έλεγε να πάω Μονακό τώρα πρώτου να ξυπνήσουν η Γάλλοι για να μην μπλέξω. Μετέπειτα γυρνάω πισω μαζεύω σκηνή και φεύγω για της Άλπεις ποιανοντας απο τν αρχη την Route des Grandes Alpes που ξεκινάει απο το Menton

    Πεινώ καφέ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	b74JJO.jpg 
Προβολές:	200 
Μέγεθος:	82,3 KB 
ID:	416410

    Και ξεκινάω

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ut4GnK.jpg 
Προβολές:	191 
Μέγεθος:	49,3 KB 
ID:	416411

    Περναω τα σηνορα και φτανω στο Μονακο

    Μιλάμε δεν μπορούσα να το πιστέψω Οτι ημουν στο Μόνακο και εκανα την διαδρομή της φόρμουλα 1

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ZsgrI4.jpg 
Προβολές:	195 
Μέγεθος:	85,4 KB 
ID:	416412

    Ε ναι... βασικα να πω οτι μπερδεύτηκα λιγο και δεν εβρισκα την διαδρομη...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	7J8icz.jpg 
Προβολές:	193 
Μέγεθος:	79,8 KB 
ID:	416413

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Το τούνελ παντος το βρήκα και οχι μόνο αλλα με έκανε εντύπωση οτι κάτω απο το τούνελ είχε 3 υπόγεια πάρκινγκ.

    Ρε που είναι η διαδρομή πλάκα με κάνετε. Εγω νόμιζα οτι το Μονακό ειναι ολο και ολο μονο η διαδρομη...ΑΜ ΔΕ!! Γυρνάω απο εδω γυρνάω από εκει τίποτα, εγώ εντωμεταξύ να αρχίζω να βράζω γιατί περνάει η ωρα και θα ξεκινήσει η κίνηση. Είχε και αυτά το κολοφαναρα δεν άναβαν με τίποτα!! Τρωω σκάλωμα και περνάω ενα κόκκινο...ΩΧ

    Βρίσκω ενα γάλατα, σταματάω μπροστα του το φειζερ , κατεβαίνω κατω σε υστερια αυτός, σάστισε

    - Ρε φυλε μου που είναι η διαδρομή της φόρμουλα

    - Εδω ειναι

    - Ναι αλλα που ειναι ο κυκλικός κόμβος. έσκασα δεν μπορώ να το βρω

    - Ελα μαζι μου...

    Και ξεκίνησα να κάνω την διαδρομή με SAFETY CAR παρακαλώ... το γαλατάδικο...

    Με πήγε από την εκκίνηση (Άλλα αυτο το ειχα βρει και μόνος μου, για ποιον με πέρασε δηλαδή!!)

    Σταματάει μια και με κάνει νόημα

    - Τι??

    - Εδω ειναι!!!

    - ??

    - Η στροφή

    Κοιτάω μια....Α ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΎ!!

    Καλα μιλαμε δεν θα την έβρισκα ποτε γιατι οταν οδηγάς δεν την καταλαβαίνεις οτι την διασχίζεις

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Dd5wEi.jpg 
Προβολές:	200 
Μέγεθος:	104,2 KB 
ID:	416414

    Η λετε να πεζη τιποτα αλλο...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	z0YDQG.jpg 
Προβολές:	200 
Μέγεθος:	104,1 KB 
ID:	416415

    Μα φυσικα οτι δεν ειχα πιει δεύτερο καφέ...Νόμιζα μήπως!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	K9QxYA.jpg 
Προβολές:	197 
Μέγεθος:	103,8 KB 
ID:	416416

    Εκει συνάντησα μια δεσποινίδα που πήγαινε στο προσωπικό της κότερο, φτωχολογιά!! Ευγενέστατη όμως δεν μπορώ να πω ,αφού δεν ενοχλήθηκε που ειχα παρκάρει καπως μπροστά της το μηχανάκι

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4176Ru.jpg 
Προβολές:	200 
Μέγεθος:	85,6 KB 
ID:	416417

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Πως το λενε για να δεις το επίπεδο και ποσο καθαρός ειναι ενας χώρος επισκέψου την τουαλέτα. Ε πετώντας το νερό μου στον καδο σκουπιδιών ειναι σαν επισκέφτηκα την τουαλέτα της πόλης . Μιλαμε ηταν της δεκαετίας του 60 και βαλε!! Στην θεσσαλονικη ειναι πολύ πιο ανακαινισμένη. φαντάσου!!

    Αν μου άρεσε τώρα... θα έλεγα πως οχι!! Ένταξη οταν χτηστικαν οι διάφοροι ουρανοξύστες την δεκαετια του 60 φαντάζομαι (Μαζί με τους κάδους), θα ηταν σίγουρα υπερπαραγωγή. Πλέον ομως βλέποντας πολιτείες όπως το Dubai θα τους χαρακτήριζες εργατικές κατοικίες απλα σε καλοδιατηρημένη μορφή

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	LJ3gSg.jpg 
Προβολές:	193 
Μέγεθος:	106,2 KB 
ID:	416418

    Ειχε όμως και κάποια νεοκλασικά κτίρια που ηταν το λιγότερο αυτοκρατορικά

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	b4aYiM.jpg 
Προβολές:	194 
Μέγεθος:	108,1 KB 
ID:	416419

    Να και το φειζερ νεοκλασικό θεωρείτε

    Πάω μαζεύω τα πράγματα σε γνωστούς χρόνους, οπου έγινα, και παλι μούσκεμα απο τον ιδρωτα.. Τρώω φρίκη για το μηχανάκι μέχρι που την φιλοσόφησα αλλιώς την δουλειά!! Ρε Νίκο θυμασε της πρώτες διακοπές σου που τριγυρνούσες στην Ελλάδα χωρις να σε νοιάζει τίποτα. Το μόνο που σε ένοιαζε ηταν να σε οδήγηση ο δρομος, ορίζοντας σου εκεινος το ταξιδη!! Ε καντο και τωρα και δες που θα βγει.

    ΧΕΣΤΑ ΡΕ και απλά γούσταρε το!!

    Ξεκινάω ο ΤΟΜ με πάει πάλι από οπού νάνε, απο αγροτικούς δρόμους θα τους έλεγα μέχρι που έφτασα ποια στης Άλπεις...

    Ένταξη λιγο προσωπικό αυτό που θα πω άλλα θα το πω. Εκει που ανεβενα στα βουνά με πιάνει επιτακτική ανάγκη να αδειάσω τον θερμοσίφωνα (ΥΓΡΆ) . Ε σταματάω σε μια ερημιά

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1XXyQL.jpg 
Προβολές:	191 
Μέγεθος:	101,2 KB 
ID:	416420

    Ξεκινάω τώρα ένταξη ερημιά είναι. Και εκει που ανακυκλώνω τα λάδια ακούω θόρυβο οτι κάποιος έρχεται!!Ε σιγα!! Τότε περνάνε πόση ζηταδες περιπολικά πυροσβεστική ασθενοφόρα και άλλη ζηταδες και αλλα περιπολικά ... Ρε πλακα με Κάνεις!!! ΚΙΟΜΩΣ

    Μέτα απο πολλά χιλιόμετρα (Τουλάχιστον 30 ) ξανάκανα στάση...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	zf1z9O.jpg 
Προβολές:	189 
Μέγεθος:	102,4 KB 
ID:	416421

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Με πικ - νικ αυτη την φορά πάνω στα βράχια

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	G070Yd.jpg 
Προβολές:	190 
Μέγεθος:	102,9 KB 
ID:	416422

    Και ξεκίνησα να κάνω το Col de Turini που είναι εως και σήμερα που γραφώ το ταξιδιώτικο, το πιο τρομακτικό πάσο (απο φυσικό τοπίο ) που εχω κάνει στην ευρωπη

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	b0pqHN.jpg 
Προβολές:	190 
Μέγεθος:	104,2 KB 
ID:	416423

    Φανταστείτε αλλεπάλληλες φουρκέτες να διαδέχονται η μια την αλλη και απο κάτω τη χαράδρα. Στροφή στην στροφή και ακομα πιο ψηλα και αλλη φουρκέτα και αλλα στροφή και ακόμη μια...Πω πω τι είναι αυτό!! Να περνάω τούνελ σπηλιές και άλλα που να μιαζουν με απομονωμένες πτέρυγες ψυχιατρικών κλινικών, έχοντας ενα απόκοσμο κοκινοπορτακαλη φώτισμα δεξιά και αριστερά των γυαλισμένων απο την υγρασία πετρωμάτων που στηλοβατουσαν της γαλάριες.!! Και αλλες στροφές πότε μέσα στα δεντρά και ποτε στο χείλος του γρεμου

    Πέρασα απο κάποιο πολιτισμό αλλα δεν σταμάτησα κάπου έστριψα σε ενα πολυ μικρο επαρχιακό δρόμο και κοιτώντας τον ΤΟΜ έλεγε δρόμος χωρις όνομα...ΩΧ αν μείνω εδώ πως θα με βρούνε, και επανήλθα στο πιο κεντρικό δρόμο

    Μέχρι που πραγματικά εξαντλημένος απο την ζεστή και την διψά. Αφου ένιωθα στεγνό το στόμα μου κατεβαίνω σε μια κεντρική αρτηρία και βρίσκω σκιά κάτω απο μια στάση

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IeQHKQ.jpg 
Προβολές:	190 
Μέγεθος:	106,3 KB 
ID:	416424

    Ευκαιρία να ξεκουραστώ και λίγο..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	SDnR2i.jpg 
Προβολές:	188 
Μέγεθος:	100,5 KB 
ID:	416425

    Πίνω οσο νερό ειχα μαζί μου, κανω ενα τσιγάρο με στεγνό στομα και να σκέφτομαι... Φαντάζεσαι να με αφήσει εδω το φειζερ. Αφού ξεκουραστικά ανεβαίνω στο μηχανάκι βάζω μπρος, τίποτα!! Ξαναβάζω τίποτα!! Αρχινάω να γελάω τώρα (Έτσι λειτουργεί ο οργανισμό μου οταν έρχομαι σε κατάσταση φρίκης, γελάω ) Ξανα και ξανα οχι, αρχινάει να ξελιγώνεται και η μπαταριά. Βγάζω το κράνος, ΈΜΕΙΝΑ!!

    Είμαι και γκαντεμοστομος ο άτιμος!! Το μελέτησα δεν το μελέτησα, παρτα τώρα!!

    Κάπως έτσι γεννήθηκε η πιο συγκλονιστικοί στιγμή στην κατά τα αλλα πενιχρή μοτοσικλετιστηκη μου καριέρας. Μα που έμεινα μόνος στην μέση της ερημιάς κάπου στης γαλλικές Άλπεις

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Τώρα τι κάνουμε, τσουλάμε να τι κάνουμε

    Βάζω το κράνος και αρχινάω να σπρώχνω το μηχανάκι οχι απο την πλευρά του τούνελ οπος ειναι η φωτογραφία αλλα απο την αλλη, που ηταν κάπως πιο κατηφορική, η κλίση του δρόμου. Ο δρόμος πήγαινε με μια κλειστή στροφή στα δεξιά, εγώ τσουλώντας χωρίς να εχω ορατότητα να παρακαλάω να μην βρω μπροστά μου κάποιο τούνελ. Στρίβω βλέπω στα 500 μετρά τούνελ!! ΩΧ πως θα τσουλήσω εκεί μέσα!! Θα με πατήσουν!!

    Προσπαθώ να βάλω σκαστό μπρος το μηχανακη, τίποτα!! Πλησιάζοντας το τούνελ και έχοντας καλύτερη ορατότητα βλέπω οτι το τούνελ ειναι παρα πολύ μικρο, όποτε δεν θα είχα και πρόβλημα!! Ευτυχώς!!

    Ακριβώς δίπλα απο το τούνελ ειναι σταματημένο ενα αυτοκίνητο, το πλευρίζω

    - Συγνώμη μήπως μπορείς να με σπρωξεις γιατι εχω πρόβλημα με το μηχανάκι

    - ??

    - Αμα με σπρωξεισ ίσως σκάσει και πάρει

    - Ε... Ναι αλλα εχω το παιδί μου στο αυτοκίνητο

    - Α... Καλα

    Το σκέφτεται

    - Ελα θα σε σπρώξω

    - Όχι ένταξη

    Τότε έρχονται ενα ζευγάρι πάνω σε μηχανή, τους εξηγούμε και με σπρώχνει αυτός, πήρε!!

    Συνεχίζω τον δρομο και να σκέφτομαι τι να κάνω. Οκ να οδηγαω χωρίς φωτά αλλα μεσα στα τουνελ?? Άσε που βραδιάζει σιγά σιγά και η οποία κίνηση έχει ο δρόμος θα εξαλειφθεί!!

    Περνάω ενα απόκοσμο φαράγγι με κοκινογριζα πετρώματα, και να σκέφτομαι οτι αν μείνω εδω την γαμ...α!! Φτάνω σε μια ανηφορική στροφή οταν, το μηχανακη αρχινάει και παλι να μπερδεύει, μέχρι που σβήνει!! Κοιτάω μια το κινητό δεν εχω σήμα, βλέπω το αλλο, ουτε ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ!!

    Πως κοιτάω ειμαι στην είσοδο ενος χωρίου του Rubion, Τωρα!! Να τσουλήσω στην κατηφόρα και να το παλέψω η να πάω στο χωρίο!! Και με το κινητό που δεν εχει σήμα τι θα κάνω!! Αν μείνω στην ερημιά χωρις κινητό την γαμη...α!! Ειχα και την επιλογή να πάω κάποια χιλιόμετρα πιο μπροστά που είχε ένα κάμπινγκ για φορτηγά...

    Σταματάω ενα αμάξι του λεω τι και πως, και αν μπορώ να παρω τηλεφωνώ, κοιτάει δε εχει σήμα!! Α μάλλον δεν μας παίρνει...

    Παρατάω το μηχανακη και παω για βοήθεια. Το χωρίο δεν εχει τίποτα παρα μονο, ενα γραφείο προς ενημέρωση τον τουριστών, οτι πρέπει για μένα δηλαδή!! Παω να μπω ειναι κλειστό ...Ε ΟΧΙ!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	79MVWx.jpg 
Προβολές:	176 
Μέγεθος:	105,4 KB 
ID:	416427

    Μάλιστα όποτε δεν πάμε να δούμε λίγο το μέρος να βγάλω και καμιά φωτογραφία!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	nmYA9W.jpg 
Προβολές:	174 
Μέγεθος:	69,5 KB 
ID:	416428

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	nUfiAk.jpg 
Προβολές:	175 
Μέγεθος:	105,8 KB 
ID:	416429

    Ξαναπάω στο γραφείο, ουφ ευναι ανοιχτό,ευτυχώς!! Μπενω μεσα

    - Ναι γεια σας ταξιδεύω με μοτοσυκλέτα και εχω πρόβλημα με το μηχανακη και μιας και δεν εχω σημα στο κινητο θα μπορούσαμε να παρουμε τηλέφωνο την ADAC

    - ??

    - Να κανουμε ενα τηλεφωνο στην οδικη βωηθεια ??

    - ??

    Ούτε που καταλαβα τι του ειπα και ουτε που ειχε ξανά ακούσει την ADAC. Οσον άφορα τα αγγλικά του εγω που δεν ξερο Γρη αγγλικά, σε σχεση με αυτον, είμαι πρύτανης πανεπιστημίου

    Του δείχνω την κάρτα και του εξηγώ οτι είναι οδικοί βοήθεια και σε τέτοιες περιπτώσεις αναλαμβάνουν την μεταφορά μου.Ψάχνει στο ίντερνετ δεν βρίσκει τίποτα...ΑΠΊΣΤΕΥΤΟ!!!

    Μέτα απο πόση ώρα τελικά βρίσκει ενα τηλέφωνο και βγαζει επιτελούς συνεννόηση...ΑΜΗΝ!! Μου δίνη το τηλεφωνο σε εμενα και τον ενημερώνω...

    - Ναι γεια σας εχω μήνη με το μηχανακη, δεν περνη μπρος και θα ηθελα μεταφορά

    - Τα στοιχειά της μοτοσυκλέτας

    - ΝΑΙ...

    - Καλά μολις βρεθεί διαθέσιμο όχημα θα σας ενημερώσουμε....

    - Δεν εχω σημα...

    - Καλα θα ενημερωθείτε μεσω του τουριστικού γραφείου

    - Μονό σας παρακαλώ ο οδηγός να ξέρει αγγλικά για να μπορέσουμε να συνεννοηθούμε!!

    - Φυσικά!!

    Το μέρος πρόσφερε διάφορες δραστηριότητες όπως πεζοπορίες, ορεινή ποδηλασία, αναρρίχηση καγιάκ και άλλα, για αυτό και η χρίση του τουριστικού περίπτερου, μέχρι βεβαία να φτάσω εγώ...

    Κάνω κάποιες γύρες ακόμα, το μόνο πράγμα που υπήρχε στο χωρίο ήταν ένα καφενείο - εστιατόριο και μια καφετερία ακριβός μπροστά απο το γραφείο τουρισμοί, οπού και έκατσα.

    Κάθισα κάτω απο μια ομπρελά να προστατευτώ από τον ήλιο, σε δευτερόλεπτα όμως σκοτείνιασε και έβγαλε ενα μανιασμενο αέρα, που παραλίγο να εκτόξευσή την ομπρελά σαν διαστημόπλοιο!! Ευτυχώς που την κράτησα!!

    Είδα δυο μοτοσυκλετιστές που έφτασαν στο χωρίο οπου τους ειπα τον καημο μου

    - Κάλο κουράγιο!!

    Ενώ μολις έβαλαν μπρος την V- storm για να φύγουν τους κοιτούσα σαν εξωγήινος...ΑΡΕ ΤΕΧΝΟΛΟΓΊΑ!!

    Ήπια τον καπουτσίνο με δυο μισές γουλιές (Μιλάμε για τρομερή ποσότητα ) και πήγα στο μηχανάκι, να δω αν υπάρχει

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	jANFnT.jpg 
Προβολές:	174 
Μέγεθος:	85,1 KB 
ID:	416430

    Εφαγα το κατι της μου και περίμενα

    Ξάπλωσα λίγο προσπαθώντας να οραματισθώ το ταξιδιώτικο μου μελών, δύσκολα!! Το μονο καλο είναι ότι η άνθη δεν θα με ψαχνοί μιας και ειναι νωρίς ακόμα, οποτε δεν θα ξέρει και δεν θα ανήσυχη

    Περάσαν κάμποσοι μηχανόβιοι και όλη σταμάτησαν να με ρωτήσουν αν είμαι καλά, μέχρι που έσκασα να περιμένω και ξαναπήγα στο γραφείο

    Με βλέπει

    - Να μόλις τώρα με πήραν τηλεφωνώ έρχονται...

    Τροχάδην πίσω

    Έρχεται η ADAC κατεβαίνει ο οδηγος

    - Τι έχουμε εδώ ??

    - Δεν παίρνει μπρος

    Παίρνει τα καλώδια το βάζει μπρος, πήρε!!

    - Να δεν έχει πρόβλημα

    - Καλά για σβηστό μια, και ξαναβαλτο

    Το κάνει, φυσικά δεν πήρε!!

    -Θα το φορτώσουμε, περίμενε να συνεννοηθω με τα κεντρικά και θα σε ενημερώσω!!

    - Οκ

    - Λοιπόν θα πάμε στην Νίκαια. Απο κει και πέρα θα σε αφησω εγώ στην αποθήκη που θα αφήσουμε το φειζερ, και μετέπειτα θα παρεις ταξι για να σε παει στο ξενοδοχείο

    - Και πως θα τους που είμαι, και που να πάω

    - Θα τα κανονίσουμε εμείς. Έχεις κάποιο πρόβλημα με όλο αυτό

    - Ε όχι, άλλα απο λεφτά

    - Ολα πληρωμένα, έχεις πρόβλημα??

    - Όχι Οχι

    Με το που φορτώσαμε το μηχανακη άρχισε να ρίχνει καρέκλες

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	QdGIrZ.jpg 
Προβολές:	178 
Μέγεθος:	101,8 KB 
ID:	416431

    ( Ακριβώς στην στροφή με άφησε. Ως εναλλακτικές- θα μπορουσα η να παω με τα ποδια στο καμπινγκ ευθεια επανω. Η να τσουλησω στην κατηφορα με αβεβεα αποτελεσματα!! Με εμενα τελικα να επιλεγο να κοινηθο στο δρομο που ειναι πλατη σε εμενα ετσι οπος τραβηξα την φωτογραφια που οδηγουσε στο χωριο )

    Ξεκινάμε

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	CBUX9x.jpg 
Προβολές:	174 
Μέγεθος:	47,8 KB 
ID:	416432

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Μιλάμε για βροχή όχι αστεία!! Κατακλυσμός!! Κατηφορίζοντας προς την Νίκαια εξω απο ενα πετροκτιστο τούνελ ηταν ακινητοποιημένη δυο μοτοσυκλετιστές προσπαθώντας να σωθούν από την πλημμύρα. Πραγματικά δεν ήξερα να τους λυπηθώ η να τους ζηλέψω

    Μέτα από κάποια χιλιόμετρα έστριψε το φορτηγό σε κάποια πιο κεντρική αρτηρία προς την Νίκαια. Παραξενεύτηκα όμως γιατί ακόμα δεν είχα σήμα στο κινητό. Πάλι καλά που το παλικάρι που οδηγούσε μου έδωσε το τηλέφωνο του και πείρα την ανθη

    Η άνθη βλέπει νούμερο οτι νάνε και λέει...!! Ωχ φυλακή τον έβαλαν!! Ολο και κάπου παράνομα θα την έπεσε και τον μάγκωσαν!! Οχι πλάκα κάνω

    - Ναι

    - Ανθή άκουσε με. Έμεινα με το μηχανακη στης Άλπεις!! ΕΊΜΑΙ ΚΑΛΆ!! Τώρα είμαι με την οδική και πα στην Νίκαια!! Δεν ξερω όμως τι πεζή και δεν έχω τηλέφωνο!! Πάνε στην Wind και πες τους τι και πως!! Πάνε τώρα!! Κατάλαβες!!

    - Ναι Ναι παω

    Μέτα απο κάμποση ωρα την ξαναπερνώ τηλέφωνο απο τον οδηγό

    - Ελα τη έγινε

    - Δεν με λενε επειδή ειναι στο όνομα σου

    - Τι!!

    - Μάλλον πρέπει να αλλάχτηκε το δίκτυο που η Wind ειναι συμβεβλημένη με το γαλλικό τηλεφωνικό δίκτυο. Μπες εδω...Και κανε επανεκκίνηση το κινητό

    Όπως έκανα και το θαύμα έγινε... Δηλαδή μιλάμε απίστευτη γκαντεμιά

    Ίσως αν είχα τηλέφωνο να επραττα διαφορετικά και να το πάλευα λίγο ακόμα, ισως...

    Μπαίνουμε στα περίχωρα της Νίκαιας οπού και σταματάμε σε μια τεράστια αποθήκη.

    Ξεφορτώνουμε το μηχανακη και με λέει ο οδηγός


    - Πάρε οτι χρειάζεσαι άμεσα μαζί σου γιατί το μηχανακη θα μείνει εδω. Αύριο θα το πάνε στο συνεργείο και απο εκει και πέρα θα σε ενημερώσουμε τηλεφωνικά

    - Α...Οκ!! Ταξί καλέσατε??

    - Ναι ναι σε 20 λεπτά περίπου θα ειναι εδω

    - Α... Αυτό ποίος θα τα πληρώσει

    - Πληρωμένα είναι

    - Α

    Άφησα τα κλειδιά σφράγισε με ταινία την μπαγαζιερα και οτι αλλο μπορούσε για να ειναι καλυμμένος σε περιπτώσει κλοπής (Η ισχυρισμοί κλοπής απο μένα)

    Κλείνει η αποθήκη φεύγει ο οδηγός και μένω με τα πράγματα μου στην ερημιά...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	GDvsIm.jpg 
Προβολές:	172 
Μέγεθος:	102,6 KB 
ID:	416433

    Αγριευτικα!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1Fcdt4.jpg 
Προβολές:	171 
Μέγεθος:	75,6 KB 
ID:	416434

    Είχε και κάποιους περίεργους που με κοιτούσαν κάπως

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4zvasu.jpg 
Προβολές:	170 
Μέγεθος:	67,5 KB 
ID:	416435

    Ήμουν τσίτα!! Ευτυχώς ομος μετά από κάποια ώρα ήρθε το ταξί και ξεκινήσαμε για το ξενοδοχείο

    Με το που επιβιβάστηκα μου λέει

    - Επειδή η σύμβαση μας με την ADAC άλλαξε θα πρέπει να με πληρώσεις εσύ το ταξί και εγώ θα σου δωσω μια απόδειξη και μετέπειτα βάση αυτής θα σου επιστρέψει τα λεφτά η ADAC

    - Α καλά

    Στο δρόμο τώρα σκεφτόμουν ποίος ξέρει σε τι καταγωγή θα με πάει, χέσε μέσα!! Στο οπού νάνε θα με πάνε εύχομαι μόνο να έχει τίποτα κοντά μου για να φάω, ξέχασα να πάρω και της κονσέρβες...Καημός και αυτός!!

    Ο ταξιτζής κλασικά αγγλικά δεν ήξερε, αλλα με νοήματα και στο περίπου βγάζαμε κάποια συνεννόηση, όπως πάντα δηλαδή!!

    Πάντως δεν ξέρω τι τον έπιασε τον οδηγό, έτσι ηταν το στυλ του,η δεν ήθελε να πληρώσω πολλα λεφτα άλλα πήγαινε γαμιοντας, με της μπάντες με πήγαινε και να εχω χαζέψει.

    Του ελεγα

    - My morning Monte Karlo, yes??

    - Yes!!!

    - My F1 race, yes??

    - Yes!!

    - You F1 driver!!!

    Και δωστου γκάζι ο δικος σου

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Φτάνουμε στο ξενοδοχείο και παθαίνω σοκ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	170 
Μέγεθος:	44,2 KB 
ID:	416436

    Πλακα με κανεις...

    Με παρκάρει στην άυλη και πάω στο ξενοδοχείο!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	169 
Μέγεθος:	43,4 KB 
ID:	416437

    ????

    Μπαίνω στην είσοδο...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3.jpg 
Προβολές:	168 
Μέγεθος:	16,1 KB 
ID:	416438

    Πλακα με κανεις!!!

    Και πάω για την ρεσεψιόν

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4.jpg 
Προβολές:	170 
Μέγεθος:	35,5 KB 
ID:	416439

    ??

    Φτάνω στον γκισέ

    - Ναι γεια σας δεν ξέρω αν εχεται ενημερώσει αλλα ειμαι από την ADAC

    - Βεβαίως σας περιμέναμε είστε ο κύριος Νικος

    -??

    - Το δωμάτιο σας είναι έτοιμο εύχομαι να σας αρέσει??

    - ??

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Πάω βλέπω το δωμάτιο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5M2NGu.jpg 
Προβολές:	168 
Μέγεθος:	51,4 KB 
ID:	416440

    Πλάκα με κάνεις!!

    Κάνω ενα μπάνιο αλλάζω και ξανακατεβενω στην ρεσεψιόν

    - Μείνατε ευχαριστημένος μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα

    - ?? Συγνώμη το κόστος του δωματίου ??

    - Είναι πληρωμένο

    - ΤΖΆΜΙ!! Εχει πουθενά εδω τριγύρω να κάτσω για φαγητό

    - Φυσικά στα 500 μετρα ολο ευθεία εχει τα πάντα

    Ουφ ευτυχώς δεν θα μείνω νηστικός

    Ξεκινάω

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DyzAOs.jpg 
Προβολές:	170 
Μέγεθος:	93,0 KB 
ID:	416441

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	XMsvUT.jpg 
Προβολές:	172 
Μέγεθος:	97,1 KB 
ID:	416442

    Βγάζω κάποιες φωτογραφίες απο την γειτονιά μου να της δω, αν χαθω!! Μπας και προσανατολιστώ !!

    Αλλα με το πιο σημαντικό...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Q6aKKO.jpg 
Προβολές:	166 
Μέγεθος:	48,0 KB 
ID:	416444

    Χα σε μενα ρε...

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Μέχρι που μετά απο λίγα μετρά...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	RspVvw.jpg 
Προβολές:	168 
Μέγεθος:	83,8 KB 
ID:	416446

    Φτάνω στο κέντρο της Νίκαιας

    Γουσταρω ρε!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	M7Coz4.jpg 
Προβολές:	172 
Μέγεθος:	90,4 KB 
ID:	416447

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	MClnGD.jpg 
Προβολές:	170 
Μέγεθος:	97,6 KB 
ID:	416448

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	yRXHaV.jpg 
Προβολές:	170 
Μέγεθος:	95,0 KB 
ID:	416449

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Όπως καταλαβαίνεται έπαθα πολιτισμικό σοκ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	wpPajd.jpg 
Προβολές:	174 
Μέγεθος:	101,9 KB 
ID:	416450

    Κάπου εκει πήγε να σκοτώσει ενας βραζιλιάνος που έκανε Capoeira

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	AktbTk.jpg 
Προβολές:	172 
Μέγεθος:	87,9 KB 
ID:	416451

    Πω πω τι ωραία

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	umn4mG.jpg 
Προβολές:	171 
Μέγεθος:	102,0 KB 
ID:	416454

    Κατέβηκα στην παράλια

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vN8CAZ.jpg 
Προβολές:	169 
Μέγεθος:	53,4 KB 
ID:	416455

    Όπου γινόταν ο κακώς χαμός απο νεολαία

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Και αφού περπάτησα αρκετά αντικριστά της παραθαλάσσιας λεωφόρου

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	JF5I3I.jpg 
Προβολές:	170 
Μέγεθος:	68,7 KB 
ID:	416456

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	OYHBbp.jpg 
Προβολές:	173 
Μέγεθος:	92,9 KB 
ID:	416457

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	P281YZ.jpg 
Προβολές:	172 
Μέγεθος:	90,9 KB 
ID:	416458

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	YBntVy.jpg 
Προβολές:	172 
Μέγεθος:	91,5 KB 
ID:	416459

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	xVxqSp.jpg 
Προβολές:	171 
Μέγεθος:	91,9 KB 
ID:	416460

    Όπου και έφαγα το βραδινό μου

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kbWH0d.jpg 
Προβολές:	168 
Μέγεθος:	85,0 KB 
ID:	416461

    Ξεκίνησα την επιστροφή προς το ξενοδοχείο. Καθώς περπατούσα και ανέβαινα κατι πεζοδρομημένα σκαλοπάτια επαθα κράμπες ταυτόχρονα και στα δυο μου ποδια.Και εμεινα κόκκαλο για τουλάχιστον 5 λεπτά!! Μάλιστα τοσο πολυ ειχα καταπόνηση εργασιακά τον εαυτό μου μπας και μαζέψω λιγα περισσότερα ευρώ για αυτές της διακοπές!!

    Μέχρι που κατέληξα επιτελους στο ξενοδοχείο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	iO2DEZ.jpg 
Προβολές:	172 
Μέγεθος:	76,9 KB 
ID:	416462


    Κάλο σας βράδυ

    Που να μην θημομουν κιολας πραγατα και καταστασεις τη αλλο θα εγραφα!!

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Ημερα 5 07-06-2016


    Tο πρωί ξύπνησα το χάραμα!! Καφεδάκι τσιγαράκι στο μπαλκόνι και περίμενα να μάθω τη θα γίνει με το μηχανάκι. Από εχθές με ειχαν ενημερώσει οτι κατα της 10.00 το πρωι θα ειχα επικοινωνία...Και όντως!!

    - Ναι απο την ADAC σας κάλω ...

    - Πιείτε μου

    - Το ανταλλακτικό που χρειάζεται το μηχανάκι σας δεν είναι άμεσα διαθέσιμο (Τι περίεργο!!) Από εκεί και πέρα αν θέλετε μπορούμε να κανονίσουμε την δωρεάν μεταφορά σας μαζί με το όχημα σας πίσω στην θεσσαλονικη . Η μπορειτε να περιμένετε το ανταλλακτικό μέχρι να σας σταλεί, άλλα με δικά σας έξοδα διαμονής μέχρι να το παραλάβετε!! Τι επιθυμητέ??

    - Τι ανταλλακτικό χρειάζεται ??

    - Δεν γνωρίζω!!

    - Το ανταλλακτικό πόσες μέρες θα κανει να έρθει σε μένα

    - Δεν γνωρίζω αλλα παραπάνω απο μια εβδομάδα. Εμεις ως εταιρία μπορούμε να πληρώσουμε τα έξοδα διαμονής σας μέχρι και 2 διανυκτέρευσης. Όλες της υπόλοιπες θα της επωμιστειτε εσείς..

    - Και πως θα γίνει η μεταφορά

    - Εσείς θα γυρίσετε αεροπορικός και το μηχανάκι με φορτηγό πλοίο απο την Νίκαια. Περίπου στον ενα μηνά θα κανει να ολοκληρωθεί η μεταφορά. Τι επιθυμητέ??

    - Οκ θα επιστρέψω αεροπορικός με εσάς!!

    - Πολύ ωραία θα ξανα επικοινωνήσουμε μαζι σας μόλις βρούμε πτήση για εσάς

    - Να ρωτήσω αυτα τα έξοδα τα αναλαμβάνεται εσείς

    - Φυσικά τα πάντα είναι πληρωμένα!!

    - Α...(Τζ;αμι!!)

    - Απλά επειδή θα γίνει διεθνής μεταφορά της μοτοσυκλέτας σας χρειαζόμαστε και την άδεια κυκλοφορίας, θα μπορέσετε να μας την φέρεται! Απλα το μηχανάκι ειναι σε κοντινή κωμόπολη

    - Α (Σκατα) Μήπως να σας το στείλω με ταχυδρομείο

    - Φυσικά επίσης όταν θα ξανά επικοινωνήσουμε θα σας ζητήσουμε την διευθηνση που θα σταλεί το μηχανάκι

    - Του σπιτιού μου

    - Όχι του συνεργείου που θα το στείλουμε

    - Α

    Μιλαω με την ρεσεψιόν του ξενοδοχείου αν εχουν δωμάτιο για αύριο μπας και χρειαστεί!!

    - Έχουμε!!

    Να παραλάβω το ΦΑΞ με την διεύθυνση του συνεργείου,, που με εστηλε η ADAC Και που ειναι το ταχυδρομείο.

    Δεν ήθελα με κανένα τρόπο να χάσω την σημερινή μου ήμερα στο πάνε έλα στο συνεργείο. Εγώ ήθελα να γουστάρω στην Νίκαια!! Άσε που και να πήγαινα άκρη αποκλείεται να έβγαζα.

    Μίλησα με την Ανθη να ενημερώσει τον μηχανικό μου τι και πως και ξεκίνησα για το ταχυδρομείο.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kgBWF5.jpg 
Προβολές:	166 
Μέγεθος:	104,1 KB 
ID:	416477

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Gu0lp8.jpg 
Προβολές:	165 
Μέγεθος:	104,1 KB 
ID:	416478

    Φτάνω στο ταχυδρομείο γινόταν ο κακός χαμός απο κόσμο!! Φτανει η σειρα μου και μια στρουμπουλή μαυρουλα, να κοιτάει το φαξ και να αρχινάει να με κράζει στα γαλλικά

    - ??

    Και να κράζει να μου δειχνη το φαξ και να φωνάζει

    -??

    Ευτυχώς που ενας κύριος μου εξήγησε ότι

    - Φίλε μου άπλα σου λέει οτι δεν μπορεί να ταχυδρόμηση την άδεια κυκλοφορίας σου γιατί το φαξ λέει οτι πρέπει να παραδοθεί ΜΟΝΟ κατ ιδίαν

    - Μα

    - Ξεχνά το δεν το στέλνει με τίποτα!!

    - ??

    Γυρνάω άπραγος στο ξενοδοχείο. Οπου και μιλάω με την ADAC

    - Έχουμε βρει πτήση για αύριο το πρωί μεσώ Κωνσταντινούπολης, συμφωνείτε !

    - Ναι (Βεβαία σφίχτηκα γιατι είχαν περάσει μόλις λίγες μέρες μετα την τρομοκρατική επίθεση στο αεροδρόμιο της Κωνσταντινουπολιτών. Αλλα και τι να κάνω!!) Να σας ρωτήσω ,μήπως γίνεται να περάσω και το επόμενο μου βραδυ στο ιδιο ξενοδοχείο

    - Βεβαίως,αν υπάρχουν ελεύθερα δωμάτια... Υπάρχουν όποτε ναι!!

    - Τελεία και κατι ακόμα, μήπως θα γίνεται να σας στείλουμε με φαξ την αδεια κυκλοφορίας για το μηχανακη (Το ξενοδοχείο μου το πρότεινε)

    - Ναι

    Τελεια

    Ουφ ας φαμε κατι

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	y9p9oS.jpg 
Προβολές:	166 
Μέγεθος:	46,4 KB 
ID:	416486

    ( Η ποικιλία απο τα αλλαντικά ειναι πραγματικά τσάμπα!!)

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 177
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2019, 10:48
  2. site για Ζ50Monkey με πληροφοριες,φωτο και μοντελα και τα λοιπα...
    από Spazz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2009, 17:41
  3. φτανει πια με τα V-strom και τα Ζ!...ΜΑΣ ΤΑ ΠΡΗ....
    από jinks στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2006, 10:41
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 08:45
  5. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2005, 22:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF